Підтримка канал можна тут: ❤Дяка: leska-tvoryt.diaka.ua/donate ❤Моно: send.monobank.ua/jar/8PyTqts4SV 🎉Інстаграм, живопис: instagram.com/oleksandrador?igshid=MzRlODBiNWFlZA== 🎉Інстаграм, вишивка: instagram.com/rozanky_embroidery?igshid=MzNlNGNkZWQ4Mg%3D%3D 🎉Інстаграм, ілюстрації ( в розробці): instagram.com/oleksandrador?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Дякую! Я побачила заголовок відео і це саме те, що в мене вертілось в голові. Бо стою, дивлюся на відріз льна і думаю у що я ввязалась і як бляха це покроїть і не всратися від натуги😁 Чекатиму на нові відео, дуже подобається говірка й подача матеріалу!
Якщо боїтеся,що зрозуміло, потренуйтеся на старому простирадлі абощо, це дасть вам нормальне розуміння що ви з тим маєте робити, можете навіть докупи зметати і зібрати на собі, дуже помагає. Потім зробите "чистовик":) всі з чогось починають, помилки будуть, але вони потрібні щоб навчитись:)
Дякую вам за таке детальне відео. Лежить тканина, все було страшно підступитися до роботи. А ви додали мені сміливості, відчуваю, сьогодні я це зроблю))
Йой, дякую:) всім кажу робити чорновий варіант щоб розуміти принцип, якщо страшно, і 10 раз переміряти перш ніж різати. Старий крій дозволяє правки, тому це класна штука:) удачі з вашими починаннями:)
Дякую ❤️ так! Мені вже написали уточнення, я заговорилась, на жаль в мене язик часто спрацьовує швидше ніж усвідомлення того що я маю сказати:D але я над цим працюю:)
Йой, дякую!:). Ви можете на чорновому шматку тканини спробувати ( секонд і простирадла), і уточнюю, не звужуйте дуже сорочку, бо всі лякаються що дуже широка, все на себе міряйте і пробуйте підняти руки, так-так. Я вже закінчую зараз сорочку з бомбосховища і запишу як її збираю і як вона сидить.
Нічого не бійтеся, потренуйтеся на непотрібному шматочку тканини, і в інтернеті є викрійки з мірками навіть ( почитайте про безуставкову та уставкова сорочку і так і гугліть).
Дякую вам неймовірно!! Шиємою з донькою поки що на ляльку . Вас слухати неймовірно приємно. Доня сказала, що слухати так весело і цікаво, що просто супер.
Дякую за перегляд:) обов'язково ведіть нотатки, часом відкладаєш роботу на якийсь час і потім не можеш згадати що за чим робиш, або якими нитками, і втрачається час і нерви, бо я гублю етикетки від ниток:D
Дякую за перегляд) як будете щось пробувати, пробуйте робити на чорновику, і пам'ятайте що повідрізати зайве ви завжди встигнете, а дошити може не вдатися.
Ви так класно, доступно і весело пояснюєте❤️ і стендап послухала і корисну інформацію отримала😅 однозначно підписка👍 ще було б цікаво крій сукні з клинами подивитись.
Вам дякую за перегляд, обов'язково все переміряйте і спробуйте на "чорновику", підрізати зайве завжди встигнете якщо щось буде завелике, і обов'язково протестуйте тканину на всідання. Нехай все вдасться!
❤❤❤Так, народ, важливе уточнення, бо я надзвичайно неуважна і прошу вибачення за те, я назвала Атлантом той хребець який найбільше виступає і від якого ви міряєте, але він так не називається, Атлант то перший шийний хребець. Не жбурляйте в мене тапками, я виправлюся:) внизу в коментарях уважні глядачі вже уточнили мою обмовку,я виношу окремим коментарем щоб не сіяти дезінформацію, всім дякую, зокрема за уважність ❤
Ви правильно сказали про хребець Атлант!!! Він справді виступає і він там, де ви сказали. Я біолог за фахом. То вас троллять!!! Атлант витримує вагу голови, тому цей хребець найбільший і найвидніший від 7 хребців шиї!!! З повагою.
@@irinabayrak1912я не знаю чому вас вчили на біофаку, але точно не анатомії людини. Шийний відділ хребта людини За будовою їх класифікують на типові (C-III - C-VI) та атипові. До атипових належать атлант (atlas, C-I), епістрофей чи осьовий хребець (axis або epistropheus, C-II) та виступний хребець (vertebra prominens, C-VII). З повагою.
Господи, як жеж вчасно я це побачила. Низький уклін за розжування крою, а то куди не кинься, наче таємниці масонів дізнатися хочеш (особливо як почнеш шукати традиційні сорочки Запорізького краю....) Ножиці замість кордупликів маю, тканину придбала, екран сфоткала. Всьо, до всього готова, піду кромсати 😎🤓
Обов'язково спробуйте спочатку на "чорновику", не розповідають, бо це матеріал який платно викладають, + відповідальність, на детальному курсі в хорошій школі все розжують на прикладі антикварних сорочок і можливо навіть навчать як коригувати під себе, тут я показала уставкову сорочку ( погугліть, мусять бути схеми крою) це найпоширеніший крій, пропорції уставки та рукава різняться залежно від регіону ( не всюди), наприклад Київські сорочки мають доволі широкий рукав, і в кінці вони чимось схожі на крила, Полтава трошки інакша, в книжці яку я показала крій сорочки з Західної частини країни але оскільки там з мірками, я від того відштовхувалась. Пошерстіть музеї, зараз багато всього викладають, музей Гончара наприклад опублікував збірку де сорочки можна на 360 градусів покрутити+ є схеми крою, від цього ви зможете відштовхуватися. Дивіться на пропорції: співвідношення довжини і ширини уставки до рукава і так далі. Але всеодно треба все міряти до себе. Все вийде, навіть якщо не з першого разу:) Удачі вам:)
@@tut_Leska_tworyt Дякую! Так, Гончара бачила, Бердянську сорочку знайшла, маю книжку "Традиційне вбрання українців. Степ", і вперто шукаю далі, бо хочу мати сорочку з колоритом своєї малої батьківщини. Підозрюю, що крій буде схожий на полтавський, або загальний вигляд як у сорочки зі Слобожанщини або Подніпров'я. Вишиваю то я давно, але переважно хрестиком і картини, а сорочок вишила лише дві і вже на готових, "зібраних" так скажімо. А це приспічило саморобну витворити :)
Дякую за пояснення. Саме задумала вишити своїм дівчаткам ( невістці і внучці) сорочки, то відео саме вчасно. Хочу поділитись з Вами своєю знахідкою. Дійсно, зараз можуть бути проблеми з тканиною для сорочок. Роблю наступне: йду до секонд- хенду і купляю одну або дві однакових чоловічих сорочки великого розміру з етикеткою( гарантія, що ніхто не носив), вдома розпорюю і крою потрібний виріб. Вишиваю з допомогою канви, що витягується після вишивки. Може кому згодиться мій « секрет», буду рада.
Починайте з "чорновика" якщо візьметеся щось собі робити, непотрібне простирадло цілком підійде щоб зрозуміти що до чого і не шкода якщо щось не вдасться спершу.
