Az ember gyerekének egyszer-kétszer meg kell hallgatnia a beszélgetést, olyan tömör, olyan elgondolkodtató, olyan fontos! Köszönet az együttgondolkodás lehetôségéért!
Az igazán nagy poén az lett volna, ha a beszélgetés közepén, leveszi a furcsa sapkat a fejéről és kiderül, hogy alatta egy pozitron agy van, amit egy mesterséges intelligancia irányít. :-D
Ez a.pali már elvezi ezt a hujeseget. Jézusom miről beszélnek! Egon is bele éli magát. Mert nem jó így minden így ahogy van.Regen meg sokkal egyszerűbb , jobb volt.
@@erzsebetpardi6672 Ez nem hülyeség, és tőle függetlenül is zajlanak ezek a folyamatok. És nem, nem jó így minden, ahogy van és régen sem volt minden jobb. A többi stimmel.
Рік тому+19
Imaszobor... meg is érkeztünk a "szép új világ" aranyborjújához. Ha ez az irány jelenti az említett haladó nézetet a hit kapcsán (is), akkor köszi, maradok "maradi hívő". És imádkozom továbbra is ahhoz a Mindenható Istenhez "offline módban", aki Krisztusban nagyon is valóságosan emberré lett értem, hogy visszaemeljen arra a kapcsolati szintre, amelyre eredetileg alkotva lettem... Ezt nem lehet algoritmusokkal helyttesíteni, mint ahogy magának az embernek a valóságát sem... Rónai Egon Úr! Köszönjük, hogy meg-megkongatta a félelem - ez esetben nagyon is - hasznos vészharangjait!
Szakmák százai biztosan mennek a levesbe. Az emberiség jó része már így is csak kolonc, és ez drasztikusan csak fokozódni fog. A pc-vel, mobilokkal, nettel is már le lettünk hipnózva, most konkrétan az ismert valóság fog megszűnni részben. Inkább "Apokalipszis most" érzésem, van még csak nem is aranyborjú bár az is találó.
Nagyon jó interjú lett. Feltettem a Bing chat botjának az Erkel Ferenccel kapcsolatos kérdést, a következő választ kaptam: "Erkel Ferenc nem festő, hanem zeneszerző volt. Talán a leghíresebb műve a Himnusz, amelyet Kölcsey Ferenc versére írt. A magyar nemzeti opera megteremtőjeként is ismerik, többek között a Hunyadi László és a Bánk bán című operákat komponálta."
Akkor csapjunk a lecsóba! Lehet kapaszkodni, mert a következő dolgokat tudja az M.I. tessék rajta elgondolkodni! Pl.: nem lesz szükség a médiában bemondóra, mert megalkot egy olyan Avatar-t, ami minden nézőnek szimpatikus, mind a kinézete, humora, hangja stb. Filmeket fog készíteni megalkotott karakterekkel, kitalált történettel és minden idők legtöbb Oscar -ját elnyerné, ha jogilag megilletné. Elsősorban az értelmiségi emberek munkáját fogja átvenni, nem lesznek irodai munkák, mint irodák sem, csak szerverhelyiségek, hűha... Minden ember fantáziáját le fogja alázni, nagyon durva módon! Ezt a szellemet már nem lehet visszadugni a palackba. Veszélyes és még finoman fogalmaztam...
csak tanul idővel valamit, mivel nekem már ezt válaszolta: :) Erkel Ferenc-ek melyik volt a leghíresebb festménye? Erkel Ferenc nem volt festő, hanem zeneszerző és zongorista volt, aki a 19. században élt. Erkel Ferenc nagy hatással volt a magyar zenei életre, és sok híres operát, például a Hunyadi Lászlót és az István királyt írta. Ha van bármilyen más kérdése, amely segítségre szorul, készen állok arra, hogy segítsek. Köszönöm, hogy felvetette ezt a kérdést!
