Barbie: Історія, яку ви ніколи не знали

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лип 2023
  • Ба́рбі (англ. Barbie, зменшувальне від Barbara) - лялька американської компанії Mattel, спершу дитяча іграшка, переважно для хлопчиків і дівчаток віком 3-10 років, згодом стала також об'єктом колекціонування дорослих. Створена 1959 року в США у штаті Вісконсин. Її авторкою є Рут Хендлер. Повне вигадане ім'я Барбі - Барбара Міллісент Робертс.
    ПІДТРИМКА КАНАЛУ
    Баймікофі:
    www.buymeacoffee.com/sharaiev...
    Спонсорство:
    / @sharaievskyi
    PayPal: mazepko@gmail.com
    Карта: 4441 1144 5054 8399
    USDT (TRC20): TNmKKQtdGdXZzScfSA9rG9RogHCvWN446s
    ЦІКАВІ ВІДЕО ПРО МАРКЕТИНГ ТА ПРОПАГАНДУ:
    www.youtube.com/@Sharaievskyi...
    Підписуйтеся на всі мої соціальні мережі, групуємося
    Instagram: / sharaievskyi.marketing
    Facebook: / andrew.sharaevsky
    Telegram: t.me/sharaievskyimarketing

КОМЕНТАРІ • 430

  • @Sharaievskyi
    @Sharaievskyi  9 місяців тому +13

    Куди зникли хіпстери? ua-cam.com/video/x6Cc3_PX7VM/v-deo.html
    Як стати інфоциганом? ua-cam.com/video/us8vtWpoyjo/v-deo.html

  • @oleksandrakotenko2768
    @oleksandrakotenko2768 9 місяців тому +83

    У мене в 90х була Барбі без ноги - собака відгризла :)
    Я багато чула про претензії феміністок до ляльки, але до цього відео ніколи не замислювалась, як вона на мене саму вплинула. І що я можу сказати?
    Я виросла в бідній родині в Запоріжжі. І для мене Барбі була успішною, незалежною, багатою кар'єристкою. І я тягнулась до цих ідеалів. Я точно пам'ятаю, як років в сім гралась з нею і сама собі обіцяла, що я буду успішною і незалежною, і ніколи ніякий чоловік мені не буде вказувати, що мені робити.
    Тому для мене вся двіжуха щодо фігури і зовнішності Барбі завжди була не дуже інтуїтивною - я сама ніколи на цьому не акцентувалась. Мене в дитинстві вабила крута робота, самостійність і бабло 😄

    • @IndeyUA
      @IndeyUA 9 місяців тому

      А ким працює Барбі?

    • @user-xn6pn7nh4m
      @user-xn6pn7nh4m 9 місяців тому +6

      ​@@IndeyUAвона флекс. Може бути ким завгодно.

    • @user-jj3tg1rf1m
      @user-jj3tg1rf1m 9 місяців тому +1

      Скажіть, вже в дорослому житті ви втілили в реальність ті ваші мрії,?

    • @liudmylaoleksiichuk3016
      @liudmylaoleksiichuk3016 9 місяців тому +2

      У мене така ж історія. Зовнішність барбі для мене було другорядним, мені подобалось що вона успішна, фінансово незалежна і впевнена в собі)

    • @user-mm5ze4zk5h
      @user-mm5ze4zk5h 9 місяців тому +3

      Це правда, діти, граючись Барбі абсолютно не звертають увагу на її фігуру, яка б вона не була, стереотипи про тонесенька талію та велетенські груди сформувала не Барбі)

  • @siva_boroda
    @siva_boroda 9 місяців тому +225

    За вступну пісню- лайк відразу😂

    • @loving0u
      @loving0u 9 місяців тому +6

      Там далі ще буде..😂

    • @lomtiklvovski
      @lomtiklvovski 9 місяців тому +1

      Прикольно 👍 тільки текст далі дуже сексистський

    • @owlofthegalacticnebula
      @owlofthegalacticnebula 9 місяців тому

      ​@@lomtiklvovski а давайте пошукам на що ще образитися)

    • @lomtiklvovski
      @lomtiklvovski 9 місяців тому +3

      @@owlofthegalacticnebula До чого тут образиться? Просто ділюся своїм неочікуваним відкриттям 🤷‍♀️

    • @vedmedijatko
      @vedmedijatko 9 місяців тому

      ​@@loving0uта що далі взагалі шедевр. Два рази послухав. Тепер хочу слухати тільки таку музику!

  • @hexphill8246
    @hexphill8246 9 місяців тому +9

    Помню як в 5 років вперше побачив рекламу Барбі на тв, це було кохання з першого погляду, я мріяв про неї найбільше у житті і випросив її в мами на день народження. Звичайно, Барбі мені ніхто не купив, але купили китайську Джессіку, чи Моніку за 3 копійки в целофановому кульку і я був найщасливіший у житті, поки не з'явились трансформери🥲 не знаю, чи зможу ще коли небудь пережити такі емоції

  • @dinacheliadina9428
    @dinacheliadina9428 9 місяців тому +24

    У мене була Барбі, кухня, холодильник з продуктами, спальня і вітальня - це були найякісніші іграшки на той час. Завдяки гарним меблям Барбі я полюбила дизайн інтер‘єрів і стала дизайнером.
    Дякую за відео!

  • @user-rj8tp9sz3j
    @user-rj8tp9sz3j 9 місяців тому +50

    На рахунок знущань над лялькою Барбі. Не спеціаліст але думаю що це не було таким масовим. Більше схоже на те що дівчинка просто хотіла змітини, покращити лялку - робила новий мейк, різала волося, фарбувала волосся, тощо. Але оскільки це ротили діти то виходило не зовсім гарно і виглядало як знущання.
    Кажу про це зі свого досвіду та з досвіду сестри - ми аж до років 14 гралися ляльками: барбі, Вінк, принцеси Дісней тощо.
    Ми робили багато одягу, аксесуари з різних дрібничок що знайшли у мами, фарбували волося а як стали старша навіть перешивали їм волося яке з роками ставало не гарним
    Запитала у мами чи помічала вона що ми знущалися з лялок - мама відповіла що ні, але бачила як ми їх стригли
    А ще згалада нашу двоюрідну сестру - ми боялись віддавати їй свої іграшк бо думали що вона над ними знущаеться ( коли ми бачили її лялок, це виглядало страшно) проте можливо просто через те що двоюрідна сестра була молодша за нас у неї не виходило гарно перевтілити ляльку.
    Мабуть так і було хоча я чітко памятаю що довгий час боялася двоюрідної сестри через її ляльок.
    Ваше відео змусило мене трохи змінити погляди стосовно ціїє ситуації
    Ваше відео як завжди цікаве і інформативне, дякую ✨🌹✨

    • @Svitlanas3774
      @Svitlanas3774 9 місяців тому +6

      Я в дитинстві мріяла стати лікарем: всі іграшки були прооперовані, в зеленці, в пластирі, в бинтах з переломами тощо…Збоку здавалось що я маленька маньячка, але батьки все розуміли і пояснювали оточуючим😂

