Більше про Старе місто читайте тут: vezha.ua/mikrorajony-vinnytsi-istoriya-starogo-mista-vid-koriatovychiv-i-do-nashyh-dniv/ Матеріал про Ігоря Костецького: vezha.ua/dovesty-ukrayinsku-do-mezh-i-poza-mezhi-odnym-zoseredzhenym-udarom-istoriya-nedootsinenogo-intelektuala-igorya-kostetskogo/ Матеріал про початок вінницького футболу: vezha.ua/pershi-udary-po-m-yachu-ta-protystoyannya-zi-zhmerynkoyu-istoriya-vinnytskogo-futbolu/
Щиро Вам дякую!!! Ми із сином випадково знайшли Ваш канал. Я народився у Вінниці, ми мешкали у старому Місці по вулиці Москвіна. Зараз ми мешкаємо у США. Але мрію привезти дітей і показати моїм дітям моє рідне Місто. Рідненькі Ви наші, Ви могли би зробити такий репортаж із Яніва, Калинівський Район. У Янові досі зберігся Замок Холоневського, так колись був інтернат.
Дуже погано, що в охоронній зоні пам'ятника архітектури України церкви святого Миколая майже впритул побудували три казарми Санні вілідж, як люди кажуть, Нью Васюки. Архітектурно ця забудова конкурує з церковними спорудами по висоті і об'єму, церква перестала бути домінантною на Старому місті. Є документ, який засвідчує, на забудову не був дозвіл міськради.
@Vежа Дякую. Так, ми ще ходили до старого корпусу. Вхід до школи був із Данила Нечая через залізні ворота. Ті гарні сходинки перед школою, нас там фотографували. Вхід у школу був по сходинкам зі внутрішнього двору. Там стояли корита, і ми перед входом до школи мили взуття, чергові ретельно перевіряли взуття. Вулиці Старого Міста були грунтові, ми приходили у школу по коліна в болоті. Я ходив у кірзових чоботях, а у школі перевзувався, усі діти так робили. Я ще пам'ятаю стару грушу, те дерево стояло на внутрішньому подвір'ї школи. То була дуже стара, висока груша, ми ще малюками бігали збирали груші, і смакували їх. Було багато старих дерев перед фасадом школи, тобто уся школа утопала в деревах. Віктор Іванович... здається, учитель фізри. На уроки фізри у зимку, хто хтів їздили на коньках, а хто хтіли ставали на лижі, і по глибокому снігу ходили на лижах, у тому великому саду між деревами. Мої батьки не могли дозволити собі, купити мені лижі, то Віктор Іванович дозволяв мені брати шкільні лижі до дому на вихідні. У нас був шкільний стадіон, на зиму заїзжали кілька Зіл і заливали стадіон водою, вода замерзала, і ми там грали хокей. Моя перша учителька Анна Іванівна, не пам'ятаю Фамілії. Ще пам'ятаю Марію Моєсеївну, Клавдію Михайловну. У нас майже усі учителя були Євреями. Ніц поганого про них не скажу. Учителя ходили до школи як на Голгофу, бо ми таке витворювали... Якось Клавдії Михайлівні, Вітя Супоович під стілець підклав капуслу від хлопушки, а Клавдія Михайлівна була у віці, і вона як сіла, а та капсула так голосно бахнула, учителька аж підскочила, усі реготали, а вона бідна.... Я не знаю чому ми діти були такі жорстокі... Я у школі був снайпером, я завжи випадково м'ячем попадав у шкло, а одного разу цілив сніжком у Ларісу Цисар, а влучив у велике шкло шкільної їдальні...
Привіт Олег! Твоє призвіще дуже знайоме мені. Ми с тобой не пересікались на старому місці десь у Вінниці? Я та мої три дорослих брата ходили до 19ї школи. Я з 1980 року брати старші мене. Ми виїхали в сполученні штати америки в 1994 році. Проживали біля профілакторія. На вулиці Ілика 3. Перед остання зупинка 14 автобуса в ті роки. Скрізь ходили по старому місці. Дуже багато чого є що пригадати.
@@anatoliyorlov6200 Можливо земляче і пересікались. Я теж усі вулиці пройшов у Старому Місці. Мій вуйко мешкав за Педучилищем, це кінцева... Забувся якого маршрута. Ти із 80 року, а я із 67. Ми не могли навіть у таборі зустрітись. Мій племінник. Саша Вишневський мешкав у Старому Місці, можливо ти його зустрічав.
