*Fantasztikus!!! a lehetőségeid határtalannak tűnnek.* Mindig is lenyűgözött a befektetés, de anélkül, hogy tudnám, mibe érdemes befektetni, nehéz nekilátnom. *Udvariasan megkérdezem, melyik szektor a legjobb befektetéshez?*
Örülök, hogy ebbe belebotlottam, a férjemmel együtt fektetünk be Zoéval. Tudtuk, hogyan kell megélni, de soha nem tudtuk, hogyan gyarapítsuk a pénzünket. Zoénak köszönhetően a befektetésünkből élünk, és boldogan nyugdíjba vonulunk, jó bevétellel.
A UA-cam sokak számára segített a pénzügyi döntések meghozatalában, de ez nem elég, mivel a legtöbb ember nem érti meg csak az oktatóanyagok megtekintését. A pozitív eredmények érdekében tanácsos magas szintű befektetési tapasztalattal rendelkező pénzügyi tanácsadóval dolgozni.
Basszus.Egy konkrét szegmensről készült interjúban az egyik előadó részéről,és itt nem Árpádra gondolok,ilyen szintű tájékozatlanságot még nem tapasztaltam.Alapvető dolgokkal nincs tisztában a témával kapcsolatban.
1 BTC = 10 a nyolcadikon satoshi. Lehet hogy kiváló ügyvéd a szakértő úr, de elég ciki hogy a Bitcoin egyesület elnökségi tagjaként ezt nem tudja, sőt nem tudott mondani egy magyar cryptót sem akkor mégis milyen egyesületről beszélünk?
Maradjunk annyiban, hogy xart sem tudott és még azt is rosszul. Felkészületlenségét csak bárgyúsága múlta felül... Semmi értelme nem volt ennek a videónak így, nem okosabbak lettek tőle az emberek, hanem valószínűleg csak jobban összezavarodtak. Annak sem volt értelme, hogy egy trendkutató prof fejtegeteseit adják itt közre, aki egyébként biztos jó valamire, de a kriptóval nem tud mit kezdeni. Erre mondom én hogy a cipész maradjon a kaptafájánál... Normális szakértőt kellett volna meghívni, aki legalább az alapokkal tisztában van.
Kedves Ilona, semmi különbség nincs a két féle fizetőeszköz között csak az, hogy amit most használsz, azt már megszoktad, de ne félj változni. A jelenlegi lóvé megdöglött, Fiat pénz, vagyis fedezet nélküli (a semmiből hozzák a létbe és még kamatot is kérnek érte). A mostani lóvétól kell félni. Az ingatlan vásárlás jegyzékbe kerülése csak adatbázis kérdése, az okos szerződés megoldja. Így nem kell épülete legyen a földkataszternek, akkor takarító nőt sem és a takarítószereket sem kell költeni, tatarozni, nem kellenek alkalmazottak a működéséhez. Ezek mind megtakarítások, azaz nem kell erre kőteni. Ha nincs épület, akkor az utazási költséget sem kell fizetni, hogy elutazzak oda. Pár kattintás a telón és az ügy elintézve, letudva. Egyetlen számítógép megoldja a kérdést és nem is korrumpálható mert a blokkláncot még senki nem tudta feltörni. Amikor a blokkláncon kőtök el lóvét, az kitörölhetetlenül és meghamisíthatatlanul ott lesz. A blokklánctól ne félj, mert a korrupciót is képes megszüntetni. Eljöhet az igazság ideje, csak a törvények igazságosságára köll figyuzni, amik szabályozzák a bloklánc jegyzékét, ez sokkal egyszerűbb és átláthatóbb, mint minden ügyet egyenként figyelni, nem hajlik-e valakinek a keze, nem kicsit maga felé. Most is digitálist pénzt használunk. A számlapénz az digitális, az átutalás digitális, a deviza digitális (valutát lehet megfogni). A bankok a lóvét számítógépeken tartják mert mán ott is hozzák létre is. Kézzel megfogható pénzből nem tartanak többet mint amennyi szükséges.
@@hoffbauer48 igen, de bizalomra sincs szükség, azt a túdós uraság helytelenül mondta, hiszen konkrét tények vannak. A blokklánc minden változást megváltoztathatatlan tényként rögzítve kezel, így nem kell a bizonytalan bizalom, amikor van konkrét tény, megváltoztathatatlanul, azaz korrumpálhatatlanul. Csak arra kell figyelni, hogy a szabály, ami a program tulajdonságát adja, ami az adatotokat rögzíti és kezeli, az legyen "Természetes" tulajdonságú. Jól látod. ;-)
@@hoffbauer48 ja és a felsorolásból még véletlenül se hagyjuk ki a politikusokat se, mert rájuk sincs szüksége a jövő társadalmának. A tudatosságot, kell általanossá tenni, azaz az eddigi természetellenes oktatás és tudomány helyett a Természetes Nemesedésnek kell felváltania. Ez egy folyamat. Ezt azért írom mert é4dekesen fog alakulni. A dolgok internetének általánossá válásaval, a "résztvételi demokráciának" kell eljönnie, a minden jogainkról lemondó, elembertelenedő, totális személylét helyett. A személylét tovább fog süllyedni a technológia "fejlesztésébe" ami a szervetlen létre figyelés. Az emberi lét a szabadság, szuverenitás Természetű és a szerves lét Nemesítésére fordítja figyelmét. Ellentmondásosnak tűnik, hogy egyszer a szervetlen előmenetelét jelzem, míg máskor a szerves létre figyelést szorgalmazom. Ez azért van mert megvezetett tévútra terelt társadalomszervezet uralja a Bolygót, ami útról nekünk vissza kell találnunk a Természetesre és ehhez kell az a folyamat, amikor egy szakaszában, látszólag azonos utat kell járnunk. Arra kell figyelni, hogy a Természetes út, nem az immanens személyes (MAGosztó, bontó, lebontó) létszerveződés, hanem az emberi, azaz párŐS (páros, őspár dualitása, kétŐS kettőssége, de nem az ettől ellentétes, vagyis poláris EgyÉn-iség, egyediség) szimbionta, létszerveződés. A kettős, szerves EGYsége, Séth-választhatatlanul egész, EGY.
szomorú hogy csak a lényeget nem értik a szakértőink, ez egy matematikai formula amit Satosi kitalált, amit nem lehet utólag megmásítani, emiatt van nem a bizalom, hanem ritkaság értéke..stb.
