Ked mi nedava moznost odmenit ho za pozadovany ukon, dam mu povel ktory viem ze 100% zvladne, odmenim a koncim trening Ale moznosti je milion Pekna praca❤
Krásné,super do života✌️.řeším,že v sedu mi zůstává i třeba na tři kroky od ní(zatím začínáme),ale lehne fakt jen na sekundu a po sežrání pamlsků se okamžitě zvedá🤔😟
Dobrý den. Mam 6 měsíční fenku aurgneskyho ohaře. Do teď povel ke mě bez problémů, poslední týden když ji pustím a pak dám povel ke mě tak přiběhne na cca 2 metry a pak jak kdyby chytla rapl a už ji nedokážu chytit nebo přivolat.. jen běhá kolem mě jak šílená. Máte nějakou radu prosím.?
Dobrý den, stopovačku (dlouhou šňůru) při výcviku používám obecně a to nejen při korekci u "ke mně". Používám ji právě v momentech, kdy by pes chtěl situaci vyřešit útěkem (začal uskakovat). Nepoužívám ji ale tak, jak vy popisujete, že bych za stopovačku škubnul. Netroufám si tvrdit, že to nefunguje - vůbec nechci hodnotit, jak při výcviku postupují jiní, protože cest k cíli je rozhodně více a nechci říkat, že ta má je jediná správná. Každopádně já to takto neřeším z toho důvodu, že si myslím, že pak bude velmi težké stopovačku odepnout. Jinými slovy dokud pes bude na stopovačce, tak bude fungovat a až bychom ji chtěli odepnout, bude tam opravdu velký skok, kdy si pes pravděpodobně uvědomí, že tam žádná pomoc není a na povel se vykašle. Psovod pak nemá jak situaci vyřešit a podkopává si autoritu. Alespoň bych toto chování očekával já. Proto ji používám jinak. Pokud mám psa, který mi už dokáže utéct, pak je stopovačka dle mého názoru nutná vždy a to nejen při přivolání, aby se pes nenaučil problém řešit útěkem v jakékoliv situaci. Je ale důležité stopovačku používat co nejméně a jen v případech, kdy pes zkusí situaci vyřešit útěkem. Nechci tedy používat stopovačku při každé korekci na přivolání a už vůbec ne škubnutím, kterým na šňůru upozorňuji strašně moc. Vždy se snažím pro psa doběhnout bez použití stopovačky. Až když to nejde, tak si s ní pomohu a to jen tak, že si na ni šlápnu a po stopovačce doběhnu pro psa, aby si ideálně myslel, že ho "nějaká neviditelná síla" přilepila k zemi a když chce zkusit zdrhnout, tak to prostě nejde. Když se to udělá takto a stopovačka se postupně zkracuje, pak si pes stále méně a méně uvědomuje její přítomnost a změna při odepnutí psa už je neporovnatelně menší a s ní i menší riziko, že Vám pes opět zkusí utéct. Je to na delší povídání a už měsíc chci udělat video o stopovačce a jejím použití. Mám ho už dokonce natočené, ale má 20 min a věřím, že se dokáži vyžvejknout v efektivnějším čase, takže ho chci přetočit. :-) Každopádně s Kerberosem jsem stopovačku do této doby nepoužíval, protože jsem byl rychlejší než on. To se teď mění a stopovačka bude potřeba. Určitě tedy časem přijde i video, kde vysvětlím, jak stopovačku používám já.
Můžu se zeptat? Co mam dělat když dam pejskovi povel sedni a on už to umí ale jednou si stoupne a už I vi co znamena korekce no a jednou si stoupne tak udelam korekci a on si někdy stoupne I po druhé a I po třeti nebo NĚKDY I po ctvrte co man udělat já jí vždy nechám už jít
Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat..mám 2,5měsíční stafordku,povel ke mně trénujeme každý den když jdeme na procházku do lesa a vždy přiběhne okamžitě na první dobrou,jakmile někoho potkáme,tak mě neslyší a utíká za danou osobou..myslíte že bych měla začít používat stopovačku? Předem děkuji:)
Kdy začít používat stopovačku ani není o tom, že Vás neposlouchá. Je to spíš o tom, jestli dokážete psa chytit, když on se nechce nechat chytit (např. když vám ukradne botu a nechce Vám jí vrátit a běhá okolo Vás). Dokud máte fyzicky na to, abyste psa odchytla bez stopovačky, tak ji nepotřebujete. Pokud už na to nestačíte, tak to chce si s ní pomoci, aby se pes neučil, že Vám dokážet utéct a neřešil to útěkem.
