Павло дякую) Хочу трішки внести корективу щодо травневого меду, не відкрию таємницю для будь якого хабару в тім числі травневого, функція бджоляра зробити певні умови для бджіл щоб вони були готові до взятку, особливо на слабких та середніх приносах, номер 1 сила бджолородини, 2 кількість відкритого розплоду, 3 відсутність ройового стану, 4 наявність вільних комірок!!! Отож в чім проблема саме травневого медозбору 1 сімї не на піці сили "слабкі" 2 сімї у бурхливому розвитку "велика квлькість відкритого розплоду 3 шлюбний період "роїння" 4 не стабільна погода"обрив, відсутність взятку, великі втрати бджіл при раптових похолоданнях" Не залежно від конструкції вулика всі ці чинники змушені співпасти для хорошого приносу!!! Якщо порівняти альпійця та лежак на 300 при одинаковій силі бджолородин Звісно на перший погляд лежак програє, адже весь нектар та мід розкиданий по всіх рамках, проте меду +- там порівно, єдина перевага альпійця та 145 рамки це те що ті рамки маленькі та при наявності ганіманівської решітки є змога обмежети гніздо, адже весь медок окремо від розплоду, звісно погоджуся такзвані малоформатні вулики є ідеальним інструментом для саме цих взятків, проте чомусь усі кажуть мовляв із лежака менше викачується меду, друзі абсурд!!! Розкажу технологію яка у мене на стаціонарі випробувано неодноразово, якщо слабкі медодаї, і ціль травневий мід, ізоляція або ліквідація матки на початку травня, при необхідності підсилення"обєднання сімей" звісно тільки робочих, сім'ї у перед ройового стану не годятся!!! Дає змогу взяти на порядок більшу кількість травневого меду, через відсутність матки та розплоду, полегшується викачка меду, забути про роїння, відбракувати рамки, обробити кислотами від кліща"безрозплвдний первод також позитивно впливає на квлькість кліща", замінити матку, та в короткі сроки розігнати сім'ї на слідуючий взяток, звісно липа пропускається, або розглядається як підтримкючий взяток, якщо комусь цікаво можу більш детально розповісти!!! Це одна із найефективніших із методів для взяття траневого меду, якщо мова про ріпак, там трішки по іншому!!! Все вірно Павло казав, вулик тільки інструмент!!! Чому захищаю лежак? Починав із нього, перепробував усе, і мабуть закінчу ним, не ідеальний та всеж самий зручний, порадив би початківцям, тільки рамки із гофманом,відмовтеся від стельових дощечок, прикрутіть дах на петлі, зробідь перегородки зі змогою гнучкого ділення вулика , та декілька літників👌 Дякую за увагу, слава Україні!!!
Проглянув половину відео про 300+145 і подумав: я не хочу більше другого корпуса на 300! Завжди їду до бджіл і думаю, як то його знімати. Хочу щось підйомне, наприклад 145 рамку. Ось, дочекався. Дякую за відео!
Павло Вітаю.Приемно слухати.Рогатий 8*145 рулить.Шостий сезон переваг вбочаю більш ніж недоліків.Весняний розвиток гарний при ротаціі корпусів 2 рази через 10 днів,далі 2к- низ,откр- розплід- суш- вощина- маткі одне крило обрізать..- рещітка-3к здіркой- печ,роз- одна рамка з яйцем.Роіня нема,матка назаміну,або зразу відводок після ріпаку,низ запечатали- стара обмежена в засіві/ але присутня- низ пре мед в 4-5к.У мене так.Наснаги.