A technológiát fogjuk az életünkben használni! Kérdés az,hogy fogunk e mi belőle profitálni?pl: Google,Amazon,Tesla, Microsoft cégek ha vissza mehetnénk időben bizonyára nem gondolkodnánk azon,hogy vegyünk e részvényt az adot cég részvényéből!
13:20 -nál "több tízmillió bitcoin van egy walletban" :D Csak megjegyezném, összesen lesz majd 21 millió :D Mondjuk nem hibáztatom õket, hogy belekeverednek ;)
2021 augusztus 18,7 millió bitcoin van "forgalomba, 2,3 millió bitcoin maradt csak fenn, amit még ki lehet bányászni. bálnáknak sem lehet több tíz millió
Ez a fajta fizetőeszköz rendkívül környezetszennyező. Már megint nem figyelik a környezeti lábnyomot. Annyi áramot fogyasztanak el a fizetőeszköz bányászata közben, mint Argentina áramfogyasztása.
És azt tudod hogy pl az aranybányászat mekkora energiát fogyaszt?! És fizetünk arannyal? Hát nem. Egyébként rengeteg fals informacio elhangzik ebben a videoban. Kezdve onnan hogy nem 300, hanem tobbezer coin van, nem 'talan tizezer' Satoshi egy Bitcoin, hanem konkretan szazmillio. Nem energia pocsekolas az eloallitasa, hanem - miota atalltak zold energiara - azt a felesleges energiat hasznaljak fel, ami egyebkent csak menne a kukaba. Azzal a kodos fejtegetessel pedig, amit Rab Árpád emlit a bizalommal kapcsolatban, nem ertek egyet. Ez a technologia pont hogy arra jo, hogy NEM KELL egymasban megbizni, nem kell egy kozbenso szemelyben (pl bank) megbizni, mert maga a technologia nem enged visszaelest. Ezt a Pajor Dávidot meg nem tudom honnan ásták elő, látszik hogy egyáltalán nincs képben szegény, de akkor minek megy oda?! Kegyetlenul ostoba.
Nem, az energia használata a probléma, hanem az, hogy olyan technológiákat használunk energia előállításához, ami megengedhetetlen szerintem. Az a baj, ha az emberek rájönnének, hogy a szabad energia használat, nem szennyező és annyira olcsó, hogy egy olyan társadalomban ahol az állam a nép érdekeit nézi, nem a sajátját vagy azokét akik parazitálják, akkor a jelenlegi gazdasági rendszer omlana össze, amit pontosan azért késleltetnek, hogy akik világuralomban gondolkoznak, ők tudják bevezetni az új rendszert úgy, hogy a népet, a jelenleginél is nagyobb függőségbe tudják szorítani, ezáltal a saját helyzetüket sokkal nagyobb hatalomba pozícionálják. Tehát, normális, emberhez méltó RENDbe kellene szerveződnünk, akkor szünhetne meg a saját életterünk, élhetetlenné tétele és a társadalmi normalitást is Természethez lehetne igazítani. Nem az energia előállítás és használat a környezetszennyező, hanem a hatalom, mániás vágyálma kóros, amihez eszköznek használják fel többek között az energiát, amire rá fogják a folyamatos mesterséges drágulást.
@@Gagosmith Az eljárás lehet, hogy jó, ahhoz nem értek. Az viszont látszik, hogy a bányászat hatalmas áramfelhasználást igényel. Világszinten az energia 81%-át nem megújuló forrásból állítják elő. És itt is azok bányásznak, akik már a Föld erőforrásait így is túlhasználják. Egy átlag magyar annyi erőforrást és környezeti teret használ fel, hogy annak fenntartható fedezéséhez 1,9 Földre lenne szükség. És akkor létesítenek ilyen számítógép-hálózatokat, melyekkel még több áram fogy és így még többre lesz szükség. Ha a világ energiafogyasztását nem lehet megújulóból fedezni, akkor nem az a megoldás, hogy feltalálunk még nagyobb fogyasztókat.
@@hetedhethatar A Földön nem lehet létesíteni fenntartható módon akkora megújuló termelőképességet, hogy az fedezze a mostani kapzsiságokat. 1/3 ennyi energiával képesek lennénk magasabb életszínvonalon élni úgy, hogy ki legyen mindenki igénye elégítve. De a kapzsiságok kielégítésére sajnos nem lesz elég energia soha.
@@georgetheconcrete9979 igen, igazad van, de nem a megújulót írtam, hanem szabad energiát. Abból pedig bármit ki lehet elégíteni "alapjogon" is. Semmilyen anyag nem létezhet energia nélkül, tehát energia van bőven, azaz csak energia van.
Csak a Bitcoint és annak hátterét (maximális mennyiség, blokklánc, bányászat, konszenzus, tárca, ...) kellett volna tárgyalni meglehetősen részletesen, megemlítve hogy a többi kriptopénz is változtatásokkal ugyan, de ezen alapul.
Valaki tudna segíteni? Én mindeddig azt hittem - a nagyobbik fiamtól hallva erről a "pénzről" -, hogy ő játszik egy játékot, ahol ilyen pénzt kell kibányásznia. Ezért ez a videó most nagyon meglepett. Ezért kérdezem most ezeket. Hogyan lesz valakinek ilyen pénze és az hol tárolódik? (Azt értem, hogy kérhetem a fizetésemet valamelyik, ilyen pénzben, de azt hova küldik, ha a bankok is csak most próbálnak felzárkózni)? Hogyan szerezték meg az elején - az elsők - ezen a pénzüket (a riportban említett "bálnák")? Ha a banki rendszer is csak most kezd a témával komolyabban foglalkozni, akkor ki garantálja az árfolyam átváltást (különösen a riportban említett számtalan ilyen "pénzre" való tekintettel) Ki garantálja, hogy nem adom el a házamat bit coin-tban is, meg Forintban is (lentebbi bejegyzés: földhivatali átvezetés kérdése)? Az bizonyos, hogy ha ilyen pénzben is fizetnék, akkor is küldenék szakértőt és ügyvédet, komolyabb összeg esetén. Tehát, az ő díjuk nem megspórolható. Én ezeket komolyan kérdezem Tőletek. Az nem lehet, hogy az energia szektor business-sze csak az egész, vagy tényleg csak egy játék? Megköszönöm, ha komolyan vesztek, és komoly válaszokra méltattok!
