Доброго времени суток Степан Михайлович Спасибо вам за советы за ваш опыт что с нами делитесь подсказывайте Учите нас Степан Михайлович вы упомянули американского исследователя или институт их что они там установили что крупнее выходит пчела из новая отстроенный вощины и так далее об этом ещё в 60-е годы говорил кашковский чем крупнее пчела тем Дальше она летает и больше мёда принесёт удачи вам здоровья мира и добра вам и вашим близким и всем-всем-всем Мирного неба
Я и сам это ещё к этому пришёл без учёных, а теперь и они поняли ,что с вощини выведенные пчелы сильные.Просто посмотришь как молодые блогеры рассказывают как они сушью расширяют весной аж жалко молодых пчеловодов становится. И вам удачной зимовки.
Степан Михайлович ещё один вопрос есть если в лежаке это делать то оставил 7 рамок для гнезда затем диафрагма затем идут кормовые рамки матка будет только в гнезде сеять за диафрагму не пойдёт на другие рамки значит будет держать гнездо 6-7 рамок а лучше ли будет места диафрагмы ганнимановскую решетку поставитть?
Все зависит от климатических условий, если у нас ещё в мае бывают (последние годы) возвратные холода и разрез гнезда вощиной может дать отрицательный результат
Здравія бажаю Степане Михайловичу Вам і Вашій родині! Щира подяка Вам за науку та багаторічний досвід в бджільництві яким Ви ділитесь на своєму Ютуб-каналі!!! Але дуже б хотілося щоб Ви розповідали про бджільництво саме в ШЕСТИ(!) рамкових вуликах з гніздом на 300 рамку, так як і канал Ваш на Ютубі називається! Чи є у Вас в планах і в Канаді перейти на шестирамочну систему утримання бджіл? Впевнений що у Вас все вийде і ми всі ще побачимо здивування канадійців Вашим успіхам в бджільництві!!!🇺🇦👍🇨🇦 P.S. Доречі, як там Сергій Шумейко? Привіт йому від підписників!
Вітаю і дякую за побажання. Відео 6ти.рам. система буде сподіваюсь скоро нажаль зараз холодно працювати в гаражі. По Сереже так він тут є під відео вкоментарях можете запитати самі.
Полностью согласен в свежеотстроиной соторамке пчелы будут крупнее чем в тёмной значит и нектара принесёт больше да весной для быстрого развития необходимо сжать гнездо я ещё сокращаю улочки до 6-8мм....
Привіт все правильно говорите я також працюю схожим методом бджоли до роїня практично не ідуть відмінність в тому що 2 трохсотий корпус формую по краях 145 рамки 4 штуки з двох сторін далі 4 рамок 300 з печаткою, пізніше коли вони частково залиті медом піднімаю в магазин на місці їх 4 вощини якось так:)
Зима - час мрій пасічника та надій, які ніколи не справджуються. Дуже приємний час, як і відео. І це основна причина чому такі люди займаються пасічництвом.
Я не можу взяти нормально акації , бо на цвітіння вже вісімдесят відсотків сімей у ройовому стані , куди ще їх гнать , тут племінний матеріал повинен бути хороший .
Це все теорія, особливо у 2020 році, коли акації даже квітів не бачив, а скоро і дерев непобачим У вощині нема нічого нового, гнізд завжди весною міняю, неохота по 2 рамки цілий сезон мінять , та і суш гніздову, всю унічтожаю осінню , для меду є суш магазинів
Дякую за підписку,легко перевозити весной і восени тому що вони в цей час малих розмірів, а для перевозки треба стягувати ремнями. І друге я завжди вибираю місто на весь сезон щоб не возити.
@@АлександрВолчков-ю6м Дякую! И Вам успехов! У меня все на 145. Тоже ушла , благодаря Степану Михайловичу на 6 рамочные. Очень понравилось, легко и просто. Но хотелось бы посмотреть где нибудь, как работают люди полностью на 145 ~ке в течении года. Может где видели такой ролик? Посоветуйте.Доброго Вам здравия и Вашим пчелкам!
