O co chodzi w profilowaniu behawioralnym?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 сер 2024
  • Czym jest profilowanie behawioralne? Czym różni się od profilowania kryminalnego? Dla kogo są nasze szkolenia? Czy w biznesie i życiu prywatnym przydaje się wiedza dotycząca profilowania?
    Na te i inne pytania odpowiadamy w naszej pierwszej rozmowie na temat profilowania behawioralnego, szkoleń oraz o najnowszym projekcie - Akademii Profilowania Behawioralnego.

КОМЕНТАРІ • 5

  • @gregorius790
    @gregorius790 2 роки тому +3

    👍

  • @onata9722
    @onata9722 2 роки тому

    świetne ! może kiedyś uzbieram środki na to szkolenie ! bardzo mnie interesuje

  • @mako8081
    @mako8081 2 роки тому +1

    Zastanawiam sie w jaki sposób profilowanie moze pomoc lekarzom i prawnikom? W koncu prawnicy opierają sie na literze prawa a lekarze leczą ciało i nie interesuja ich emocje pacjenta.

    • @diananowek
      @diananowek  2 роки тому +2

      Dziękuję, że pytasz. Osoby pracujące w tych zawodach muszą na co dzień radzić sobie z różnymi emocjami (swoimi i klientów), różnymi typami osobowości, trudnymi sytuacjami czy manipulacjami. Ale też osobami, które coś symulują. Duża część pracy prawnika to zadawanie pytań, wyciąganie informacji czy ocena wiarygodności właśnie. Prawidłowe "sprofilowanie" klienta pomaga w komunikacji, zrozumieniu danej osoby, pomaga zauwazać niespójności czy próby manipulacji. W przypadku lekarzy jest podobnie - lekarze wiele czasu poświęcają na zadawanie pytań. Większa uważność na emocje i reakcje pacjenta może dać pewne wskazówki. Np. niektórzy pacjenci nie doszacowują poziomu bólu, inni ból symulują. Pacjenci się wstydzą, nie chcą o czymś mówić, a sygnały niewerbalne pomagają wskazać te obszary. Lekarze mają do czynienia z przekazywaniem trudnych diagnoz, radzeniem sobie z emocjami rodzin pacjentów. A także swoimi. Samoświadomość i rozpoznawanie własnych emocji pomaga wtedy nie przenosic ich na innych i lepiej radzić sobie w kontaktach z pacjentami.