Szerintem ezt egy ezzel foglalkozó fórumon tedd fel inkább. Mondjuk redditen. Egyébként itt a tube-on is meg vannak a válaszok a kérdéseidre csak angolul. Egyébként hosszú elmagyarázni és spamgyanú miatt törlik.
Ja, hogy magyar neveket szeretne a kripto világában? Akkor talán Nick Szabo nevét megemlíthették volna, aki valószínűleg azonos Satoshi Nakamoto-val...;)
@@sandorsimonyi8856 Mi a pénz valojaban? Papirba vagy bitekbe vagy barmibe becsomagolt bizalom. Igaza van abban hogy tul nagy hataloma van a penznek ezert nem engedik ki konnyen ezt a hatalmi eszkozt a kezukbol. Digitalis penz lesz ez biztos a kerdes hogy a nep javara vagy a totalis megfigyeles egy ujabb eszkoze lesz.
@@miklostorok275 már közelednek álláspontjaink. Te egy technikai korszakváltást vizionálsz, én egy pilótajátékot látok benne. Bármilyen értékképző mögött értéknek, anyagnak, teljesítménynek kell állni. Mi áll a crypto mögött?
@@sandorsimonyi8856 A crypto mogott van technologia es egyre novekvo bizalom. A jelenlegi penz mogott fogyatkozo bizalom semmi mas nincs sajnos. A digitalis penzre visszaterve, nem feltetlen bitcoin lesz sot ezt en se tartom valoszinunek ha crypto akkor vannak erre alkalmasabbak szerintem. A digitalis euro, digitalis dollar mar tervbe van ahogy a kinaiak is bevezettek mar mint a totalis kontroll egyik eszkoze csak meg nem alltak at 100% a digitalis penzre.
A pénz alapja lehet a bizalom, de lehet a hülyeség is. Az emberek többségét nem érdekli, hogy valami hogyan, miért, és meddig működik, ha működik, akkor az nekik elegendő. Ezért a legtöbb ember megvezethető. Az egy beteg dolog, hogy drága, nagy sebességű számítógépekkel hatalmas energiaráfordítással lehet előállítani újabb pénzt. Az is egy kísérleti része volt a bitcoint-nak, hogy véges a maximális pénzkészlete. (Nem alkalmas a Bitcoin világpénznek. Egyre nagyobb energiát igényel, egyre nagyobb az adatlánc hossza, túl kevés a forgalomba tehető mennyisége.) Ennek következménye, hogy minél inkább elterjed, annál nagyobb egy egység értéke. A társadalmi "hasznossága" az ember általi ellenőrizhetetlenségén alapul. Ez egyfajta félelem. Tehát ennek a pénzforma használatának társadalmi "értelme" egy ( indokolt, vagy indokolatlan ) félelmen alapul. Ez egy beteges alap. Kérdés : lehetne-e olyan pénzt létrehozni, ami átlátható, könnyen , biztonságosan elérhető a tulajdonos által, kamatmentes, és nem igényel a fenntartása, működtetése sem drága anyagot ( arany ) sem jelentős energiát, és fix árfolyamú ? Ha igen, akkor azon kellene gondolkodni, nem kripto-valutában, ami inkább fegyver-, ember-, kábítószer kereskedőknek hasznos pénzeszköz. A jelenlegi a nagy valuták mögött a kiadó államok hitel teljesítésének ígérete van . Minden kibocsájtó állam a világon adós a háttérhatalom bankjainak, és ez az adósság Amerika esetében már visszafizethetetlenül nagy, a dollár mesterségesen létezik még, elvileg már minden hitelét ( minden bele vetett bizalmat ) el kellett volna veszítenie, és összeomlania. ( Ez bár mikor meg is történhet, ha , majd a magánbankhatalom is úgy dönt. ) A pénz birtoklása, értéken tartása egy társadalmi igény. Ez lehetővé teszi a felhalmozást, ami ösztönzi az embereket, hogy jobb életet érjenek el, berendezhessék megfelelően saját életüket és ezért többet dolgozzanak. A társadalmak vezetéseinek viszont a társadalmak működtetéséhez adók formájában pénzt kell elvonniuk . A kripto-valuta azért lehet még vonzó bizonyos emberek számára, hogy kivonhassák magukat az adózás alól. Ez társadalom ellenes. Ilyen formában az jár jól, aki csal. Hamis a riportban az idegenek iránti bizalom szép képe . Miért lennék nagyobb bizalommal lennünk egy teljesen idegennel, mint saját választott vezetőinkkel, saját társadalmunkkal ? De ha megbízunk magunkban, vezetőinkben, akkor nincs szükség kripto-valutára ! Az állam biztosíthatja a kamat mentes , külső bankoktól független állami pénzintézetet, ahol a megtakarításunkat tarthatjuk, ahonnan költhetünk elektromos ( például a jelenlegi bank-kártyás, internetes) módokon, készpénz forgalom mentesen. Az adózás alól sem menthető ki ez a pénz, és az állam részéről a pénzmozgás legalitása ellenőrizhető, tehát a háttérhatalom ellenőrizhetetlen mozgását nem teszi lehetővé. ( Például soros a migránsnak álcázott megszállók pénzeléséhez is használja a kriptovalutát, álcázandó a szándékát, a "kifizetőket" és a "támogatottakat" . ) Az első tehát a saját államunkban való bizalom és akkor nincs szükség idegenek bizalmára bízni az életünket. A kripto pénz a titkolózást , illegális pénzmozgást teszi lehetővé, és ez alapvetően a gazembereknek kedvez. Mivel nincsenek olyan társadalmak, amik ne szorulnának a társadalom tagjainak fenntartó adóira, ezért nincs értelme eltitkolni a jövedelmeket az államtól. De ha az állam tud a jövedelmekről és ingyen kezeli is azok mozgását, ( közben