Konstrukcja dachu i izolacja termiczna - błędy | Buduj na plus #1

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 20

  • @indutechautomation
    @indutechautomation 2 роки тому +1

    Witam. Mam budowę gdzie ściany szczytowe podmurowane sa w odleglósci 2-3 cm od deskowania dachu dwuspadowego. Wg projektu ma być odległośc 20cm. Czym wyciać te szczyty? Grubość muru 24cm silikat. Krokwie 18cm więc jakieś podejście będzie tylko czym to wyciać?

    • @michamos6887
      @michamos6887 7 місяців тому

      Jak poradził Pan sobie z tym problem ? Piła szablasta ? 🤔

    • @indutechautomation
      @indutechautomation 7 місяців тому +1

      @@michamos6887 u mnie był silikat wiec żadne piły szablaste nie miały szans. Ja szczyty potraktowałem młotowiertarką. Zrobiłem wiertłem 12 mm na grubość muru ponad 2000 otworów. Później dłutem rozkuwałem i ostatecznie cel osiągnąłem

  • @grazyna5234
    @grazyna5234 4 місяці тому

    Dzień dobry. Bardzo ciekawy film z cennymi informacjami. Czy można wiedzieć, ile cm nad ścianę trzeba wynieść dach, aby ciągłość i skuteczność izolacji się sprawdziła? Czy jak ocieplę 35 cm białym styropianem to będą to dużo gorsze parametry? Z góry dziękuję, jeśli zechce Pan mnie wesprzeć swoim doświadczeniem i wiedzą.

    • @akademiazdrowegobudownictwa
      @akademiazdrowegobudownictwa  4 місяці тому

      Dzień dobry, najlepiej o całą wysokość warstw dachu, którego parametry będą zgodne z obecnymi warunkami technicznymi (wymagają dla konstrukcji dachu tyle, ile wynosi minimum dla budynku pasywnego). Nie bardzo rozumiem gdzie miałby się znaleźć rzeczony biały styropian. Niestety parametry "białego" styropianu pomiędzy poszczególnymi producentami i rodzajami produktów, potrafią się różnić w zakresie parametrów współczynnika przewodności cieplnej nawet o 30%. Więc nie da się w ten sposób rzetelnie porównać tych komponentów i udzielić rzeczowej porady.

  • @ocieplaniepiana
    @ocieplaniepiana 11 місяців тому

    Witam, jaka jest Pana opinia w temacie ocieplenia dachu pianką otwarto-komórkową :)?

    • @akademiazdrowegobudownictwa
      @akademiazdrowegobudownictwa  11 місяців тому

      Nie mam nic przeciw, pod warunkiem zadeklarowanych parametrów tego materiału i prawidłowego zaplanowania wszystkich warstw, w tym szczelnej powietrznie i dyfuzyjnie otwartej/ wiatro-hydroizolacji.

  • @izakoziel1321
    @izakoziel1321 7 місяців тому

    Witam W mojej budowie inwestor się upiera ze nic nie trzeba przycinać. Obecnie już elewacje tynkują. Będę musiała na własną rękę przycinać ścianę szczytową i ja docieplić między dachem. Czy teraz jest już za późno?

    • @akademiazdrowegobudownictwa
      @akademiazdrowegobudownictwa  4 місяці тому

      Prawdopodobnie wykonawca się upiera - przy wykończonej elewacji będzie to bardzo kosztowny proces...niestety można uznać, że jest to za późno. Jedynym wyjątkiem, jest poddasze nieużytkowe i zakończenie powierzchni ogrzewanej piętro niżej...

    • @konradlesniak8845
      @konradlesniak8845 2 місяці тому

      ​@@akademiazdrowegobudownictwano i nie do końca bo jeśli nie użytkowe to i tak mur musiał by być z wewnątrz zaizolowany

  • @grzegorzjarzab8029
    @grzegorzjarzab8029 3 роки тому +8

    klimat się ociepla , w Polsce zimy już niema ...kilka dni w roku po minus 5 stopni a tak to na plusie nawet w styczniu i lutym....a walenie wełny po pół metra....wystarczy dobrej wełny 0,33 lambdy i grubość 25 cm. na ścianach 10 cm. ciekawe kiedy się zwrócą wam te dziesiątki tysięcy wywalone w przesadzone ocieplenie i tem domy pasywne. śmiech na sali . wolę co roku wydać 1 tyś. więcej na opał niż 50-80 tyś tylko na sam styropian i wełne, tyle to ten dach nie wytrzyma , po 30 latach trzeba robić remont a te pół metra wełny w śmietnik.... i gdzie tu logika? może i miałoby to sens w latach 80-tych kiedy w Polsce było jak na syberii.

    • @dawidk815
      @dawidk815 3 роки тому +3

      Tylko popełniasz Błąd. Dachy nie ociepla się na zimę tylko na lato. W domu chcesz mieć 20st. Zimą masz max -20 czyli 40st różnicy. A latem? W domu czesz 20 a na dachu masz ponad 100st daje to różnice ponad 80st. Wydasz zaraz na klimatyzację a nie na ogrzewanie.

    • @magicznadama577
      @magicznadama577 3 роки тому

      Projemtanci nakręcają wszystko i wszędzie nie chodzi tylko obocieplenie, dotyczy to również folii, która jest potrzebna jak zającowi organki a nie wspomne o zbrojeniach, obecnie domy są przezbrojone, przegrzane a to odpowiednie warunki na grzyba i choroby ludzi. Ale ludzie idą owczym pędem. Na jaką cholere 30 cm styropianu??? To jakby przewieźć jeden karton 30 kg i wynająć do tego tira.

    • @magicznadama577
      @magicznadama577 3 роки тому +1

      kiedy mamy takie temperatury? ja awaryjnie zrobiłam jeden pokój w piwnicy na potworne upały( a mamy ich bagatelka 2 tygodnie na rok gdzie logika?Trzebabyło dach obić deskami są dobrym izolatorem.

    • @magicznadama577
      @magicznadama577 3 роки тому

      święte słowa

    • @toom34
      @toom34 Рік тому +1

      Co powiesz teraz o kosztach ogrzewania????

  • @FeloxxL
    @FeloxxL 3 роки тому +5

    35 cm izolacji ..... nie masz co z pieniędzy robić że niby ci to sie zwróci przez zniwelowane mostki w życiu ..... głupota

    • @GreyDeathVaccine
      @GreyDeathVaccine 2 роки тому

      Jeszcze jakby to było 35 cm białego to jeszcze ok, ale grafitowego? o_0

    • @Rottensparrow
      @Rottensparrow 2 роки тому

      Dokłdadnie haha, powyżej 20-30 cm to już działa w drugą strone raczej bo wilgoć sie tam zatrzymuje

  • @szczecin2012ab
    @szczecin2012ab 3 роки тому +4

    35 cm... Przecież to się nigdy nie zwróci. To jest właśnie problem dzisiejszego świata. Ludzie nie potrafią znaleźć złotego środka, nie popadać w skrajności.