Szia! Először is szeretném megköszönni az eddigi segítséget. Nagyon hasznos volt. A cdúr skála már nagyon megy, és szeretnék tovább jutni de nem találtam videót. Szeretnélek megkérni, hogy segíts hogyan kell tovább menni. Segítségedet előre is nagyon köszönöm.
Szia! Persze!:) 8 éves kortól ajánlott a hangszer használata a súlya miatt, persze akinek erősebb a lelki -testi ereje hozzá az korábban is elkezdheti.
Üdv! Nagy érdeklődéssel figyelem a leckéket, szó volt a hangolásról, de nem tisztázuk miért G fogok és miért B hallok, és nem értem a hangoló miért 438 at mutat mikor a zenei A hang 440???????
Tisztelt István! Mivel transzponáló hangszernek álmodta meg Adolf Sax a szaxofonokat ezért az alt hangszer más néven Eb alt szaxofon pont azért kapta ezt a nevet mert egy kis terccel transzponálni szükséges. Tehát ha Bb t hall pont ezért egyezik meg hangzásban azzal ha az alt hangszeren G-t fog... Ha hangzó C-t hall akkor a hangszeren A-t kell lefogni. Ha Eb a hangzó hang akkor az az alt szaxofonon C. Stb. Remélem érti,hogy mindig egy kis terccel szükséges gondolkodni a megszólaló hangzó hanghoz képest.
Szia! Azért mert valószínűleg a hangolód nem kromatikus hangoló, azaz a hangzó hangnemet fogja mutatni egy kis terccel feljebb mindig.Miért? Mert az Eb alt szaxofon amin játszok tehát transzponáló hangszer. Ami a zongorán Bé az nekünk hangzásban az Eb alt szaxofonon G.
Keresgélem a leckéket, próbálom sorrendbe állítani, és haladni előre! A C-dúr skála, illetve, hogy egyáltalán megszólaljon, hát nagy kihívás! Az én fúvókámon nincs fog határoló, kb a közepéig teszem a szájba. az alsó C fújásánál néha felugrik egy oktávval feljebb, csak nehezen tudom az eredeti hangot visszahozni. Érdekes a skálázásnál a többi hang nem csinálja ezt! A C,D,E,F, hangok tiszták! Amikor a jobb kéz következik, G,A,H,C ezek kicsit hamisak! Az én alt szakszimon a billentyűk nem úgy néznek ki mint a bemutatott hangszeren! Még egy, röstelkedve jegyzem meg, a hangolásnál nem azt kellene mondani hogy hangszín, hanem hang magasság. bocsánat!
Valószínűleg azért hamisabb mert mélyül a hang és az alsó rekeszizom még nem túl stabil...próbálja meg ilyenkor ezt az izmot tudatosan használni...ezt hívjuk "alátámasztásnak". A fogvédő is hasznos dolog ami a szájtartást is könnyebbé teszi hiszen ebbe a puha szilikon anyagba biztonságogasabb pozíciót tud felvenni, nem csúszkál a fog az ebonit vagy fém anyagon (attól függ milyen anyagból készült a fúvókája).
Hasznos infó volt! Én köszönöm a magam részéről!
Szívesen :)
Szia! Először is szeretném megköszönni az eddigi segítséget. Nagyon hasznos volt. A cdúr skála már nagyon megy, és szeretnék tovább jutni de nem találtam videót. Szeretnélek megkérni, hogy segíts hogyan kell tovább menni. Segítségedet előre is nagyon köszönöm.
Köszönöm szépen. A Facebookon megtalálsz, ott tudunk beszélni a továbbiakról.
Faceebokon nem vagyok fent máshogyan nem tudsz segíteni. Köszönöm
jerzselebigband@gmail.com az e-mail címem, ide tudsz nekem írni.
Üdv Egy kérdés lehet tízen nyolc évesen szaxofonozni?
Szia! Persze!:)
8 éves kortól ajánlott a hangszer használata a súlya miatt, persze akinek erősebb a lelki -testi ereje hozzá az korábban is elkezdheti.
@@jerzselek1 köszönöm a válászat. lenne még egy kérdésem lehet-e fuvola melet tanulni szaxszofont?
Igen,van ilyen tanítványom, aki fuvolázott és gond nélkül megtanulta autodidakta módon a szaxofont fújni a videóimból.
Üdv!
Nagy érdeklődéssel figyelem a leckéket, szó volt a hangolásról, de nem tisztázuk miért G fogok és miért B hallok, és nem értem a hangoló miért 438 at mutat mikor a zenei A hang 440???????
Tisztelt István!
Mivel transzponáló hangszernek álmodta meg Adolf Sax a szaxofonokat ezért az alt hangszer más néven Eb alt szaxofon pont azért kapta ezt a nevet mert egy kis terccel transzponálni szükséges.
Tehát ha Bb t hall pont ezért egyezik meg hangzásban azzal ha az alt hangszeren G-t fog...
Ha hangzó C-t hall akkor a hangszeren A-t kell lefogni.
Ha Eb a hangzó hang akkor az az alt szaxofonon C. Stb.
Remélem érti,hogy mindig egy kis terccel szükséges gondolkodni a megszólaló hangzó hanghoz képest.
Mi a külömbség mikor egy dal sírós reszelősen megy ki,mikor meg ugyan azt a dalt játszuk de viszont kellemes nem rekettes,sírós.mi szablya meg?
A fúvóka és a lelked :)
Szia vettem egy saxafont honnan tudom hogy alt vagy sopran koszi a segitseget
Más a formája . Alt úgy néz ki mint egy “normál” szaxofon , a szoprán egyenes .
Az alt szaxofon Eb hangolású és hajlított, a szoprán az mindenképp egyenes a szopranínó szintén hajlított és ők Bb hangolásúak.
Ha Egy G fogsz le miert B ir a hangolo?
Szia! Azért mert valószínűleg a hangolód nem kromatikus hangoló, azaz a hangzó hangnemet fogja mutatni egy kis terccel feljebb mindig.Miért? Mert az Eb alt szaxofon amin játszok tehát transzponáló hangszer. Ami a zongorán Bé az nekünk hangzásban az Eb alt szaxofonon G.
Keresgélem a leckéket, próbálom sorrendbe állítani, és haladni előre! A C-dúr skála, illetve, hogy egyáltalán megszólaljon, hát nagy kihívás!
Az én fúvókámon nincs fog határoló, kb a közepéig teszem a szájba. az alsó C fújásánál néha felugrik egy oktávval feljebb, csak nehezen tudom az eredeti hangot visszahozni. Érdekes a skálázásnál a többi hang nem csinálja ezt! A C,D,E,F, hangok tiszták! Amikor a jobb kéz következik, G,A,H,C
ezek kicsit hamisak! Az én alt szakszimon a billentyűk nem úgy néznek ki mint a bemutatott hangszeren! Még egy, röstelkedve jegyzem meg, a hangolásnál nem azt kellene mondani hogy hangszín, hanem hang magasság. bocsánat!
Valószínűleg azért hamisabb mert mélyül a hang és az alsó rekeszizom még nem túl stabil...próbálja meg ilyenkor ezt az izmot tudatosan használni...ezt hívjuk "alátámasztásnak".
A fogvédő is hasznos dolog ami a szájtartást is könnyebbé teszi hiszen ebbe a puha szilikon anyagba biztonságogasabb pozíciót tud felvenni, nem csúszkál a fog az ebonit vagy fém anyagon (attól függ milyen anyagból készült a fúvókája).