beszedi a működéséhez szükséges adókat is automatikusan ) semmi értelme titkos számláncoknak, egyre dráguló, energiaigényes "bányászatnak". akkor kiderül, hogy ez az egész kriptovaluta csak egy érdekes kísérlet, de világméretekben egy elmebaj lenne. Nem csökkenti a problémát ( nem oldja meg a társadalmi bizalmat a társadalom vezetői irányában ) hanem növeli a bajt : egy egyre dráguló, energiát igénylő, fenntarthatatlan pénzforma, ami létével a társadalmi bizalmatlanságot testesíti meg ( hiszen miért is kellene , hogy titkos, ellenőrizhetetlen rendszer legyen ) és hazug az a kijelentés, hogy a világ bizalmát erősíti, össze hozza az embereket. Ha az emberek nem bíznak saját társadalmuk vezető rétegében, akkor hogyan bízzanak idegen társadalmakban ? A pénz értéke a bizalmon alapul minden formájában. Egy országon belül is nehéz és odafigyelést , szakértelemet igénylő ezt a bizalmat megtartani, világméretekben ez káoszhoz vezetne : nem lenne semmi, ami szabályozná a stabilitását ,az értékét, fenntarthatná fixen az emberek bele vetett bizalmát. Elegendő lenne például ez a mesterséges harci vírus, amit szabadon engedtek, hogy össze omoljon a korábbi értéke. Jelenlegi formájában is manipulálható az értéke, amit meg is tettek többször. Ilyenformán egy piramis-játék. A kriptovaluta tehát szerintem káros, fenntarthatatlan, energia zabáló, a gazembereket kiszolgáló, félelemre épülő és végeredményben felesleges. Megpróbálja a problémát ( rócsild és más magánbankok ) kikerülni, de csak nagyobb bajt csinál, mert nem a probléma megoldására , a magánbankok, és a kamat kiküszöbölésére törekszik, nem ez a szándék hozta létre.
Érdemes megnézni, hogy milyen érveket hoznak fel mellette elsődlegesen (könnyű és 'személytelen' távoli tranzakciók banki kötöttségek nélkül, stb.), és mellé tenni, hogy valójában(!) mire használják napjainkban elsődlegesen (piramisjáték szerű hype, és a korán 'kapcsolók' történetei ihlette sóvárgás által erősödő sporadikus újabb hype hullámok).
@@sceptic1070 Igen. A gyors meggazdagodás modern meséje sokakat megigéz, még ha már nem is elérhető, csak egy legenda a pizzáról és egy matematikai kísérletről, amit fizetőeszköz prototípusnak , vagy szociális, társadalmi kísérletnek szántak. Ha minden legális dolgot ki tudunk fizetni a mostani technológiával, amire szükségünk van, akkor mi szükség lenne kriptovalutára ? Erre nem tértek ki itt a meghívott vendégek, inkább a világ-barátság és bizalom egyesítő eszközeként mutatták be, ami egy hazugság. Egy gazdátlan pénz, felelősség nélkül. A tanulságai érdekesek lehetnek a jövő pénzével kapcsolatban, de arról megint nem beszéltek itt. A tönkrement, kifizethetetlen adósságú dollár ma is a világ pénze. Sürgős lenne helyette valami mást találni, de itt nem kongatták a vészharangot, nem sürgették a gondolkodókat erre, hanem csak felszínen kapirgatták a kriptovaluta fogalmát a "szakértők", erősítve a mítoszt körülötte. Azt, az általam őszintén tisztelt műsorvezető legalább tisztán kihozta a beszélgetésből, hogy ez nem egy környezetbarát, fenntartható pénzforma.
A bitcoin, befektetési eszköz, de lehet fizetni is vele, úgy mint az arannyal. Azért is nevezik digitális aranynak. A fizetőeszköz az a BCH, amit akkor hoztak létre (amikor a bitcoin fogságba esett), hogy tovább vigye a fizetőeszköz szerepet, a bitcoin blokkláncának a megosztásával (2017 szeptember), hogy még egyértelműbb legyen, hogy miért lett rá szükség.
@@Gagosmith Segítettek neki. Ahhoz elég értelmesen fogalmaz, hogy ha saját maga próbálná értelmezni, fel tudná fogni a témát, de erre nyilván nem került sor az írás tartalma alapján.
*Fantasztikus!!! a lehetőségeid határtalannak tűnnek.* Mindig is lenyűgözött a befektetés, de anélkül, hogy tudnám, mibe érdemes befektetni, nehéz nekilátnom. *Udvariasan megkérdezem, melyik szektor a legjobb befektetéshez?*
@Dermot Fiona Érdekel, és most el kell kezdenem. Ha nem bánja, hogyan vehetem fel a kapcsolatot a tanácsadójával?
Örülök, hogy ebbe belebotlottam, a férjemmel együtt fektetünk be Zoéval. Tudtuk, hogyan kell megélni, de soha nem tudtuk, hogyan gyarapítsuk a pénzünket. Zoénak köszönhetően a befektetésünkből élünk, és boldogan nyugdíjba vonulunk, jó bevétellel.
A UA-cam sokak számára segített a pénzügyi döntések meghozatalában, de ez nem elég, mivel a legtöbb ember nem érti meg csak az oktatóanyagok megtekintését. A pozitív eredmények érdekében tanácsos magas szintű befektetési tapasztalattal rendelkező pénzügyi tanácsadóval dolgozni.
Basszus.Egy konkrét szegmensről készült interjúban az egyik előadó részéről,és itt nem Árpádra gondolok,ilyen szintű tájékozatlanságot még nem tapasztaltam.Alapvető dolgokkal nincs tisztában a témával kapcsolatban.
13:30 - nál: szerintem nem lehet valakinek több tízmillió Bitcoinja ha összesen van most úgy 18 millió és soha nem lesz több 21-nél.