    • @TheFifa1988
      @TheFifa1988 9 місяців тому +4

      100% з Вами згодна. Десь в 10 років мені схотілося зробити Барбі кудряве волосся, як на пачці намальоване було. А у мене була модель з прямим. Я взяла плойку і попробувала накрутити - звичайно спортила і плойку, і моя Барбі стала лисою. Після декількох днів плачу і горювання я наклеїла їй волосся з ниток. І відтоді моя лялька міняла волосся кожен тиждень- то зелене, то рожеве, то коротке то до землі. Такий був фан, досі з теплотою згадую😊 а ще обшивати її то було задоволення. Думаю, саме Барбі була першопричиною моєї любові до пошиття одягу і до подальшої спроби поступити на дизайнера❤

    • @devilangel1239
      @devilangel1239 7 місяців тому +2

      Абсолютно так! Зараз моя племінниця грається барбі ляльками, усі "покращені" нею, а виглядають як після знущань. Це просто дитяча творчість у спробі поексперементувати, покращити, змінити образ (як і в житті дівчата інколи змінюють імідж, бо переросли вже попереднє своє Я).
      Про себе: у мене була лише 1 лялька типу барбі і ншої мені не купили б, тому я лише шила їй одяг і не мала намір її корегувати інакше. Але! Ми з подругами втрьох проявляли творчість іншим способом - насиченим особистим життям нашої тріади барбі: їх викрадали шанувальники, погоні, переслідування, башня принцеси, звільнення подругами, інші зависниці, багате життя, боротьба за свої ж власні багатства, жорстокі перепетії долі і хеппі енди.😂

  • @user-ku8rv7ns2o
    @user-ku8rv7ns2o 9 місяців тому +69

    Історія про темношкіру ляльку, точніше про темношкірих діток... дуже зачепила. Те, що вони хотіли стати білими жінками 😢

    • @user-df8tv2vo7f
      @user-df8tv2vo7f 9 місяців тому +4

      Так, згадалася історія Майкла Джексона 😞

    • @olena.s
      @olena.s 9 місяців тому +5

      А мені згадався той ролик про бурятську дівчинку, яка казала мамі, що вона росіянка. Сумно.

    • @robofat
      @robofat 8 місяців тому

      @@user-df8tv2vo7f Майкл Джексон не хотів стати білим - це міф. Його зовнішній вигляд - наслідок хвороби вітиліго+пластичні операції після опіків під час зйомок у рекламі пепсі.

  • @user-lf1qr8jb6y
    @user-lf1qr8jb6y 9 місяців тому +45

    В мене була Барбі
    Мене абсолютно не турбувала її ідеальність.
    Я розуміла, що тримаю в руках ляльку. Тобто не справжню людину, не живу істоту.

  • @FreakProductionOF
    @FreakProductionOF 9 місяців тому +15

    У мене є сумніви, щодо статті, на основі якої було зроблено відео. У мене є кілька зауважень.
    Стосовно скандалу Барбі з голосом - проблема була конкретно в тому що серед фраз що казала Барбі була фраза "Математика - це складно". Через неї і був скандал. А те що Барбі говорили голосом ДжиАйДжо, то то, наскільки я чула, були дії активістів, акі міняли звукові чіпи всередині ляльок, і в магазини підкладали Барбі, що говорили голосом ДжиАйДжо.
    Стосовно ляльок "Королева Африки" - це навіть не виробництво Мателл. Вони не виглядають, як Мателл. Їх виробляє FICO Solutions Nigeria LTD, які взагалі то, намагаються конкурувати з Барбі у регіоні. І з'явилися вони приблизно у 2018му році. До того що було у 80х вони взагалі відношення не мають, як мінімум. Ніяких їй не 40 років. 4 як мінімум. (Детальніше тут про те хто, і нашо її створив: www.queensofafricadolls.com/about-us.html)
    Також бачу що є невідповідності учасі, про який йде мова, і зображення ляльок під час розповіді. То спочатку показуються на фото барбі з сучасних лінійок, що почали виходити десь приблизно у 2011-2015 роках, хоча мова йде про відновлення після фейлів у 90х. Барбі в образі відомих жінок у більш великій кількості і різноманітті вони теж почали приблизно в останні роки випускати. До того так, були і різні професії у барбі і у 80ті і 90ті, але ляльки виглядали приблизно однаково.
    Потім мова починає йти про барбі шо вийшли у 2010му році - на фотках замість Барбі 2010х років - лялька, на яку скоріш за все хтось просто сам надів хіджаб і сфоткав (я не впевнена навіть, що це барбі. Може бути лялька від Інтенгріті тойс, тут не певна.), барбі китаянка і японка - то взагалі барбі 80х-90х років виробництва. Потів вже сучасні барбі дійсно на фотках йдуть (Вітіліго, візок, синдром дауна). Дещо неоднорідно.
    Я не беруся безпосередньо аналізувати маркетинговий зміст відео, і розумію, що мета відео це не історія того, в який час які ляльки виходити і в чому їх різниця. Людям, які від цього далекі, взагалі буде до одного місця, коли яка вийшла барбі, і багато хто взагалі не може відрізнити де лялька з 90х, де з нульових, а де 2015х. Але як людина, яка має певні знання з цього приводу - не могла не зауважити це.

    • @naysirc
      @naysirc 9 місяців тому

      Cool

    • @majabond240
      @majabond240 9 місяців тому

      Круте доповнення ! 🎉

  • @loving0u
    @loving0u 9 місяців тому +70

    Я тільки на третій хвилині відео, а йде вже друга пісня у виконанні автора каналу. 😂 Я і не гадала, що маркетинг може бути настільки музикальним. 🎉

    • @kikisyavka
      @kikisyavka 9 місяців тому +10

      Талановита людина- талановита в усьому!

    • @juliasokolenko5366
      @juliasokolenko5366 9 місяців тому +4

      😂 Сто відсотків.

  • @Lyub0myra
    @Lyub0myra 9 місяців тому +11

    Дуже цікавий випуск, дякую!
    Далі моя абсолютно неекспертна думка. Коли діти перестають гратися з Барбі і починають над ними знущатися - це початок перехідного віку. Діти таким чином полишають дитинство з його пасивністю, підкорою дорослим, слідування правилам, всякими "уті-путі", і починають випробовувати свої сили як підлітків - активних суб'єктів, які все ставлять під сумнів, самі знають, як краще, порушують правила і випробовують межі. А зважаючи, що тиск на дівчат щодо "гарної поведінки" зазвичай більший, ніж на хлопців, і зв'язка "лялька - хороша дівчинка" сильний навіть для 8-9 річних дівчаток, то "знущання" над Барбі є безпечним простором для першого підліткового протесту. Якщо ви дочитали аж сюди, дякую за увагу))

    • @user-fi9eq8bh9x
      @user-fi9eq8bh9x 8 місяців тому

      ± десь так і одночас ні.

  • @buttermile
    @buttermile 9 місяців тому +86

    Я феміністка і барбі мене влаштовує🤷 так, думаю, до них можуть бути якісь претензії через конкретних ляльок, але глобально, мені здається, вони зробили достатньо, щоб у барбі було різноманіття фігур та професій, вважаю це дуже класним!)

    • @Zerniatko
      @Zerniatko 9 місяців тому +3

      Ми живемо у трохи іншому контексті і вимоги до зовнішності жінок у нас та нашим мама, бабусь і т.д. були трохи відмінними. Певно тому ми менше відчували можливий вплив від такої ляльки.

