Zbiory jabłek - część 3/3 - SYSTEM MODUŁOWY

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 жов 2023
  • Kontynuujemy zbiory jabłek. Dzień trzeci naszych "zbiorów" w którym to wspólnie z Adamem Królikiem z firmy ‪@KROLIK_machines‬ - Maszyny sadownicze przyglądamy się organizacji prac w sadzie.
    Widzieliśmy już kombajny do zbioru jabłek, platformy hydrauliczne przy zbiorach jabłek, a dziś... wersja budżetowa. Ma być dobrze, ale taniej niż w poprzednich prezentowanych rozwiązaniach. Dla jakich sadowników takie rozwiązanie ? Zobaczcie sami.
    ▶️ Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału bit.ly/2PKDg9b
    ▶️ More videos - subscription bit.ly/2PKDg9b
    Więcej informacji i dyskusja:
    🍎 www.sadownictwo.com.pl
    🍎 / sadownictwo
    🍎 / sadownictwo
    🍎 / sadownictwo
    #sadownictwo #zbioryjabłek #KRÓLIK
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 15

  • @KROLIK_machines
    @KROLIK_machines 8 місяців тому +8

    14:06 w tym gospodarstwie, na 3 zestawach pracowało razem 25 osób. Wyniki? Około 180-190 skrzyń dziennie! 🔥

  • @czystepole
    @czystepole 8 місяців тому +3

    Kapitalne rozwiązania, gratulacje dla pomysłowości firmy, wykonania i jakości 🤩widać ze bezpieczeństwo i użytkownik stawiany jest na 1 miejscu

  • @michamichal5641
    @michamichal5641 8 місяців тому +1

    W Austrii pracowałem na podobnych platformach zrywało 6 osób 4 skrzynio palety 40 minut , jabłko golden delicious

  • @pawebotkiewicz5084
    @pawebotkiewicz5084 8 місяців тому

    Z jaka prędkością jeżdżą te kuboty ?

  • @wojciechksiazko589
    @wojciechksiazko589 8 місяців тому

    Jak jest mozliwosc na 3,5 metra tym wozkiem to czemu mie pokazaliście? Bylbys wykonczony po calym dniu sie wyciagajac, nie mowcie ze nie. Tak samo w gore. Uwazam ze malo jest takich sadow 3 rozstaw na 3 wysoki.

    • @KROLIK_machines
      @KROLIK_machines 8 місяців тому

      @sadownictwo nagraliśmy za mało materiału, w przyszłym roku powtórka. Tego dnia odwiedziliśmy dwa gospodarstwa i reportersko nagraliśmy jak pracują. W jakich rozstawach pracowali, takie rozstawy pokazaliśmy. Zwiększając rozstaw z 3,0 do 3,5 metra, odległość do drzew zwiększy się o 25cm na stronę, co dalej pozwala na pracę tym modelem platformy.

    • @adamgul5783
      @adamgul5783 8 місяців тому

      A nie idzie zarobić dwie czy trzy wersje szerokości ?

    • @KROLIK_machines
      @KROLIK_machines 8 місяців тому +1

      @@adamgul5783 nie wykluczamy takiej możliwości ;)

  • @wwidachwisyisanu2201
    @wwidachwisyisanu2201 8 місяців тому +1

    Przepisy przepisami, ale to ciągłe wchodzenie na barierkę to jednak porażka. Po calym dniu pracownik pokona wiecej stopni niz przy sankach czy drabinie. Lepiej sprawdza sie podest 125-130cm od ziemi, wtedy trzeba sie delikatnie ukłonić do jablek na wysokosci 2m, ale do 3m oberwiesz z podestu.

    • @KROLIK_machines
      @KROLIK_machines 8 місяців тому +3

      Wchodzenie na barierkę nie jest ciągle tylko sporadyczne. Większość owoców zbierana jest z platformy i z całą pewnością jest to mniej uciążliwe niż schylanie się do owoców ze zbyt wysokiej platformy. Garbienie się przez kilka tygodni zbiorów będzie znacznie bardziej obciążające dla pracowników i ich kręgosłupów 😬

    • @wwidachwisyisanu2201
      @wwidachwisyisanu2201 8 місяців тому

      @@KROLIK_machines Nawet na filmie widać, że sporadycznie oznacza parę razy przy każdym drzewku po parę jabłek w dłoni.🙂 Sam mam nadstawkę na wózku wps-ps o wysokości 130cm przy rozstawie 3m i znam temat z praktyki. Koronki jesienią zaczynają się przecież od tych 60-70cm i nikt na uchylanie nie narzeka.😉 Dodatkowo nawet będąc zgiętym w pół można odłożyć jabłka od razu do skrzyni bez dawania kroku w dół. Ogólnie fajny koncept, poza tą wysokością podestu.

    • @KROLIK_machines
      @KROLIK_machines 8 місяців тому +1

      ​@@wwidachwisyisanu2201 od 2:10 widać na filmie, że owoce na drzewach zaczynają się od wysokości barierki na naszej platformie. Jeżeli podniesiemy platformę o 20-30 cm, trzeba by już zbierać owoce z poziomu o 20-30 cm poniżej barierki, co samo w sobie jest niewygodne + to o czym pisaliśmy wcześnie, czyli trzeba by się schylać i garbić. Warto też spojrzeć na 3:24 gdzie Pani wchodzi na barierkę i zbiera owoce na wysokości barków lub maksymalnie oczu. Mogłaby więc spokojnie unieść ręce i zerwać wszystko z platformy, ale najwyraźniej woli wejść na barierkę niż sięgać rękami ponad głowę. W naszym rozwiązaniu cały dzień pracujemy na prostych plecach, bez schylania się. Każdy ortopeda wybierze to rozwiązanie 😀

    • @wwidachwisyisanu2201
      @wwidachwisyisanu2201 8 місяців тому

      ​@@KROLIK_machinesNo to w takim razie musimy usunąć wszystkie gałęzie poniżej 1m w naszych sadach, żeby przy zbiorze z ziemi zapewnić tak samo idealne warunki jak z tej platformy. 😁 Puść tą panią na jeden dzień na wyższa platformę, to nie będzie chciała wracać. Widać też, że podest jest dość wąski przez co pracownik często leży na barierce. Być może ta pani właśnie z tego powodu wchodzi na dolną barierkę, bo ta umożliwia przybliżenie się do drzewa bez uciskania brzucha. U siebie pracujemy w tej rozstawie na podeście szerokości 2m, nie trzeba się wtedy tak wychylać.

    • @KROLIK_machines
      @KROLIK_machines 8 місяців тому +1

      ​@@wwidachwisyisanu2201 przy zbiorach z ziemi nie ma barierek, jest większa swoboda ruchu i wszystko działa troszkę inaczej. Dobierając wysokość platformy sami decydujemy czy będziemy schylać się do owoców, czy też będziemy pracować na prostych plecach. My wybraliśmy to drugie.

  • @sadownikmazowsze3132
    @sadownikmazowsze3132 8 місяців тому

    A wszystko to zależy od ceny owoców!!!!!!!! A niestety prezesi grup nie są chętni dać zarobić chłopkowi a wręcz musi teraz utrzymać grupę