Вишивка.Дитяча вишита сорочка.Урок вишивання. Ukrainian embroidery. Bordado ucraniano

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 бер 2023
  • На моєму каналі @1-World-Love демонструю процес вишивання дитячої вишитої сорочки. Дане відео допоможе вам оволодіти новими техніками вишивання та зрозуміти сам процес. Використаний орнамент в даній сорочці, можна застосовувати також і для інших виробів. А саме: вишивання чоловічих сорочок, жіночих суконь, спідниць, плахт, жупанів та іншого верхнього вбрання.
    Використаний орнамент Зірки символізує зв‘язок людини з Богом, космосом, вищими силами. Також, це оберіг від зла, хвороб і безсилля, який застосовувався з давних-давен на нашій українській землі з часів Трипілля.
    Із прадавніх часів вишиванка була для українців не просто одягом. У ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Сьогодні вишивка - ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України.
    Вишиванка - це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка - це ще й оберіг. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві; дівчині чи заміжній жінці.
    Виготовлялися сорочки з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи. Було чимало типів традиційних сорочок залежно від форми, використаних матеріалів, а також від семантики кольорів: подільський, галицький, поліський, волинський, наддніпрянський, полтавський, гуцульський, буковинський, лемківський тощо. Цікаво, що символіка вишиванок часто-густо збігається з символікою орнаментів предметів матеріальної трипільської культури.
    Вишита сорочка була й оберегом для козаків, котрі боронили рідну землю від ворогів. На чужині сорочка зігрівала душу та зцілювала рани. Козаки вірили, що вишиті на полотні візерунки, мають тісний зв’язок з рідною землею, з домівкою, надають наснаги та захищають від «дурного» ока.
    Саме у часи Гетьманської держави формується цілісний український національний костюм, в якому особливе символічне значення мала вишиванка.
    До речі, є легенда, про особливе значення чоловічої вишиванки, як символу кохання. ЇЇ зміст полягає в тому, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній єдиній дівчині. Іншим до такого сакрального ритуалу зась. Саме так чумак підтверджував вірність своїй коханій!А ще існувала така традиція, якщо належало відправляти чоловіків на війну або виникала якась епідемія: жінки поселення збиралися разом і вночі вишивали рушники. Вишивали в повному мовчанні з молитвами. Це було практично медитацією, своєрідним магічним ритуалом.

КОМЕНТАРІ • 7

  • @user-yj4iu6jj4y
    @user-yj4iu6jj4y Рік тому +1

    Я вишивала в дитинстві хрестиком, а ось гладдю ще маю мрію навчитися, бо мрію мати сорочку вишиту гладдю🙏🙏🙏

  • @tetyanakyreyeva5766
    @tetyanakyreyeva5766 Рік тому

    Як гарно усе видно 😊для таких як я початківець,тай ще з поганим зором.Дякую.

    • @1-World-Love
      @1-World-Love  Рік тому +1

      Щиро дякую за відгук!!! Дуже рада !!!!😘😘😘

  • @marlenecostaborges1737
    @marlenecostaborges1737 Місяць тому

    Mostre des do comesso

    • @1-World-Love
      @1-World-Love  Місяць тому

      ua-cam.com/users/shorts7IeRQpCqm0k?si=K75Hfmq0-kFAirKe

  • @user-mi2xb6ij9h
    @user-mi2xb6ij9h Рік тому +1

    дякую! а яка схема? чи то э ваша властнисть схема? чи можно знайти в интернети?

    • @1-World-Love
      @1-World-Love  Рік тому +3

      Дякую вам за перегляд і коментар! Мені дуже приємно! Можливо десь і є подібні схеми, але це моя імпровізація різних орнаментів! Однак, я обов‘язково намалюю схему, тільки як з‘явиться вільна хвилинка! Залишу тут в коментарях посилання на схему!