УНИКАЛНИ ИСТОРИИ за БОТЕВ, ЛЕВСКИ, ЧИКО, ГУНДИ, ЗИКО и ТУМБИ

• Опубліковано 25 бер 2024
  • Рубриката "Легендите" се завръща с нов епизод! Отдавна не бях ви срещал с легендите на футболна България, защото в момента подготвям нещо доста интересно, което се надявам, че ще мога да ви представя през лятото. Нямам търпение!
    Иван Глухчев е героят на този епизод. Той печели титлата като футболист с отбора на Ботев, а след това се превръща в най-успешния треньор със спечелен сребърен медал през 1986 година и още три бронзови.
    ⚠️НАУЧИ ПОВЕЧЕ, КАТО ИЗГЛЕДАШ ЦЕЛИЯ ЕПИЗОД! 👀
    👉АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА в UA-cam с КАМБАНКА!

@user-bl6dd1sb6w 2 місяці тому

Много добре майна!Следващия гост ако може да е легендата на българския футбол и на Локо Пд Христо Бонев😊

• @emiliyanhristozov8277
      @emiliyanhristozov8277 Місяць тому

Някой от състава на БЕРОЕ 1985/86 - Венелин Сивриев, Стефан Динев, Теньо Минчев, Кашеров, Кашмер, Данчо Митев и т. н.!

• @user-tm7yf7ml4t
    @user-tm7yf7ml4t 2 місяці тому +1

Браво ГОЛЯМ ЧОВЕК желая дълголетие и да се зарадва на купа или титла

• @colinbryce6759
    @colinbryce6759 2 місяці тому +1

Много е остарял и паметта му го подвежда на моменти. Бърка фактология. Но си остава много голям.

Човекът изглежда много добре за възрастта си :)

• @DimDos

Първо, Берое ви биха с 3:2 в Ст. З. а после със съдиите бихте в Пд с 8:1. Много честен човек, ама щял да даде мача ако не е имал шанс да стане шампион. Направо да се разплачеш.

• @borisgorski7574
      @borisgorski7574 2 місяці тому

Защо със съдиите ?

• @DimDos

@@borisgorski7574 Няколко дни преди битката в Пловдив „Берое“ гостува на „Мадара“ (Шумен) за Купата на Съветската армия. Двубоят е спечелен, но след него почти всички играчи са натровени с храна и имат стомашно-чревно разстройство. Молбата за отлагане на срещата е отхвърлена. Коремните болки не са преминали и в деня на мача с „Тракия“, който се играе пред 16 000 души. Подпомагани и от съдията Богдан Дочев домакините повеждат с 3:0 след две изключително спорни дузпи до 30-та минута. Кашмер бележи почетно в 41-та минута, но след само още две минути идва нов подарък - дузпа за 4:1. През второто полувреме „беройци“ едва се движат на терена и съвсем логично получават нови 4 гола за крайното 8:1. Тежък удар, но не и непреодолим, защото има равенство в точките.

• @DimDos

@@borisgorski7574 Три дузпи от Богдан Дочев. Приятелят на Марадона.

Смачкахме ги! Марулите не знаеха къде се намират. Ботев загуби шампионата заради нечестните присъждания на мачовете в Свищов и със Славия.

• @DimDos

​@@borisgorski7574Няколко дни преди битката в Пловдив „Берое“ гостува на „Мадара“ (Шумен) за Купата на Съветската армия. Двубоят е спечелен, но след него почти всички играчи са натровени с храна и имат стомашно-чревно разстройство. Молбата за отлагане на срещата е отхвърлена. Коремните болки не са преминали и в деня на мача с „Тракия“, който се играе пред 16 000 души. Подпомагани и от съдията Богдан Дочев домакините повеждат с 3:0 след две изключително спорни дузпи до 30-та минута. Кашмер бележи почетно в 41-та минута, но след само още две минути идва нов подарък - дузпа за 4:1. През второто полувреме „беройци“ едва се движат на терена и съвсем логично получават нови 4 гола за крайното 8:1. Тежък удар, но не и непреодолим, защото има равенство в точките.

Г-н Глухчев, не сте обективен! Забравихте да кажете, че шеф на БФС беше Иван Шпатов от Пловдив и всички военни отбори играеха за Тракия! Смешни мачове- ЦФКА Средец- Тракия 2:3 и особено Сливен - Тракия 0:3! А в Стара Загора Ивайло Стойнев му беше спасена дузпа от Ивко Ганчев! Защо не отложихте мача с БЕРОЕ след хранително отравяне, а се наложи Богдан Дочев да дава 3 дузпи! Но съдбата си знае своето! С уважение, но реалността беше друга!