Nem csak a munkankat veszik el a robotok, hanem a kreativitasunkat is??? Hmmm
Рік тому+1
25:00 AR szemüveget tervez az egyik koreai gyártó, ami szalagmunkát könnyít meg. Képzetlen munkáson rajta a szemüveg, és az AR kijelzőn kijelölve látja a beszerelni kívánt komponenst, amit ha kivesz, akkor megjelenik hova/hogyan kell behelyezni, majd kijelöli a szerszámfalon, hogy onnan melyikkel kell rögzíteni. 39:00 Az sokkal ijesztőbb, amikor bemégy dolgozni, nem működik a belépökártyád, és beengednek a lányod képét levenni az asztalról amin eddig dolgoztál.
Kérdésem az, ha az emberiség kognitív képességei a béka popsija alá süllyednek, elsorvadnak, pl. logika, emlékezet, memória, képzelet, stb.., akkor mi marad az emberből? Maradnak az érzései..? Oké.. De ezzel mit kezd az emberiség, ha ezt is a gép manipulálja? Átestünk a ló túloldalára..
A lényeg, ha Platon összes műveivel tanítják a GPT-t akkor platoni válaszokat ad, ha a náci propaganda könyvtárával tanítják akkor pedig náci cikkeket ír, és ezt addig képes csinálni amíg be van kapcsolva.🧐
Gyerekeimnek ez már természetes lesz. Nincsenek hiú reményeim arról, hogy az oktatók és az oktatási rendszerben erről már heves diskurzus megy, hogy a mai, ovisokat és kisiskolásokat hogyan készítjük fel ezekre a dolgokra. Nem feltétlen technikailag. Ők fogják megalkotni és szabályozni ezeket a dolgokat. Innen a B oldalról nézve is nyertese/vesztese leszek ennek a technológiának. 😂
Az is érdekes kérdés, hogy egy elemzés mennyire tartalmaz mély gondolatokat? - Lehet, hogy csak mi érzünk bizonyos gondolatsorokat mélyeknek, ugyanúgy, ahogy egy zeneszámot szépnek? Állítólag a mesterséges intelligencia képes megírni Beethoven 10., 11. és 12. szimfóniáját is (amik a valóságban nem léteznek), ugyanúgy, mintha Beethoven írta volna. 50 éve olvastam Stanislaw Lem-től a Solaris c. sci-fi regényt, melyben egy idegen bolygón lévő élő tenger lemásolta az oda látogató felfedezők agyának rejtett emlékeit, és ezek alapján létrehozta az egyik felfedező feleségét, aki még a földön élt és 10 éve öngyilkos lett. Ilyen alapon elképzelhető, hogy egy szemüveget feltéve (lásd az Elpusztíthatatlanok - They Live 1988 - c filmet) a mesterséges intelligencia mellénk varázsolja rég elhunyt hozzátartozóinkat. Mi pedig azt fogjuk hinni, hogy lám itt van Jézus királysága, hiszen a halottak feltámadtak, pedig ez csak egy tökéletes utánzat lesz, mely a Jelenések könyvében Antikrisztusnak (az "anti"-szó az "helyett"-et is jelent!) van nevezve.
Ez a srác 47 éves? 😲Hihetetlen. Nem lett elírva a kora egy tizessel? A 37 hihetőbb. Részemről kíváncsian várom, mire lesz képes a mesterséges intelligencia. Nemrég beszélgettem a ChatGPT-vel, gondoltam, megnézem magamnak. Főként saját magáról beszéltettem. Azt mondta, nem képes sem önállóan tanulni, sem véleményt formálni, mert csak azt tudja közvetíteni, amit beleprogramoztak a programozói. Nekem úgy tűnt, hogy jelenleg ő egy gépelni tudó, hatalmas memóriával rendelkező internetes adattár. Egy beszélő (író) gugli. Persze ez sem kevés jelen pillanatban, főleg, hogy magyarul beszéltettem és meglepően jól tudja használni a nyelvünket. Időnként rosszul ragozott, de az a 2-3 hiba belefér. Mindenesetre elkezdtem a barátkozást a jövővel, és az interjúban elhangzottak alapján ez jó döntés volt. 🙂
Ez nem a jövő, hanem már a jelen. És már most is félelmetes dolgokra képes az AI, amelyeknek túlnyomó része egyelőre nem is publikus, sőt, hétpecsétes titok... Három gigantikus méretű amerikai IT cég európai supervisora vagyok -az egyik éppen a Microsoft-, és tökéletes rálátással rendelkezem az IT trendekről és fejlesztésekről. Tökéletesebbel, mint egy kívülálló "kiberbiztonsági szakértő", aki csupán hírmorzsákból, és néhány bennfentes információból "rakja össze" a saját szubjektív véleményét és meglátásait. Persze ezzel nem azt mondom, hogy az általa elmondottaknak nincs semmilyen igazságtartalma, inkább azt, hogy a köztudomású dolgok mellett inkább csak intuitív véleményeket formál, amelyek némelyike részben vagy teljesen fedi a valóságot, és némelyik (egyelőre?) teljesen távol áll a valóságtól, a realitásoktól, és a jelenlegi fejlesztések irányától.
