Виставка із циклу «Мистецтво однієї родини» родини Михайла Діденка та Юлії Гушул

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лют 2024
  • Виставка із циклу «Мистецтво однієї родини» молодої вінницької родини Михайла Діденка та Юлії Гушул.
    Діденко Михайло Володимирович народився 23 листопада 1992 року в м. Вінниці. З раннього дитинства займається народною творчістю. Гончарному мистецтву навчався в гуртку «Кераміка та гончарство», що працює при Вінницькому міському Палаці дітей і юнацтва ім.Л.Ратушної. Захопившись надзвичайним процесом створення різних фігурок з глини, здібний учень вбирав у себе, як губка всі настанови керівника гуртка Вікторії Ніколаєвої, відомої на Вінниччині майстрині. Тож закономірно, що в свої молоді роки Михайло Діденко став талановитим і відомим майстром , і у 2013 році став членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Здобувши вищу освіту у Вінницькому національному технічному університеті, Діденко М.В. працює в обласному центрі народної творчості та, у вільний від роботи час, займається своєю улюбленою справою.
    За активну виставкову діяльність та професіоналізм Михайло Діденко двічі (у 2015 і у 2018 р.р.) був удостоєний стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.
    В своїх роботах молодий гончар використовує елементи народної творчості за мотивами трипільської культури, створюючи скульптури малих та великих форм, а ще виготовляє керамічний посуд та, разом з іншими гончарами Вінниччини, відроджує традиції барської кераміки. У творчому доробку Михайла Діденка вже нараховується понад 1000 робіт та 5 персональних виставок, що презентувались у виставкових залах м.Вінниці. Варто сказати, що його роботи вирізняються індивідуальним почерком. Майстер є активним учасником всеукраїнських, обласних, міських виставок та пленерів гончарного мистецтва. В рамках культурно-мистецьких заходів він дає майстер-класи, навчаючи дітей працювати з глиною, створювати різних керамічних звірів, птахів тощо. Зокрема, в рамках угоди ОЦНТ з громадськими організаціями «Вільна освіта» та «Я - Маріуполь», Михайло Діденко дав понад 50 майстер-класів для дітей внутрішньо переміщених осіб. Разом з тим, в минулому році талановитий гончар створив багато нових керамічних робіт, серед них є великі скульптури та миски. Отож у 2023 році Діденко М.В став лауреатом щорічної обласної премії імені Віктора Наконечного у номінації «Відкриття року».
    Експозиція нинішньої виставки з циклу «Мистецтво однієї родини» складається в основному з робіт Михайла, а це традиційний керамічний посуд, відтворений за мотивами шнурової кераміки та Шаргородської і Барської кераміки кінця ХІХ початку ХХ століть (миски, глечики, баньки, горщики). На виставці є також зооморфні посудини та дрібна пластика (іграшки-свищики тощо).
    Суттєво доповнюють експозицію і роботи дружини майстра - Юлії Гушул, їхніх діток та Юлиних батьків - Ігоря і Надії Гушул, які свого часу закінчили Вижницьке художнє училище. Мама навчалась на фаховому відділенні - вишивка, а батько - на відділі деревообробки. Вже тоді вони разом стали працювати над створенням прикрас з дерева.
    Юлія народилась в м.Вижниця, згодом разом з батьками переїхала до Вінниці. У Вижниці залишилась бабуся (вишивальниця), тож в дитинстві Юля часто їздила до неї, багато часу проводила в Карпатах, перемальовувала кольорові гуцульські орнаменти і вишивала.
    Після закінчення школи Юлія Гушул навчалася в Києво-Могилянській академії, працювала журналістом в Києві, а вільний час присвячувала творчості. Створювала ляльки з тканини, етнічні прикраси, писала картини, а пізніше Юлія залюбки опанувала гончарне мистецтво.
    Отож в експозиції нинішньої виставки представлені Юлині картини народного малярства та створені разом з мамою керамічні вироби. Безумовно, представлені і роботи батьків та дитячі наївні малюнки Єви, яка пише картинки акрилом і любить графіку, та гуашеві малюнки Юнони. А меншенькі Ївга та Веремій лишень починають опановувати глину та фарби.
    Виставка родини Михайла Діденка і Юлії Гушул складається з 117 робіт різних видів народного мистецтва.

КОМЕНТАРІ •