    • @Inappropriate_e
      @Inappropriate_e 9 місяців тому +13

      @@Zerniatkoв нашому просторі через совок взагалі нічого не відчували. Навіть не знаю, що гірше - вбити особистіть і індивідуалізм, чи нереалістичні стандарти краси.
      Я би обрала Барбі 😅
      Мене вони теж влаштовують, хоча в роки мого дитинства в 00 ставлення до жінок ще було жахаючим, саме ляльки мені здавались дуже різноманітними і не про принизливу позицію, а про силу, щоб досягти будь-чого і стати неперевершеною(русалкою, лікаркою чи інженеркою).

    • @BidenUA
      @BidenUA 9 місяців тому

      Я тобі співчуваю, тримайся

    • @buttermile
      @buttermile 9 місяців тому +1

      ​@@BidenUA ем? Мені співчуваєте? Через що¿?

    • @BidenUA
      @BidenUA 9 місяців тому +4

      @@buttermile через хворобу фемінизм.
      Надіюсь скоро винайдуть ліки проти цього недугу.

  • @olgaxisania8910
    @olgaxisania8910 9 місяців тому +27

    Навіть не здогадувалася, що історія Барбі така цікава

  • @game.from.ukraine
    @game.from.ukraine 9 місяців тому +29

    Чекаю на тематичну пісню до кожного наступного відео😂 а так все 🔥🔥🔥🔥🔥 як завжди))

  • @TursiopsLibra
    @TursiopsLibra 9 місяців тому +53

    Чесно кажучи, не бачу парадоксу в тому, що Барбі винайшла феміністка. Ця лялька - справді дуже колоритне і наочне втілення реалізованої самодостатньої жінки. І так, тоді такого образу просто не існувало.

  • @Arina_ofto
    @Arina_ofto 9 місяців тому +11

    Я ніколи не знущалась з барбі. А ще додам, що я була дуже задоволена, коли отримала барбі-шатенку, з чубом, як я, бо у мене виникало нерозуміння, чого вони всі блонди. Ну а потім я отримала барбі-блондинку але з гнучкими колінами та локтями та м‘якими тканинами тіла, не пластикову, шикарним блискучим волоссям, яка мені за це ще більше подобалась. Але я грала років до 11. Мені також пупсики не подобались (як і засновниці барбі) Крута історія стоїть за барбі, дякую за ваше відео!

    • @AmuZero-fh8sj
      @AmuZero-fh8sj 9 місяців тому +1

      Барбі-блондинок більше купували, тому їх і робили більше. В 1 рекламі лялькі видно, що були і інші кольори волосся з самого початку, але статистично вони не так продавались

  • @user-vk7ut9te6d
    @user-vk7ut9te6d 9 місяців тому +32

    У моєму дитинстві початку 90х не було Барбі, лише напівлисі китайські підробки Сінді
    Мабуть тому роль надавача комплексів відносно зовнішності вимушені були взяти на себе хеві відфотошоплені глянцеві журнали 😂
    Супер цікавий огляд, багато чого не знала
    Співайте ще 😊

    • @Elyvagar
      @Elyvagar 9 місяців тому +3

      Ще була Джесіка, ще більш лиса

    • @user-vk7ut9te6d
      @user-vk7ut9te6d 9 місяців тому +2

      @@Elyvagar точно 🤣🤣🤣
      Моя пам'ять приховала ці травматичні спогади )

  • @StalkerPripyat86
    @StalkerPripyat86 9 місяців тому +35

    Я вперше побачила магазин Барбі в Берліні, після об'єднання Німеччини. Але от цікаво, що у німців, в той час, були більш популярними свої аналоги - Штефі і Петра.

  • @yuliia_morozova_4
    @yuliia_morozova_4 9 місяців тому +8

    Як на мене, домогтись від такого величезного бренду зробити Барбі такими різноманітними - це вже величезний прорив)

  • @mariiadragan2864
    @mariiadragan2864 9 місяців тому +10

    Для нас із сестрою ляльки Барбі були улюбленими) ми ними відігравали сюжети з мультиків і фільмів, які дивились ) вони у нас були і Ларами Крофт, і перевертнями, і відьмами , і чаклунками, і феями , і вампірами , і іншопланетянками🫣 Наряди для таких перевтілень придумували їм самі із підручних матеріалів )) ми їх возили з собою у всі поїздки ) Не пам’ятаю їх сприйняття як якогось ідеалу , особливо в плані фігури . Скоріше це був як якийсь аватар у бажанні відіграти різні сюжети і образи ) який з часом набрид моїй старшій сестрі і я була змушена перестати гратись також , бо такого польоту фантазії більше ніхто не мав, всі грали в якісь стандартні побутові мотиви 🫣
    Вважаю дуже круто що зараз вони мають таке різноманіття. Чула історію бренду , але було цікаво вперше дізнатись про мотиви створення цієї ляльки.👍

    • @marybaudelaire393
      @marybaudelaire393 9 місяців тому +2

      Ооо, Ви повернули мені спогад! Я також возила Барбі з собою на море і вона купалася, ходила по пляжу…

  • @patrickjane08
    @patrickjane08 9 місяців тому +59

    Наступне відео:
    Історія бренду Оппенгеймера!
    Усі успішні застосування ядерної бомби

    • @juiy_sraku
      @juiy_sraku 9 місяців тому +3

      😂

    • @user-fi9eq8bh9x
      @user-fi9eq8bh9x 8 місяців тому +1

      Нажаль саме успішне невідбулось. Москва незгоріла.

  • @tardiskill7693
    @tardiskill7693 9 місяців тому +39

    Дякую за якісний український контент

  • @amikoov
    @amikoov 9 місяців тому +5

    Доречі, я теж в раньому дитинстві любила грати Барбі, а в більш дорослому - знущалася з неї. Я дуже погано пам'ятаю своє дитинство, майже не пам'ятаю, але пам'ятаю такі епізоди. Я там чинила з ними цілі сцени БДСМ'у.....гадки не маю чим це було визвано і що цьому стало причиною.....дуже дивний феномен 😅😅

  • @Pani_Pijma
    @Pani_Pijma 9 місяців тому +5

    У мене екзистенційний шок! Коли слухала пісню в оригіналі зрозуміла лише фантастік. А в вашому виконанні - кожне слово! Що зі мною не так?

  • @faina_yevheniia
    @faina_yevheniia 9 місяців тому +19

    Було би дуже цікаво побачити огляд історії лего

    • @loving0u
      @loving0u 9 місяців тому +4

      Тяжке суворе дитинство, дитяча праця, деревʼяні іграшки. Я не жартую. 😂

    • @faina_yevheniia
      @faina_yevheniia 9 місяців тому +4

      @@loving0u ви ж про історію лего? Не здивуюсь, якщо там якийсь треш, але ж і відео "хочецця"

    • @rubikonrubikon5954
      @rubikonrubikon5954 9 місяців тому

      ​@@loving0uще й декілька пожеж

  • @mantikhora
    @mantikhora 9 місяців тому +7

    Багато нового почула, дякую! В мене ляльки Барбі в дитинстві не було, але пам'ятаю, як я про неї мріяла! Мені навіть купили дешевий аналог, але це був треш і повне розчарування... Колись куплю собі Барбі, щоб "закрити гештальт", і шитиму для неї одяг )))

    • @AK-wb4ek
      @AK-wb4ek 9 місяців тому

      зараз на ОЛХ продають таких крутих серійних барбі, що я просто в шокові))

  • @Tanuhaization
    @Tanuhaization 9 місяців тому +3

    пісні, обіцянки пластичних операцій та інший маркетинг. Чудове відео!

