KÉSZÜLJ FEL! - Neked szól!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 8

  • @Beata-k3c
    @Beata-k3c 10 місяців тому +1

    Hát ez nagyon felemelő volt! Köszönöm!

  • @annakondorosinemaczonkai5560
    @annakondorosinemaczonkai5560 10 місяців тому +1

    Ámen 🙏

  • @Zsoldos856
    @Zsoldos856 10 місяців тому +5

    Én egy keresztény ember vagyok,de nem katolikus De akit mindig szívesen hallgatok ő Barsi Balázs atya.
    Olyan lelki,és szellemi kincsek birtokosa,ami nemigen jellemző sok egyház lelkészeire vezetőire..S:D:G. Köszönöm 🙏

  • @EvaKertesz-e5f
    @EvaKertesz-e5f 10 місяців тому

    Ámen!

  • @nagylajosnecsilla3507
    @nagylajosnecsilla3507 10 місяців тому +8

    JÉZUS KRISZTUS TEGNAP, MA ÉS ÖRÖKKÉ UGYANAZ!
    Ámen.
    Áldott az Ő SZENT NEVE!
    Mindörökké.
    Ámen.

  • @mmxyz787
    @mmxyz787 10 місяців тому +11

    Isten óvó tekintete tartsa Önt Isteni ember földi vezetőnknek legalább 101 éves koráig. Amen🤍😇💃

  • @ildyszi2196
    @ildyszi2196 10 місяців тому +2

    Ámen ! Jelenések 1:7 azt mondja: "Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a (gonoszok is) kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen." Adja meg Isten, hogy mi örömünkben sírjunk és ne bánatunkban, hogy mindent elveszítettünk.

  • @PéterSárkány-g9s
    @PéterSárkány-g9s 10 місяців тому +1

    Hogy még mélyebben megértsük Jézus színeváltozásának mondanivalóját, érdemes az eseményt megelőző mondatatokon is elgondolkodni:
    - Jézus mindenkit felszólít az önmegtagadásra, a kereszthordozásra, az Ő követésére, s szavaiban ott rejlik Isten dicsőséges országa eljövetelének ígérete is, a jutalmazás, illetve elmarasztalás ígéretével együtt (Mt 16, 24-27; Mk 8, 34-38; Lk 9, 23-26).
    - Rögtön ezután következik még egy ígéret, amiből kiderül az is, hogy a színeváltozás csodája nemcsak Jézus feltámadását jelzi előre, hanem az Ő dicsőséges földi országának eljövetelét is:
    “Bizony mondom nektek: az itt állók közül némelyek nem halnak meg, amíg meg nem látják az Emberfiát, amint eljön országában.ˮ (Mt 16, 28)
    “Bizony mondom nektek, hogy a jelenlévők közül lesznek, akik nem halnak meg, míg meg nem látják Isten hatalomban eljövő országát.ˮ (Mk 9, 1)
    “Igazán mondom nektek, hogy azok közül, akik itt állnak, némelyek nem halnak meg, míg meg nem látják az Isten országát.ˮ (Lk 9, 27)
    Ha megvizsgáljuk magát a színeváltozás leírását, megtalálhatjuk benne az Isten országára utaló jegyeket is: az ószövetségi üdvözültek képviseletében megdicsőülten megjelenő Mózest és Illést, az újszövetség képviselőit a három apostol személyében, és magát az egyesítő Királyt, a feltámadása után megdicsőült Jézust.
    Nem tekinthetjük véletlennek azt sem, hogy Péter, ugyan nem egészen tudatosan, de minden bizonnyal a Szentlélek által sugalmazva, önkéntelenül így reagál a történtekre:
    “Mester! Olyan jó nekünk itt lennünk! Készítsünk három sátrat: neked egyet, Mózesnek egyet és Illésnek egyet!” (Mk 9,5)
    Az egész jelenet az ószövetségi ünnepeken felnövő apostolokat önkéntelenül is az év végi aratási ünnepség “sátoros ünnepénekˮ örömteli hangulatára emlékezteti. - Ez az ünnep, azon túl, hogy általános hálaadó ünnep volt, felidézte a zsidóságban Isten csodás múltbeli tetteit, és egyben kifejezte Istenbe vetett jövőbeli reményüket is: az Ígéret Földjére, Isten Nyugalmába való bevitelüket (Lásd Zsid 3. és 4. fej.; Lev 23, 33-36; Lev 23, 39-43).
    Aki szeretné közelebbről is megismerni a sátoros ünnep üdvtörténeti jelentőségét, annak ajánlom figyelmébe a következő videókat:
    ua-cam.com/video/u6PmxypqZ9I/v-deo.html
    ua-cam.com/video/9MEHjCpJNZ0/v-deo.html
    A felhőben megjelenő és Jézus követésére felszólító Isten is része az eljövendő országnak, s az apostolokat emlékeztethette a sátoros pusztai vándorlásra, amikor Isten nappal felhő-oszlopban, éjszaka pedig tűzoszlopban kísérte a vonulásukat, s maga is sátorban, a Tabernákulumban “lakottˮ.
    Jó lenne, ha mi, keresztények, világosan látnánk Jézus színeváltozásának üdvtörténeti jelentőségét is: ebben is ott van Jézus eljövendő földi, dicsőséges országának ígérete, akárcsak a Miatyánkban, és más szentírási igékben is.