@@ЄвгенійКащенко-ь7е да кости лежали на поверхности.. а Кулеши остались, или снесли? Единственный действующий храм был, когда "Хущ" обещал "показать последнего попа"
ВІННИЦЯ. До "винних погребів" чи "виробництва вина" назва жодного стосункую немає. Назва утворена від староверхньонімецького слова "wini" (в старосередньонімецькій - "wine", "win") - Freundin, Geliebte, Gatte - подруга, люба, кохана, дружина, лада (старосаксонське"wini"). Про назву "Вінниця" свідчать назви "Ладижин" (місто Лади, Ладо; Уладівка та інші. Що потрібно знати, коли ви розповідаєте про Вінницю. Древню Трою греки називали Φιλιος (дружній, подружній і, відповідно, - Дружня), а хети називали Трою Vilusha. - дружня (подружня). Ось саме це значення укаїнські козаки і князі зберегли у назві "Вінниця". Старонімецька основа вжита як запобіжник проти дурнів, проти затятих українофобів. Задунайську Січ козаки називали "Трофеум Трояні". Загалом, вислови автора "Слова о полку Ігоревім" (Земля Трояні, віці Трояні, стезя Трояні, Трояній жереб) потрібно читати і розуміти від німецького "Treue" та шведського "tro" - віра, довіра, стійкість, сталість і т. д.). Вітання Вам з Відня (Wien, Viena, Vindubona)
Більше про Старе місто читайте тут: vezha.ua/mikrorajony-vinnytsi-istoriya-starogo-mista-vid-koriatovychiv-i-do-nashyh-dniv/
Матеріал про Ігоря Костецького: vezha.ua/dovesty-ukrayinsku-do-mezh-i-poza-mezhi-odnym-zoseredzhenym-udarom-istoriya-nedootsinenogo-intelektuala-igorya-kostetskogo/
Матеріал про початок вінницького футболу: vezha.ua/pershi-udary-po-m-yachu-ta-protystoyannya-zi-zhmerynkoyu-istoriya-vinnytskogo-futbolu/
Місцеві жителі знають що вони живуть на Царині. У нас в дитинстві так і говорили, ми живемо на Царина.
Котики, сарказм та невимушена атмосфера. Крутий випуск, дякую))
Класно! Я виріс на старому місті! Дякую вам!!!
Дякуємо, що дивитесь)
Все свідоме життя прожив у Вінниці, але мало що знаю чи бачив на старому місті.
Дякую)
Дякую
О нарешті крутий блог із Вінниці.
Дякуємо) Їх значно більше, ніж один, тому запрошуємо до перегляду.
Які ж ви молодці!!! Дякую. Дивлюсь про свою ріднесеньку Вінницю з Бельгії і розумію - краще України у світі нема. Я обов'язково повернусь.
Дякую за роботу, дуже цікаво!!!
Ходіть і дивіться . Історія Батьківщини сама цікава в далекій і довгій розлуки від неї. Спасибі за чудову кінолекцію вашій парі.
На Старому місті дуже багато Сергіїв))
Авторы-Талантище!Спасибо огромное!Слава Украине и ее Городам!
Гарне місто. Багато приватного сектору в межах міста - це добре!
дуже сподобались історичні підводки, прям багато чого нового дізнався!
В цьому випадку, на щастя, було достатньо джерел, з якими можна працювати)
Я проживав 18 перших років на Ілика та відвідував 😄 19-ту школу. Зараз я в США з 1994 року. Спогади! Ностальгія! 🥲
Щиро Вам дякую!!! Ми із сином випадково знайшли Ваш канал. Я народився у Вінниці, ми мешкали у старому Місці по вулиці Москвіна. Зараз ми мешкаємо у США. Але мрію привезти дітей і показати моїм дітям моє рідне Місто.
Рідненькі Ви наші, Ви могли би зробити такий репортаж із Яніва, Калинівський Район. У Янові досі зберігся Замок Холоневського, так колись був інтернат.
Дякуємо Вам за перегляд і відгук! З приводу Янова нічого обіцяти, на жаль, не можемо, але дякуємо за підказку)
Дуже погано, що в охоронній зоні пам'ятника архітектури України церкви святого Миколая майже впритул побудували три казарми Санні вілідж, як люди кажуть, Нью Васюки. Архітектурно ця забудова конкурує з церковними спорудами по висоті і об'єму, церква перестала бути домінантною на Старому місті. Є документ, який засвідчує, на забудову не був дозвіл міськради.
Дружина з лампочки,а я технарь аерофлота...1983...Дякуемо за спогади!!!!
Оооо, кайф!
топчиком ))
А я несколько лет жил в общежитии строительного техникума,которое мы студенты достраивали в 1961 году.Оно возле кладбища.
Сан Територія фест це топ!
О, Сергій Марчук, мій однокурсник)
Дякую Вам!!! Я підписався.
Дякуємо! Можливо, вас зацікавлять інші серії з проекту "МІКРОрайони Вінниці" або ж наша експедиція Вінниччиною "Поділля Incognita 2")
27:15 Старе місто - місто Сергіїв
Старе місто це не мікрорайон, а цілий, великий район
Круте відео,але московська вулиця трохи виколює очі
Відео класне але задовге
Згадали Ігоря Мерзлякова, не згадали сім'ю художників Сільвестрових. Вони жили на вул. 1905 року.
Я дуже шасливий, я показав сину мою 22 школу.
Це прекрасно) Чи сильно змінилась школа з моменту Вашого навчання там?