  • @user-tu5yn5ge2u
    @user-tu5yn5ge2u 9 місяців тому +18

    Дитя 90-х, поклонница Барби, феминистка. Лично у меня претензий к Барби нет. Претензии касательно её фигуры считаю абсурдными. То же самое можно предъявить пупсам, классическим куклам с головой больше человеческой нормы, к куклам Братц и т.д.
    У меня тоже был период "издевательств" над Барби, но чаще я просто хотела сменить ей стрижку, цвет волос/ногтей или макияж. Но у меня были пара Барби с синяками от фломастеров (кто бы мог подумать в 8 лет, что они не отмываются). Так у меня появилась, в зависимости от предистории, Барби после падения с лестницы, Барби больная раком, Барби которая подралась с кем-то. Лично я считаю, это вызвано было тем, что до 7-9 лет обычно детей держат подальше от реальности (котик не умер, а "уехал к тёте в село, там много птичек, ему там веселее"; "у дедушки деревянная нога потому, что он хотел быть пиратом", а не потому что оторвало снарядом; "я не хочу конфету, кушай сама" вместо "я очень хочу, но у нас почти нет денег, я не знаю как оплатить коммуналку, а ты так просила конфет, я не смогла тебе отказать, ведь ты их давно не ела"). И вот ребёнок начинает смотреть более взрослые передачи, узнаёт, что бывают автокатастрофы, физическое насилие, смерти и страшные болезни, инвалидности разной этиологии, несчастные случаи в конце концов. И этот новоприобретённый опыт нужно "пережить". И тут твоя "лучшая подружка", которая прошла с тобой весь счастливый период вдруг оказывается неизлечимо больна, или в коме, или упала с лестницы, или подралась за Кена с соперницей, лишь по той причине, что ты посмотрела серию Санта Барбары. Не думаю, что это плохо. Так дети имеют возможность пережить негативный опыт и посредством игры (как и в "дочки-матери", и в "школу" будучи детсадовцем) подготовить свою психику к взрослой жизни и моделировании своего поведения в случае возникновения подобного в реальной жизни. И да, не только Барби страдают от жестокости 9-леток. Другие игрушки тоже. Вопрос лишь в том, кем ребёнок чаще играл раньше.

    • @NLLeNeLeL
      @NLLeNeLeL 9 місяців тому +4

      Иногда от детей в этом возрасте (да и в других) страдают и животные, так что думаю дело в самих детях, это либо этап взросления, либо сигнал, что надо обратить внимание на психику ребёнка. Происходит подмена понятий, аиновата Барби, не генетика, не родители, не общество, а узкая талия куклы🤦🏼‍♀️

    • @BacktoTranceCassettes
      @BacktoTranceCassettes 9 місяців тому +12

      TRANSLATiON FROM narrow language : (не дякуйте 😁) Дитя 90-х, прихильниця Барбі, феміністка. Особисто у мене претензій до Барбі немає. Претензії щодо її фігури вважаю абсурдними. Те ж саме можна пред'явити пупсам, класичним лялькам із головою, більшою за людську норму, до ляльок Братц тощо.
      У мене теж був період "знущань" над Барбі, але частіше я просто хотіла змінити їй стрижку, колір волосся/нігтів або макіяж. Але у мене були пара Барбі з синцями від фломастерів (хто б міг подумати у 8 років, що вони не відмиваються). Так у мене з'явилася, залежно від передісторії, Барбі після падіння зі сходів, Барбі хвора на рак, Барбі яка побилася з кимось. Особисто я вважаю, це викликано було тим, що до 7-9 років зазвичай дітей тримають подалі від реальності (котик не помер, а "поїхав до тітки в село, там багато пташок, йому там веселіше"; "у дідуся дерев'яна нога тому, що він хотів бути піратом", а не тому що відірвало снарядом; "я не хочу цукерку, їж сама" замість "я дуже хочу, але в нас майже немає грошей, я не знаю як оплатити комуналку, а ти так просила цукерок, я не змогла тобі відмовити, адже ти їх давно не їла"). І ось дитина починає дивитися більш дорослі передачі, дізнається, що бувають автокатастрофи, фізичне насильство, смерті та страшні хвороби, інвалідності різної етіології, нещасні випадки врешті-решт. І цей новопридбаний досвід потрібно І тут твоя "найкраща подружка", яка пройшла з тобою весь щасливий період, раптом виявляється невиліковно хворою, або в комі, або впала зі сходів, або побилася за Кена з суперницею, лише з тієї причини, що ти подивилася серію Санта Барбари. Не думаю, що це погано. Так діти мають можливість пережити негативний досвід і за допомогою гри (як і в "доньки-матері", і в "школу", будучи вихованцем дитсадка) підготувати свою психіку до дорослого життя та моделювання своєї поведінки в разі виникнення подібного в реальному житті. І так, не тільки Барбі страждають від жорстокості 9-річок. Інші іграшки теж. Питання лише в тому, ким дитина частіше гралася раніше.

    • @kamnisnebaCrm
      @kamnisnebaCrm 9 місяців тому +3

      @@BacktoTranceCassettes дякую! аж легше читати - неначе читав у напівтемряві, а потім світло ввімкнули 😊

    • @user-tu5yn5ge2u
      @user-tu5yn5ge2u 9 місяців тому +4

      @@kamnisnebaCrm не мучайте себя, не читайте😄❤

    • @user-tu5yn5ge2u
      @user-tu5yn5ge2u 9 місяців тому +2

      ​@@NLLeNeLeL когда страдает животное от 1.5-2-х летнего ребёнка - вина родителей, что не доглядели. Если ребёнку уже 3-4 года, ну максимум 5-7, в случае очень позднего, даже не побоюсь этого слова, паталогически позднего развития без обоснованных на то причин - вина родителей, что не объяснили. Если бы мой ребёнок, у которого к 5 годам уже должно было бы сформироваться понимание о боли и неприятных ощущениях, попытался причинить вред другому живому существу (даже пиявке) я бы отвела его к психологу, неврологу или даже психиатру. Если ребёнок проявляет садистские наклонности - это не нормально, нужно найти первоисточник проблемы и откорректировать его. если же садизм вызван патологией височной доли ГМ или других физических факторов, то это можно корректировать медикаментозным путём. Но если у моей дочки окажется "Барби с ампутацией и синяком", я бы изначально поинтересовалась, а почему с Барби случилось такое несчастье и почему с Барби случилось именно несчастье, а не что-то хорошее. Но да, забыла...Во всём виновата Барби!

