Світ чуттєвих речей в картинах барокового театру: містерія, інтермедія, міракль, мораліте

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лип 2019
  • Друга лекція авторського курсу театрознавиці та докторки мистецтвознавства Ганни Веселовської «Український театр: від кози до постдрами».
    Чи було у бароковому театрі страшно? Сценічна машинерія, теларії, «чарівний ліхтар», символічні постаті, їхнє вбрання, аксесуари тощо.
    Чи було в бароковому театрі весело? Музичне оформлення, вокальні й танцювальні номери. Інтермедія в шкільному театрі як обов’язковий компонент барокових вистав.
    Дидактичні та релігійні змісти вистав шкільного театру Києво-Могилянської академії. Театр і козаки та гетьмани: «Вірші на жалосний погреб зацного рицаря Петра Конашевича-Сагайдачного» Касіяна Саковича 1622 року, присвячені гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. Різдвяні та великодні містерії (Дмитро Ростовський), апокрифічна (житійна) п’єса і середньовічний міракль, українські мораліте («Олексій, чоловік божий», «Воскресение мертвих» Георгій Кониський). Дві вистави на світські сюжети: «Владимир» Феофана Прокоповича і «Милость Божия…». Барокова вистава як алегорична картина світу. Інтермедія Якуба Гаватовича до трагедії про Іоанна Хрестителя.
    Лекція «Світ чуттєвих речей в картинах барокового театру: містерія, інтермедія, міракль, мораліте».
    Проект реалізовано у партнерстві з Національною спілкою театральних діячів України.
    Ганна Веселовська - театрознавиця, театральна критикиня, докторка мистецтвознавства, професорка, керівниця напряму експертно-аналітичної діяльності Національної спілки театральних діячів України.
    _
    Підпишіться на наш канал, щоб не пропустити найважливіших культурно-мистецьких подій України: ➡️ goo.gl/k7H89q
    _
    Сайт Мистецького арсеналу: artarsenal.in.ua/uk/
    Мистецький арсенал у соцмережах:
    Фейсбук: Mystetskyi.Arsenal
    Інстаграм: / mystetskyiarsenal
    Телеграм: t.me/Mystetskyiarsenal
    Твіттер: / mystetskyi

КОМЕНТАРІ •