@Vежа Дякую. Так, ми ще ходили до старого корпусу. Вхід до школи був із Данила Нечая через залізні ворота. Ті гарні сходинки перед школою, нас там фотографували. Вхід у школу був по сходинкам зі внутрішнього двору. Там стояли корита, і ми перед входом до школи мили взуття, чергові ретельно перевіряли взуття. Вулиці Старого Міста були грунтові, ми приходили у школу по коліна в болоті. Я ходив у кірзових чоботях, а у школі перевзувався, усі діти так робили.
Я ще пам'ятаю стару грушу, те дерево стояло на внутрішньому подвір'ї школи. То була дуже стара, висока груша, ми ще малюками бігали збирали груші, і смакували їх. Було багато старих дерев перед фасадом школи, тобто уся школа утопала в деревах. Віктор Іванович... здається, учитель фізри. На уроки фізри у зимку, хто хтів їздили на коньках, а хто хтіли ставали на лижі, і по глибокому снігу ходили на лижах, у тому великому саду між деревами. Мої батьки не могли дозволити собі, купити мені лижі, то Віктор Іванович дозволяв мені брати шкільні лижі до дому на вихідні. У нас був шкільний стадіон, на зиму заїзжали кілька Зіл і заливали стадіон водою, вода замерзала, і ми там грали хокей.
Моя перша учителька Анна Іванівна, не пам'ятаю Фамілії. Ще пам'ятаю Марію Моєсеївну, Клавдію Михайловну. У нас майже усі учителя були Євреями. Ніц поганого про них не скажу. Учителя ходили до школи як на Голгофу, бо ми таке витворювали... Якось Клавдії Михайлівні, Вітя Супоович під стілець підклав капуслу від хлопушки, а Клавдія Михайлівна була у віці, і вона як сіла, а та капсула так голосно бахнула, учителька аж підскочила, усі реготали, а вона бідна.... Я не знаю чому ми діти були такі жорстокі... Я у школі був снайпером, я завжи випадково м'ячем попадав у шкло, а одного разу цілив сніжком у Ларісу Цисар, а влучив у велике шкло шкільної їдальні...
Це безцінні спогади і, безумовно, частина історії Старого міста і Вінниці загалом. Дякуємо, що поділились)
Привіт Олег! Твоє призвіще дуже знайоме мені. Ми с тобой не пересікались на старому місці десь у Вінниці? Я та мої три дорослих брата ходили до 19ї школи. Я з 1980 року брати старші мене. Ми виїхали в сполученні штати америки в 1994 році. Проживали біля профілакторія. На вулиці Ілика 3. Перед остання зупинка 14 автобуса в ті роки. Скрізь ходили по старому місці. Дуже багато чого є що пригадати.
@@anatoliyorlov6200 Можливо земляче і пересікались. Я теж усі вулиці пройшов у Старому Місці. Мій вуйко мешкав за Педучилищем, це кінцева... Забувся якого маршрута. Ти із 80 року, а я із 67. Ми не могли навіть у таборі зустрітись. Мій племінник. Саша Вишневський мешкав у Старому Місці, можливо ти його зустрічав.
А на горе было старинное кладбище.. слева от храма
Коли будували Старомісткий міст було частково пошкоджено старе православне кладовище, я особисто бачив останки.
@@ЄвгенійКащенко-ь7е да кости лежали на поверхности.. а Кулеши остались, или снесли? Единственный действующий храм был, когда "Хущ" обещал "показать последнего попа"
ВІННИЦЯ. До "винних погребів" чи "виробництва вина" назва жодного стосункую немає. Назва утворена від староверхньонімецького слова "wini" (в старосередньонімецькій - "wine", "win") - Freundin, Geliebte, Gatte - подруга, люба, кохана, дружина, лада (старосаксонське"wini"). Про назву "Вінниця" свідчать назви "Ладижин" (місто Лади, Ладо; Уладівка та інші. Що потрібно знати, коли ви розповідаєте про Вінницю. Древню Трою греки називали Φιλιος (дружній, подружній і, відповідно, - Дружня), а хети називали Трою Vilusha. - дружня (подружня). Ось саме це значення укаїнські козаки і князі зберегли у назві "Вінниця". Старонімецька основа вжита як запобіжник проти дурнів, проти затятих українофобів. Задунайську Січ козаки називали "Трофеум Трояні". Загалом, вислови автора "Слова о полку Ігоревім" (Земля Трояні, віці Трояні, стезя Трояні, Трояній жереб) потрібно читати і розуміти від німецького "Treue" та шведського "tro" - віра, довіра, стійкість, сталість і т. д.). Вітання Вам з Відня (Wien, Viena, Vindubona)
шось такого нагородив) вінниця від річки віннички, винничя. у відео про це говорили
Интересно где на старом городе были ярмарки.
Складно сказати, надто давно то було, а джерела інформації обмежені. Але можна припустити, що в районі оригінального Старого міста, ближче до церкви.
але то район!
Що ти маєш на увазі?
@@MykolaHerkaliuk що дуже гарний район)
@@antoniofcsd ааа, в цьому сенсі) То є так!