  • @di_ark
    @di_ark 8 місяців тому +1

    Виконання пісні просто супер 😂. Відразу вподобайка.❤

  • @smugasta
    @smugasta 9 місяців тому +42

    Жебрати гроші з незалежних та впевнених у собі жінок як Шараєвський - окремий вид мистецтва
    Пора відкривати курси для невпевнених у собі Кенів)

  • @faina_yevheniia
    @faina_yevheniia 9 місяців тому +9

    Пісня шикарна, це було неочікувано і прекрасно

  • @user-bs6ui8vm2h
    @user-bs6ui8vm2h 9 місяців тому +14

    Вступна пісня - супер! 😂👏👏👏

  • @marvinmonro
    @marvinmonro 9 місяців тому +18

    Все ж на улюбленому з недавнього часу каналі, приємно послухати (і побачити) трендове відео) Дякую Андріє за цікаве викладення исторії!

  • @AnnA-ok3nf
    @AnnA-ok3nf 9 місяців тому +5

    Не розумію, що там з'ясували британські вчені, бо в 3-4 роки дітям ще не цікава Барбі, тим паче вони не вміють гратися усіма її дрібними аксесуарами, і подекуди це навіть небезпечно. Із мого досвіду - маленькі діти люблять крупних пупсиків годувати, гратися, вони їх більше асоціюють з собою. В Барбі грають дошкільнята та молодші школярі. Знущання над ляльками я також не помічала, можуть розбирати на деталі, а потім збирати, бо це цікаво. Тому оте дослідження в кінці, як на мене, сумнівне

    • @Sharaievskyi
      @Sharaievskyi  9 місяців тому

      В 4 роки - вже в самий раз

  • @juliatheweaver
    @juliatheweaver 9 місяців тому +2

    Дякую за відео, дуже цікаво! У мене в дитинстві були дві ляльки Барбі, в різний час подаровані родичами. А ось Кена ми, на жаль, не могли собі дозволити, тому весілля доводилось влаштовувати двом Барбі. Так і з'являються прогресивні погляди 🤭

  • @snezhanafit
    @snezhanafit 9 місяців тому +2

    Дякую за класне та інформативне відео ! Захотілося і собі Барбі в 24😅

  • @MultiDaime
    @MultiDaime 9 місяців тому +11

    Захищаємо Україномовне населення!! Слава Україні!!

  • @anam3864
    @anam3864 9 місяців тому +2

    В моєму дитинстві барбі стала втіленням дитячої мрії😂 самостійно шили їм одяг, робили зачіски. Тому для мене трішки дивно, що мої доньки не проявляють зацікавленості до цих ляльок, жодна особливо ними не гралась, обидві обожнюють лего френдз, хоча різниця у віці 6 років.

  • @user-qs3dv3lb2c
    @user-qs3dv3lb2c 9 місяців тому +3

    Обкладинка - шикарна. Зміст відео стабільно цікавий

  • @OdisseyRV
    @OdisseyRV 9 місяців тому +1

    Щиро дякую! Таке враження, що пан Андрій будь-яку тему, яку розкриває, робить цікавою.

  • @user-df8tv2vo7f
    @user-df8tv2vo7f 9 місяців тому +2

    Все дитинство мріяла про Барбі, але я теж дитина 90-х в маленькому містечку, де не було таких модних іграшок. Потім я мріяла, що купуватиму Барбі доньці.
    Можливо, коли з'явиться донька, і коли попросить Барбі, то можна буде й придбати екземплярчик. Та я точно не хотіла б, щоб світогляд дитини формувався навколо цієї іграшки. Зрештою, я сприймала ляльку, приміром теж фігурну Сінді, як доньку, за якою треба доглядати, а не як зразок, на який треба рівнятися. Може, цей підхід допоміг не втрапити в залежність.

  • @evelina_nl
    @evelina_nl 9 місяців тому +12

    Дякую вам за контент, щоразу дізнаюся стільки нового і стає цікаво досліджувати сучасні теми, медіа та бренд 😊 Дуже подобається ваш стиль доносити інформацію, уявляю скільки треба підготувати, щоб зробити класний виклад матеріалу!

  • @user-rv1ul8uq8z
    @user-rv1ul8uq8z 9 місяців тому +4

    Здається у мене була барбі, блондинка, але більше чомусь пам'ятаю русяву Сінді. Наврядчи це були оригінали, скоріш за все дешеві підробки, бо тоді в 90-і ні на що не було грошей. Доречі, половину часу за іграми в барбі я шила їй одяг з клаптиків тканин, що випросила у мами. А потім з подружками часто обмінювались цим одягом, бо одне і те саме набридало.

  • @gavrilova.masterLD
    @gavrilova.masterLD 9 місяців тому +1

    Мені було десь років 10, коли мені подарували оригінальну Барбі.. це була мрія на той час!! 90-ті роки. Я пам'ятаю як пахла ця лялька, які в неї були шикарні аксесуари.. навіть якісь меблі були. А ще в неї було довге волосся до п'ят.. я її зберігла для своєї доньки, але для неї це вже не було дивом, вони навіть так не граються зараз, як ми - посадити всіх ляльок, типу в них вечірка чи щось на кшталт 😅

  • @user-ws2to3zg7v
    @user-ws2to3zg7v 9 місяців тому +4

    Наступне відео треба про компанію Mattel та її дочірні компанії, як зараз про Барбі👍

  • @Kateryna.Nazarenko
    @Kateryna.Nazarenko 9 місяців тому +3

    Дякую за цікаве відео! Згадала часи дитинства😊. Зазвичай, у мене та моїх подруг Кен був один, в той час як Барбі багато😅, а в когось його зовсім не було( бо це був дійсно необов’язковий атрибут😅).
    Також пам’ятаю як у мене звідкись з’явилася темношкіра лялька, так вона взагалі була ТОП серед інших (типу ексклюзивна).
    Погоджуюся з вже наявними коментарями, що дівчата зазвичай не псують ляльок, а хочуть їх покращити, змінити стиль. Просто не завжди виходить, ти оновлюєш їй зачіску, покращуєш… і оп, а вона вже лиса😂😂😂.
    Загалом, цікава історія бренду і подача матеріалу! Ніколи не задумувалася, що Барбі це прояв фемінізму❤

  • @user-df8tv2vo7f
    @user-df8tv2vo7f 9 місяців тому +2

    Лайк - на старті - за пісню❤

  • @adventureworld7211
    @adventureworld7211 9 місяців тому +3

    Сиджу тепер і думаю: 7 ранку, нащо я це подивився ? Нащо мені ця інформація про Барбі, мені це абсолютно не цікаво. Але Андрій так затягує, що вже слухаю до кінця😂😂😂

  • @loladamaro4914
    @loladamaro4914 9 місяців тому +2

    Моя Барбі (китайський замінник звичайно) закінчила своє життя як груз для тракторів та кранів. Не могла навіть уявити що то нормально, думала це тільки в мене 😂. Можливо це тому, що всі іграшки втомлюють, і підліткам хочеться порушувати правила, робити нехай погано, але по-своєму. Цікаво було б прочитати це дослідження.