@@dontyouknowalready2168 Nekünk valami prototípus-szerűséget dobtak ki, szerintem most éppen az éles tesztelés folyik. Majd okosodik a szoftver, egyre pontosabb, megbízhatóbb lesz. Biztos, mert idősebb testvérei, amik (akik?) már évek óta használatban vannak, remekül teljesítenek, jobban, mint az ember. A gyógyászatban, pl. a rák felismerésében már teljesen megszokott a mesterséges intelligencia alkalmazása. Pontosabban ismeri fel a rákos daganatot, mint az ember. Ez a program nincs szem előtt, mint a ChatGPT, vagy pl. a Midjourney, így a magunkfajta földi halandók nemigen tudnak róla. De ettől még simán működik, hatékony és használják az orvosok évek óta. Ami picit jobban szem előtt van, az a Photoshopban megjelenő AI, de az, mivel konkrétan ehhez a szoftverhez fejlesztették, nem feltűnő. Ez is botladozott, amikor először - talán 3 éve - hozzákapcsolták a Photoshophoz, azóta fejlesztik és egyre jobban működik. Ennek ez az útja. Használni, fejleszteni és, ami szoftver képes tanulni, azt hagyni, hogy tanuljon.
CatGPT egyenlőre felejtős, érdemes ki próbálni a BAI Chat-et. Fedora Linuxra/ Flatpak pontosan 14 féle motor érhet el egyetlen alkalmazásban. A beszámolókat egész jól megírja:)
Szerintem vannak benne hatalmas csúsztatások, amit mond. Ha az MI dönt, miért ne válaszolhatna egy olyan kérdésre is, hogy mi alapján döntött? Miért számokkal válaszolna rá? Tanulja meg azt is, hogy tudjon válaszolni, miért döntött úgy! Valóban, az agy is, a gép is minősített adatok és adatkapcsolatok halmaza. De micsoda különbség van a kapcsolatok számában! Ok., hogy a gép a tanulás során sok kapcsolatot épít. De még az ember is csak egy-egy területen jó! Tehát minden terület mindennel kapcsolatban csak káoszos dolog jöhet ki! Az agy modellezése hol van még! Persze, hogy jól tud a gép egy témakörben vizsgázni, nyelvekről fordítani, vagy zenét szerezni, akár valakinek a stílusában. Ezeknek alapjai igen jól meghatározott adatok igen jól leírható szabályokkal, kapcsolatokkal! Meg jobb a képfeldolgozása, mivel jobb a szemnél a kamerája, a felbontása, és végigfókuszálni a teljes képet jobban megy a gépnek. Meg képi információk (és gépezet-állapotok) alapján elég korlátozottan dönteni, tehát pl. autót vezetni. Meg miért ne tudhatná a matematikát? (Persze, mert arra készül fel, amire felkészítik, még ha tanul is!