@@Honzahappy Dobrý den, musí pes vždy na povel ke mě přiběhnout a na první zavolání? Už jsem na to slyšela argumenty, že pes není robot....předem děkuji za Váš názor.
Dobrý den, prosím o radu. Co dělat, když začne pes okolo mě pobíhat a nenechá se opravit, protože si myslí, že je to hra? Trénujeme na zahradě, takže nemá kam utéct.
Dobrý den, jak mám reagovat, když mě pes při korekci začne vztekle kousat. Po každé takovéto události, kdy se snažím psa přivést na místo přivolání a posadit ho, jsem pokousaná, pes je frustrovaný a na další povely už nereaguje. Začala jsem ho namísto tahání za obojek cvakat na vodítko, ale nevím, zda to má ten správný účinek? Pes má teprve 3 měsíce.
Připnutí na vodítko nebude mít stejný účinek. Nicméně v první řadě musí pes 100 % vědět, co pe něm chcete. To jsem řešil ve videu #22, tak jen abyste o tomto videu věděla a určitě si zkontrolovala, že to pes chápe. 2. pokud je psovi 3 měsíce, tak bych asi s korekcí ještě počkal. Je to docela brzo. Já už ji sice dělal asi ve 3 měsících, ale taky věřím, že už mám oko na to kdy a jak přesně tu korekci udělat. Proto bych u Vás raději počkal třeba na 4-5 měsíc a hlavně na dobu, kdy si jste jistá, že pes ví co povel znamená a když nění moc rozptýlen, tak na přivolání docela reaguje, protože ví, že to znaména dobrý výdělek (odměnu). Až korekci začnete dělat, tak to, co popisujete je celkem normální průvodní jev. Pomáhá, když psa nevezmete přímo za obojek, ale za stopovačku cca 20 cm od karabiny tak, aby byli ruce mimo dosah tlamy a nedocházelo ke konfrontaci tak často, když k ní ale dojde, tak bych si to nenachal líbit a psa razantně okřiknul, aby to nedělal. Jinak ale korekce příjemná není a to je hold správně. Korekce má vytvářet tlak na to, aby se pes tomuto scénáři vyhýbal a vybíral si spíše uposlechnutí povelu, takže psi z ní zvlášť v začátku rozhodně nadšení nejsou.
Dekuji vam za odpoved. Ja vlastne zacala patrat, co delat, kdyz pes funguje krasne doma, na zahrade, fungoval pekne i venku, ale co se objevily mysky (hrabosi), tak nevidi, neslysi a ja jen bezradne stojim a volam. I odbihani jsem zkusila. Namotivovat na hracku, alenic.Proto jsem tam zaradila i to, ze reknu fuj a dojdu si pro psa.
Řeknu mému psovi lehni on si sedne řeknu mu ke mně on dělá že neslyší řeknu mrkev sedne si řeknu okurka sedne si prostě na všechno si sedá ať řeknu cokoliv když na něj zakřičím utíká daleko ode mě aby nedostal když chci aby šel ke mě dělá že neslyší otočí se na jméno ale pak si jde zase po svém jsou mu 3roky a tohle mě sere třeba i když řeknu pac tak se bojí mi dát packu a nechápe vůbec proč mi ní dávat jakože k čemu na co ani na jídlo to neudělá a to je když vidí jídlo okamžitě běží pro něj i kdyby leželi na zemi i kdyby to měl nějaký cizí pan/paní a o to víc se bojím jak jsou teď dost často vidím na zemi Buřti a v nich zapíchané špendlíky☹️btw: je to mopsík 👌
Ked mi nedava moznost odmenit ho za pozadovany ukon, dam mu povel ktory viem ze 100% zvladne, odmenim a koncim trening
Ale moznosti je milion
Pekna praca❤
Zkoušíme podle Vás 😊suuper funguje děkujeme 🐕
Sem rád, že to pomáhá. :-)
Super ukázka korekce v lehu👌
Děkuji. Moc pomohlo! :)
Sem rád! Díky! :-)
Skvělé,děkuji👍
Kamila Cervinkova sem rad ze pomohlo. :-)
Perfektná práca 👌👌👌Honzo
Super, to je, ale, spolupráce.. Moc pěkně
Moc děkuji za návod, náš 7mesicni amstaf poslouchá obstojně,ale tohle je úplně jinde.dik
Jsem rád, že to pomáhá. Díky
Dakujem!