  • @cristinaprevir9489
    @cristinaprevir9489 9 місяців тому +3

    Слухай, ти кажеш, що компанія Мітел сама переплутала голоси Барбі і Кена, але це не так. Це була акція Barbie Liberation Organization (є стаття на Вікі), де активісти самі міняли голоси в ляльках, і потім таємно повертали їх на полиці. З Віки: "Організація звільнення Барбі або BLO , спонсорована RTMark , була групою митців та активістів, які займаються культурним джемом . Вони здобули популярність у 1993 році після того, як замінили голосові коробки в розмовних ляльках GI Joes і Barbie . BLO провела «хірургічну операцію» на 300-500 ляльках з роздрібної торгівлі та повернула їх на полиці, дію, яку вони називають "зворотньою крадіжкою". Таким чином, ляльки Teen Talk Barbie вимовляли фрази на кшталт «Помста за мною», а ляльки GI Joe вимовляли фрази на кшталт «Пляж - це місце для літа!»

    • @IndeyUA
      @IndeyUA 9 місяців тому

      Ого, Шараєвський погано підготував матеріал!) Незвично)

  • @dianahuseinova3655
    @dianahuseinova3655 9 місяців тому +5

    Вау, лише нещодавно відкрила для себе ваш канал і тепер навіть не знаю за яке відео хапатись. Щиро дякую вам за такий скарб!

  • @andrew3amb
    @andrew3amb 9 місяців тому +2

    АМА БАРБіДОЛ ! 😁 дякую за працю! лайк, підписка!

  • @Sofia-jq6cl
    @Sofia-jq6cl 9 місяців тому

    Дуже цікаво. Моє обережне застереження до висловів «британські вчені….» і далі. Вчених багато і не тільки британських і вони дуже різні. Краще казати конкретно ім’я або інституцію. Бажаю успіхів, дякую.

  • @marybaudelaire393
    @marybaudelaire393 9 місяців тому +2

    Дякую за цікаве відео!
    Я гралася з Барбі із задоволенням, навіть три полиці у серванті батьки дозволили перетворити на її будиночок. Щодо комплексів, у мене особисто їх не Барбі викликала, адже я була ще дитиною, а мамині глянцеві журнали значно пізніше, у період статевого дозрівання.
    Все ж-таки Барбі - це просто лялька, яка має виглядати так, як її задумали, це бренд, це було створено, і діти їх люблять. Людям, які вважають цю іграшку поганою, можна просто її не купляти.

  • @LenaBrit
    @LenaBrit 9 місяців тому +2

    Андрію, дуже цікаво. Дякую. Моя лялька з'явилася у мене в 10 років, не памятаю, щоб я нею грала, але дуже хотіла, бо така реклама була на ТВ, пам'ятаєте? Довге волося у ляльки, музика, гарні дівчатка у гарному одязі грають з Барбі....неймовірна картинка, що так відрізнялася від повсякдення середини 90х. Та й Барбі у мене була не Барбі, а Сінді, така собі підробка. Через 15 років у мене народилася донька, і тут я подумала, що моя мрія про мати Барбі має здійснитися у моєі доньки по першому бажанню. Навіть будинок купила висотою з метр. Меблі завезли: пральні машини, холодильник, меблі. Шпалери там поклеїла 😅 а дитина моя проявила зацікавленність лише на кілька днів 😁

    • @Sharaievskyi
      @Sharaievskyi  9 місяців тому +1

      🥲ох ці діти

    • @IndeyUA
      @IndeyUA 9 місяців тому

      Цікаво, як це працює; чомусь у мене не так🤷 Попри складне дитинство в 90-х не відчуваю потягу в компенсації саме якихось дитячих бажань з покупок вже зі своєю дитиною. Але знаю,що в багатьох таке психологічне явище спрацювало.
      Порада, і гратися іграшками мені в шкільному віці вже не дуже було цікаво

    • @user-ii8zu9op4r
      @user-ii8zu9op4r 9 місяців тому

      ​@@IndeyUAнапевно, компенсуєте чимось іншим)

  • @YasiaCat
    @YasiaCat 9 місяців тому +2

    У дитинстві я співала цю пісню якось типу «you can crush my head and touch me everywhere»
    Які слова знала, такі і використовувала)))

    • @user-wx2eb9kz3m
      @user-wx2eb9kz3m 9 місяців тому

      Яся, Вы не Марина Iванова?😂🎉

    • @YasiaCat
      @YasiaCat 9 місяців тому +1

      @@user-wx2eb9kz3m хто це?

  • @John-Norris
    @John-Norris 9 місяців тому +9

    Зробити офіційний запит до найбільших феміністичних організацій і попросити самим розробити дизайн ляльок, дати їм консультанта, щоб він міг скоригувати напрацювання в практичну площигу, а потім випустити їх окремою серією.

    • @dmytro137
      @dmytro137 9 місяців тому

      Якось не зовсім незалежно, не відповідально і не феменістично.
      А може хай ті організації самі щось зроблять (створять свій бренд) і самі феменістично візьмуть відповідальність за фінансові ризики своїх фантазій і вимог?
      Бо якщо уявити, що бренд Барбі це чоловік, а феменістична організація це жінка, то хай і веде себе незалежно від чоловіка. А не очікує подачок від чоловіка. Вона ж успішна і не залежна, чи не так?

    • @John-Norris
      @John-Norris 9 місяців тому

      @@dmytro137 що ви мелете? Таблетку випили?

    • @dmytro137
      @dmytro137 9 місяців тому

      @@John-Norris фембот детектед. Якщо феменістки визнають себе сильними і не залежними, то чи мають сторонні чоловіки вступати їм місце, пропускати, чи допомогати з важкими речами?
      Чому бізнес має догоджати інтересам феменісток, якщо вони незалежні?
      Хіба що розглядати їх як додаткову цільову аудиторію.

    • @John-Norris
      @John-Norris 9 місяців тому

      @@dmytro137 Який фембот? Ти ідіот?
      Аатор поставив чітке питання, я надав чітку відповідь і не збираюся обговорювати раціональність тих чи інших течій, бо мені це абсолютно нецікаво, а тебе бачу аж плавить, якщо так - піди рідних позадовбуй, хто ти мені такий, щоб я тратив вільний час на нецікаві суперечки з повністю поплавленим, самовпевненим, обмеженим самодуром?
      Тим більше, що сам не піжтримую радикальних феміністок, чому ти вірішив за мене інакше - знаєш тільки ти. Здоровий фемінізм - боротьба за рівні права та можливості, все інше - хрінь собача.
      ...
      Бізнес створений щоб догоджати людям, та продавати їм свою продукцію задля отримання доходу. Бізнес має бути вкрай прагматичним та має одну ціль - отримання доходів. А яким чином цього добиважться - вже інша справа. Йди проспись та не займай мій час. Це остання відповідь, бо не бачу ніякого сенсу читати маячню та опозицію до позиції, якк я не оголошував та не притримуюсь. Сподіваюся, що ти зрозумів суть написаного, а якщо ні, то це ще один привід не писати далі - тільки час потратиш.
      І додаткова лінійка у першій аідповіді й дорівнює додатковій цільовій авдиторії, на якій можна заробити, тим більше, коли тема доволі гайпова та актуальна на найбільшому ринку світу - США.
      Це як заклики не робити чорним Супермена, а створити Чорну Пантеру - новий фільм з новим героєм, а не змінювати персонадів, які вже давно закарбувалися саме такими, як є.