Леся, сонечко, тіки Вас знайшла, підпис, подяка. Війна ,хочу перший раз зробити донечці сорочку, до ПОБЕДИ ЗСУ(яку нє бачила з початку). Ніколи не робила, в ось Ви, всє РОБЛЮ БАЖАЮ ВАМ ТВОРЧИХ УСПИХІВ, І БІЛЬШ НАМ ВІДЕО.ДЯКУЮ
В мене зі всіма сорочками були якісь приколи)) кроїть завжди з запасом, бо тканина вміє всістися, або десь щось зле порахувалось і все. Але майже нема нічого такого, чого не можна виправити. І кроїть на чорновику спочатку, вдачі:)
@@tut_Leska_tworytя замітила що паскудні коменти є під кожним відео, в загальному не ваших. Тому не переживайте, то напевно такі люди їм треба десь насрати.😅
Вітання, дякую за відео, змістовно, як для мене новичка😂, весело, дивилась із задоволенням. Багато разів чула по відео і читала, що тканину треба випрасувати, перш ніж вишивати. Ваш коментар, що потім не дуже видно при вишиванні прийняла до уваги і що потрібно робити зразок. Скажіть тканину якої фірми використуваютє і яка до вподоби. Дякую❤
Канва не найкращий варіант, підберіть іншу тканину, якщо для хлопчика, то можна зробити вставки з вишивкою ( груди, манжети, шия) на крупнішому, а саму сорочку пошити з тоншого, а якщо для дівчинки, то треба підбирати іншу тканину, канва перекошує тканину, знаю з досвіду, свою першу сорочку вишивала на дуже щільній тканині з канвою, це не до порівняння з роботою на нормальному полотні на якому бачиш нитки. Нехай все вдасться ❤️
😀☺😄😁😆😅😂 ... Дивилася кіно, клювала носом. Вже хотіла виходити з Ютуба. І тут натрапила на таке😀😃😄😁😆😅. Спати вже не хочу. Буду країни сорочку😃😄😁😆😅( на папері, але чи мені треба😅😆😁😄??) про всра... 👍👍👍👍
Добривечір, Лесю. Намагаюся покроїти з вже вишитих клаптів тканини сукню для подруги, яка це й вишила, а потім попала під машину і рік оговтувалася. Скажіть, для платтячка є якісь особливі моменти, чи кроїти так, як і сорочку, тільки довше? До речі, біла тканина, вишита чорною ниткою, за рік стала сірою, з плямами. Випрала з Ваніш - все відбілилося.
Ви молодець! Я збираюся шити свою першу сорочку. Чесно скажу: боюся! А ще не вмію вишивати на равномірці. Все буде вперше. Буду вчити і мирежку. Леся, повторюсь: молодець! Да, наскільки з запасом? Я буду шити на Трембіті. До речі, вам, часом, невідомо невідомо % усадки?
Звичне вимірювання до слова. На істину не претендую, сорочки для мене хобі. Якщо ви сумніваєтесь, завжди можна пошукати ще додаткові відео з знімання мірок.
Привіт, ласка буває різна за розміром, найменша яку я бачила мала 6*6см, найбільша мала 12*12, більше того, ластку можна давати не у всі сорочки, там дуже багато нюансів, тому я постійно акцентую увагу на навчанні. В мене відосики більше для загального розвитку. Пройдіться по сторінках музеїв онлайн, я також в якомусь попередньому відео показувала книжку-журнал з Сокальськими сорочками, там в кінці є викрійки 2 чоловічих сорочок і однієї жіночої вже з мірками, але всеодно треба під себе підганяти ( об'єм, довжину...)
Просто бомбезне відео, я нарешті всьо поняла ❤️ Воно було того варте оті всі перезнімання, дякую. Чи є якісь рекомендації/лайфхаки щодо чоловічої сорочки для огрядного пузатого дядька? Бо мушу свекрові вишити сорочку, переживаю, щоб не облажатися 🙄
Дякую! Я якраз роблю 2 чоловічі, одна на великого дядька без пуза, а друга на великого дядька з пузом, то ото теж зараз мізкую як зробити щоб було добре, обов'язково буде відео тільки мені дуже бракує часу щоб зняти:)
Доброго дня, дякую за відео. Тепер би ще зрозуміти як довжину рукава розділити на уставку і сам рукав. Чи зможете ви пояснити і показати на ваших відшитих роботах?
Вам потрібно знайти викрійку сорочки регіону який би вас цікавив ( шукаєте на пінтересті або по музеях, наприклад музей І.Гончара опублікував викрійки з кількох регіонів, в тому числі і чоловічі, обов'язково відвідайте їх сайт і собі відмалюйте) бо там пропорції уставки і рукава треба враховувати. На відео я показую варіант сорочки з львівської області ( крій з книжки), проте цей крій найпоширеніший, просто пропорції можуть трошки віддрізнятися. Ваш рукав це уставка ( плече, "погон" як каже моя подруга)+ "рукав" = цілий ваш рукав, вся довжина виходить. Обов'язково покажу ще раз в наступному відео. Щоб збудувати викрійку самотужки, варто йти вчитися, або подивитися і поміряти старі сорочки. Знаю що це може бути дещо марудно, проте цікаво і так ви справді навчитеся робити ідеально. Про матеріали обов'язково розкажу.
@@ЕленаТимофеева-ы4г все є в інтернеті, треба шукати і пробувати, по техніках вишивки є книжка Олени Кулинич-Стахурської, саму книжку купити вже неможливо, її не випускають, але вона є в інтернеті в пдф форматі, там є не все, але є база яку ви можете використати щоб вже на то потім "набудувати" решту знань. Я зніматиму і далі і спробую показати те що можу.
Доброго дня. Шкода вашоiвишивки з плямою кави. Якшо надумаете поэкперементувати, спробуйте горячу воду з водним розчином кисню, перемiшуючи ( щоб рiвномiрно вибiлювалась тканина). Спостерiгайте в цей час за плямою, можливо 10-15 хв буде достатьньо.
Скажіть, будь ласка, чи не подовжує уставка довжину переду та спинки ( вибачте, можливо дурні питання, але ніколи не шила , а вишиванку самій хочеться зробити) ? Дуже дякую
Питання не дурні, все добре. Дивіться, є варіант коли ви рукав кріпите згори ( уставка з пришитим рукавом крадеться ніби на плече), а є варіант коли кріпите рукав ( уставка з рукавом) вздовж станка ( вздовж переду і спинки), вам варто визначитись з кроєм і як ви будете ті рукави пришивати. Перед і спинка від того не продовжуються, просто сорочка і рукав сидять інакше. Обов'язково пробуйте на чорновику все.
Добрий день. Чудове відео, нарешті зрозуміла в загальних рисах з яких частин складається сорочка. Але маю питання: 1. Як визначити довжину рукава та уставки зрозуміло. Не ясно яка має бути ширина рукава та уставки. 2. Якщо я правильно розумію, то ластка має форму квадрата? Яка довжина сторони ластки? 3. Нащо вимірювати об'єм шиї? Де цей розмір використовується? Дякую. З нетерпінням чекатиму на відповіді та нові відео.
Дякую за перегляд:) З кроєм сорочки насправді є 1000 і 1 нюанс і побудову їх з 0 варто освоювати на курсах. Проте в інтернеті є викрійки навіть з мірками, різниця в пропорціях всіх частин сорочки залежно від типу крою ну і ваших мірок теж, вам об'єм наприклад може бути завеликий, або замалий. 1. Довжина уставки ( отої плечевої частини) і довжина рукава, а також ширина отого всього може відрізнятися залежно від типу крою. Найширший рукав може мати 70 см по ширині, АЛЕ передбачається що там будуть "пухлики", то такі майже сорочки з крилами, трапляються в центральній частині країни, а може бути по ширині 45 см рукав. Тобто вам варто шукати саме викрійку щоб зрозуміти пропорції тої уставки з рукавом, бо може бути уставка 22*22 довж*шир) при рукаві 45*49, а може бути і приблизно 25*30 на ширину рукава в 70 см. Шукайте тип крою і потім викрійку, якщо вам до душі сорочки з Верховини, то і шукаєте інформацію про тип крою звідти, і потім знаючи пропорції тої викрійки підтягуєте під свої мірки. 2. Так, ластка то квадрат, може бути 9*9см а може бути 12*12см, дивитесь по викрійці. 3. Залежно від типу крою до сорочки може пасувати наприклад комір-стійка, там треба об'єм шиї щоб потім собі той комір приладнати, якщо комір не передбачається ви можете дати облямівку просто.
