Elektryczny grzejnik konwektorowy - jaki wybrać, jak dobrać do powierzchni, ile prądu zużywa?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 22

  • @fragles231
    @fragles231 2 роки тому +3

    Mega poradnik. Dowiedziałem się więcej niż chciałem wiedzieć Dziękuję bardzo!

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому

      Dziękujemy, dokładnie o to nam chodziło 😊.

  • @ArturZygmunt
    @ArturZygmunt 2 роки тому +2

    Świetne wideo! Brawo!

  • @ogrodowe4m
    @ogrodowe4m 2 роки тому +1

    Witam, jeżeli grzejnik będzie oddalony o 30km na działce na której nie mam internetu to czy będę miał możliwość korzystania z aplikacji i ustawiania go z domu ?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому

      Aby było to możliwe można wyposażyć domek w Internet. Chociażby router na kartę sim i stworzyć sieć dla grzejnika. Wówczas nie powinno być problemu 😊.

    • @grzesiekmieniu267
      @grzesiekmieniu267 2 місяці тому

      Idiota roku😅😂

  • @Sieben77
    @Sieben77 2 роки тому

    Bardzo informacyjny materiał, tego szukałem! A jakieś porady w kwestii wyboru miedzy grzejnikiem elektrycznym konwektorowym a olejowym? Nie mogę się zdecydować, a chodzi mi o coś pełniącego funkcję jedynego źródła ogrzewania w pokoju. Zakładam zakup urządzenia z elektronicznym termostatem, co jak rozumiem zmniejszy zużycie prądu i poprawi komfort - i właśnie tym potencjalnym zużyciem prądu się martwię.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому +2

      Jedną z różnic między tymi rodzajami jest ich zasada działania. Grzejniki konwektorowe działają na zasadzie konwekcji, która jest ruchem powietrza spowodowanym różnicą temperatur. Wyposażone zazwyczaj są w grzałkę niskotemperaturową. W związku z ich budową szybko nagrzewają się i dosyć szybko ogrzewają pomieszczenia, jednak po ich wyłączeniu dosyć szybko stają się zimne, dlatego będą dobre do pomieszczeń w których chcesz bardzo szybko podnieść temperaturę. Natomiast grzejnik olejowy posiada w swoim wnętrzu olej, który po nagrzaniu się oddaje ciepło. Samo podgrzanie oleju trochę trwa i niestety w tym przypadku grzejnik nie będzie nas grzał od razu po jego włączeniu. Za to po jego wyłączeniu nasze pomieszczenie nadal będzie ogrzewane, bo zanim olej się schłodzi mija trochę czasu 😊.
      Natomiast na zużycie prądu ma wpływ rodzaj termostatu, ale w głównej mierze jest to determinowane różnicą między temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną, oczekiwanym komfortem cieplnym i stratami ciepła jakie generuje nasz budynek (im gorzej ocieplony budynek, tym więcej ciepła ucieka i więcej energii potrzeba na ogrzanie pomieszczenia). Jeśli grzejnik ma być jedynym źródłem ogrzewania, elektroniczny termostat to naszym zdaniem bardzo ważny element, który podnosi komfort użytkowania 😊.

    • @Sieben77
      @Sieben77 2 роки тому

      @@emultimaxpl Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
      Jak najprościej rozpoznać czy grzejnik posiada elektroniczny termostat? Czy dotyczy to obecności pokrętła w panelu sterowania na grzejniki czy chodzi o coś innego?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому +1

      W grzejniku z manualnym termostatem zazwyczaj jest pokrętło do regulacji temperatury bez konkretnych wartości. W grzejniku z elektronicznym termostatem są konkretne wartości stopni Celsjusza w formie cyfrowej. Oprócz tego zazwyczaj jest możliwość zaprogramowania grzejnika aby w konkretnych godzinach utrzymywał zadaną temperaturę. Można to zobaczyć na podstawie naszych filmów o grzejnikach. Przykładowo grzejnik EWN (manualny) i EGW (elektroniczny). Oprócz tego w specyfikacji każdego produktu powinna być informacja czy termostat jest manualny czy elektroniczny 😊.