Привіт, я початківець то ж коли вирішив зайнятися бджолами (до цього мої діди цим займалися а я трохи допомагав) то якраз перше питання було який вулик вибрати і я вибрав український вулик на 12 рамок+два 145корпуси по 5 рамок тож зробив їх 10 штук купив різних породи маток і зробив декілька відводків , бо друге питання в мене було яку породу бджіл вибрати (взяв бакфаст, кардован, карніка тройзек 1075 і карпатку) щоб вирішити що краще для моєї місцевості (Миколаївська область). Так як мені залишилося від діда декілька сімей то в кінці 22 року зимувати пішло 13сімей а вийшло з зими 9 частково це була моя помилка по обробці від кліща. Після року пасічкування я вирішив трохи змінити конструкцію вулика (бо по-перше їх трохи тяжче виготовляти а по друге для прикладу мені треба поставити додатковий магазин а в мене їх немає а є цілий корпус ) після цього я вирішив що всі мої вулики як на Українську рамку так і на Дадан провині бути зі 145 корпусів , захотів собі Український вулик поставив днище + три 145 корпуси і вулик готовий захотів вулик Дадан на 8рамок поставив два 145 корпуси і в цьому зручність бо всі 145 корпуси однакові, днища і кришки теж однакові. Тож зараз мене 15 сімей на Українську рамку +15 сімей на Даданівську рамку з якої я можу легко перейти на 145, На пасіці я використовую 3 типа рамок 145, Українська і Дадан при товщині корпуса 35мм. Якщо все буде добре то в наступному році хочу спробувати вулик на 145 рамку і також зробити декілька нуклеусів на 145 корпус розділений на 2частини на 145 рамку і на 3 частини під Українську 145 рамку. По меду за 23 рік на стаціонарі з 9 вуликів (відводки не качав)з яких я забрав 50 рамок з розпадом я відкачав 32кг на сім'ю (хочу зразу зазначити що мед не був головною метою , головною метою було розширення пасіки).
Клон Кашпірлвського! Все виявляється просто, пластиковп шкільна дошка, фламастер, і природжений хист сідати на вуха дилетантам, все супер, Пашка тренуй ліву руку для протирання дошки! 27:25 пбо вдосконалюй фламастер - замозникаючий, п.с.браво, на останніх секундах відео- було сказане важливе слово - ЧЕПУХА!
Золоте правило вулик не носить мед це інструмент так але є маленька дрібничка у вулику живуть бджоли і де краще жити ? В якому вулику легше добавити кормів? Отже виходить що в вулику Паливоди простіше поставити з верху корпус з медом а це ще один важливий плюс
Вітаю. А мені така система не сподобалася. Так само піджав, тільки не на 4, а на 8 рамок 145. Матка до початку травня не хотіла йти в нижній корпус, хоч і бджоли було набито, родина почала відставати в розвитку. Коли вже розширив до 2 повних корпусів, рамки з розплодом , медом, пергою усе в перемішку було. Розширив методом Димаря підстановкою 300 корпусу на цьому закінчив цю історію, перевів гніздо на 300 рамку.
Доброго вечора. Цікаво як Паша ти утримуєш пчіл в українській напіврамці. В якомусь із твоїх відео проскакувала українська напіврамка. Якщо не помиляюсь то вони стоять у нуклеусах. Я використовую такі рамки в магазинній наставці, на 15 рамковому вулику на українську рамку. Якщо можеш розкажи.
Після роботи з 12р. Я зрозумів що з нього можна взяти тільки весняний болт... А соняшник без проблем, але хребта рвеш і продаєш соняшниковий мед в рази дешевше.
Віктор 12 р. Можна, якщо не зациклюватися що він 12р. Дадан. Тимчасово із 12р. Можна легко зробити 6-8р.що у свою чергу дозволить добитися кращих результатів!!!
@@васильсеменюк-о5ж Я взагалі вважаю що потрібно все детальніше аналізувати. 8 р. вулик це не запорука успіху. Потрібно враховувати в яких кліматичних умовах знаходиться пасіка, яка медоносна база, яка бджола, насамкінець що взагалі бджоляр збирається робити своєю пасікою. І тільки потім приймати рішення щодо системи вуликів. Це як порівнювати два молотки на 2000 грамів і 50 грамів, першим буде норм. бити камінь, а другим збивати рамки. Якщо їх застосувати навпаки толку буде мало...