Щиро дякую за грунтовну відповідь. Зрозуміло тепер від чого відштовхуватися. У Вас дуже цікавий та зрозумілий стиль викладення інформації. Не зупиняйтесь, будь ласка.
@@НаталияМалютина-н9р йой, дякую! Я трохи сумбурно все "вивалюю", але старатимусь давати більше адекватної інформації. Забула додати, що деякі викрійки з вимірами ви можете побачити на сайті музею Івана Гончара, до них треба додати см на зшивання, бо то викрійки "встик". Там на жаль не всі регіони, але ви зможете порівняти.
Привіт, я не орієнтуюсь на ширину ( якщо це не антикварне полотно), а на якості, льон чи бавовна, скільки ниток на см, щільне чи ні; на чоловічі сорочки тяжко підібрати полотно, бо воно майже все напівпрозоре, жінкам підійде, бо там можна зробити мільйон складочок і вони все закриють, а полотно при тому тонке і гарно спадає, на чоловічі сорочки треба шукати. Ширина буває різна: 1 метр 50 см, буває 2 метри навіть. Якщо антикварні полотна то чим ширше тим краще, проте воно рідко має більше 50-60 см в ширину, вузьке типу 40 см підходить на рушники, з того теж можна звісно сорочку зібрати, але ви будете стільки доштуковувати і мудрувати з кроєм, що краще одразу шукати широке.
Привіт, якщо для вишивки, то будь-який інтернет магазин, з наших виробників дивіться Луцьк, з іноземних-польські і німецькі. Беріть льон, бавовну або з домішками віскози, але не синтетику чисту. Льон мнеться, його добре брати в суміші з віскозою або бавовною. Якщо суто для пошиття сорочок, то беріть щільний льон, сорочкова тканина півпрозора, не подобається. Будь-які магазини тканин.
В мене лежить стара сорочка, пошта вручну. На ній небагато вишивки, плями, мабуть, була у бабусі щоденним одягом. Треба витягти роздивитися, як пошито. Стібочки дуже дрібненькі. Машинки у неї так і не було.
Вони справді дрібненькі, їх коли зшивали, рахували нитки як і при вишиванні, вишити сорочку то тільки пів роботи, а то і менше, зібрати її не менш важко, але скажу вам що як добре наловчитися то таке зшивання надійне і акуратне. То за щастя що у вас є бабина сорочечка, завжди можна переміряти і щось собі підгледіти.
Добрий день, пані, яка прийшла на мій канал і сміє мені тикати, продемонструвала свою "культуру" більше, публічно. Куди мені до вас, порядної, культурної жіночки:) не страждайте і не дивіться моїх безкультурних відео.
@@СветланаОмельчук-й9о а я не дивлюся де лице і де виворіт:))) зараз в мене тапки полетять)) а з кромкою треба пильнувати, там усадка полотна може не в той бік піти після прання, і буде зле.
Якщо ви подивитесь на сорочки старого крою, там рукав ( не завжди) складається з 2 частин, плече і сам рукав, то уставка то отой шматочок тканини який лягає на плече і кріпиться потім до самого рукава, ну і внизу вже потім або манжет, або облямівка, кому як підходить. Уточнюючи про те що уставка є не завжди, я маю на увазі що вона не завжди кроїться окремо, іноді вона вже є типу як викроєна суцільно з рукавом ( сорочки з Вінничини наприклад). І її довжина і ширина-варіюється, можна глянути викрійки старих сорочок на пінтересті, наших, румунських і ви там побачите, там викрійки в см є.
Вийде ідеально! Ви руками можете зробити краще ніж машинкою, якщо ми говоримо не про фігурний крій ( сучасний в обліпон), а про старий крій, вам треба знайти викрійку і підігнати під себе, викрійки ви можете подивитись на сторінці музею І. Гончара, там є по регіонах, з розмірами навіть, або попросити переміряти антикварну сорочку збирачів антикваріату, в фейсбуці є купа сторінок. Свою зібрану руками сорочку, але без комірця, я показала у відео про матеріали, там оранжева обкладинка і нитки, гляньте, прокрутіть таймкод.
Я вже не знайду ті нотатки, берете свій об'єм в грудях+10-15см на вільність облягання+те що піде в шви ( відрізати завжди встигнете, якщо буде замало об'єму, буде важко зібрати шию, ну і там ще тип крою треба знати, бо десь можна відрізати,а десь критично ні), ділите то на 2 і то виходить ширина переду і спинки. Нотатка, є жінки з грушевидною фігурою коли об'єм стегон більший ніж О.Г., в такому випадку можна додати ширини в перед спинку і розмір тоді буде більшим, або можна розширити сорочку внизу за рахунок "клинів" які вшиваються збоку, вона тоді нагадуватиме форму як в спідниці крою трапеція.
Вітаю! Дуже дякую за таке чудове пояснення! Все зрозуміло, а от як зшивати сорочку ніяк не второпаю. Мабуть мені потрібно відео: Як зшити чоловічу сорочку та не всратися ))) 😆😆😆
Йой, дякую) про то як збирати-відео вже в роботі, складно закінчити через відомі причини. По чоловічій то вже мені писали, по цьому теж готую відео для ознайомлення:)
Які саме поради ви б хотіли почути? Насправді все те саме: знайти викрійку, підкоригувати під себе, добре все переміряти, не забути додати см на зшивання ( я додаю з запасом, підрізаю потім), бо в викрійках їх не зазначають, там "сухі" розміри зазвичай. Уставковий рукав може складатися 2 частин або бути суцільнокроєним, так само з безуставковим, різниця в пропорціях і як пришивається рукав. Треба цю тему зачепити в наступному відео, я показувала сорочку вишиту кремовою ниткою, то безуставкова сорочка якраз.
@@НатальяТюлькова-х9г так, в безуставковій сорочці рукав іде вздовж станка. Наявність ластки залежить від крою, наприклад якщо є "бочки" то може не бути ластки, бо вона "вмонтована" в бочки, але зазвичай вона є всюди, лише розмір варіюється, до речі окрім ластки і бочків іноді можна ще побачити вставки в рукав, бачила таке на антикварній сорочці. Всю вишивку розташовуєте від центру, якщо ми говоримо наприклад про уставку, або верхню частину рукава, то ви ділите її приблизно на 3 частини, і 1 або 1,5 частини ви собі зашиваєте, прикладайте до себе і дивіться щоб виглядало добре на умовно зібраній сорочці, щоб вишивка не підскакувала надто високо, має просто виглядати гармонійно. Я вишиваю орнамент дзеркально, але на старих сорочках бачила вишивку в один бік, типу як 2 лівих рукава:) На нижній частині рукава теж все вишиваєте від центру. Я відзніму відео про це все, бо ці питання виникають в багатьох а в коментарях показати не вийде.
@@НатальяТюлькова-х9г так само як і з звичайними ластками, просто станок стає ширшим, бочок для того і дають-щоб розширити сорочку в об'ємі якщо того об'єму який є не вистачає.