@@777azbuka приветствую! Степан Михайлович как-то выкладывал мой ролик. Шестирамочные на 145. Весной для гнезда три корпусенка, решётка и магазины. После акации делаю отводок и гнездо сокращаю на два корпуса в шестирамочных на 145. Летом им этого объема для гнезда хватает, под мёд по необходимости корпуса набрасываю. Первые годы работы с такими ульями боялся , что трёх корпусов мало будет для гнезда, ставил выше решётки две - три- четыре расплодных рамки из гнезда, а туда вощину, но через два- три года успокоился и понял, что три шестирамочных корпуса на 145 для гнезда достаточно во всех отношениях. Верхними бруски рамок 10 мм толщиной, пчела карника. Главное в этой системе заблаговременно расширять. Зимую в двух корпусах, как пчела сменится расширяю корпусом через решетку, когда побелка пойдёт, ставлю под решётку третий корпус с вощиной. Важно ставить решётку до взятка на тесное гнездо ещё до начала предроевой поры. Не ставьте решётку после расширения гнезда на три- четыре корпуса, можете роение спровоцировать. Если уже так получилось, то струсите пчелу из обсиженного четвёртого корпуса с мёдом и расплодом вниз и положите под него решётку и давайте магазины. Классная система, когда в ней сориентируетесь будет легко и удобно работать!
@@ВладимирР-н6к Подскажите пожалуйста у вас полностью получается 6 рамок 300 расплод а 3 корпус 145 - забивают пергой или тоже расплод? Подскажите если расширяем гнездо иметься в виду втягиваем рамки с расплодом скажем 4 оставляем 2 и ставим пустое место вощиной, не идет матка в верхние магазины?
Планую цього року спробувати в шестирамочниках японську технологію - ставити магазини вниз і без розділювальної решітки . Мені здається що повинно бути декілька суттєвих плюсів.
@@Бджільництвов6тирамвуликах магазини на 145 рамку , всеодно переносить 300 на верх в 145 магазини а потім вибракувать. Чи робить два корпуса на триста а потім магазини.
Доброго дня. Дякую за ваші знання Підкажіть багато з пасічників рекомендують на зиму формувати гнізда з темних рамок. Яка ваша думка і чи є якісь роз'яснення з даного приводу інститутів? Наперед вдячний.
Вітаю. А як можна організувати таке стиснення в малоформатному вулику. У мене альпійні 108. Там корпус має загалом дві українські рамки. На початку весни я забираю всі пусті корпуса (з сухими стільниками), та калію тільки з розпадом. Якщо нема корму, додаю зверху корпус з медом. Може по іншому можна організувати?
Добрий вечір, як ви вважаєте якщо сильну сім'ю не скорочувати взагалі,то це вплине на силу сім'ї на акації?Я бачу багато прикладів коли сім'ї не скорочують і мають сильні сім'ї.Наприклад в Канаді пасічник Назарій на двух Рута стартує без скорочення.Чи якщо скорочувати,то буде ще краще?Я роблю золоту середину - по 8 рамок рута в двох корпусах і заставні.Тому що коли скорочував по 6 рамок,то часто не встигав розширювати і були язики.І як бути з запасом меду в кінці квітня- початок травня, якщо підставляти тільки вощину?Тим паче якщо немає рапсу перед акацією.
Де ви бачили взяток з акації більше 20 л в нормальний рік,не обманюйте тих хто починає займатися бджільництвом,вони понадивляються таких відео,а потім плачуть що у них нічого не виходить,гарних взятків вашім бджолам
Мені вас жаль ,я від чістого сердця розповідаю щоб молоді вчились. Щоб брати мед треба щоб було кому брать, а то багато бджолярів розповідають що бджоли не ідуть в верхній корпус ,тоді до вас запитання хто тоді буде там приносить нектар?
@@Бджільництвов6тирамвуликах пожалійте себе,для чого пишете такі заголовки?Прошлий год показав ,якщо сім'я слаба вони не будуть освоювати верхній корпус,можете рамки переставлять ,можете з бубном танцювать,бджола піде у верхній корпус якщо освоїли нижній повністю,якщо не йдуть у верхній або нема взятка не росте сім'я або вони голодують тому матка не червить.