Perfektné video.Mam tiež boxera fenku.
Krásné,super do života✌️.řeším,že v sedu mi zůstává i třeba na tři kroky od ní(zatím začínáme),ale lehne fakt jen na sekundu a po sežrání pamlsků se okamžitě zvedá🤔😟
Dobrý den.
Mam 6 měsíční fenku aurgneskyho ohaře. Do teď povel ke mě bez problémů, poslední týden když ji pustím a pak dám povel ke mě tak přiběhne na cca 2 metry a pak jak kdyby chytla rapl a už ji nedokážu chytit nebo přivolat.. jen běhá kolem mě jak šílená.
Máte nějakou radu prosím.?
Dobrý den, proč při korekci (při "ke mně) nepoužíváte dlouhou šňůru-cuknutí? Což před vámi začne utíkat-uskakovat?
Dobrý den, stopovačku (dlouhou šňůru) při výcviku používám obecně a to nejen při korekci u "ke mně". Používám ji právě v momentech, kdy by pes chtěl situaci vyřešit útěkem (začal uskakovat). Nepoužívám ji ale tak, jak vy popisujete, že bych za stopovačku škubnul. Netroufám si tvrdit, že to nefunguje - vůbec nechci hodnotit, jak při výcviku postupují jiní, protože cest k cíli je rozhodně více a nechci říkat, že ta má je jediná správná. Každopádně já to takto neřeším z toho důvodu, že si myslím, že pak bude velmi težké stopovačku odepnout. Jinými slovy dokud pes bude na stopovačce, tak bude fungovat a až bychom ji chtěli odepnout, bude tam opravdu velký skok, kdy si pes pravděpodobně uvědomí, že tam žádná pomoc není a na povel se vykašle. Psovod pak nemá jak situaci vyřešit a podkopává si autoritu. Alespoň bych toto chování očekával já. Proto ji používám jinak. Pokud mám psa, který mi už dokáže utéct, pak je stopovačka dle mého názoru nutná vždy a to nejen při přivolání, aby se pes nenaučil problém řešit útěkem v jakékoliv situaci. Je ale důležité stopovačku používat co nejméně a jen v případech, kdy pes zkusí situaci vyřešit útěkem. Nechci tedy používat stopovačku při každé korekci na přivolání a už vůbec ne škubnutím, kterým na šňůru upozorňuji strašně moc. Vždy se snažím pro psa doběhnout bez použití stopovačky. Až když to nejde, tak si s ní pomohu a to jen tak, že si na ni šlápnu a po stopovačce doběhnu pro psa, aby si ideálně myslel, že ho "nějaká neviditelná síla" přilepila k zemi a když chce zkusit zdrhnout, tak to prostě nejde. Když se to udělá takto a stopovačka se postupně zkracuje, pak si pes stále méně a méně uvědomuje její přítomnost a změna při odepnutí psa už je neporovnatelně menší a s ní i menší riziko, že Vám pes opět zkusí utéct. Je to na delší povídání a už měsíc chci udělat video o stopovačce a jejím použití. Mám ho už dokonce natočené, ale má 20 min a věřím, že se dokáži vyžvejknout v efektivnějším čase, takže ho chci přetočit. :-) Každopádně s Kerberosem jsem stopovačku do této doby nepoužíval, protože jsem byl rychlejší než on. To se teď mění a stopovačka bude potřeba. Určitě tedy časem přijde i video, kde vysvětlím, jak stopovačku používám já.
@@Honzahappy Děkuji za vyčerpávající odpovědět. Budu se těšit na video. :-) Ať se Vám daří.
Můžu se zeptat? Co mam dělat když dam pejskovi povel sedni a on už to umí ale jednou si stoupne a už I vi co znamena korekce no a jednou si stoupne tak udelam korekci a on si někdy stoupne I po druhé a I po třeti nebo NĚKDY I po ctvrte co man udělat já jí vždy nechám už jít
Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat..mám 2,5měsíční stafordku,povel ke mně trénujeme každý den když jdeme na procházku do lesa a vždy přiběhne okamžitě na první dobrou,jakmile někoho potkáme,tak mě neslyší a utíká za danou osobou..myslíte že bych měla začít používat stopovačku?