Павло, зроби для мене кілька плідних маток. Бажано спокійних бакфаст. Або карніка. За медом не женусь, не хочу неприємності з сусідами. Треба штук 6. Я лише розвиваюсь.
Паша привіт. Таке питання, у вівторок прогноз погоди показує що плюс 7 градусів, а відчувається як плюс 5. Чи можна буде при такій температурі підготувати бджіл медом ( ліпьошка) бо восени не мав змоги загодувати так як треба. Дякую.
Паша найбільше травневого меду отримую із альпійців.Запитую в колег скільки зібрали у квітні та травні відповідь щороку стабільна годуєм цукром та бдоли розвиваються
Українською - голос як у Карпачова. 8 рамочні корпуси на 145 рамку +++ відбір меду на відкачку корпусом, і повернення в сім'ю. Не треба складати десь, а повернути в сім'ю над чи під гніздо..
Павло дякую)
Хочу трішки внести корективу щодо травневого меду, не відкрию таємницю для будь якого хабару в тім числі травневого, функція бджоляра зробити певні умови для бджіл щоб вони були готові до взятку, особливо на слабких та середніх приносах, номер 1 сила бджолородини, 2 кількість відкритого розплоду, 3 відсутність ройового стану, 4 наявність вільних комірок!!!
Отож в чім проблема саме травневого медозбору
1 сімї не на піці сили "слабкі"
2 сімї у бурхливому розвитку "велика квлькість відкритого розплоду
3 шлюбний період "роїння"
4 не стабільна погода"обрив, відсутність взятку, великі втрати бджіл при раптових похолоданнях"
Не залежно від конструкції вулика всі ці чинники змушені співпасти для хорошого приносу!!!
Якщо порівняти альпійця та лежак на 300 при одинаковій силі бджолородин
Звісно на перший погляд лежак програє, адже весь нектар та мід розкиданий по всіх рамках, проте меду +- там порівно, єдина перевага альпійця та 145 рамки це те що ті рамки маленькі та при наявності ганіманівської решітки є змога обмежети гніздо, адже весь медок окремо від розплоду, звісно погоджуся такзвані малоформатні вулики є ідеальним інструментом для саме цих взятків, проте чомусь усі кажуть мовляв із лежака менше викачується меду, друзі абсурд!!! Розкажу технологію яка у мене на стаціонарі випробувано неодноразово, якщо слабкі медодаї, і ціль травневий мід, ізоляція або ліквідація матки на початку травня, при необхідності підсилення"обєднання сімей" звісно тільки робочих, сім'ї у перед ройового стану не годятся!!!
Дає змогу взяти на порядок більшу кількість травневого меду, через відсутність матки та розплоду, полегшується викачка меду, забути про роїння, відбракувати рамки, обробити кислотами від кліща"безрозплвдний первод також позитивно впливає на квлькість кліща", замінити матку, та в короткі сроки розігнати сім'ї на слідуючий взяток, звісно липа пропускається, або розглядається як підтримкючий взяток, якщо комусь цікаво можу більш детально розповісти!!!
Це одна із найефективніших із методів для взяття траневого меду, якщо мова про ріпак, там трішки по іншому!!!
Все вірно Павло казав, вулик тільки інструмент!!!
Чому захищаю лежак?
Починав із нього, перепробував усе, і мабуть закінчу ним, не ідеальний та всеж самий зручний, порадив би початківцям, тільки рамки із гофманом,відмовтеся від стельових дощечок, прикрутіть дах на петлі, зробідь перегородки зі змогою гнучкого ділення вулика , та декілька літників👌
Дякую за увагу, слава Україні!!!