  • @nicotinei
    @nicotinei 9 місяців тому +7

    як дівчинка, котра мала безліч іграшок, скажу що ніколи не мала оригінальної барбі, жодної😭😭

    • @BidenUA
      @BidenUA 9 місяців тому

      Типу це б змінило твоє життя
      Ахахахаха

    • @nicotinei
      @nicotinei 9 місяців тому

      @@BidenUA можливо

    • @BidenUA
      @BidenUA 9 місяців тому

      @@nicotinei в кращий чи гірший бік

  • @zionUA
    @zionUA 9 місяців тому +3

    Пропоную пісню з початку залишити на заставку всіх відео😂

  • @arsla5308
    @arsla5308 9 місяців тому +4

    31:47 перезняти мульти про Барбі без Кена. Тут як з принцесами Дизней, принци-непотріб. У половині фільмів її лезбійкою можна зробити(бо у неї ого-го хімія з її подружками була)

  • @user-ee5rq5rm1t
    @user-ee5rq5rm1t 9 місяців тому +1

    Супер цікаво колего. Дякую

  • @user-wt3fe9yq3k
    @user-wt3fe9yq3k 9 місяців тому +2

    😂😂😂пісня на початку -❤

  • @dmitrydimas3569
    @dmitrydimas3569 7 місяців тому

    Коментар і вподобайка для просування українського ютьюбу!

  • @Greta_in_Europe
    @Greta_in_Europe 9 місяців тому +2

    Пісня огонь....

  • @IevgenKulykov
    @IevgenKulykov 9 місяців тому +4

    Класний випуск! Пісня на початку повертає мене у 90-і, в той час на ICTV часто транслювали кліп гурту Aqua

  • @NLLeNeLeL
    @NLLeNeLeL 9 місяців тому +1

    У мене був будинок Бабрбі, якісь меблі, самі ляльки, кена бракувало і Келлі - дівчинка.
    Я виросла нормальною жінкою, рада, що була така можливість бавитись, шкода, що не було хлопа з ними(
    Зараз цей будинок отримав друге яскраве життя з дівчатками моєі подруги)

  • @user-oo3bj9xb2s
    @user-oo3bj9xb2s 9 місяців тому +1

    Клас, це ж правда! Пам'ятаю в 2000х батьки подарували мені барбі, а я в той же день її розібрала на молекули😂 Класно, що я не одна таке робила)))) Хоча і не розумію нащо😅

  • @user-ov9vm4wq5l
    @user-ov9vm4wq5l 9 місяців тому +2

    Фото ляльки красуні Емми Ватсон це інша фірма, вона трошки зайва)

  • @yanina_007
    @yanina_007 9 місяців тому +2

    В моєму дитинстві Барбі були дуже популярні, але потім з'явились Bratz. Досі їх обожнюю

    • @user-66b77k3
      @user-66b77k3 9 місяців тому

      До речі про їх історію теж було б цікаво послухати

  • @julia_marchuk
    @julia_marchuk 9 місяців тому +1

    Смішний і навіть у такій темі цікавий. Дяк!

  • @annatime1600
    @annatime1600 3 дні тому

    😂😂😂😂 класс насміялась. Матеріал шикарний!

  • @kapitandiabet
    @kapitandiabet 9 місяців тому

    Класно,люблю ваші випуски. Дякую! Як мати таку мотивацію ,так часто випускати відео?)

  • @yyatskevych1074
    @yyatskevych1074 9 місяців тому

    Дякую за класний контент, за пісню окрема подяка 😆

  • @pavloglotov9483
    @pavloglotov9483 9 місяців тому +1

    Гарно співаєте)

  • @yuliiakoshell
    @yuliiakoshell 9 місяців тому +1

    Боже як я сміюсь з ваших каверів 🥰

  • @mariiamaryniak5927
    @mariiamaryniak5927 9 місяців тому +3

    Обожнюю ваш гумор 😂🤗

  • @AnnKOTmm
    @AnnKOTmm 9 місяців тому +1

    Коментар для просування Настанова - це твердження, за допомогою якого визначають курс дій. Настанова спрямована на впорядкування окремих процесів відповідно до встановленої рутини або правильної практики.

  • @songmanne
    @songmanne 9 місяців тому

    Дякую за цікаве відео!
    В дитинстві подобалося гратися ляльками, однак оригінальної Барбі, здається, не було.
    На рахунок знущань над ляльками: дивно, проте його не було, чому рада. Максимум - якось зробила каре якійсь ляльці (їй так дійсно стало красивіше)) та, можливо, малювала макіяж

  • @AyanamiKidzo
    @AyanamiKidzo 9 місяців тому +6

    Андрію, дякую за цікавий, та подекуди, несподіваний контент!
    Дивлюсь кожен випуск

  • @irynasylenko
    @irynasylenko 9 місяців тому

    Вов, дуже цікаве відео. Барбі відкрилася для мене по-новому. А не як щось рожеве і примітивне

  • @inesa6657
    @inesa6657 9 місяців тому +2

    Дякую за трендове відео! Так цікаво про цю тему на часі :)

  • @Nicole-yw1dt
    @Nicole-yw1dt 9 місяців тому

    Цiкаво, тiльки зараз про все дiзналась. В мене були барбi i ляльки, але тiльки жiночнi дарували i стояли на полицях, не гралася ними. Менi подобались м'якi та резиновi тваринки та машинки. Може гралася лише русалочкою. Дiсней любила, там були рiзнi цiкавi персоналiтi. Покахонтас, наприклад. Навiзуалiзувала собi Америку у дитинствi, хотiла стати артисткою(тiльки у американських фiльмах). Прожила у Нью-Йорку 4роки пiдлiтком, 2005-2009. Вчилася в однiй з найкращих хай скул у Бруклiнi по музикальнiй программi(в Манхэттен скул оф артс, де вчилися Дженнiфер Энiстон мене не взяли). Спiвала, грала на барабанах та у мюзиклi.

  • @danawoman
    @danawoman 9 місяців тому +2

    Пісня на початку відео у вашому виконанні просто чудова! Про заставку відео я взагалі мовчу, з вас вийшов чудовий Кен 😅

  • @Shopotykha
    @Shopotykha 9 місяців тому +4

    💕💕💕💕💕💕💕💕💕Мільон 👍🏻 вподобайок!🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷

  • @IndeyUA
    @IndeyUA 9 місяців тому +1

    Лайк за вокал!)👍

  • @AmuZero-fh8sj
    @AmuZero-fh8sj 9 місяців тому +4

    Лялька це завжди асоціація з людиною, а не людина. Для асоціації з людиною достатньо кружка, довгої палки і чотири менші палки. Подивіться на ляльки древності, там є фізіологія? Анатомічно реалістичні ляльки лякають. Антикварні ляльки якраз схожі на рельних дітей, от тільки вони викликають у люде страх ляльок, ефект «зловіщої долини». Є купа ляльок з гіганськими головами і очима (Пуліп, Блайз), є Монстрер Хай, з вкрай не реалістичним тілом. Але чомусь покоління Монстрер Хай виросло нормальним і толерантним, бо "будь собою - будь монстром". Девіз Барбі "Ти можеш стати ким захочеш". Якщо пара людей на планеті роблять собі купу операцій, це не проблема не в Барбі, а в голові тих людей