Předem děkuji:)
Kdy začít používat stopovačku ani není o tom, že Vás neposlouchá. Je to spíš o tom, jestli dokážete psa chytit, když on se nechce nechat chytit (např. když vám ukradne botu a nechce Vám jí vrátit a běhá okolo Vás). Dokud máte fyzicky na to, abyste psa odchytla bez stopovačky, tak ji nepotřebujete. Pokud už na to nestačíte, tak to chce si s ní pomoci, aby se pes neučil, že Vám dokážet utéct a neřešil to útěkem.
@@Honzahappy Dobrý den, musí pes vždy na povel ke mě přiběhnout a na první zavolání? Už jsem na to slyšela argumenty, že pes není robot....předem děkuji za Váš názor.
Dobrý den, prosím o radu. Co dělat, když začne pes okolo mě pobíhat a nenechá se opravit, protože si myslí, že je to hra? Trénujeme na zahradě, takže nemá kam utéct.
Potřebujete stopovačku i tam. Jen ne 10 m dlouhou, ale kratší. Jen takouvou, aby se Vám toto nedělo např. 3 m.
Dobrý den, jak mám reagovat, když mě pes při korekci začne vztekle kousat. Po každé takovéto události, kdy se snažím psa přivést na místo přivolání a posadit ho, jsem pokousaná, pes je frustrovaný a na další povely už nereaguje. Začala jsem ho namísto tahání za obojek cvakat na vodítko, ale nevím, zda to má ten správný účinek? Pes má teprve 3 měsíce.
Připnutí na vodítko nebude mít stejný účinek. Nicméně v první řadě musí pes 100 % vědět, co pe něm chcete. To jsem řešil ve videu #22, tak jen abyste o tomto videu věděla a určitě si zkontrolovala, že to pes chápe. 2. pokud je psovi 3 měsíce, tak bych asi s korekcí ještě počkal. Je to docela brzo. Já už ji sice dělal asi ve 3 měsících, ale taky věřím, že už mám oko na to kdy a jak přesně tu korekci udělat. Proto bych u Vás raději počkal třeba na 4-5 měsíc a hlavně na dobu, kdy si jste jistá, že pes ví co povel znamená a když nění moc rozptýlen, tak na přivolání docela reaguje, protože ví, že to znaména dobrý výdělek (odměnu). Až korekci začnete dělat, tak to, co popisujete je celkem normální průvodní jev. Pomáhá, když psa nevezmete přímo za obojek, ale za stopovačku cca 20 cm od karabiny tak, aby byli ruce mimo dosah tlamy a nedocházelo ke konfrontaci tak často, když k ní ale dojde, tak bych si to nenachal líbit a psa razantně okřiknul, aby to nedělal. Jinak ale korekce příjemná není a to je hold správně. Korekce má vytvářet tlak na to, aby se pes tomuto scénáři vyhýbal a vybíral si spíše uposlechnutí povelu, takže psi z ní zvlášť v začátku rozhodně nadšení nejsou.
Dekuji vam za odpoved. Ja vlastne zacala patrat, co delat, kdyz pes funguje krasne doma, na zahrade, fungoval pekne i venku, ale co se objevily mysky (hrabosi), tak nevidi, neslysi a ja jen bezradne stojim a volam. I odbihani jsem zkusila. Namotivovat na hracku, alenic.Proto jsem tam zaradila i to, ze reknu fuj a dojdu si pro psa.
Řeknu mému psovi lehni on si sedne řeknu mu ke mně on dělá že neslyší řeknu mrkev sedne si řeknu okurka sedne si prostě na všechno si sedá ať řeknu cokoliv když na něj zakřičím utíká daleko ode mě aby nedostal když chci aby šel ke mě dělá že neslyší otočí se na jméno ale pak si jde zase po svém jsou mu 3roky a tohle mě sere třeba i když řeknu pac tak se bojí mi dát packu a nechápe vůbec proč mi ní dávat jakože k čemu na co ani na jídlo to neudělá a to je když vidí jídlo okamžitě běží pro něj i kdyby leželi na zemi i kdyby to měl nějaký cizí pan/paní a o to víc se bojím jak jsou teď dost často vidím na zemi Buřti a v nich zapíchané špendlíky☹️btw: je to mopsík 👌
Dobry. Jen priste možná mikrofon 👍🏼
když už mu dáš žrádlo ,tak ho proboha neodvolávej