🌻📘🌿"У Гречок велося так. Що батько каже - то й закон". У повісті "Хроніка Гречок" автор змалював розквіт і занепад родини Гречок аж до повного знищення роду, коли до влади прийшли руйнівники большевики. Як у 18ст. панство почало набирати силу в Україні, хлібороби Гречки вирішили, що їм, чиї предки були козацькою старшиною і мають право стати дворянами, потрібне дворянство, і таки отримали його, а з ним повагу і шану від людей. Господарство їх збільшувалося, також і доходи з нього, а завбачливість допогла вижити при неврожаї, ще й добре заробити. Так продовжувалося до того часу як по селах почали ходити агітатори, що підбурювали селян проти панів, спекулюючи на земельному питанні, розбуджували в ньому жадобу багатіти. Люди почали збиратися в групи і нападати на обійстя панів та навіть заможних селян. А коли почалися змагання на полі бою, то тут спокійному життю і життю останніх з чоловічої лінії Гречок прийшов кінець. 3:56:56 - як українці переходили на бік большевиків. Недарма говорять, що доля українського патріота - це загибель, або еміграція. В. Леонтович змушений був покинути Україну, коли до влади прийшли большевики, його твори не друкувалися понад 70 років. "Ми, сільські люде, приростаємо до землі, до рідного краю серцем... Немає для мене кращого куточка, як мій хутір, немає кращого краю од України".
І тепер такі ж питання: хто встиг виїхати, той і виживе? Дякую, вам, пані Ліліє, ми вас родиною слухаємо, а потім обговорюємо, і сльози і сміх присутні.Боже, помилуй нашу НЕНЬКУ УКРАЇНУ,.
🌻📘🌿"У Гречок велося так. Що батько каже - то й закон".
У повісті "Хроніка Гречок" автор змалював розквіт і занепад родини Гречок аж до повного знищення роду, коли до влади прийшли руйнівники большевики. Як у 18ст. панство почало набирати силу в Україні, хлібороби Гречки вирішили, що їм, чиї предки були козацькою старшиною і мають право стати дворянами, потрібне дворянство, і таки отримали його, а з ним повагу і шану від людей. Господарство їх збільшувалося, також і доходи з нього, а завбачливість допогла вижити при неврожаї, ще й добре заробити. Так продовжувалося до того часу як по селах почали ходити агітатори, що підбурювали селян проти панів, спекулюючи на земельному питанні, розбуджували в ньому жадобу багатіти. Люди почали збиратися в групи і нападати на обійстя панів та навіть заможних селян. А коли почалися змагання на полі бою, то тут спокійному життю і життю останніх з чоловічої лінії Гречок прийшов кінець.
3:56:56 - як українці переходили на бік большевиків.
Недарма говорять, що доля українського патріота - це загибель, або еміграція. В. Леонтович змушений був покинути Україну, коли до влади прийшли большевики, його твори не друкувалися понад 70 років. "Ми, сільські люде, приростаємо до землі, до рідного краю серцем... Немає для мене кращого куточка, як мій хутір, немає кращого краю од України".
І тепер такі ж питання: хто встиг виїхати, той і виживе? Дякую, вам, пані Ліліє, ми вас родиною слухаємо, а потім обговорюємо, і сльози і сміх присутні.Боже, помилуй нашу НЕНЬКУ УКРАЇНУ,.
Дякую! Дуже гарний твір. Подобаються такі твори про історію цілого роду. Ще раз дякую.
Щира подяка за Вашу працю!
Щиро дякую, пані Ліліє, за чудове читання гарного українського твору!
Дякуємо за українські твори.Вкрай важливо та цікаво слухати.
Дякую Вам- це мій улюблений канал ❤
Дякую Вам.
Дякую пані Лілю! ❤
Дуже дякую за чергове чудове озвучення,чудового твору.Ви найкращі,завдяки вам Української стає більше.
Дякую каналу за твори українських письменників за прочитання , подяка Лілії Мироненко.
Дякую Лілічка за прекрасне прочитання твору❤🌷
Дякую Вам Лілія! 💛💙
Дякую каналу за працю, за ознайомлення з творами маловідомих укр.письменників і за чудове читання. Успіхів вам!
Дякую.❤❤❤
Коментар на підтримку україномовного контенту. Ви найкращі,завдяки вам Української стає більше.
😊😊😊😊😊😊😊
😊
❤❤❤😊 дякую, Лілія.
ДЯКУЮ.
Буду дуже вдячна за вподобайку, коментар, поширення.
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу.
Картка Приват 4149 4378 7016 4041
Повчальне оповідання, нажаль наше «население» не цікавиться ні літературою, ні історією.
❤❤❤❤❤❤❤
❤❤❤❤❤❤❤