Simán és kimerítően válaszol rá, hogy mi alapján válaszol, mert ez része annak a nyelvi struktúrának amin futtatják. Hitvitákat képes lefolytatni a GPT, mert átfuttatták az összes angolra lefordított szövegen. A GPT éppen úgy mint a programozott emberek, hatalmas zagyvaságokat is képes produkálni. 😉
@@sancal7309 Nem ismerem, és örülök, ha így van, így kell lennie. Nem én mondtam, hogy nullákkal és egyekkel válaszol, hanem a srác - nem értettem, miért válaszolna úgy. Tehát az angolra lefordított szöveg a szöveg bevételének kritériuma - ha minden lehetne, végképp zöldség lenne az eredmény.... értthető, hogy így is, az eleve vonalas szövegek alapján. Itt a gubanc, minek akkor, esszencia nélkül is tudjuk... nem?
Remélem még meg fogom érni a Black Mirror c. sorozatban felvázolt San Junipero virtuális öregek otthonát, ahol a végtelenségig élvezhetem a nyugdíjas létet anélkül hogy rettegnem kellene a haláltól.
Akkor mindenki vetítsen majd magának tiszta levegőt, ivóvizet és egy ölelést? 🤪 Valahogy nem látom pl. Afrikában az embereket vidáman szomjan- vagy éhenhalni a kis virtuális szemüvegükben…
Az intelligencia az ISTEN Lelkének egyik megnyilvánulása bennünk, emberekben. Az ISTEN Lelkét nem tudjuk gépbe tenni, ezért nincs mesterséges intelligencia. Amit annak neveznek, az csak egy speciális, de élettelen szoftver, plusz egy hatalmas adatbázis.
Az én jelenlegi tudásom szerint nagyon jól működnek az AI algoritmusok és tényleg elképzelhető, amit a Keleti Arthur mondott, hogy fél vagy 1 vagy 2 éven belül már tényleg Elton John imitátor AI algoritmusok lesznek, azonban szerintem nagyon fontos kiemelni, hogy mivel az AI algoritmusok a jelenleg létező dolgokon tanulnak, ezért csak a létező dolgokból tudnak "újabb" dolgokat összerakni. Tehát ez kvázi egy legózás, ami nem ugyanaz, mint egy kutatás és felfedezés. Az ember egyenlőre ebben tér el nagyban a AI algoritmusoktól, hogy olyan dolgokat is képes elképzelni és megalkotni, amik nem is léteztek soha eddig, vagyis nem látott rá példát. De ettől függetlenül vitathatatlan, hogy az alkalmazott AI algoritmusok gyökeresen tudják megváltoztatni majd az emberiség jövőjét.
Érdekes amit írsz. Kutatás, kísérletezés. Ott is a meglévő tudást használják fel. Kipróbálnak dolgokat, variációkat. A vége az lett/lesz hogy valami új dologra jönnek/jöhetnek rá. Versírás is legózás? Vagy a zeneszerzés? Meglévő szavakat, hangokat egymás mellé teszünk valamilyen rendszer/szabályok szerint. Máris alkottunk valamit. Jót vagy rosszat? Ezt most valami kisebb rendszer alapján döntjük el.
@@FeCsa Igen, de amit az ember csinál ott van egy mögöttes koncepció. Pl. ha verset írsz van egy mögöttes cél és aki ért a versekhez az ki tudja olvasni a szavak közül. Pl. Picasso Guernica című festménye nem a csúnya figurákról szól és a taszító esztétikárpl, hanem a Guernica falu bombázásáról és az ott történt nyomorról, szörnyűségekről csak festménybe öltve. Ugyanez a helyzet rengeteg festménnyel. Ha expliciten megmondod, hogy mit fessen az AI, akkor megcsinálja de egyenlőre nem tesz mögöttes ideológiát a dolgok mögé. Ha majd igen, akkor lesz igazán emberi.
@@lipcseisandor5342 Igazad van, nem is feltétlen vitatkoznék veled. Oké, de Picasso tudta, hogy miről akar festeni, de miért úgy festette azt a hatalmas alkotást? Saját látásmódja, stílusa, "kedve" alapján lett olyan amilyen. Az érdekes kérdés lehet a MI felé, hogy amit "alkotott" azt miért úgy alkotta ahogy. :) Az utolsó mondatodhoz csak annyit, hogy nem tudom, hogy az e a cél, hogy emberi legyen. Érdekes dolgok ezek :)
@@FeCsa Ez igaz, nem feltétlen az a cél, hogy emberi legyen. Csak mi emberek ehhez tudunk viszonyítani, ugyanis más intelligens fajjal még nem találkoztunk, de nem kizárt, hogy a jövőben fogunk és akkor nem csak a saját magunknak megfelelő szintet fogjuk alapnak tekinteni :D
Ne felejtsuk el, h amit most a koznep hasznalhat ingyen, - itt hozzateszem, hogy igy is “tanul” mindenkitol, aki valamilyen formaban kommunikal vele, - annak az ennel sokkal jobban kifejlesztett unokatestvere mar regota a vezeto allamhatalmak birtokaban mukodik, “el es virul”.