ВЕЛИЧИНА ПЧЕЛЫ НЕ ВЛИЯЕТ НА ЕЕ ДОЛГОЖИВУЧЕСТЬ ! ДОЛГОЖИВУЧЕСТЬ ПЧЕЛЫ ПОЛУЧАЮТ ПРИ СОКРАЩЕНИИ ЯЙЦЕКЛАДКИ. ЧЕМ БОЛЬШЕ СОКРАТИЛАСЬ ЯЙЦЕКЛАДКА , ТЕМ ДОЛЬШЕ ЖИВУТ ПЧЕЛЫ . ТАК ДЕ ПРИ СОКРАЩЕНИИ ЯЙЦЕКЛАДКИ ПОЛУЧАЮТСЯ ЗИМНИЕ ПЧЕЛЫ И РОЕВЫЕ - ЭТО САМЫЕ ДОЛГОЖИВУЩИЕ ПЧЕЛЫ . КРУПНАЯ ЖЕ ПЧЕЛА МОЖЕТ НЕСТИ БОЛЬШЕ ГРУЗА. ЭТО ФАКТ. В МЕДОСБОР ПЧЕЛЫ НЕ ЗРЯ СОКРАЩАЮТ ЯЙЦЕКЛАДКУ. ТАКИМ ОБРАЗОМ ОНИ ДЕЛАЮТ ДОЛГОЖИВУЩИХ ПЧЕЛ ДЛЯ СБОРА МЕДА . ДАЛЕЕ ЖЕ САМОВОССТАНАВЛИВАЮТСЯ ПУТЕМ ВОЗОБНОВЛЕНИЯ ЯЙЦЕКЛАДКИ.
Сокращение яйцекладки не влияет на продолжительность жизни пчёл это ваши фантазии долгоживущие пчелы которые не кормят личинок и не перерабатывают сахарный сироп и нектар...
Якщо поблизості нема полів де засіяні медоносні,то скільки можна тримати сімей 10 чи 100сімей ,щоб був мед і не було проблем з сімями,бо навіть собі неназбирають меду..?
Якщо медоносів нема, то бджіл тримати не потрібно. А якщо дуже хочется , то купуйте 3 сім,ї і купуйте зразу 3 мішка сахару . Якщо хочете більше сімей, то треба буде більше купувати мішків з сахаром.
@@stashinskij-volodymyr ви якраз по адресу. Живу в селі, нікуди не їджу і не їздив, від 100 до 130 сімей тримаю. Рекорд був 12 тон за сезон, а так в середньому 6-9 тон меду за сезон. Але у нас село невеличке,кілометр на кілометр, і навкруги сонях сіють, рапс також і акація є у посадках. А Ви казали ,що у вас нема медоносів. То тоді тільки вивозити бджіл, а це вже морочливе діло і багато ресурсів треба витрачати. З нинішніми цінами на мед прибутка буде мізер.
В мене жавжди вистачає меду ще і залишається,а підкормка потрібна коли в вуликах пусто от того, що ви будете підкармлювати зробите більше шкоди. Чому запитаете ,а тому що коли холодно вони будуть вилітати і гинуть,тому що холодно,а коли в природі буде взяток то вони его брати не будуть, гарна підкормка тільки теплі рамки з медом за заставну.Гарної весни.
Не хватает пчелы для обогрева, личинка гибнет, ее выкидывают, вот так можно болячки заработать, главное условие пчелы в первом корпусе должно быть битком!!
Прочитал комментарии...Научить самая тяжёлая работа...Спасибо вам за ваш труд!
Дякую, чотко та зрозуміло.
Дякую за цікаву інформацію !!
Доброго дня. Теж саме так робив і все працювало! Успіхів і здоров'я!
Дякую і тобі успіхів ,а особливо здоров'я.
Дякую
Гарно дякую, Степан.Дуже корисна інформація.Бажаю тобі добрих успіхів.
Дякую.
Дякую, друже.
Цікаво, дивлюся, вчуся як і що робити.
Дуже цікаво. Дякую. Лайк
Доброго времени суток Степан Михайлович Спасибо вам за советы за ваш опыт что с нами делитесь подсказывайте Учите нас Степан Михайлович вы упомянули американского исследователя или институт их что они там установили что крупнее выходит пчела из новая отстроенный вощины и так далее об этом ещё в 60-е годы говорил кашковский чем крупнее пчела тем Дальше она летает и больше мёда принесёт удачи вам здоровья мира и добра вам и вашим близким и всем-всем-всем Мирного неба
Я и сам это ещё к этому пришёл без учёных, а теперь и они поняли ,что с вощини выведенные пчелы сильные.Просто посмотришь как молодые блогеры рассказывают как они сушью расширяют весной аж жалко молодых пчеловодов становится. И вам удачной зимовки.