Той ,,відросток,, не Атлант, а остьовий відросток сьомого шийного хребця. Атлант - це перший хребець шийного відділу хребта, тримає на собі основу черепа - тому і ,,Атлант,,.
Не біда коли вона трохи ширша, я дуже не люблю фігурний крій в таких речах, бо з ним вічно якісь приколи+є така річ як набір ваги, а вишита сорочка то надто затратно щоб по 100 раз перешивати або купувати, тому традиційний крій то є люкс.
Вони різні залежно від регіону, тому я уточнила, шукайте викрійки в інтернеті, вони є, а потім міряйте все до себе. Музей І. Гончара навіть має опубліковані викрійки з кількох регіонів. Щоб збудувати з 0 то треба йти в школу вже.
На лекціях у музеї Гончара кажуть, що довжина уставки повинна становити одну п'ядь (слухайте після 11-ї хвилини) ua-cam.com/video/ZcAR6uRWlYE/v-deo.html
Суть в усадці, полотно не всідається однаково в усі сторони зазвичай, потім після прання можуть бути нюанси, наприклад деталь витягнеться по ширині або довжині, мені складно сказати куди всядеться ваше полотно, але раз вже покроїли, то робіть. З старим полотном, до речі, іноді деталі треба "крутити" і вони вздовж кромки виходять, а впоперек, буває що полотно капець вузьке.
Насправді варто ( якщо з зором все ок), якщо не попрати, то пропарити через праску, і попрати контрольний шматок тканини, недавно був випадок коли дівчинка вже вишиту сорочку, перед зшиванням, попрала і вона всілась, добре що ми зробили викрійку з запасом, той запас врятував ситуацію. З швидкою розмовою можна йти в репери:D
Підтримка канал можна тут:
❤Дяка: leska-tvoryt.diaka.ua/donate
❤Моно: send.monobank.ua/jar/8PyTqts4SV
🎉Інстаграм, живопис:
instagram.com/oleksandrador?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
🎉Інстаграм, вишивка:
instagram.com/rozanky_embroidery?igshid=MzNlNGNkZWQ4Mg%3D%3D
🎉Інстаграм, ілюстрації ( в розробці):
instagram.com/oleksandrador?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
На всяк випадок - кава добре відпирається солоною водою. Бо біля вишиття не пити ми щє можем, а от не пити у вишитому - нащо так жить.
Регочу з вашого комента, доречний і влучний:) а про солену воду собі занотувала, я не знала цього, дякую!)
Ваша правда. Обов‘язково щось п‘ється і як назло розливається.
Так цікаво пояснювати - це дар. Хоч не шию і не вишиваю, а відео додивилась до кінця😊.
Нууу супер отримала задоволення! Файна розумничка, мова чистий спів! Гумор на своєму місці! Респект!
Дякую!)
Підтримую!
Дай Вам Бог здоров'я! Дякую від душі! Рада, що Вас знайшла! Все просто і зрозуміло!
Дякую Вам велике, за зрозуміле пояснення, тепер не так страшно братись за ту бажану сорочку ❣️
Дякую за відео! Це найчіткіша, найзрозуміліша інструкція, яку я знайшла!
Дякую за перегляд, сподіваюся принесе користь. Зняла б краще, але я настільки хаотична що вийде хіба сумбурніше:D
Спасибо ! Молодая голова и есть молодая голова- доходчиво , просто и логично. Умница.
😊
Дякую! Я побачила заголовок відео і це саме те, що в мене вертілось в голові. Бо стою, дивлюся на відріз льна і думаю у що я ввязалась і як бляха це покроїть і не всратися від натуги😁 Чекатиму на нові відео, дуже подобається говірка й подача матеріалу!
Якщо боїтеся,що зрозуміло, потренуйтеся на старому простирадлі абощо, це дасть вам нормальне розуміння що ви з тим маєте робити, можете навіть докупи зметати і зібрати на собі, дуже помагає. Потім зробите "чистовик":) всі з чогось починають, помилки будуть, але вони потрібні щоб навчитись:)
Дякую все гарно і цікаво.
Атлант - це перший від черепа хребет.
Дякую! Так, подруга мене теж виправила з тим хребцем. Мені треба бути уважнішою.
Дякую вам за таке детальне відео. Лежить тканина, все було страшно підступитися до роботи. А ви додали мені сміливості, відчуваю, сьогодні я це зроблю))
Йой, дякую:) всім кажу робити чорновий варіант щоб розуміти принцип, якщо страшно, і 10 раз переміряти перш ніж різати. Старий крій дозволяє правки, тому це класна штука:) удачі з вашими починаннями:)
Леська, дякую вам за гарний настрій😄. І маленьке уточнення - атлант це перший шийний хребець, а ви міряєте від останнього
Дякую ❤️ так! Мені вже написали уточнення, я заговорилась, на жаль в мене язик часто спрацьовує швидше ніж усвідомлення того що я маю сказати:D але я над цим працюю:)
Величезне дякую за корисну інфу!!❤ Просто і зрозуміло. Збираюсь нарешті наважитися пошити сама собі сорочку.
Як наважитесь, то пробуйте на непотрібному шматку тканини спочатку, і пам'ятайте, що відрізати зайве встигнете, а от пришити-не. Нехай все вдасться ❤️
Не відео, а суцільна насолода!! Дякую❤
💓
ЛЕСЮ, ДЯКУЮ ЗА РІДНУ МОВУ.❤
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ГАРНЕ ПОЯСНЕННЯ, ДУЖЕ ВСЕ ЗРОЗУМІЛО.❤❤❤
❤️
Дякую, дуже зрозуміло, в шутливо- позитивній формі!
Я якраз на старті, і мені це мегакорисно!😊
Яка чудова дівчинка!!!!
❤️
Все чітко і зрозуміло.Дякую шановна Леся
Дякую за перегляд. Якщо наважитеся щось робити, робіть спочатку на чорновику, все міряйте на себе, і пам'ятайте що відрізати зайве завжди встигнете.
Дякую за детальне роз'яснення!
❤️
Приємно було Вас слухати. Дякую.
Щиро дякую:)
Дякую за чудовий урок. Рада що Вас знайшла❤
❤️
Дуже дякую за відео. Була б рада подивитись як старе полотно розкроїти на вишиванку
Вам дякую за перегляд, зроблю:)
Дай Бог Вам здоров’я!
Буду вперше кроїти сорочку сама і нарешті знайшла зрозуміле пояснення💪
Чекаю наступних уроків))
Йой, дякую!:). Ви можете на чорновому шматку тканини спробувати ( секонд і простирадла), і уточнюю, не звужуйте дуже сорочку, бо всі лякаються що дуже широка, все на себе міряйте і пробуйте підняти руки, так-так. Я вже закінчую зараз сорочку з бомбосховища і запишу як її збираю і як вона сидить.
@@tut_Leska_tworyt Цiкаво вже хочу продовження
@@ЕленаТимофеева-ы4г невдовзі буде:)
Назва відео👍👍👍👍😂. Я не вишивальниця і не кравчиня, але подивилася все до кінця. Мені сподобалося! Підписуюся тільки для того, щоб вас слухати.
Щиро дякую ❤️, а мене критикують за назву, але ж вона життєва як ніщо інше:D
Дуже дякую!!! Буду пробувати. Після вашого МК не страшно😉👍
Нічого не бійтеся, потренуйтеся на непотрібному шматочку тканини, і в інтернеті є викрійки з мірками навіть ( почитайте про безуставкову та уставкова сорочку і так і гугліть).
Дякую вам неймовірно!! Шиємою з донькою поки що на ляльку .