Az ember szerepe ebben a világban mi lesz? Hogy eligazodjon és kibírja az MI tévedéseit, a rosszindulatát és a valóságtól elrugaszkodottságát? Hol van itt előny? Nincs olyan előny, amely ezt jó érvényre emelné!
Ezt a Drága jó Embert , ki küldeném mondjuk Afrikába Egy Misszionáris Csapatba úgy két -3 évre , Na ott mutassa meg a digitális intelligenciát !!!! Hogy az Éhező Gyerekeknek , EMBEREKNEK HOGY AD SEGÍTSÉGET ?!?!
@@szabozoltan8906 Úgy értem mint individumot nem . Nem lesz költő, és semmilyen művész belőle , bocsi. De még csak családtag sem. Nem lesz öntudata. Az már csak sci-fi fiktion lennne. . .Hála 🙏 de nem a valóság. Energetikailag , rezgés szinten, tudati szinten Nem kapcsolódik hozzánk, mert nem él.
De mi köze lesz a valósághoz egy kimódolt szöveg? A zeneszerzés még érthető... De mire jó ez? Ez a virtuális világ? Persze, mert ezt könnyebb megcsinálni, mint egy számomra hasznos munkát végző gépet? Ez csak arra jó, hogy manipuláljon akár tömegeket - mint ahogy a játékok és a közösségi média manipulálja az embereket. Nem jó eredményt lehet látni most a világban... - Ja, gondolom, lesz egy szolgálónak kiképzett emberréteg - mert a környezetet azért valósan meg kell teremteni, nem?
Anno a könyvektől féltették a világot, mondván, elkorcsosul a memóriánk, ha minden le van írva. A géprombolók a munkájukat féltették. Sok időnek kell eltelnie, hogy az ismeretlent befogadjuk, megszokjuk. Elismerem, ami új és ismeretlen, az lehet félelmetes. Nekem is, persze. Ugyanakkor csodálatos. Emberek hozták létre.
@@andie8706 Sem a hangjuk nem hasonlít egymásra, sem a beszédjük dinamikája, és úgy általában teljesen más a két hang minden vokális jellemzője. Én tökéletesen hallom az óriási különbségeket az abszolút hallásommal, majdnem 45 évnyi "zongorás múlttal", és több évtizednyi stúdióban (is) eltöltött idővel. Létezik jónéhány számítógépes program, és mobileszközökre is letölthető app, amelyek látványosan megmutatják két ének-, vagy beszédhang egyezőségeit, és különbségeit is. Le kell tölteni ezek közül egyet, és vizuálisan is láthatóvá válnak a két hang közötti különbségek, de néhány program akár százalékos arányban is képes meghatározni két hang közötti egyezőséget, illetve különbséget. Profi zenészek nélkülözhetetlen kellékei az ilyen programok, de a zenei jogvédelem is nagy hasznát veszi a plagizálás kiszűrésére, és nem utolsó sorban a kriminalisztika, és a hírszerzés mindennapos eszközei is ezek a hanganalitikai programok...😉
Erős ferdítés amit mond, ilyen egyszerű kérdésekkel közel sem lehet kifacsarni a választ hogy?: meghekkelhetem e, a szomszéd wifijét ? Amúgy is túlhaladott dolog, mondjuk manapság nem tudom kinek lenne szüksége a szomszéd wifi elérésére.
