Свині розбрату: протистояння в Біликах триває

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 вер 2016
  • Уже кілька років жителі смт Білики Кобеляцького району вимагають закрити згубний, на їхнє переконання, свинокомплекс «Сільські традиції». Вони заявляють, що підприємство забруднює місцеве довкілля та провокує масове погіршення здоров’я біличан.
    На початку 2011 року депутати селищної ради своїми голосами надали дозвіл на реконструкцію приміщення колишнього комплексу для ВРХ під свинокомплекс. Однак він мав бути розрахований на 2500 свиноматок. Приблизно в той же час у селищі закрили молочноконсервний завод. Біличани побоювалися можливого безробіття, тож до будівництва свинокомплексу поставилися здебільшого позитивно. Так на Полтавщину прийшли мільйонні інвестиції з Росії.
    Через деякий час жителі стали звертатися до лікарів із погіршенням стану здоров'я, почали писати заяви в поліцію, суди тощо. Обласна влада стала на бік невдоволених діяльністю підприємства мешканців, проте закрити «Сільські традиції» місцеві чиновники не могли і не можуть. Тож вони стали лобіювати їхні інтереси та намагатися знайти спільну мову із керівництвом свинокомплексу.
    З того часу проводився ряд виїзних засідань представників обласної влади в Біликах, де чиновники по пунктах обговорювали подальші дії щодо майбутнього цього підприємства. Для початку було прийняте спільне рішення - зменшити поголів'я свиней з 80 тис. до 35 тис.
    Навесні цього року виїзна обласна екологічна комісія прийняла рішення про необхідність реконструкції очисних споруд до 15 жовтня. Утім, коли підприємство звернулося про наміри щодо реконструкції, то отримало відмову.
    Із середини серпня ситуація в Біликах загострилася. Налаштовані проти свинокомплексу жителі вийшли під його стіни з пікетом, аби не пускати кормовози всередину. Через кілька днів підприємство почало заявляти про непоодинокі випадки вимирання тварин та канібалізм. Тоді у конфлікт знову втрутилася влада - Андрій Пісоцький ініціював підписання меморандуму між пікетувальниками та підприємством. Він полягав у тому, що учасники пікету пропустять комовози, але за умови, що підприємство почне самоліквідовуватися.
    Проте за словами Інни Жук, яка виступає проти свинокомплексу, представники «Сільських традицій» не виконували умов домовленостей та не йшли на контакт. Внаслідок цього люди знову прийшли на пікет.
    6 вересня був ініційований альтернативний пікет біля селищної ради. Його влаштували працівники ТОВ «Сільські традиції», а також жителі Біликів, котрі «за» підприємство в Біликах. Таких зібралося більше сотні. Загалом, на підприємстві працює близько 200 людей, із них 30% - біличани. Також на мітинг приїхала частина колективу Решетилівського м’ясокомбінату, оскільки ТОВ «Сільські традиції» є основним його постачальником.
    Активістка, яка підтримує розвиток бізнесу в селі, Лідія Чернига розповіла, що ситуація в Біликах набуває політичного забарвлення. Мовляв, хтось хоче зайнятися рейдерством і за безцінь купити «Сільські традиції». Гендиректор «Сільських традицій» Юрій Гршевський упевнений, що пікетувальники, які радикально налаштовані проти свинокомплексу, проплачені, а іншим людям позицію «проти» вміло нав’язували кілька років.
    Прихильники свинокомплексу вирушили до підприємства. Там уже знаходилися правоохоронці та спецпризначенці, а з іншого боку - мітингувальники, що вже кілька днів живуть у наметовому містечку. Силовики опинилися між двома таборами, агресивно налаштованими один проти одного.
    Працівники «Сільських традицій» разом з однодумцями почали вимагати, щоб пікетувальники пропустили кормовози, однак ті відмовлялися. Дехто з учасників пікету почав лягати під фури. Після сварок один кормовоз усе ж проїхав на територію комплексу. Згодом місцеві жителі з обох сторін почали поводитися агресивно, вступати в сутички між собою, а тому силовики застосовували силу проти них. Про це ми повідомляли раніше.
    Відомо, що учасники альтернативного мітингу залишили місце сутичок близько опівночі, а пікетувальники надалі залишилися чергувати в наметовому містечку під підприємством «Сільські традиції» та блокувати кормовози.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @ukrainec9726
    @ukrainec9726 6 років тому +1

    Все вірно, зробіть очисні і працюйте собі, в чому проблема??? Навіщо обманювать, зробіть раз і нормально і заробляйте собі, і людям нормально і вам спокійно, що це за бардак???

  • @andreykaplevskii1734
    @andreykaplevskii1734 3 роки тому

    Довели страну...кроме как на свынях нигде не заработаешь.