Ráadásul az évek során veszhetett is el vagy válhatott elérhetetlenné.
@@the_white_rabbit nem kell szerénykedni, "veszhetett". Nem feltételes módban, hanem nyugodtan mondhatod kijelentő módban is, mert úgy helyes.
Több tizmillio 😅
1 BTC = 10 a nyolcadikon satoshi. Lehet hogy kiváló ügyvéd a szakértő úr, de elég ciki hogy a Bitcoin egyesület elnökségi tagjaként ezt nem tudja, sőt nem tudott mondani egy magyar cryptót sem akkor mégis milyen egyesületről beszélünk?
Maradjunk annyiban, hogy xart sem tudott és még azt is rosszul. Felkészületlenségét csak bárgyúsága múlta felül... Semmi értelme nem volt ennek a videónak így, nem okosabbak lettek tőle az emberek, hanem valószínűleg csak jobban összezavarodtak. Annak sem volt értelme, hogy egy trendkutató prof fejtegeteseit adják itt közre, aki egyébként biztos jó valamire, de a kriptóval nem tud mit kezdeni. Erre mondom én hogy a cipész maradjon a kaptafájánál... Normális szakértőt kellett volna meghívni, aki legalább az alapokkal tisztában van.
Énis csak csodàlkoztam, hogy nehezére esik könnyen elmagyaràzni mi az a blokklànc. Helyette egy laikusnak lényegtelen dolgokkal probàlja elmagyaràzni.
Házat, lakást venni ezzel? És hogy kerül be az a földhivatalba? Hogy kerül a nevedre???
Kedves Ilona, semmi különbség nincs a két féle fizetőeszköz között csak az, hogy amit most használsz, azt már megszoktad, de ne félj változni.
A jelenlegi lóvé megdöglött, Fiat pénz, vagyis fedezet nélküli (a semmiből hozzák a létbe és még kamatot is kérnek érte). A mostani lóvétól kell félni.
Az ingatlan vásárlás jegyzékbe kerülése csak adatbázis kérdése, az okos szerződés megoldja. Így nem kell épülete legyen a földkataszternek, akkor takarító nőt sem és a takarítószereket sem kell költeni, tatarozni, nem kellenek alkalmazottak a működéséhez. Ezek mind megtakarítások, azaz nem kell erre kőteni.
Ha nincs épület, akkor az utazási költséget sem kell fizetni, hogy elutazzak oda.
Pár kattintás a telón és az ügy elintézve, letudva.
Egyetlen számítógép megoldja a kérdést és nem is korrumpálható mert a blokkláncot még senki nem tudta feltörni.
Amikor a blokkláncon kőtök el lóvét, az kitörölhetetlenül és meghamisíthatatlanul ott lesz.
A blokklánctól ne félj, mert a korrupciót is képes megszüntetni. Eljöhet az igazság ideje, csak a törvények igazságosságára köll figyuzni, amik szabályozzák a bloklánc jegyzékét, ez sokkal egyszerűbb és átláthatóbb, mint minden ügyet egyenként figyelni, nem hajlik-e valakinek a keze, nem kicsit maga felé.
Most is digitálist pénzt használunk. A számlapénz az digitális, az átutalás digitális, a deviza digitális (valutát lehet megfogni).
A bankok a lóvét számítógépeken tartják mert mán ott is hozzák létre is. Kézzel megfogható pénzből nem tartanak többet mint amennyi szükséges.
@@hetedhethatar Nincs földhivatal,ügyvéd,átírás passzusok! Bizalom van! Furcsa ugye? A sok bürokrácia eltűnik!
@@hoffbauer48 igen, de bizalomra sincs szükség, azt a túdós uraság helytelenül mondta, hiszen konkrét tények vannak.
A blokklánc minden változást megváltoztathatatlan tényként rögzítve kezel, így nem kell a bizonytalan bizalom, amikor van konkrét tény, megváltoztathatatlanul, azaz korrumpálhatatlanul.
Csak arra kell figyelni, hogy a szabály, ami a program tulajdonságát adja, ami az adatotokat rögzíti és kezeli, az legyen "Természetes" tulajdonságú.
Jól látod. ;-)
@@hoffbauer48 ja és a felsorolásból még véletlenül se hagyjuk ki a politikusokat se, mert rájuk sincs szüksége a jövő társadalmának.
A tudatosságot, kell általanossá tenni, azaz az eddigi természetellenes oktatás és tudomány helyett a Természetes Nemesedésnek kell felváltania.
Ez egy folyamat. Ezt azért írom mert é4dekesen fog alakulni. A dolgok internetének általánossá válásaval, a "résztvételi demokráciának" kell eljönnie, a minden jogainkról lemondó, elembertelenedő, totális személylét helyett. A személylét tovább fog süllyedni a technológia "fejlesztésébe" ami a szervetlen létre figyelés. Az emberi lét a szabadság, szuverenitás Természetű és a szerves lét Nemesítésére fordítja figyelmét.
Ellentmondásosnak tűnik, hogy egyszer a szervetlen előmenetelét jelzem, míg máskor a szerves létre figyelést szorgalmazom.
Ez azért van mert megvezetett tévútra terelt társadalomszervezet uralja a Bolygót, ami útról nekünk vissza kell találnunk a Természetesre és ehhez kell az a folyamat, amikor egy szakaszában, látszólag azonos utat kell járnunk.
Arra kell figyelni, hogy a Természetes út, nem az immanens személyes (MAGosztó, bontó, lebontó) létszerveződés, hanem az emberi, azaz párŐS (páros, őspár dualitása, kétŐS kettőssége, de nem az ettől ellentétes, vagyis poláris EgyÉn-iség, egyediség) szimbionta, létszerveződés. A kettős, szerves EGYsége, Séth-választhatatlanul egész, EGY.
Egy perc alatt tudod euróra, dollárra, fontra, jenre, vagy akármire váltani és már utalhatsz is!
A bankok résen voltak! Felvásárolták már jelentős részét a hírek szerint.
Még hogy bizalom és Becsületesség!! Ha csak a Vll. kerületre gondolok!!! Isten óvjon tőle!