Степан Михайлович ещё один вопрос есть если в лежаке это делать то оставил 7 рамок для гнезда затем диафрагма затем идут кормовые рамки матка будет только в гнезде сеять за диафрагму не пойдёт на другие рамки значит будет держать гнездо 6-7 рамок а лучше ли будет места диафрагмы ганнимановскую решетку поставитть?
Степан Михайлович,доброго здравия!
Вітаю.
@@Бджільництвов6тирамвуликах
Нову пасiку будете заводить?
Щиро дякую Вам за відео)))
Дякую , за рідну українську мову !
Русский лудше
@@ВячеславАмелин-о5хРуццкий лучче?!)))
Да какая разница на каком, лишь бы суть без поноса и с толком рассказано было , да по делу всё.
Как там в Канаде у Вас пчёлы поживают?
Бред полный несёт дед, канал ведь называется Пчеловодство в 6рамочных ульях, а он 10рамочный показывает 😂😂
Добрый день всё классно и понятно, хотелось бы увидеть такой ролик по весеннем развитии в шестирамочниках. Заранее спасибо большое.
И весеннее развитие и поданий цикл заранние спосибо
Все буде треба час.Дякую.
Гарний спосіб,теж так роблю
Які 50кг, як правило акація квітує 3 дні та згорає, в іншому випадку льють дощі...
На території нашої країни є 2 місця де можливо взяти 30+ кг акації (якщо це не сімї-медовики). Гарних медозборів автору відео.
Кочевать надо с юга на север и можно 50 кг взять
10 днів квітувала в 2022році, в Кривому Розі в мене бджоли не встигали носити, більш сильніші сімї й більше 50ти принесли.
Фантазер!Я получал такие медосборы,но это не акация,а комплекс медоносов и акация в нем не обязательно главная.Часто совсем не главная.Увы...
Доброго дня. Я початківець в тому році спробував таку схему на лежаках, результатом задоволений👍
Молодец, поодовжуй в цьому напрямку. Ви навірному шляху.
Все вірно,я теж так роблю,тільки треба ставити вощину якщо є хороша погода і взяток
Я так і сказав і кажу, що треба робити все вчасно.
👍👍👍👍👍
Все зависит от климатических условий, если у нас ещё в мае бывают (последние годы) возвратные холода и разрез гнезда вощиной может дать отрицательный результат
Ви дуже не хвилюйтеся що розплід застигне головне щоб у вас були бджоли, а не пусті рамки, в нас теж в ночі морози і на рапсу і на акації.
Все вірно! Пасіка без колес то не пасіка!
Нуви ще той мотиватор) дай Бог стільки викачати)
Не лініться і ви будете завжди з медом. Вдачі.
Здравія бажаю Степане Михайловичу Вам і Вашій родині!
Щира подяка Вам за науку та багаторічний досвід в бджільництві яким Ви ділитесь на своєму Ютуб-каналі!!!
Але дуже б хотілося щоб Ви розповідали про бджільництво саме в ШЕСТИ(!) рамкових вуликах з гніздом на 300 рамку, так як і канал Ваш на Ютубі називається!
Чи є у Вас в планах і в Канаді перейти на шестирамочну систему утримання бджіл? Впевнений що у Вас все вийде і ми всі ще побачимо здивування канадійців Вашим успіхам в бджільництві!!!🇺🇦👍🇨🇦
P.S. Доречі, як там Сергій Шумейко?
Привіт йому від підписників!
Вітаю і дякую за побажання.
Відео 6ти.рам. система буде сподіваюсь скоро нажаль зараз холодно працювати в гаражі.
По Сереже так він тут є під відео вкоментарях можете запитати
самі.
Полностью согласен в свежеотстроиной соторамке пчелы будут крупнее чем в тёмной
значит и нектара принесёт больше
да весной для быстрого развития необходимо сжать гнездо я ещё сокращаю улочки до 6-8мм....
Спасибо за видео из России
Супер відео 👍👍👍
Привіт все правильно говорите я також працюю схожим методом бджоли до роїня практично не ідуть відмінність в тому що 2 трохсотий корпус формую по краях 145 рамки 4 штуки з двох сторін далі 4 рамок 300 з печаткою, пізніше коли вони частково залиті медом піднімаю в магазин на місці їх 4 вощини якось так:)
👍👍👍
Молодец
💛💙💞💛💙💞💛💙💞💪🐝🐝🐝👍
Лайк за Українську
Пробуем так делать ....Проблема матку в нижнем корпусе оставить.Никак нам на глаза не попадает ...Как быть?