Zdrastvuyte,Ya vaş potbiscik.zdelayte imenna etot rolik po ruski na druqom vashem kanale.Slava Ukraine!
Проглянув половину відео про 300+145 і подумав: я не хочу більше другого корпуса на 300! Завжди їду до бджіл і думаю, як то його знімати. Хочу щось підйомне, наприклад 145 рамку.
Ось, дочекався. Дякую за відео!
Павло Вітаю.Приемно слухати.Рогатий 8*145 рулить.Шостий сезон переваг вбочаю більш ніж недоліків.Весняний розвиток гарний при ротаціі корпусів 2 рази через 10 днів,далі 2к- низ,откр- розплід- суш- вощина- маткі одне крило обрізать..- рещітка-3к здіркой- печ,роз- одна рамка з яйцем.Роіня нема,матка назаміну,або зразу відводок після ріпаку,низ запечатали- стара обмежена в засіві/ але присутня- низ пре мед в 4-5к.У мене так.Наснаги.
згідний на 100 а ви попробуйте ізоляцію матки
Привіт🤝! Відео супер! Я з весни слідкую за твоїм опитом роботи з рогатими! Дякую за те що ділишся своїм опитом!👍🐝🇺🇦
Маю лежаки та корпусні. Я початківець. Надалі планую перейти на корпуси. Вони важкуваті але втягнусь )))
Дякую
Паша слідуюче відео давай про українську напіврамку я знаю вона в тебе є . Зповагою!
Привіт, я початківець то ж коли вирішив зайнятися бджолами (до цього мої діди цим займалися а я трохи допомагав) то якраз перше питання було який вулик вибрати і я вибрав український вулик на 12 рамок+два 145корпуси по 5 рамок тож зробив їх 10 штук купив різних породи маток і зробив декілька відводків , бо друге питання в мене було яку породу бджіл вибрати (взяв бакфаст, кардован, карніка тройзек 1075 і карпатку) щоб вирішити що краще для моєї місцевості (Миколаївська область).
Так як мені залишилося від діда декілька сімей то в кінці 22 року зимувати пішло 13сімей а вийшло з зими 9 частково це була моя помилка по обробці від кліща.
Після року пасічкування я вирішив трохи змінити конструкцію вулика (бо по-перше їх трохи тяжче виготовляти а по друге для прикладу мені треба поставити додатковий магазин а в мене їх немає а є цілий корпус ) після цього я вирішив що всі мої вулики як на Українську рамку так і на Дадан провині бути зі 145 корпусів , захотів собі Український вулик поставив днище + три 145 корпуси і вулик готовий захотів вулик Дадан на 8рамок поставив два 145 корпуси і в цьому зручність бо всі 145 корпуси однакові, днища і кришки теж однакові. Тож зараз мене 15 сімей на Українську рамку +15 сімей на Даданівську рамку з якої я можу легко перейти на 145, На пасіці я використовую 3 типа рамок 145, Українська і Дадан при товщині корпуса 35мм.
Якщо все буде добре то в наступному році хочу спробувати вулик на 145 рамку і також зробити декілька нуклеусів на 145 корпус розділений на 2частини на 145 рамку і на 3 частини під Українську 145 рамку.
По меду за 23 рік на стаціонарі з 9 вуликів (відводки не качав)з яких я забрав 50 рамок з розпадом я відкачав 32кг на сім'ю (хочу зразу зазначити що мед не був головною метою , головною метою було розширення пасіки).
Описав мою історію. В мене ще 6 рамкові на 145 і 12 рамкові на 300 розділені навпіл + 145..
Файний вулик😊
Клон Кашпірлвського! Все виявляється просто, пластиковп шкільна дошка, фламастер, і природжений хист сідати на вуха дилетантам, все супер, Пашка тренуй ліву руку для протирання дошки! 27:25
пбо вдосконалюй фламастер - замозникаючий, п.с.браво, на останніх секундах відео- було сказане важливе слово - ЧЕПУХА!