  • @AlvaroPG1
    @AlvaroPG1 2 роки тому +1

    Witam. Kiedy dostępne będą 2000w?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому +1

      Według informacji od producenta powinny być dostępne w tym tygodniu 😊.

  • @Bialy_1
    @Bialy_1 Рік тому

    Grzejnik swoją mocą ma być dostosowany do tego ile będzie energii wyciekało przez ściany i dach/sufit przy temperaturze którą chcemy osiągnąć w domu. Im wyższa będzie ta temperatura tym większa będzie różnica temperatur pomiędzy stroną wewnętrzna i zewnętrzną ściany/przegrody, a ilość uciekającej energii jest wprost proporcjonalna do tej różnicy -> zero stopni na zewnątrz, a 25 w środku oznacz więc 125% energii uciekającej przez ściany w porównaniu z sytuacją gdy w środku ustawimy jedynie 20 stopni C.
    Dlatego stwierdzenie że słabszy grzejnik zużyje więcej energii jest jakąś abstrakcją -> przecież nie zamierzamy wyłączyć grzejnika i wyjść z domu jak tylko grzejnik nagrzeje nam dom do zadanej temperatury, więc jeżeli grzejnik szybciej ogrzał dom to szybciej zacznie z niego uciekać więcej energii i więcej energii zużyjemy na podtrzymanie tej temperatury.
    Problem z małym grzejnikiem polega na tym że przy dużych mrozach może nie dać rady. Jeżeli jest na styk przy zerze i mamy wtedy np. 20 stopniach w domu to przy -20 stopniach na zewnątrz i 20 w domu ilość potrzebnej nam energii się podwoi... innymi słowy w domu będzie zimno jak w psiarni -> temperatura w domu zacznie spadać do zera stopni skoro mamy grzejnik mogący utrzymać jedynie 20 stopni różnicy pomiędzy tym co na zewnątrz, a tym co w środku.
    Dlatego warto zostawić sobie zapas mocy w grzejniku, żeby się nie okazało że przy większym mrozie nam woda w kranie zamarzła(co mogłoby się nawet skończyć rozsadzeniem instalacji wodnej z powodu tego że lód ma większą objętość).

  • @zodiak865
    @zodiak865 Рік тому

    Grzejnik z dmuchawą - ile prądu może zużywać sama dmuchawa ? czy może to wpływać na mniejszą sprawność grzejnika ? Dziękuje

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  Рік тому

      Sam silnik dmuchamy będzie pobierał od kilku do kilkunastu wat. Jeżeli chodzi o sprawność grzejnika to odda on tyle samo ciepła ile grzejnik bez dmuchawy, wiec sprawność będzie taka sama. Dmuchawa na pewno przyśpieszy rozprowadzenie ciepła co spowoduje, że ciepło będzie szybciej odczuwalne. 😊

    • @zodiak865
      @zodiak865 Рік тому

      @@emultimaxpl Dzięki .

  • @wujekalfred15
    @wujekalfred15 2 роки тому +1

    Panie kolego mylisz pojęcia. Grzejnik konwektorowy posiada dmuchawy a konwekcyjny ich nie ma ruch powietrza jest grawitacyjny

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 роки тому +5

      Pojęcie grzejnika konwektorowego i konwekcyjnego to synonimy. Nazwa grzejników konwektorowych pochodzi od konwekcji czyli grawitacyjnego rozprowadzenia ciepła. Grzejniki konwektorowe mogą posiadać dodatkowe dmuchawy (ale nie muszą). Poprawiają one rozprowadzenie ciepła co szczególnie przydatne jest przy dużych pomieszczeniach. Jednak nie są to 2 odmienne rodzaje grzejników 😊.

    • @Bialy_1
      @Bialy_1 Рік тому

      konwektor «grzejnik centralnego ogrzewania, mający konstrukcję umożliwiającą regulowany, na zasadzie konwekcji, przepływ ciepła»

  • @michadelogistyk3450
    @michadelogistyk3450 6 місяців тому

    Gdzie taki grzejnik powiesić nad oknem?.Aby najmniej strat ciepła bylo.