Tozsdei spekulacio mint annak idejen a JUNK Bonds. Mennyi egy BIDCOIN $$-ba vagy eppen forditva ??
BIDCOIN .... LOL
Jelenleg kb 40 ezer dollár lol
Nem
A szines papirpenz azt mutatja, hogy tavaly 168 orat dolgoztam valamiert, ami 1 ev mulva mar csak 100 ora munkat er.
szomorú hogy csak a lényeget nem értik a szakértőink, ez egy matematikai formula amit Satosi kitalált, amit nem lehet utólag megmásítani, emiatt van nem a bizalom, hanem ritkaság értéke..stb.
Nagy lehet a baj a Magyar Bitcoin Egyesulet-nel.
Elképesztően alacsony színvonalú volt ez a beszélgetés.
A technológiát fogjuk az életünkben használni! Kérdés az,hogy fogunk e mi belőle profitálni?pl: Google,Amazon,Tesla, Microsoft cégek ha vissza mehetnénk időben bizonyára nem gondolkodnánk azon,hogy vegyünk e részvényt az adot cég részvényéből!
A kínai digitális yüan már létezik. Ez nem egy távoli projekt mint ahogyan a szakértő úrak beszélnek róla.
13:20 -nál "több tízmillió bitcoin van egy walletban" :D Csak megjegyezném, összesen lesz majd 21 millió :D Mondjuk nem hibáztatom õket, hogy belekeverednek ;)
Azért az ügyvéd Úrnak figyelmébe ajánlanám a pénzmosási szabályzatot.
2021 augusztus 18,7 millió bitcoin van "forgalomba, 2,3 millió bitcoin maradt csak fenn, amit még ki lehet bányászni. bálnáknak sem lehet több tíz millió
Akkor ezen csak nyerni lehet? És az apró?
Ez a fajta fizetőeszköz rendkívül környezetszennyező. Már megint nem figyelik a környezeti lábnyomot. Annyi áramot fogyasztanak el a fizetőeszköz bányászata közben, mint Argentina áramfogyasztása.
És azt tudod hogy pl az aranybányászat mekkora energiát fogyaszt?! És fizetünk arannyal? Hát nem. Egyébként rengeteg fals informacio elhangzik ebben a videoban. Kezdve onnan hogy nem 300, hanem tobbezer coin van, nem 'talan tizezer' Satoshi egy Bitcoin, hanem konkretan szazmillio. Nem energia pocsekolas az eloallitasa, hanem - miota atalltak zold energiara - azt a felesleges energiat hasznaljak fel, ami egyebkent csak menne a kukaba. Azzal a kodos fejtegetessel pedig, amit Rab Árpád emlit a bizalommal kapcsolatban, nem ertek egyet. Ez a technologia pont hogy arra jo, hogy NEM KELL egymasban megbizni, nem kell egy kozbenso szemelyben (pl bank) megbizni, mert maga a technologia nem enged visszaelest. Ezt a Pajor Dávidot meg nem tudom honnan ásták elő, látszik hogy egyáltalán nincs képben szegény, de akkor minek megy oda?! Kegyetlenul ostoba.
Nem, az energia használata a probléma, hanem az, hogy olyan technológiákat használunk energia előállításához, ami megengedhetetlen szerintem. Az a baj, ha az emberek rájönnének, hogy a szabad energia használat, nem szennyező és annyira olcsó, hogy egy olyan társadalomban ahol az állam a nép érdekeit nézi, nem a sajátját vagy azokét akik parazitálják, akkor a jelenlegi gazdasági rendszer omlana össze, amit pontosan azért késleltetnek, hogy akik világuralomban gondolkoznak, ők tudják bevezetni az új rendszert úgy, hogy a népet, a jelenleginél is nagyobb függőségbe tudják szorítani, ezáltal a saját helyzetüket sokkal nagyobb hatalomba pozícionálják.
Tehát, normális, emberhez méltó RENDbe kellene szerveződnünk, akkor szünhetne meg a saját életterünk, élhetetlenné tétele és a társadalmi normalitást is Természethez lehetne igazítani.
Nem az energia előállítás és használat a környezetszennyező, hanem a hatalom, mániás vágyálma kóros, amihez eszköznek használják fel többek között az energiát, amire rá fogják a folyamatos mesterséges drágulást.
@@Gagosmith Az eljárás lehet, hogy jó, ahhoz nem értek. Az viszont látszik, hogy a bányászat hatalmas áramfelhasználást igényel. Világszinten az energia 81%-át nem megújuló forrásból állítják elő. És itt is azok bányásznak, akik már a Föld erőforrásait így is túlhasználják. Egy átlag magyar annyi erőforrást és környezeti teret használ fel, hogy annak fenntartható fedezéséhez 1,9 Földre lenne szükség. És akkor létesítenek ilyen számítógép-hálózatokat, melyekkel még több áram fogy és így még többre lesz szükség. Ha a világ energiafogyasztását nem lehet megújulóból fedezni, akkor nem az a megoldás, hogy feltalálunk még nagyobb fogyasztókat.
@@hetedhethatar A Földön nem lehet létesíteni fenntartható módon akkora megújuló termelőképességet, hogy az fedezze a mostani kapzsiságokat. 1/3 ennyi energiával képesek lennénk magasabb életszínvonalon élni úgy, hogy ki legyen mindenki igénye elégítve. De a kapzsiságok kielégítésére sajnos nem lesz elég energia soha.
@@georgetheconcrete9979 igen, igazad van, de nem a megújulót írtam, hanem szabad energiát. Abból pedig bármit ki lehet elégíteni "alapjogon" is. Semmilyen anyag nem létezhet energia nélkül, tehát energia van bőven, azaz csak energia van.
Csak a Bitcoint és annak hátterét (maximális mennyiség, blokklánc, bányászat, konszenzus, tárca, ...) kellett volna tárgyalni meglehetősen részletesen, megemlítve hogy a többi kriptopénz is változtatásokkal ugyan, de ezen alapul.
