Mitől lesz egy bot Nordic Walking bot?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 12

  • @nordicedit
    @nordicedit 4 роки тому +1

    Köszönjük, nagyon jó volt a bot bemutatása! Én is a LEKi botokat tartom a legjobb botnak a nordicozáshoz!
    A bemutatott nordic technikához pedig lenne hozzászólásom. A kart nem könyékből mozgatjuk, hanem vállból! A hölgyeknek még tanulni kellene a helyes nordic walking technikát.

  • @nordicwalkingsopron
    @nordicwalkingsopron 3 роки тому +2

    Kedves Mozgásvilág Csapat!
    Jó kis videót hoztatok össze a nordic walking (NW) népszerűsítésére, nem hiányzik az objektív informálás és a humor sem!
    Azonban az időnként bevágott videó részletek többsége sajnos nem éppen a helyes NW technikát mutatja be!
    A hölgyek „városi nordic walkingja” erre tökéletes példa 2:05 -nél.
    Ha valaki ezt a laza „stílust” tanulja meg, akkor gyakorlatilag az alkar-könyök mozgáson kívül a felső test szinte elhanyagolható munkát tesz bele a sportba.
    A sok éves tapasztalataim azt mutatják, hogy aki eleve a könnyebb oldaláról közelíti meg ezt a sportot: „-Majd én tudom, hogyan kell botokkal menni!” az általában csak elviszi magával a botokat sétálni, és a lábizmok edzésén kívül sokat nem tesz a felsőtest izmaiért. :D
    Hogy a videóban elhangzó 90%-os hatásfok működjön, ahhoz bizony tényleg a „nagy könyvből” kellene hozni a tökéletes mozgásformát!
    Tehát aki valóban ki akarja hozni ebből a sportból a maximumot, az ne sajnálja az időt arra, hogy tapasztalt NW oktatótól tanulja meg a technikát!
    Félre ne értsetek, itt most nem magamat szeretném reklámozni, de szerte az országban látom, hogy aki botot ragad, az valójában 60-80%-ban csak maga mellett botozgat.
    Ne elégedjünk meg azzal, hogy nekem ez is elég, jó ez így nekem...!
    Ahogy hallhattuk, a NW a sífutásból ered, és nem a túragyaloglásból, próbáljuk meg ezt szem előtt tartani!
    Mindenkinek jó gyaloglást, jó túrákat kívánok!
    Üdvözlettel,
    András - Nordic walking instruktor 14 éve

  • @lakatosgabor4961
    @lakatosgabor4961 3 роки тому

    Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy mekkora testtömegig lehet használni? Köszönöm.

    • @MozgasvilagHungary
      @MozgasvilagHungary  3 роки тому +1

      Általában nincs testsúlykorlát meghatározva ezeknél a botoknál, de érdemes minél nagyobb arányban karbont tartalmazó botot választani, mert azok erősebbek.

  • @RLkimura
    @RLkimura 4 роки тому +2

    de én szeretem pucéran, pl bringázni

  • @firsh
    @firsh 3 роки тому

    Mi van ha valaki a túrabottal csinálja ugyanezt és tolja magát előre izomból? Minden nw bot túrabot is de nem minden túrabot nw bot? Miért kell elengedni minden lépésnél és újra rámarkolni? Ettől nem lesz sebesebb az ember keze hosszú távon? Sí közben van hogy nem is tekerem a csuklómra hogy ha esek ne vigye magával a kezem.

    • @MozgasvilagHungary
      @MozgasvilagHungary  3 роки тому

      Ahogy montival is mehetsz aszfalton és országútival is tekerhetsz földes terepen, úgy gyakorlatilag bármilyen bottal végezhetsz nordic walking testmozgást, csak az élmény nem lesz pont olyan, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Az elengedés/rámarkolás egy plusz mozdulatot, illetve lazább előrevitelt tesz lehetővé. Síbot esetén a pántnak abban van szerepe, hogy ne hagyjuk el, mert a síbotok hajlamosak jó messzire repülni akár egy esés esetén, vagy mondjuk felvonóból.

    • @nordicwalkingsopron
      @nordicwalkingsopron 3 роки тому

      Szia!
      Az egyik lényegi különbség a nordic walking bot és a túrabot között a szíj elhelyezésében van.
      A túrabottal is tökéletesen megvalósítható a helyes 100%-os nordic walking stílus, azonban a szíj kevésbé fogja támogatni a bot könnyed visszasiklását, főleg kezdőknél.
      Általában emiatt szokott elmenni a kedves sokaknak, akik túrabottal szeretnének nordicozni.
      Ilyenkor ugyanis a bot vége a földre csapódik amikor a karunkat előre lendítjük.
      Ezt a legtöbben úgy oldják meg „okosba”, hogy nem engedik hátra a botot teljesen, nem nyújtják ki a karjukat hátrafelé, ami a lehető legnagyobb hiba, ha nordic walkingozni szeretnénk.
      Ebben a videóban részletesen kitérek minden fontos kérdésre, de az alábbi időszeletnél kimondottan
      a „szíjjal vagy szíj nélkül” problémáját mutatom be (túrabotnál gyakorlatilag a szíj nélküli techika érvényesül):
      ua-cam.com/video/ahV-n65B4Lw/v-deo.html
      Egyébként én is egy 2 helyen állítható, rugós és merev funkcióval rendelkező, kimondottan hegyi túrákhoz készült túrabottal kezdtem a gyaloglást.
      Aztán 2 év múlva, 2006-ban rájöttem, hogy bizony létezik egy kimondottan a gyors tempót, és az intenzív izommunkát igénylő sport is, ez volt a nordic walking.
      Ma már a nordic futást is néha beiktatom a gyaloglás közben, bár ez még komolyabb állóképességet, edzettséget és természetesen helyes technikát igényel.
      Én bátran használom a nordic botokat durvább, meredekebb terepen is. Sőt kimondottan alkalmasak a dinamikus, gyors haladáshoz!
      Nagy hátizsákos, közepes tempójú túrákhoz, ahol nem a sebesség, vagy a megtett táv a lényeg, a klasszikus túrabot a jobb választás.
      Jó gyaloglást, jó túrákat kívánok!
      Üdvözlettel,
      András - Nordic walking instruktor 14 éve

    • @salbandy720
      @salbandy720 2 роки тому

      Azt hiszem eddig nem a helyes választ kaptad meg. A lényeg, hogy a NW botnál a csuklópánt miatt amikor lendíted hátra a kezed, sokkal hátrább lendítheted -kell! - a kezedet mint a túrabottal. Hiszen amint előre lendül a kéz máris rámarkolhatsz a markolatra és lendíthetsz előre és leszúrhatsz, de akár a csuklópánt segítségével is ugyanezt megteheted, nem kell rámarkolni, akkor is működik a mozgássor. Véső soron nagyobb amplitudójú lesz így a mozgás, nagyobb izommunka lesz >> több kalória égetés a különbség. Szerintem. :)

  • @Frendy001
    @Frendy001 4 роки тому +1

    Az L-t nem ejtjük a walkingban. Így is világos persze, hogy miről van szó, csak kicsit "báncsa" a fülem.

    • @MozgasvilagHungary
      @MozgasvilagHungary  4 роки тому +3

      Már Grécsi tanár úr is megdorgált minket emiatt, magunkba is néztünk, de duLván.