Вас слухати неймовірно приємно. Доня сказала, що слухати так весело і цікаво, що просто супер.
Привіт донечці ❤️
Дякую за цінні поради! Тепер писатиму нотатки, бо справді інколи не можу згадати як то робилось коли доходить до парної деталі) Щиро дякую!
Дякую за перегляд:) обов'язково ведіть нотатки, часом відкладаєш роботу на якийсь час і потім не можеш згадати що за чим робиш, або якими нитками, і втрачається час і нерви, бо я гублю етикетки від ниток:D
Дуже понятно пояснюєте , дякую
Дякую)
Дяякууюю!!!! Неймовірне задоволення отримала від вашого пояснення. Все просто, доступно, цікаво і весело в той же час. Дякую ще раз! ❤
Дякую за перегляд) як будете щось пробувати, пробуйте робити на чорновику, і пам'ятайте що повідрізати зайве ви завжди встигнете, а дошити може не вдатися.
Дякую. Ти така прикольна, дуже скучала за позитивним ставленням до життя😘😘😘МИРНОГО НЕБА НАД ГОЛОВОЙ🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️
❤️
Перший раз бачу таке співвідношення лайків і дізлайків🫣
Ви так класно, доступно і весело пояснюєте❤️ і стендап послухала і корисну інформацію отримала😅 однозначно підписка👍 ще було б цікаво крій сукні з клинами подивитись.
Йой, дякую!:) Люди так багато дають фідбеку, я вже виписала що можна показати, сподіваюсь світла стане більше щоб все відзняти:)
Дякую за відео!!! Вартувало Вашої праці!!! Нарешті зрозумілооооо!!!!!
Дякую, сподіваюсь що згодиться:)
Безмежно вдячна за Ваше відео! Тепер все нарешті з'єдналося в одну картинку, як його зробити ❤
Дякую ❤️, сподіваюсь буде корисно, якщо будете щось робити, робіть на "чорновику" спочатку.
Дякую! Дякую! Дякую! Все зрозуміло, буду пробувати)
Вам дякую за перегляд, обов'язково все переміряйте і спробуйте на "чорновику", підрізати зайве завжди встигнете якщо щось буде завелике, і обов'язково протестуйте тканину на всідання. Нехай все вдасться!
❤❤❤Так, народ, важливе уточнення, бо я надзвичайно неуважна і прошу вибачення за те, я назвала Атлантом той хребець який найбільше виступає і від якого ви міряєте, але він так не називається, Атлант то перший шийний хребець. Не жбурляйте в мене тапками, я виправлюся:) внизу в коментарях уважні глядачі вже уточнили мою обмовку,я виношу окремим коментарем щоб не сіяти дезінформацію, всім дякую, зокрема за уважність ❤
Ви правильно сказали про хребець Атлант!!! Він справді виступає і він там, де ви сказали. Я біолог за фахом. То вас троллять!!! Атлант витримує вагу голови, тому цей хребець найбільший і найвидніший від 7 хребців шиї!!! З повагою.
@@irinabayrak1912я не знаю чому вас вчили на біофаку, але точно не анатомії людини.
Шийний відділ хребта людини
За будовою їх класифікують на типові (C-III - C-VI) та атипові. До атипових належать атлант (atlas, C-I), епістрофей чи осьовий хребець (axis або epistropheus, C-II) та виступний хребець (vertebra prominens, C-VII). З повагою.
Господи, як жеж вчасно я це побачила. Низький уклін за розжування крою, а то куди не кинься, наче таємниці масонів дізнатися хочеш (особливо як почнеш шукати традиційні сорочки Запорізького краю....) Ножиці замість кордупликів маю, тканину придбала, екран сфоткала. Всьо, до всього готова, піду кромсати 😎🤓
Обов'язково спробуйте спочатку на "чорновику", не розповідають, бо це матеріал який платно викладають, + відповідальність, на детальному курсі в хорошій школі все розжують на прикладі антикварних сорочок і можливо навіть навчать як коригувати під себе, тут я показала уставкову сорочку ( погугліть, мусять бути схеми крою) це найпоширеніший крій, пропорції уставки та рукава різняться залежно від регіону ( не всюди), наприклад Київські сорочки мають доволі широкий рукав, і в кінці вони чимось схожі на крила, Полтава трошки інакша, в книжці яку я показала крій сорочки з Західної частини країни але оскільки там з мірками, я від того відштовхувалась. Пошерстіть музеї, зараз багато всього викладають, музей Гончара наприклад опублікував збірку де сорочки можна на 360 градусів покрутити+ є схеми крою, від цього ви зможете відштовхуватися. Дивіться на пропорції: співвідношення довжини і ширини уставки до рукава і так далі. Але всеодно треба все міряти до себе. Все вийде, навіть якщо не з першого разу:) Удачі вам:)
@@tut_Leska_tworyt Дякую! Так, Гончара бачила, Бердянську сорочку знайшла, маю книжку "Традиційне вбрання українців. Степ", і вперто шукаю далі, бо хочу мати сорочку з колоритом своєї малої батьківщини. Підозрюю, що крій буде схожий на полтавський, або загальний вигляд як у сорочки зі Слобожанщини або Подніпров'я. Вишиваю то я давно, але переважно хрестиком і картини, а сорочок вишила лише дві і вже на готових, "зібраних" так скажімо. А це приспічило саморобну витворити :)
@@smugastitch вам все обов'язково вдасться, це неймовірний досвід:)
Дуже класна ідея показувати на папері.
З полотном не видно, там видно фрагменти,і не видно ані куди я ріжу, ані скільки, а так можна порахувати собі.
Щиро дякую. Файне відео.
Дякую:)
Гарний МК
Дякую:) сподіваюсь буде комусь корисним.
Леся,Ви просто чудова!! А мова просто,як зі старою подругою поговорила!! Дякую за таке доступне пояснення.Творчого надхнення Вам. І ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА
Дякую ❤️
Дякую! І навчили і розважили. 🌹💙💛
Дякую:)
Шикарний мк🎉
Йой, дякую!)
Щиро вдячна!
Дякую за перегляд:)
Це таке класне пояснення було, прям отримала задоволення 😍
Дякую:) сподіваюсь що буде корисне:)
вітаю! нарешті на хлопський розум хтось пояснив))
дякую вам і підпишуся
віє від вас щирістю😊
Дякую:)
Дякую за науку !
Дякую за перегляд ❤️
Суперово-оригінальна подача!❤
💓
Дякую за пояснення. Саме задумала вишити своїм дівчаткам ( невістці і внучці) сорочки, то відео саме вчасно. Хочу поділитись з Вами своєю знахідкою. Дійсно, зараз можуть бути проблеми з тканиною для сорочок. Роблю наступне: йду до секонд- хенду і купляю одну або дві однакових чоловічих сорочки великого розміру з етикеткою( гарантія, що ніхто не носив), вдома розпорюю і крою потрібний виріб. Вишиваю з допомогою канви, що витягується після вишивки. Може кому згодиться мій « секрет», буду рада.
А то цікаво:) я на секонді полюю за льонами, точніше лляними шторами, бо з них можна теж багато прикольного зробити:)
Як все доступно😊❤ дякую ❤
Починайте з "чорновика" якщо візьметеся щось собі робити, непотрібне простирадло цілком підійде щоб зрозуміти що до чого і не шкода якщо щось не вдасться спершу.
Леся, сонечко, тіки Вас знайшла, підпис, подяка.