Valaki tudna segíteni? Én mindeddig azt hittem - a nagyobbik fiamtól hallva erről a "pénzről" -, hogy ő játszik egy játékot, ahol ilyen pénzt kell kibányásznia. Ezért ez a videó most nagyon meglepett. Ezért kérdezem most ezeket. Hogyan lesz valakinek ilyen pénze és az hol tárolódik? (Azt értem, hogy kérhetem a fizetésemet valamelyik, ilyen pénzben, de azt hova küldik, ha a bankok is csak most próbálnak felzárkózni)? Hogyan szerezték meg az elején - az elsők - ezen a pénzüket (a riportban említett "bálnák")? Ha a banki rendszer is csak most kezd a témával komolyabban foglalkozni, akkor ki garantálja az árfolyam átváltást (különösen a riportban említett számtalan ilyen "pénzre" való tekintettel) Ki garantálja, hogy nem adom el a házamat bit coin-tban is, meg Forintban is (lentebbi bejegyzés: földhivatali átvezetés kérdése)? Az bizonyos, hogy ha ilyen pénzben is fizetnék, akkor is küldenék szakértőt és ügyvédet, komolyabb összeg esetén. Tehát, az ő díjuk nem megspórolható. Én ezeket komolyan kérdezem Tőletek. Az nem lehet, hogy az energia szektor business-sze csak az egész, vagy tényleg csak egy játék? Megköszönöm, ha komolyan vesztek, és komoly válaszokra méltattok!
Szerintem ezt egy ezzel foglalkozó fórumon tedd fel inkább. Mondjuk redditen. Egyébként itt a tube-on is meg vannak a válaszok a kérdéseidre csak angolul. Egyébként hosszú elmagyarázni és spamgyanú miatt törlik.
Beszélgess a gyerekel.
Kar, hogy a riporter belebeszel egy gondolat közepenel.
Ja, hogy magyar neveket szeretne a kripto világában?
Akkor talán Nick Szabo nevét megemlíthették volna, aki valószínűleg azonos Satoshi Nakamoto-val...;)
A virtuális pénz nincs.
5 év se kell, csak az lesz. Ha crypto ha nem.
@@miklostorok275 A pénz nagyobb hatalom minthogy dilettánsok beleszólhassanak. Ha lesz is, az is azé, akié a valós pénz.
@@sandorsimonyi8856 Mi a pénz valojaban? Papirba vagy bitekbe vagy barmibe becsomagolt bizalom. Igaza van abban hogy tul nagy hataloma van a penznek ezert nem engedik ki konnyen ezt a hatalmi eszkozt a kezukbol. Digitalis penz lesz ez biztos a kerdes hogy a nep javara vagy a totalis megfigyeles egy ujabb eszkoze lesz.
@@miklostorok275 már közelednek álláspontjaink. Te egy technikai korszakváltást vizionálsz, én egy pilótajátékot látok benne. Bármilyen értékképző mögött értéknek, anyagnak, teljesítménynek kell állni. Mi áll a crypto mögött?
@@sandorsimonyi8856 A crypto mogott van technologia es egyre novekvo bizalom. A jelenlegi penz mogott fogyatkozo bizalom semmi mas nincs sajnos. A digitalis penzre visszaterve, nem feltetlen bitcoin lesz sot ezt en se tartom valoszinunek ha crypto akkor vannak erre alkalmasabbak szerintem. A digitalis euro, digitalis dollar mar tervbe van ahogy a kinaiak is bevezettek mar mint a totalis kontroll egyik eszkoze csak meg nem alltak at 100% a digitalis penzre.
A pénz alapja lehet a bizalom, de lehet a hülyeség is. Az emberek többségét nem érdekli, hogy valami hogyan, miért, és meddig működik, ha működik, akkor az nekik elegendő. Ezért a legtöbb ember megvezethető. Az egy beteg dolog, hogy drága, nagy sebességű számítógépekkel hatalmas energiaráfordítással lehet előállítani újabb pénzt. Az is egy kísérleti része volt a bitcoint-nak, hogy véges a maximális pénzkészlete. (Nem alkalmas a Bitcoin világpénznek. Egyre nagyobb energiát igényel, egyre nagyobb az adatlánc hossza, túl kevés a forgalomba tehető mennyisége.) Ennek következménye, hogy minél inkább elterjed, annál nagyobb egy egység értéke. A társadalmi "hasznossága" az ember általi ellenőrizhetetlenségén alapul. Ez egyfajta félelem. Tehát ennek a pénzforma használatának társadalmi "értelme" egy ( indokolt, vagy indokolatlan ) félelmen alapul. Ez egy beteges alap. Kérdés : lehetne-e olyan pénzt létrehozni, ami átlátható, könnyen , biztonságosan elérhető a tulajdonos által, kamatmentes, és nem igényel a fenntartása, működtetése sem drága anyagot ( arany ) sem jelentős energiát, és fix árfolyamú ? Ha igen, akkor azon kellene gondolkodni, nem kripto-valutában, ami inkább fegyver-, ember-, kábítószer kereskedőknek hasznos pénzeszköz.
A jelenlegi a nagy valuták mögött a kiadó államok hitel teljesítésének ígérete van . Minden kibocsájtó állam a világon adós a háttérhatalom bankjainak, és ez az adósság Amerika esetében már visszafizethetetlenül nagy, a dollár mesterségesen létezik még, elvileg már minden hitelét ( minden bele vetett bizalmat ) el kellett volna veszítenie, és összeomlania. ( Ez bár mikor meg is történhet, ha , majd a magánbankhatalom is úgy dönt. ) A pénz birtoklása, értéken tartása egy társadalmi igény. Ez lehetővé teszi a felhalmozást, ami ösztönzi az embereket, hogy jobb életet érjenek el, berendezhessék megfelelően saját életüket és ezért többet dolgozzanak.