Якщо матка освоїла нижній корпус то поміняйте містами корпуса і положіть роздільну решітку.
Дякую за науку і окремо за українську)))
Просто крутецько
Багато бджіл на акацію не завжди багато меду,але завжди ризик роіння.
Зима - час мрій пасічника та надій, які ніколи не справджуються. Дуже приємний час, як і відео. І це основна причина чому такі люди займаються пасічництвом.
Завжди все буде добре, хай вам щастить.
У минулому році на Житомирщині цвіла акація 2-3 дні і вигоріла
Я не можу взяти нормально акації , бо на цвітіння вже вісімдесят відсотків сімей у ройовому стані , куди ще їх гнать , тут племінний матеріал повинен бути хороший .
Завантажувати треба бджіл працею тоді вам не знадобляться племінні матки.
@@Бджільництвов6тирамвуликах Задавить роїння вощиную не реально , каждий рік я намагаюсь це зробить але безуспішно , проти інкстинт
у не попреш.
Роби відводки у верхньому корпусі. На акації об'єднаєш
👍👍👍💪💪💪🇺🇦🇺🇦🇺🇦🥰
Добрий день. Розкажіть,будь ласка,як розширювати вулики-лижаки?дякую
Робіть все так як в богатокорпусніх вуликах,тільки горизонтально і вощиной.
Все правильно кажете.
Доброго вечора!Ви піднімаєте 4-5 рамок в верхній корпус,а доповнюєте чим:повторним підняттям рамок з розплодом чи просто сушняком?Дякую!
Закритий росплід піднімаєте ,а на їх місце ставите вощіну і маткв з рамкою відкритого росплоду залишаєте внизу.
@@Бджільництвов6тирамвуликах Нижній зрозуміло,а верхній чим доповнюєте?Дякую!
Це все теорія, особливо у 2020 році, коли акації даже квітів не бачив, а скоро і дерев непобачим
У вощині нема нічого нового, гнізд завжди весною міняю, неохота по 2 рамки цілий сезон мінять , та і суш гніздову, всю унічтожаю осінню , для меду є суш магазинів
Я за вас рад, більшість бджолярів випилюють самі ті акації.
а що з такими сильними сімями робити після акації?розкажіть,покажіть?
Підписався,хочу задати ще оде запитання,бачу вулики в вас безфальцеві в шестирамочниках,як така конструкція переносить перевозку?
Дякую за підписку,легко перевозити весной і восени тому що вони в цей час малих розмірів, а для перевозки треба стягувати ремнями. І друге я завжди вибираю місто на весь сезон щоб не возити.
Покажить, як в шестирамочниках выходить с зимы. Доброго Вам здравия!!!!!
У него пока шестирамочников нет в Канаде. У меня 5 шт, всё прекрасно, жду потепления для стимулирующей подкормки. Успехов.
@@АлександрВолчков-ю6м Дякую! И Вам успехов! У меня все на 145. Тоже ушла , благодаря Степану Михайловичу на 6 рамочные. Очень понравилось, легко и просто. Но хотелось
бы посмотреть где нибудь, как работают люди полностью на 145 ~ке в течении года. Может где видели такой ролик? Посоветуйте.Доброго Вам здравия и Вашим пчелкам!
@@777azbuka приветствую! Степан Михайлович как-то выкладывал мой ролик. Шестирамочные на 145. Весной для гнезда три корпусенка, решётка и магазины. После акации делаю отводок и гнездо сокращаю на два корпуса в шестирамочных на 145. Летом им этого объема для гнезда хватает, под мёд по необходимости корпуса набрасываю. Первые годы работы с такими ульями боялся , что трёх корпусов мало будет для гнезда, ставил выше решётки две - три- четыре расплодных рамки из гнезда, а туда вощину, но через два- три года успокоился и понял, что три шестирамочных корпуса на 145 для гнезда достаточно во всех отношениях. Верхними бруски рамок 10 мм толщиной, пчела карника. Главное в этой системе заблаговременно расширять. Зимую в двух корпусах, как пчела сменится расширяю корпусом через решетку, когда побелка пойдёт, ставлю под решётку третий корпус с вощиной. Важно ставить решётку до взятка на тесное гнездо ещё до начала предроевой поры. Не ставьте решётку после расширения гнезда на три- четыре корпуса, можете роение спровоцировать. Если уже так получилось, то струсите пчелу из обсиженного четвёртого корпуса с мёдом и расплодом вниз и положите под него решётку и давайте магазины.