Війна ,хочу перший раз зробити донечці сорочку, до ПОБЕДИ ЗСУ(яку нє бачила з початку). Ніколи не робила, в ось Ви, всє РОБЛЮ
БАЖАЮ ВАМ ТВОРЧИХ УСПИХІВ, І БІЛЬШ НАМ ВІДЕО.ДЯКУЮ
Дякую ❤️, якщо наважитесь щось кроїти-пробуйте на непотрібному шматку тканини, і пам'ятайте, що відрізати зайве встигнете, а от пришити-не факт.
@@tut_Leska_tworyt ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ, ДУЖЕ ПРИЄМНО, за пораду.Вам МИРУ, ЛЮБОВІ, САМОГО НАЙКРАЩОГО
Дякую за відео! Підписка одразу. Це буде моя друга вишиванка, бо першу коли кроїла, то сталось, як в назві вашого відео😂і потім ледве зібрала.
В мене зі всіма сорочками були якісь приколи)) кроїть завжди з запасом, бо тканина вміє всістися, або десь щось зле порахувалось і все. Але майже нема нічого такого, чого не можна виправити. І кроїть на чорновику спочатку, вдачі:)
Щиро дякую! Буду пробувати
Спробуйте на непотрібному шматку тканини спочатку. Най все вдасться ❤️
Молодчинка! Чекаю нових відео!
❤️
кайфова подача інформації)
дякую ❤
та й коментарі не відстають😂
Дякую ❤️, о так, я багато коментарів собі скріню, в паскудні моменти піднімає настрій:)
@@tut_Leska_tworytя замітила що паскудні коменти є під кожним відео, в загальному не ваших. Тому не переживайте, то напевно такі люди їм треба десь насрати.😅
Ви така миииииила! Що хочеться поставити отакий 🥰 смайлик!
❤️
Супер! Дякую! Оце розтлумачила! А то не знала як підступитись до сорочки для невістки, боялася. Дуже все зрозуміло, умнічка! Підписка ❤
Дякую:) пробуйте все спочатку на "чорновику", нехай вам все вдасться:)
Вітання, дякую за відео, змістовно, як для мене новичка😂, весело, дивилась із задоволенням. Багато разів чула по відео і читала, що тканину треба випрасувати, перш ніж вишивати. Ваш коментар, що потім не дуже видно при вишиванні прийняла до уваги і що потрібно робити зразок. Скажіть тканину якої фірми використуваютє і яка до вподоби. Дякую❤
О,як оо всьо файно..ще б мені то всьо для дитини зробити,на сорочковій тканині і вишити за допомогою канви накладної
Канва не найкращий варіант, підберіть іншу тканину, якщо для хлопчика, то можна зробити вставки з вишивкою ( груди, манжети, шия) на крупнішому, а саму сорочку пошити з тоншого, а якщо для дівчинки, то треба підбирати іншу тканину, канва перекошує тканину, знаю з досвіду, свою першу сорочку вишивала на дуже щільній тканині з канвою, це не до порівняння з роботою на нормальному полотні на якому бачиш нитки. Нехай все вдасться ❤️
😀☺😄😁😆😅😂 ... Дивилася кіно, клювала носом. Вже хотіла виходити з Ютуба. І тут натрапила на таке😀😃😄😁😆😅. Спати вже не хочу. Буду країни сорочку😃😄😁😆😅( на папері, але чи мені треба😅😆😁😄??) про всра... 👍👍👍👍
МгГ)) розважайтеся:D
Добривечір, Лесю. Намагаюся покроїти з вже вишитих клаптів тканини сукню для подруги, яка це й вишила, а потім попала під машину і рік оговтувалася. Скажіть, для платтячка є якісь особливі моменти, чи кроїти так, як і сорочку, тільки довше? До речі, біла тканина, вишита чорною ниткою, за рік стала сірою, з плямами. Випрала з Ваніш - все відбілилося.
Ви молодець! Я збираюся шити свою першу сорочку. Чесно скажу: боюся! А ще не вмію вишивати на равномірці. Все буде вперше. Буду вчити і мирежку. Леся, повторюсь: молодець! Да, наскільки з запасом? Я буду шити на Трембіті. До речі, вам, часом, невідомо невідомо % усадки?
Леся , від вашего відео отримала величезне задоволення ! Дякую!❤❤❤❤❤😊😊😊😊😊
Яка розумничка😍
Йой, дякую:)
плюсую!!!!
Щиро вдячна:)
Дякую!
❤️
Низький уклін, файна україночко.
❤️
Я всім пишу те саме, щоб ніхто не пропустив, якщо будете шось кроїти-потренуйтеся на непотрібному шматочку полотна.
Вперше побачила таке вимірювання довжини спинки . Щільне прикладання до хребта ....
Хочу все ж таки дізнатись наскільки вірне......
Дякую за розмову.
Звичне вимірювання до слова. На істину не претендую, сорочки для мене хобі. Якщо ви сумніваєтесь, завжди можна пошукати ще додаткові відео з знімання мірок.
Дякую за хорошу розповідь по крою. Маю таке запитання.Розмір ластки стандартний на всі сорочки, чи іх розмір вираховують з мірок?
Привіт, ласка буває різна за розміром, найменша яку я бачила мала 6*6см, найбільша мала 12*12, більше того, ластку можна давати не у всі сорочки, там дуже багато нюансів, тому я постійно акцентую увагу на навчанні. В мене відосики більше для загального розвитку. Пройдіться по сторінках музеїв онлайн, я також в якомусь попередньому відео показувала книжку-журнал з Сокальськими сорочками, там в кінці є викрійки 2 чоловічих сорочок і однієї жіночої вже з мірками, але всеодно треба під себе підганяти ( об'єм, довжину...)
Просто бомбезне відео, я нарешті всьо поняла ❤️
Воно було того варте оті всі перезнімання, дякую.
Чи є якісь рекомендації/лайфхаки щодо чоловічої сорочки для огрядного пузатого дядька? Бо мушу свекрові вишити сорочку, переживаю, щоб не облажатися 🙄
Дякую! Я якраз роблю 2 чоловічі, одна на великого дядька без пуза, а друга на великого дядька з пузом, то ото теж зараз мізкую як зробити щоб було добре, обов'язково буде відео тільки мені дуже бракує часу щоб зняти:)
мені теж треба
@@ІРИНА-с2к3щ все буде:)
Хочу таку невістку!
:D
Дякую
❤️
Привіт, давай ще про сорочки та вишивку.
Привіт! Саме зараз готую про сорочки, зшивання, зараз доробляю вишивку на 2 сорочках які показувала у якомусь з відео.
Доброго дня, дякую за відео. Тепер би ще зрозуміти як довжину рукава розділити на уставку і сам рукав. Чи зможете ви пояснити і показати на ваших відшитих роботах?
Вам потрібно знайти викрійку сорочки регіону який би вас цікавив ( шукаєте на пінтересті або по музеях, наприклад музей І.Гончара опублікував викрійки з кількох регіонів, в тому числі і чоловічі, обов'язково відвідайте їх сайт і собі відмалюйте) бо там пропорції уставки і рукава треба враховувати. На відео я показую варіант сорочки з львівської області ( крій з книжки), проте цей крій найпоширеніший, просто пропорції можуть трошки віддрізнятися. Ваш рукав це уставка ( плече, "погон" як каже моя подруга)+ "рукав" = цілий ваш рукав, вся довжина виходить. Обов'язково покажу ще раз в наступному відео. Щоб збудувати викрійку самотужки, варто йти вчитися, або подивитися і поміряти старі сорочки. Знаю що це може бути дещо марудно, проте цікаво і так ви справді навчитеся робити ідеально. Про матеріали обов'язково розкажу.