A társadalmak vezetéseinek viszont a társadalmak működtetéséhez adók formájában pénzt kell elvonniuk . A kripto-valuta azért lehet még vonzó bizonyos emberek számára, hogy kivonhassák magukat az adózás alól. Ez társadalom ellenes. Ilyen formában az jár jól, aki csal. Hamis a riportban az idegenek iránti bizalom szép képe . Miért lennék nagyobb bizalommal lennünk egy teljesen idegennel, mint saját választott vezetőinkkel, saját társadalmunkkal ? De ha megbízunk magunkban, vezetőinkben, akkor nincs szükség kripto-valutára ! Az állam biztosíthatja a kamat mentes , külső bankoktól független állami pénzintézetet, ahol a megtakarításunkat tarthatjuk, ahonnan költhetünk elektromos ( például a jelenlegi bank-kártyás, internetes) módokon, készpénz forgalom mentesen. Az adózás alól sem menthető ki ez a pénz, és az állam részéről a pénzmozgás legalitása ellenőrizhető, tehát a háttérhatalom ellenőrizhetetlen mozgását nem teszi lehetővé. ( Például soros a migránsnak álcázott megszállók pénzeléséhez is használja a kriptovalutát, álcázandó a szándékát, a "kifizetőket" és a "támogatottakat" . ) Az első tehát a saját államunkban való bizalom és akkor nincs szükség idegenek bizalmára bízni az életünket. A kripto pénz a titkolózást , illegális pénzmozgást teszi lehetővé, és ez alapvetően a gazembereknek kedvez. Mivel nincsenek olyan társadalmak, amik ne szorulnának a társadalom tagjainak fenntartó adóira, ezért nincs értelme eltitkolni a jövedelmeket az államtól. De ha az állam tud a jövedelmekről és ingyen kezeli is azok mozgását,
( közben beszedi a működéséhez szükséges adókat is automatikusan ) semmi értelme titkos számláncoknak, egyre dráguló, energiaigényes "bányászatnak". akkor kiderül, hogy ez az egész kriptovaluta csak egy érdekes kísérlet, de világméretekben egy elmebaj lenne. Nem csökkenti a problémát ( nem oldja meg a társadalmi bizalmat a társadalom vezetői irányában ) hanem növeli a bajt : egy egyre dráguló, energiát igénylő, fenntarthatatlan pénzforma, ami létével a társadalmi bizalmatlanságot testesíti meg ( hiszen miért is kellene , hogy titkos, ellenőrizhetetlen rendszer legyen ) és hazug az a kijelentés, hogy a világ bizalmát erősíti, össze hozza az embereket. Ha az emberek nem bíznak saját társadalmuk vezető rétegében, akkor hogyan bízzanak idegen társadalmakban ? A pénz értéke a bizalmon alapul minden formájában. Egy országon belül is nehéz és odafigyelést , szakértelemet igénylő ezt a bizalmat megtartani, világméretekben ez káoszhoz vezetne : nem lenne semmi, ami szabályozná a stabilitását ,az értékét, fenntarthatná fixen az emberek bele vetett bizalmát. Elegendő lenne például ez a mesterséges harci vírus, amit szabadon engedtek, hogy össze omoljon a korábbi értéke. Jelenlegi formájában is manipulálható az értéke, amit meg is tettek többször. Ilyenformán egy piramis-játék.
A kriptovaluta tehát szerintem káros, fenntarthatatlan, energia zabáló, a gazembereket kiszolgáló, félelemre épülő és végeredményben felesleges. Megpróbálja a problémát ( rócsild és más magánbankok ) kikerülni, de csak nagyobb bajt csinál, mert nem a probléma megoldására , a magánbankok, és a kamat kiküszöbölésére törekszik, nem ez a szándék hozta létre.
Ezt a sok hülyeséget egyedül talaltad ki, vagy segitettek?
Érdemes megnézni, hogy milyen érveket hoznak fel mellette elsődlegesen (könnyű és 'személytelen' távoli tranzakciók banki kötöttségek nélkül, stb.), és mellé tenni, hogy valójában(!) mire használják napjainkban elsődlegesen (piramisjáték szerű hype, és a korán 'kapcsolók' történetei ihlette sóvárgás által erősödő sporadikus újabb hype hullámok).
@@sceptic1070 Igen. A gyors meggazdagodás modern meséje sokakat megigéz, még ha már nem is elérhető, csak egy legenda a pizzáról és egy matematikai kísérletről, amit fizetőeszköz prototípusnak , vagy szociális, társadalmi kísérletnek szántak. Ha minden legális dolgot ki tudunk fizetni a mostani technológiával, amire szükségünk van, akkor mi szükség lenne kriptovalutára ? Erre nem tértek ki itt a meghívott vendégek, inkább a világ-barátság és bizalom egyesítő eszközeként mutatták be, ami egy hazugság. Egy gazdátlan pénz, felelősség nélkül. A tanulságai érdekesek lehetnek a jövő pénzével kapcsolatban, de arról megint nem beszéltek itt. A tönkrement, kifizethetetlen adósságú dollár ma is a világ pénze. Sürgős lenne helyette valami mást találni, de itt nem kongatták a vészharangot, nem sürgették a gondolkodókat erre, hanem csak felszínen kapirgatták a kriptovaluta fogalmát a "szakértők", erősítve a mítoszt körülötte. Azt, az általam őszintén tisztelt műsorvezető legalább tisztán kihozta a beszélgetésből, hogy ez nem egy környezetbarát, fenntartható pénzforma.
A bitcoin, befektetési eszköz, de lehet fizetni is vele, úgy mint az arannyal. Azért is nevezik digitális aranynak.
A fizetőeszköz az a BCH, amit akkor hoztak létre (amikor a bitcoin fogságba esett), hogy tovább vigye a fizetőeszköz szerepet, a bitcoin blokkláncának a megosztásával (2017 szeptember), hogy még egyértelműbb legyen, hogy miért lett rá szükség.
@@Gagosmith Segítettek neki. Ahhoz elég értelmesen fogalmaz, hogy ha saját maga próbálná értelmezni, fel tudná fogni a témát, de erre nyilván nem került sor az írás tartalma alapján.
Sajnos ők az alapokkal sincsenek tisztaban.
21 millió bitcoin van lesz összesen setöbb.
Ugyan magyarul beszéltek, de kínaiul értettem.
na jó...maradok a Bibliánál.!
kik azok a személyek,akik ezt kitalálták?????
itt van a legnagyobb hazugság a világon....
nos-aki nem dolgozik ,ne is egyék!
Pilóta játék.