Dr. Révész László előadása Szekszárdon

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 6

  • @balibambosz333
    @balibambosz333 16 годин тому

    Az Előadó, Tisztelt Dr. Révész László! Nagyon felkészült a témában!Csodálatos előadást hozott! Köszönöm,hogy megnézhettem.

  • @petrapetrakoliou8979
    @petrapetrakoliou8979 3 дні тому +1

    Szép előadás, köszönjük. Elterjedt veszélye a történeti források nélküli régészetnek, hogy a tárgyi maradványok jelentőségét túlértékeljük. A nap nemcsak a kagán szimbóluma lehetett, talán általánosan imádták, így a kagán is jónak látta maga előtt vitetni. Hogyha a Commodus császár Herkulest imádta, az nem azt jelenti, hogy az összes alattvalója akinek szintén Herkules szobra volt a császárnak akart volna kedveskedni, hanem elég elterjedt volt a Herkules kultúsza amúgy is. Abban is kételkedhetünk, hogy csakis a császár szolgálatába levő tisztek hodhattak Herkules szimbólumot, főleg ha erre egyébként semmi dokumentum se utal.

  • @petrapetrakoliou8979
    @petrapetrakoliou8979 3 дні тому +1

    Ha Fajsz korában a fejedelmi központ a Bodrogközben volt, hogyan magyarázzuk, hogy a "Fajsz" nevű település Kalocsa közelében helyezkedik el?

  • @petrapetrakoliou8979
    @petrapetrakoliou8979 3 дні тому +1

    Ha a köznép a 11. században főleg magyar nyelvű volt, ezek 895-ben költözhettek be?

    • @csuja
      @csuja День тому +2

      Jogos a kérdés. A magyar nyelv Uraltól nyugatra széles körben elterjedt nyelv volt és úgy tűnik eltérő tárgyi kultúrájú népek beszélték, tehát lehetett közvetítő nyelv is. Nem zárom ki, hogy magyar nyelvű népcsoportok már Árpád népe előtt érkeztek a Kárpát medencébe. Szerintem Árpád elsődlegesen katona népességet hozott be és szervezett egy nomád államot, ráadásul nemcsak magyar nyelvű törzsekből.