@@tut_Leska_tworyt Менi хочеться навчитися але в моєму мiстi такої можливостi нажаль 😥
@@ЕленаТимофеева-ы4г все є в інтернеті, треба шукати і пробувати, по техніках вишивки є книжка Олени Кулинич-Стахурської, саму книжку купити вже неможливо, її не випускають, але вона є в інтернеті в пдф форматі, там є не все, але є база яку ви можете використати щоб вже на то потім "набудувати" решту знань. Я зніматиму і далі і спробую показати те що можу.
А як викроїти ,якщо полотно вже з надрукованою основою для вишивки?
Дякую .Покажіть будь ласка як Ви шиєти ,збираєте ,сорочку . Дякую
Обов'язково покажу, готую відео для підписників після позначки в 1000:)
І ще цікавить тема - на якій тканині і якими нитками ви творите🐱🐺
Доброго дня. Шкода вашоiвишивки з плямою кави. Якшо надумаете поэкперементувати, спробуйте горячу воду з водним розчином кисню, перемiшуючи ( щоб рiвномiрно вибiлювалась тканина). Спостерiгайте в цей час за плямою, можливо 10-15 хв буде достатьньо.
Дякую ❤️ та всяке стається, треба обережно, бо буває дорога тканина а її і прати можна не всім.
А я попила кави біля ноутбука, на свій день народження, і лехким рухом руки, зробила собі подарунок. І полетів ноутбук в ремонт.😅
Скажіть, будь ласка, чи не подовжує уставка довжину переду та спинки ( вибачте, можливо дурні питання, але ніколи не шила , а вишиванку самій хочеться зробити) ? Дуже дякую
Питання не дурні, все добре. Дивіться, є варіант коли ви рукав кріпите згори ( уставка з пришитим рукавом крадеться ніби на плече), а є варіант коли кріпите рукав ( уставка з рукавом) вздовж станка ( вздовж переду і спинки), вам варто визначитись з кроєм і як ви будете ті рукави пришивати. Перед і спинка від того не продовжуються, просто сорочка і рукав сидять інакше. Обов'язково пробуйте на чорновику все.
🤩 Цікаво чи мені би вдалось таке втяти🤔
Вдалося би, тим більше ти маєш мої контакти і ми можемо практично в режимі онлайн все коригувати:) спробуй, то магія справжня:)
Добрий день.
Чудове відео, нарешті зрозуміла в загальних рисах з яких частин складається сорочка.
Але маю питання:
1. Як визначити довжину рукава та уставки зрозуміло. Не ясно яка має бути ширина рукава та уставки.
2. Якщо я правильно розумію, то ластка має форму квадрата? Яка довжина сторони ластки?
3. Нащо вимірювати об'єм шиї? Де цей розмір використовується?
Дякую. З нетерпінням чекатиму на відповіді та нові відео.
Дякую за перегляд:)
З кроєм сорочки насправді є 1000 і 1 нюанс і побудову їх з 0 варто освоювати на курсах. Проте в інтернеті є викрійки навіть з мірками, різниця в пропорціях всіх частин сорочки залежно від типу крою ну і ваших мірок теж, вам об'єм наприклад може бути завеликий, або замалий.
1. Довжина уставки ( отої плечевої частини) і довжина рукава, а також ширина отого всього може відрізнятися залежно від типу крою. Найширший рукав може мати 70 см по ширині, АЛЕ передбачається що там будуть "пухлики", то такі майже сорочки з крилами, трапляються в центральній частині країни, а може бути по ширині 45 см рукав. Тобто вам варто шукати саме викрійку щоб зрозуміти пропорції тої уставки з рукавом, бо може бути уставка 22*22 довж*шир) при рукаві 45*49, а може бути і приблизно 25*30 на ширину рукава в 70 см. Шукайте тип крою і потім викрійку, якщо вам до душі сорочки з Верховини, то і шукаєте інформацію про тип крою звідти, і потім знаючи пропорції тої викрійки підтягуєте під свої мірки.
2. Так, ластка то квадрат, може бути 9*9см а може бути 12*12см, дивитесь по викрійці.
3. Залежно від типу крою до сорочки може пасувати наприклад комір-стійка, там треба об'єм шиї щоб потім собі той комір приладнати, якщо комір не передбачається ви можете дати облямівку просто.
Щиро дякую за грунтовну відповідь.
Зрозуміло тепер від чого відштовхуватися.
У Вас дуже цікавий та зрозумілий стиль викладення інформації. Не зупиняйтесь, будь ласка.
@@НаталияМалютина-н9р йой, дякую! Я трохи сумбурно все "вивалюю", але старатимусь давати більше адекватної інформації. Забула додати, що деякі викрійки з вимірами ви можете побачити на сайті музею Івана Гончара, до них треба додати см на зшивання, бо то викрійки "встик". Там на жаль не всі регіони, але ви зможете порівняти.
Клас
❤️
Скажіть, будь ласка, полотно якої ширини ви зазвичай купуєте ? Дякую
Привіт, я не орієнтуюсь на ширину ( якщо це не антикварне полотно), а на якості, льон чи бавовна, скільки ниток на см, щільне чи ні; на чоловічі сорочки тяжко підібрати полотно, бо воно майже все напівпрозоре, жінкам підійде, бо там можна зробити мільйон складочок і вони все закриють, а полотно при тому тонке і гарно спадає, на чоловічі сорочки треба шукати. Ширина буває різна: 1 метр 50 см, буває 2 метри навіть. Якщо антикварні полотна то чим ширше тим краще, проте воно рідко має більше 50-60 см в ширину, вузьке типу 40 см підходить на рушники, з того теж можна звісно сорочку зібрати, але ви будете стільки доштуковувати і мудрувати з кроєм, що краще одразу шукати широке.
Підкажіть будь ласка хто-небудь де замовляли тканину на пошиття сорочки?
Привіт, якщо для вишивки, то будь-який інтернет магазин, з наших виробників дивіться Луцьк, з іноземних-польські і німецькі. Беріть льон, бавовну або з домішками віскози, але не синтетику чисту. Льон мнеться, його добре брати в суміші з віскозою або бавовною. Якщо суто для пошиття сорочок, то беріть щільний льон, сорочкова тканина півпрозора, не подобається. Будь-які магазини тканин.
В мене лежить стара сорочка, пошта вручну. На ній небагато вишивки, плями, мабуть, була у бабусі щоденним одягом. Треба витягти роздивитися, як пошито. Стібочки дуже дрібненькі. Машинки у неї так і не було.
Вони справді дрібненькі, їх коли зшивали, рахували нитки як і при вишиванні, вишити сорочку то тільки пів роботи, а то і менше, зібрати її не менш важко, але скажу вам що як добре наловчитися то таке зшивання надійне і акуратне. То за щастя що у вас є бабина сорочечка, завжди можна переміряти і щось собі підгледіти.
❤
❤️
леська! прочитала назву і зразу асоціаціі з вбиральнею продемонструвала ти свою культуру!
Добрий день, пані, яка прийшла на мій канал і сміє мені тикати, продемонструвала свою "культуру" більше, публічно. Куди мені до вас, порядної, культурної жіночки:) не страждайте і не дивіться моїх безкультурних відео.
Пані, я не можу зрозуміти ваше речення. Ви пропустили крапку між "вбиральнею" та "продемонструвала". Важко.
заслухалась, що аж молоко збігло
МгГ)) а це комплімент)) дякую!)
Тре було тримати двері.🤣
Чи можна одразу відрізати кромку?
Так, але позначте собі де в вас довжина, а де ширина.