Супер
Золоте правило вулик не носить мед це інструмент так але є маленька дрібничка у вулику живуть бджоли і де краще жити ? В якому вулику легше добавити кормів? Отже виходить що в вулику Паливоди простіше поставити з верху корпус з медом а це ще один важливий плюс
Вітаю. А мені така система не сподобалася. Так само піджав, тільки не на 4, а на 8 рамок 145. Матка до початку травня не хотіла йти в нижній корпус, хоч і бджоли було набито, родина почала відставати в розвитку. Коли вже розширив до 2 повних корпусів, рамки з розплодом , медом, пергою усе в перемішку було. Розширив методом Димаря підстановкою 300 корпусу на цьому закінчив цю історію, перевів гніздо на 300 рамку.
корпуси потрібно міняти місцями, тоді розвиток норм.
@@volodymyrsh4853 десь вчився?
Пашка привіт розкажи про зимівлю на сітчастому дні 6 рамочник осінь -весна
👍🕊️🕊️🕊️✔️🇺🇦
Вітаю! Планую спробувати одного альпійця для стільникового меду.
Доброго вечора. Цікаво як Паша ти утримуєш пчіл в українській напіврамці. В якомусь із твоїх відео проскакувала українська напіврамка. Якщо не помиляюсь то вони стоять у нуклеусах. Я використовую такі рамки в магазинній наставці, на 15 рамковому вулику на українську рамку. Якщо можеш розкажи.
Після роботи з 12р. Я зрозумів що з нього можна взяти тільки весняний болт... А соняшник без проблем, але хребта рвеш і продаєш соняшниковий мед в рази дешевше.
Віктор 12 р. Можна, якщо не зациклюватися що він 12р. Дадан.
Тимчасово із 12р. Можна легко зробити 6-8р.що у свою чергу дозволить добитися кращих результатів!!!
@@васильсеменюк-о5ж Так, повністю згоден, але то результат 6-8 р. вулика.
@@bdjolunaroduna зате не весняний болт😁
@@васильсеменюк-о5ж Я взагалі вважаю що потрібно все детальніше аналізувати. 8 р. вулик це не запорука успіху. Потрібно враховувати в яких кліматичних умовах знаходиться пасіка, яка медоносна база, яка бджола, насамкінець що взагалі бджоляр збирається робити своєю пасікою. І тільки потім приймати рішення щодо системи вуликів. Це як порівнювати два молотки на 2000 грамів і 50 грамів, першим буде норм. бити камінь, а другим збивати рамки. Якщо їх застосувати навпаки толку буде мало...
Павло, зроби для мене кілька плідних маток. Бажано спокійних бакфаст. Або карніка. За медом не женусь, не хочу неприємності з сусідами. Треба штук 6. Я лише розвиваюсь.
Привіт!
Паша привіт. Таке питання, у вівторок прогноз погоди показує що плюс 7 градусів, а відчувається як плюс 5. Чи можна буде при такій температурі підготувати бджіл медом ( ліпьошка) бо восени не мав змоги загодувати так як треба. Дякую.
можна ітреба
Привіт, привіт!
Привіт
О українською набагато краще 👍
145 нормальний вес,носится корпусом, ніяких ящіків
Паша найбільше травневого меду отримую із альпійців.Запитую в колег скільки зібрали у квітні та травні відповідь щороку стабільна годуєм цукром та бдоли розвиваються
Привіт. А фацелія буркун?
Буркун думаю буде супер
Привіт. Почав підготовку до нового сезону чи ще відпочиваєш?
Привіт, нічого не роблю іще
Став теплі заставні
Українською - голос як у Карпачова. 8 рамочні корпуси на 145 рамку +++ відбір меду на відкачку корпусом, і повернення в сім'ю. Не треба складати десь, а повернути в сім'ю над чи під гніздо..
Привіт!
Пиивіт