Классная система, когда в ней сориентируетесь будет легко и удобно работать!
@@ВладимирР-н6к дай Бог Вам здоровья!! Буду пробовать! Спасибо большое!!!!😉
@@ВладимирР-н6к Подскажите пожалуйста у вас полностью получается 6 рамок 300 расплод а 3 корпус 145 - забивают пергой или тоже расплод? Подскажите если расширяем гнездо иметься в виду втягиваем рамки с расплодом скажем 4 оставляем 2 и ставим пустое место вощиной, не идет матка в верхние магазины?
Планую цього року спробувати в шестирамочниках японську технологію - ставити магазини вниз і без розділювальної решітки . Мені здається що повинно бути декілька суттєвих плюсів.
Пробуйте і потім поділитесь,а в мене є декілька вуликів варе теж попробую.
Гарне ідео .А що робить якщо корпус на 300 а далі магазини дякую за відповідь
Треба щоб магазини були під 145 рамки тоді питань немає.
@@Бджільництвов6тирамвуликах магазини на 145 рамку , всеодно переносить 300 на верх в 145 магазини а потім вибракувать. Чи робить два корпуса на триста а потім магазини.
Дуже цікаво.Дякуєю за відео. Не зважайте на те скільки хто бере кілограм,просто є кілограми довгі є круглі у кожного вони різні😃
Ще не мало, щоб матки нормальні були і корма.
Без цього ніяк.
Я так розумію так скорочувати потрібно десь на початку березня. Так?
Облитілись і скорочуй,вибери погоду щоб тепло було
Доброго дня. Дякую за ваші знання
Підкажіть багато з пасічників рекомендують на зиму формувати гнізда з темних рамок. Яка ваша думка і чи є якісь роз'яснення з даного приводу інститутів? Наперед вдячний.
Це маячня,залишайте гніздо свіженьким пахучім, а не смердючім від старих стільників. Вдачі вам.
Вітаю. А як можна організувати таке стиснення в малоформатному вулику. У мене альпійні 108. Там корпус має загалом дві українські рамки. На початку весни я забираю всі пусті корпуса (з сухими стільниками), та калію тільки з розпадом. Якщо нема корму, додаю зверху корпус з медом. Може по іншому можна організувати?
Суппер, дуже чудово
Правда всі корпуси 145 що дозволяє проводити такі комбінації
Добрий вечір, як ви вважаєте якщо сильну сім'ю не скорочувати взагалі,то це вплине на силу сім'ї на акації?Я бачу багато прикладів коли сім'ї не скорочують і мають сильні сім'ї.Наприклад в Канаді пасічник Назарій на двух Рута стартує без скорочення.Чи якщо скорочувати,то буде ще краще?Я роблю золоту середину - по 8 рамок рута в двох корпусах і заставні.Тому що коли скорочував по 6 рамок,то часто не встигав розширювати і були язики.І як бути з запасом меду в кінці квітня- початок травня, якщо підставляти тільки вощину?Тим паче якщо немає рапсу перед акацією.
Якщо поруч медоноси-будь який метод підійде,аби було куди складать.
Так и есть
Головне щоб було кому складать це головне ,а потім куди.
Дякую.я так зрозумив що другий корпус після откачки ріпака на акацію не їдуть , їдуть 145?
Доброго дня, які товщини стінок у вуликах здебільшого у Канаді, чи є там товщина 25 мм? Дякую.
Вітаю, товщина 20-22 і 25 поки не зустрічав.
@@Бджільництвов6тирамвуликах так якаж саме поширена товщіна стінок у вуликах у Канаді? Велике дякую.
Добрий день ви вже не працюєте з 6 рамочними вуликами чому ?????
Все буде. Почекайте.
Спасибо большое от начинающего, подскажите пожалуйста какое растояние надо соблюдать между рамками и когда каое если разное???