@@tut_Leska_tworyt а ще де лице і виворіт, бо відрізала і тепер мучуся 🤪
@@СветланаОмельчук-й9о а я не дивлюся де лице і де виворіт:))) зараз в мене тапки полетять)) а з кромкою треба пильнувати, там усадка полотна може не в той бік піти після прання, і буде зле.
Чи є у вас більш усучаснена викрійка сорочки?
що таке уставка?
Якщо ви подивитесь на сорочки старого крою, там рукав ( не завжди) складається з 2 частин, плече і сам рукав, то уставка то отой шматочок тканини який лягає на плече і кріпиться потім до самого рукава, ну і внизу вже потім або манжет, або облямівка, кому як підходить. Уточнюючи про те що уставка є не завжди, я маю на увазі що вона не завжди кроїться окремо, іноді вона вже є типу як викроєна суцільно з рукавом ( сорочки з Вінничини наприклад). І її довжина і ширина-варіюється, можна глянути викрійки старих сорочок на пінтересті, наших, румунських і ви там побачите, там викрійки в см є.
Без швейної машинки реально пошити сорочку чи рівно не вийде?
Вийде ідеально! Ви руками можете зробити краще ніж машинкою, якщо ми говоримо не про фігурний крій ( сучасний в обліпон), а про старий крій, вам треба знайти викрійку і підігнати під себе, викрійки ви можете подивитись на сторінці музею І. Гончара, там є по регіонах, з розмірами навіть, або попросити переміряти антикварну сорочку збирачів антикваріату, в фейсбуці є купа сторінок. Свою зібрану руками сорочку, але без комірця, я показала у відео про матеріали, там оранжева обкладинка і нитки, гляньте, прокрутіть таймкод.
18:14 там «ваш обхват грудей + 15 см» а далі що таке ВО?
Я вже не знайду ті нотатки, берете свій об'єм в грудях+10-15см на вільність облягання+те що піде в шви ( відрізати завжди встигнете, якщо буде замало об'єму, буде важко зібрати шию, ну і там ще тип крою треба знати, бо десь можна відрізати,а десь критично ні), ділите то на 2 і то виходить ширина переду і спинки. Нотатка, є жінки з грушевидною фігурою коли об'єм стегон більший ніж О.Г., в такому випадку можна додати ширини в перед спинку і розмір тоді буде більшим, або можна розширити сорочку внизу за рахунок "клинів" які вшиваються збоку, вона тоді нагадуватиме форму як в спідниці крою трапеція.
Вітаю! Дуже дякую за таке чудове пояснення! Все зрозуміло, а от як зшивати сорочку ніяк не второпаю. Мабуть мені потрібно відео: Як зшити чоловічу сорочку та не всратися ))) 😆😆😆
Йой, дякую) про то як збирати-відео вже в роботі, складно закінчити через відомі причини. По чоловічій то вже мені писали, по цьому теж готую відео для ознайомлення:)
А як що запланована без уставковий рукав в сорочці? Які поради в крою
Які саме поради ви б хотіли почути? Насправді все те саме: знайти викрійку, підкоригувати під себе, добре все переміряти, не забути додати см на зшивання ( я додаю з запасом, підрізаю потім), бо в викрійках їх не зазначають, там "сухі" розміри зазвичай. Уставковий рукав може складатися 2 частин або бути суцільнокроєним, так само з безуставковим, різниця в пропорціях і як пришивається рукав. Треба цю тему зачепити в наступному відео, я показувала сорочку вишиту кремовою ниткою, то безуставкова сорочка якраз.
@@tut_Leska_tworyt В без уставковий сорочці рукави ришиваются вздовж станка? А ластка також потрібна? Ще цікавить як розпологати вишивку
@@НатальяТюлькова-х9г так, в безуставковій сорочці рукав іде вздовж станка. Наявність ластки залежить від крою, наприклад якщо є "бочки" то може не бути ластки, бо вона "вмонтована" в бочки, але зазвичай вона є всюди, лише розмір варіюється, до речі окрім ластки і бочків іноді можна ще побачити вставки в рукав, бачила таке на антикварній сорочці. Всю вишивку розташовуєте від центру, якщо ми говоримо наприклад про уставку, або верхню частину рукава, то ви ділите її приблизно на 3 частини, і 1 або 1,5 частини ви собі зашиваєте, прикладайте до себе і дивіться щоб виглядало добре на умовно зібраній сорочці, щоб вишивка не підскакувала надто високо, має просто виглядати гармонійно. Я вишиваю орнамент дзеркально, але на старих сорочках бачила вишивку в один бік, типу як 2 лівих рукава:) На нижній частині рукава теж все вишиваєте від центру. Я відзніму відео про це все, бо ці питання виникають в багатьох а в коментарях показати не вийде.
@@tut_Leska_tworyt стало ще більш заплутано, як що є бочки то тоді як пришивають рукави?
@@НатальяТюлькова-х9г так само як і з звичайними ластками, просто станок стає ширшим, бочок для того і дають-щоб розширити сорочку в об'ємі якщо того об'єму який є не вистачає.
Чи можете так само пояснити з хлопянкою😊
Обов'язково щось відзніму і на цю тему, можливо окремим відео, бо хочу робити Зозулинецьку сорочку, а там якраз такий крій:)
Той ,,відросток,, не Атлант, а остьовий відросток сьомого шийного хребця. Атлант - це перший хребець шийного відділу хребта, тримає на собі основу черепа - тому і ,,Атлант,,.
Так, мені вже написали, я добряче обмовилась, я також нижче додала свій коментар про це ще давніше. Дякую.
2:21
Я робила вузький стан, ніяк не лягало, коли збирала, тому 100% ширше краще
3:09 ширину плеча я теж не міряла, а маю широкі плечі і уставка виглядала закороткою. Підтверджую)
Не біда коли вона трохи ширша, я дуже не люблю фігурний крій в таких речах, бо з ним вічно якісь приколи+є така річ як набір ваги, а вишита сорочка то надто затратно щоб по 100 раз перешивати або купувати, тому традиційний крій то є люкс.
@@tut_Leska_tworyt 100%, так буде найкраще
А які ж пропорції уставкиі рукава? То ж мпє бути гармонічно
Вони різні залежно від регіону, тому я уточнила, шукайте викрійки в інтернеті, вони є, а потім міряйте все до себе. Музей І. Гончара навіть має опубліковані викрійки з кількох регіонів. Щоб збудувати з 0 то треба йти в школу вже.
На лекціях у музеї Гончара кажуть, що довжина уставки повинна становити одну п'ядь (слухайте після 11-ї хвилини) ua-cam.com/video/ZcAR6uRWlYE/v-deo.html
А якщо я покроїла не враховуючи напрямок полотна ? 🥲
Суть в усадці, полотно не всідається однаково в усі сторони зазвичай, потім після прання можуть бути нюанси, наприклад деталь витягнеться по ширині або довжині, мені складно сказати куди всядеться ваше полотно, але раз вже покроїли, то робіть. З старим полотном, до речі, іноді деталі треба "крутити" і вони вздовж кромки виходять, а впоперек, буває що полотно капець вузьке.
Хіба дурні перуть полотно перед пранням...тарабаню то рунда😂...мої родичі кажуть на мене - тарахалка😊.
Насправді варто ( якщо з зором все ок), якщо не попрати, то пропарити через праску, і попрати контрольний шматок тканини, недавно був випадок коли дівчинка вже вишиту сорочку, перед зшиванням, попрала і вона всілась, добре що ми зробили викрійку з запасом, той запас врятував ситуацію. З швидкою розмовою можна йти в репери:D