  • @bigboba69
    @bigboba69 9 місяців тому +1

    Лайк за пісню на початку

  • @user-kc5pn9dx3i
    @user-kc5pn9dx3i 9 місяців тому +3

    Виконання-бомба! Лайки однозначно!!!!!😂

  • @andivax
    @andivax 9 місяців тому +2

    Обожнюю твій спів! Дяка за цікавий контент❤

  • @user-ml9gp3pi1c
    @user-ml9gp3pi1c 8 місяців тому

    Дуже цікавий огляд на барбі, який не тільки розповідає про фільм або історію компанії, а ще й спонукає задуматись, що саме для дівчинки давала та сама лялька.
    В мене було 2 ляльки такого типу, але я якось не дуже жваво їми гралась, а мала погану звичку гризти їм ноги 🤪🤪🤪🤣🤣🤣
    Намагалась шось шити для них, але виявила, що шиття то не моє, іноді ляльки і не дуже вдягнені в мене лежали. Так і повелось, я ніколи не слідкувала за модою, люблю щось максимально зручне, вдягаюсь на вулицю щось, щоб по кольору або формі підходило, тому іноді в мене дивні розслаблені наряди.
    Про професію барбі, її мрії і сімейний стан взагалі не думала, якось прототипом моїх думок про майбутнє була більше моя мама, ніж будь-хто і тим більше будь-що.
    Цікаво було про те подумати. Дякую.

  • @dmytrozamkovyi911
    @dmytrozamkovyi911 9 місяців тому

    Дякую, дуже пізнавально

  • @user-oz9yb6du9r
    @user-oz9yb6du9r 9 місяців тому +2

    Мені в 90х якась родичка з Америки привезла темношкіру Барбі. Сказати, що то було щось надзвичайне, то не сказати нічого)

    • @Sharaievskyi
      @Sharaievskyi  9 місяців тому +1

      Що ви з нею зробили?

    • @user-oz9yb6du9r
      @user-oz9yb6du9r 9 місяців тому +2

      Віддала разом з іншим іграшками якимось іншим родичам, вже й не памʼятаю. Хто ж міг подумати, що з часом вона б могла стати колекційним екземпляром))

  • @smert_moskal9m
    @smert_moskal9m 9 місяців тому +1

    ти божевільний! на моменті 16ї хвилини у мене пішли сльози, хоча я не є людиною, котра здатна на співчуття

  • @DenLinskyi
    @DenLinskyi 9 місяців тому +2

    Дякую за відео!)

  • @nanionya3772
    @nanionya3772 9 місяців тому +1

    Хах, обожнюю Барбі.)))
    В мене буда лиш 1 фірмова Барбі ...і 31 нефірмова + 2 Кена .😮 (Всякі Сінді, Доллі і тд)
    Про знущання - я в 9 років намалювала фінгали половині ляльок і кільком обрізала волосся 😂
    Моя улюблений сюжет гри - це коли за Барбі деруться Кен і Макака Макарена ....і Барбі лишається з макакою ❤

  • @serhiislavinskyi5575
    @serhiislavinskyi5575 9 місяців тому +1

    Адрій,дякую за відео.Зроби будь-ласка сумісне відео з Пітятко

  • @user-mm5ze4zk5h
    @user-mm5ze4zk5h 9 місяців тому

    Дуже цікаве відео, дуже дякую ❤
    Щодо фемінізму, моя думка:
    Я феміністка але цей шквал критики в сторону Барбі я не підтримую. Причина в тому, що лялька - це зовсім інакша історія ніж фільм, книга, реклама чи модель. Лялька, перш за все, це максимально чистий лист для уяви дитини. Згадуючи себе, коли я гралась у Барбі, а мені на той час було не 5, 6 і не 8 років, а приблизно 12. Навіть у відносно дорослому віці я не думала про «навʼязуючи стандарти краси від Барбі» В моїй уяві це кожен раз була інша людина, в неї змінювався характер, поведінка, вподобання, професія і т.д. Вона просто була образом. І все. Безперечно, Барбі мала та досі має величезний вплив на масову культуру, на різні сфери. Але, це переважно відображення уяви про Барбі дорослих людей. Не дітей, діти не думають про гендерну рівність, боді-позитив, фемінізм і т.д. Вони просто не здатні це осягнути. Так, певні стереотипи закладаються ще з народження, але граючись лялькою Барбі, я вигадувала для неї ролі, виходячи із своїх знань та уявлень про світ, а не навпаки, Барбі мені нічого не навʼязувала, це просто образ дівчини, характер їй створювала я. До речі, пригадую випадки, що в основному, моя Барбі була дуже впевнена в собі, вона завжди була професіоналом всоєї справи, але в моєму світі , одного разу вона потерпіла невдачу, в неї була емоційна та фінансова криза, з гарної успішної жінки, вона перетворилась на бідну дівчину, яка шукала варіанти, як перебороти труднощі. Ось така історія )
    Щодо ламання ляльок, особисто в мене такого не було, та по своїх подругах, я можу сказати, що це не «символічне ламання навʼязаних Барбі стереотипів», а просто період переходу. Коли дівчинка починає цікавитися іншими образами. Коли мозок здатен осягнути більше. Коли починають подобатися фільми жахів, «Пірати Карибського моря», «Лара Крофт», «Баффі» і ти хочеш бути схожою на них. За період мого життя я була і Барбі, і принцесою, і феєю, і русалкою, і відьмою, і воїном, і піратом, і шукачем скарбів, і астронавтом, супергероєм, хакером, грабіжником, просто мільйон різних ролей.
    Дивно, що мені спочатку подобалась Барбі, потім я відреклась від всього «дівчачого» і стала готом😂, а зараз мені 24 і я обожнюю рожевий, мій гардероб досить мінімалістичний та не яскравий, проте маю дуже багато рожевих та блискучих речей 💖
    Фіналізую: Барбі не треба робити нічого, хіба що просто випустити «звичайну Барбі», хоча така, здається вже є. Неможливо догодити абсолютно всім, зробити 500 000 варіантів ляльки, це просто не потрібно, бо кожна дитина і так сама вирішує ким буде її лялька і якою вона буде, і бачить свою Барбі по-своєму. Загально прийнятий образ Барбі - лише образ. Роль. Чомусь ми не вимагаємо від Бетмена, наприклад, бути більш бідним, бо він навʼязує хлопчикам, що вони мають бути сильними і багатими, ми не вимагаємо від вигаданої Русалоньки бути різнорасовою (когось це навіть і обурює, що теж дивно, бо це, бляха вигаданий персонаж, вона може бути хоч зелена!), ми не вимагаємо від Вінні-Пуха бути худим, бо він, як позитивний персонаж, пропагує переїдання, ображає почуття діабетиків та навʼязує стереотип, що всі ведмеді жовтого кольору. Це ж абсурд)
    Працюйте над собою, а потім над оточенням, не шукайте ворога там, де його немає, не робіть скандал заради скандалу, не створюйте диктатуру толерантності, просто живіть життя як вам хочеться, головне, не порушувати кримінальний кодекс)))

  • @user-mq9jr1um9j
    @user-mq9jr1um9j 8 місяців тому +1

    Було б цікаво послухати історію Лего

  • @Alina_Smiian
    @Alina_Smiian 9 місяців тому +2

    Дякую за цікаве відео!

  • @igornik6895
    @igornik6895 9 місяців тому +1

    Крутий чувак. Друкує для зсу норм штуки