Włamanie na konto bankowe. Jak odzyskać skradzione środki?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 лип 2021
  • Włamali mi się na konto i bez mojej autoryzacji przelali środki na obcy rachunek -
    jak je odzyskać?
    W najnowszym odcinku vloga Kancelarii Gorgol rozmawiamy o tym, jakie mamy realne możliwości odzyskania środków nie tylko od przestępców, ale przede wszystkim od banku, którego zabezpieczenia zostały przełamane.
    Nie wszyscy wiedzą, że w przypadku, gdy dojdzie do nieautoryzowanej transakcji, to odpowiedzialność za to ponosi również bank, który ma obowiązek przywrócić poprzedni stan konta. Oczywiście - o ile do nieautoryzowanego przelewu:
    1) nie doprowadziliśmy umyślnie, czy to naruszając podstawowe zasady bezpieczeństwa czy próbując oszukać bank albo
    2) doszło do niego w wyniku naszego rażącego niedbalstwa.
    Warto zgłosić sprawę nie tylko na policję, a również do banku, a potem walczyć o swoje, bo orzecznictwo w tym względzie jest korzystne dla klientów banku.
    Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zachęcamy do zachowania ostrożności. Jeżeli jednak potrzebowalibyście naszej pomocy, jesteśmy do dyspozycji i z chęcią wesprzemy starania o odzyskanie utraconych środków.
    #prawomocny #kancelariagorgol #nieautoryzowanyprzelew #wartoznacprawo

КОМЕНТАРІ • 10

  • @95adi
    @95adi 2 роки тому +2

    Dziś właśnie stałem się ofiarą takiego ataku. Zanim zabezpieczenia banku zaczęły działać, z mojego konta zdążyło zniknąć 75% środków. Przede wszystkim dziękuję Wam za rzetelny materiał, bo informacje, które przedstawiliście dodały mi bardzo dużo otuchy

    • @Prawomocnyy
      @Prawomocnyy  2 роки тому +3

      Trzymamy kciuki!

    • @95adi
      @95adi 2 роки тому +1

      @@Prawomocnyy Zapytam jeszcze, do kogo się udać lub na jakie prawa powołać, w przypadku gdy bank twierdzi, że skoro ma więcej dni na reklamację płatności z mojego konta, to ma też więcej niż 24h na zwrócenie środków?

    • @Prawomocnyy
      @Prawomocnyy  2 роки тому +1

      ​@@95adi
      Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1907 z późn. zm.).
      Art. 46. [Obowiązki dostawcy płatnika w przypadku wystąpienia nieautoryzowanej transakcji płatniczej; odpowiedzialność płatnika]
      1.
      Z zastrzeżeniem art. 44 ust. 2, w przypadku wystąpienia nieautoryzowanej transakcji płatniczej dostawca płatnika niezwłocznie, nie później jednak niż do końca dnia roboczego następującego po dniu stwierdzenia wystąpienia nieautoryzowanej transakcji, którą został obciążony rachunek płatnika, lub po dniu otrzymania stosownego zgłoszenia, zwraca płatnikowi kwotę nieautoryzowanej transakcji płatniczej, z wyjątkiem przypadku gdy dostawca płatnika ma uzasadnione i należycie udokumentowane podstawy, aby podejrzewać oszustwo, i poinformuje o tym w formie pisemnej organy powołane do ścigania przestępstw. W przypadku gdy płatnik korzysta z rachunku płatniczego, dostawca płatnika przywraca obciążony rachunek płatniczy do stanu, jaki istniałby, gdyby nie miała miejsca nieautoryzowana transakcja płatnicza. Data waluty w odniesieniu do uznania rachunku płatniczego płatnika nie może być późniejsza od daty obciążenia tą kwotą.
      Wydaje mi się, że tutaj ustawa jasno mówi, co i jak :)

    • @95adi
      @95adi 2 роки тому

      @@Prawomocnyy Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

  • @RECOVERY_TECH_NET..
    @RECOVERY_TECH_NET.. Рік тому

    Witam

  • @jengofetgames1684
    @jengofetgames1684 Рік тому +1

    Banki zawsze odmawiają i tylko jeśli kogoś stać na adwokata to ma szansę.Sprawcy schwytać się nie da....przynaniej w Polsce.

  • @michuumichuu9716
    @michuumichuu9716 Рік тому

    Nie możemy, koniec tematu