Я весной для быстрого развития улочки 6-8мм когда взяток 10-12мм
У меня рамки без гофмана...
Я коли були рамки без гофмана то завжди робив по вказівному пальцю,а тепер гофман то проблем немає. .
Есть матки которые плохо идут на свежий сот
Такі ще не зустрічав,а щоб бджоли і матка переходили на свіжий сот то треба щоб було багато бджіл.
Скажіть з чого зроблені ваші заставні
Ппс.
Питання: в другий корпус підняли 4 рамки з печаткою, а в перший ставите вощіну на місце них?
Дивіться відіо уважно я там все сказав ,але і вам відповім,так замість печатки ставлю тільки вощину.
Дякую за відео.
У вас в Канаді теж є акація?
Якщо є, то як цей мед користується попитом?
І яка вартість його в порівнянні з ріпаком?
Дякую 🇺🇦💪
АКАЦІЯ є ну дуже мало ,а ціна тут одна тому що качають один раз восени.
@@Бджільництвов6тирамвуликах дякую
То что не выпилили на дрова осталось 3 дерева и те цветут 3 дня ,хоть из кожи лезь но не возьмёшь больше 15 кг на круг. Акации !!!
Якщо бджоли будуть підготовлені візьмете більше. Не падайте духом.
Де ви бачили взяток з акації більше 20 л в нормальний рік,не обманюйте тих хто починає займатися бджільництвом,вони понадивляються таких відео,а потім плачуть що у них нічого не виходить,гарних взятків вашім бджолам
Мені вас жаль ,я від чістого сердця розповідаю щоб молоді вчились. Щоб брати мед треба щоб було кому брать, а то багато бджолярів розповідають що бджоли не ідуть в верхній корпус ,тоді до вас запитання хто тоді буде там приносить нектар?
@@Бджільництвов6тирамвуликах пожалійте себе,для чого пишете такі заголовки?Прошлий год показав ,якщо сім'я слаба вони не будуть освоювати верхній корпус,можете рамки переставлять ,можете з бубном танцювать,бджола піде у верхній корпус якщо освоїли нижній повністю,якщо не йдуть у верхній або нема взятка не росте сім'я або вони голодують тому матка не червить.
Не будет в природе не будет погоды какие 50 грамм а наливать надо под ваш способ расширение .
Добрий днь а ви де проживаєте в який державі ?
Якщо важливо то в Канаді.
А ви собі робочих на сезон не шукаєте?
А в лежаку що порадите робити?
В лежаку робіть теж саме тільки через заставну і один літок,а ще краще щоб були магазіни тоді ви будете на коні.Вдачі.
В каком регионе вы я с Мариуполя спасибо.
Гарно говлрите
А як працювати на 6 рамочном корпусах , та магазинах ?
Різниці немає тільки в 6ти це робиться корпусами ,а не рамками.
Доброго дня. Привітання з Бердянська. Рад за вас, що продовжили займатися бджолами. Давно виїхали?
Так вже 8 місяців в Канаді.
Ну і як взяв в 2023?
Дякую за відео, де територіально пасіка? Дякую
Канада.
Умови подібні ? Що можете сказати про кліщ " тропік" для України?
ВЕЛИЧИНА ПЧЕЛЫ НЕ ВЛИЯЕТ НА ЕЕ ДОЛГОЖИВУЧЕСТЬ !
ДОЛГОЖИВУЧЕСТЬ ПЧЕЛЫ ПОЛУЧАЮТ ПРИ СОКРАЩЕНИИ ЯЙЦЕКЛАДКИ. ЧЕМ БОЛЬШЕ СОКРАТИЛАСЬ ЯЙЦЕКЛАДКА , ТЕМ ДОЛЬШЕ ЖИВУТ ПЧЕЛЫ . ТАК ДЕ ПРИ СОКРАЩЕНИИ ЯЙЦЕКЛАДКИ ПОЛУЧАЮТСЯ ЗИМНИЕ ПЧЕЛЫ И РОЕВЫЕ - ЭТО САМЫЕ ДОЛГОЖИВУЩИЕ ПЧЕЛЫ .
КРУПНАЯ ЖЕ ПЧЕЛА МОЖЕТ НЕСТИ БОЛЬШЕ ГРУЗА. ЭТО ФАКТ.
В МЕДОСБОР ПЧЕЛЫ НЕ ЗРЯ СОКРАЩАЮТ ЯЙЦЕКЛАДКУ. ТАКИМ ОБРАЗОМ ОНИ ДЕЛАЮТ ДОЛГОЖИВУЩИХ ПЧЕЛ ДЛЯ СБОРА МЕДА . ДАЛЕЕ ЖЕ САМОВОССТАНАВЛИВАЮТСЯ ПУТЕМ ВОЗОБНОВЛЕНИЯ ЯЙЦЕКЛАДКИ.
Сокращение яйцекладки не влияет на продолжительность жизни пчёл это ваши фантазии долгоживущие пчелы которые не кормят личинок и не перерабатывают сахарный сироп и нектар...
Мені вас жаль.
Якація чи ріпак?
Після ріпаку АКАЦІЮ.
Якщо поблизості нема полів де засіяні медоносні,то скільки можна тримати сімей 10 чи 100сімей ,щоб був мед і не було проблем з сімями,бо навіть собі неназбирають меду..?
Якщо медоносів нема, то бджіл тримати не потрібно. А якщо дуже хочется , то купуйте 3 сім,ї і купуйте зразу 3 мішка сахару . Якщо хочете більше сімей, то треба буде більше купувати мішків з сахаром.
@@МаксимГапеев-с7х Я питав тих хто тримає стаціонари і які в курсі до скільки шт тримати щоб був з медом.
@@МаксимГапеев-с7х якщо в селі то бджоли в радіусі 3 км дістануть і можно тримати для душі 5 сімей. Взагалі за медом треба їздити.
@@stashinskij-volodymyr ви якраз по адресу. Живу в селі, нікуди не їджу і не їздив, від 100 до 130 сімей тримаю. Рекорд був 12 тон за сезон, а так в середньому 6-9 тон меду за сезон. Але у нас село невеличке,кілометр на кілометр, і навкруги сонях сіють, рапс також і акація є у посадках. А Ви казали ,що у вас нема медоносів. То тоді тільки вивозити бджіл, а це вже морочливе діло і багато ресурсів треба витрачати. З нинішніми цінами на мед прибутка буде мізер.
Навіщо та акація? Коли вона 60 гривень за кілограм.
Я в окупаціі, продати неможливо мед, я акацію згодував у вересні на зиму. Перезимували всі.
300 грн літр продаю, всю продав.
@@anatoliyvinogradov8854 продам по 250 за літр. 700кг. Самовивоз
@@МаксимГапеев-с7х ну що ви хочете зараз війна.
@@anatoliyvinogradov8854 а лапшу по чому купляв
Сам сказав... і нікого не слухайте...
Было бы хорошо,если бы говорили на русском, так как есть зрители с СНГ, и мне не понятен украинский
Щось Ви якийсь не веселий !
Чому радіти коли війна.
В шестирамочные тоже сокращать?
Ні в 6ти рам не потрібно тому і перейшов на них.
@@Бджільництвов6тирамвуликах дякую!
Вы даёте пчёлам стимулирующую подкормку весной, типа медовой сыты? И в какой пропорции.
В мене жавжди вистачає меду ще і залишається,а підкормка потрібна коли в вуликах пусто от того, що ви будете підкармлювати зробите більше шкоди. Чому запитаете ,а тому що коли холодно вони будуть вилітати і гинуть,тому що холодно,а коли в природі буде взяток то вони его брати не будуть, гарна підкормка тільки теплі рамки з медом за заставну.Гарної весни.
@@Бджільництвов6тирамвуликах дякую, думав просто сиропом с дріжжами пидкормити для раннього розвитку. А меду в сім'ях багато.
@@АлександрВолчков-ю6м розігрійте рамки і за заставну,краща підкормка це скорочення гнізда.
@@Бджільництвов6тирамвуликах я про шестирамочники, вчуся у Вас.
Я рамки з розпадом викидаю і ставлю увесь корпус вощиною,💀
В який час.
Я поднимал расплод засев через пару дней дрявый был его выкидывает почему кто подскажет
Не хватает пчелы для обогрева, личинка гибнет, ее выкидывают, вот так можно болячки заработать, главное условие пчелы в первом корпусе должно быть битком!!
Вот мне интересно, до коли вы будете коверкать русские слова?
Я розмовляю своєю мовою ,а не язиком.
Для вас українська мова що китайська ,от чому москалі нам не брати