Arra lesz jo ez a robotvilag,h kiirtsak az emberek felet emberi kez erintese nelkul...nem mindig azt pumpoljak,h tul sokan vagyunk a foldon? Ami mellesleg kamu csak egy kicsit szamolni kellene az emberek letszamat es a fold teruletet...naiv az aki azt gondolja ,h majd az emberiseg hasznara csinaljak a m.i.-t...
Az ember gyerekének egyszer-kétszer meg kell hallgatnia a beszélgetést, olyan tömör, olyan elgondolkodtató, olyan fontos! Köszönet az együttgondolkodás lehetôségéért!
Én Nyomdászként éltem, ólombetűvel kezdtem. Valóban szédítően gyors a változás. Remélem megoldjuk.
Az igazán nagy poén az lett volna, ha a beszélgetés közepén, leveszi a furcsa sapkat a fejéről és kiderül, hogy alatta egy pozitron agy van, amit egy mesterséges intelligancia irányít. :-D
Hasonló jutott nekem is eszembe....
Ez a.pali már elvezi ezt a hujeseget. Jézusom miről beszélnek! Egon is bele éli magát. Mert nem jó így minden így ahogy van.Regen meg sokkal egyszerűbb , jobb volt.
@@erzsebetpardi6672 Ez nem hülyeség, és tőle függetlenül is zajlanak ezek a folyamatok. És nem, nem jó így minden, ahogy van és régen sem volt minden jobb. A többi stimmel.
Imaszobor... meg is érkeztünk a "szép új világ" aranyborjújához. Ha ez az irány jelenti az említett haladó nézetet a hit kapcsán (is), akkor köszi, maradok "maradi hívő". És imádkozom továbbra is ahhoz a Mindenható Istenhez "offline módban", aki Krisztusban nagyon is valóságosan emberré lett értem, hogy visszaemeljen arra a kapcsolati szintre, amelyre eredetileg alkotva lettem... Ezt nem lehet algoritmusokkal helyttesíteni, mint ahogy magának az embernek a valóságát sem... Rónai Egon Úr! Köszönjük, hogy meg-megkongatta a félelem - ez esetben nagyon is - hasznos vészharangjait!
Szakmák százai biztosan mennek a levesbe. Az emberiség jó része már így is csak kolonc, és ez drasztikusan csak fokozódni fog. A pc-vel, mobilokkal, nettel is már le lettünk hipnózva, most konkrétan az ismert valóság fog megszűnni részben. Inkább "Apokalipszis most" érzésem, van még csak nem is aranyborjú bár az is találó.
Nagyon szep es igazsagos comment
Nagyon jó interjú lett. Feltettem a Bing chat botjának az Erkel Ferenccel kapcsolatos kérdést, a következő választ kaptam: "Erkel Ferenc nem festő, hanem zeneszerző volt. Talán a leghíresebb műve a Himnusz, amelyet Kölcsey Ferenc versére írt. A magyar nemzeti opera megteremtőjeként is ismerik, többek között a Hunyadi László és a Bánk bán című operákat komponálta."
Ez szuper beszélgetés volt, elképesztően érdekes téma, köszönjük ❤
Nagyon izgalmas téma, hasznos beszélgetés volt. Jómagam, zeneszerzőként is szívesen beszélgetnék róla.
Respect ezért a beszélgetésért! Arthur szimpatikus érdekes, egyben félelmetes is a mesterséges intelligencia!
Az AI azt teszi amire a rendszergazda programozza.
És ki programozza a rendszergazdákat?
@@botidobra6221 Informatikusok
@@botidobra6221 Még egyszer meg kellene hallgatni, ugyanis már nem ilyen egyszerű a helyzet (a mesterséges neurális hálózatok esetén).
Akkor csapjunk a lecsóba!
Lehet kapaszkodni, mert a következő dolgokat tudja az M.I. tessék rajta elgondolkodni!
Pl.: nem lesz szükség a médiában bemondóra, mert megalkot egy olyan Avatar-t, ami minden nézőnek szimpatikus, mind a kinézete, humora, hangja stb.
Filmeket fog készíteni megalkotott karakterekkel, kitalált történettel és minden idők legtöbb Oscar -ját elnyerné, ha jogilag megilletné. Elsősorban az értelmiségi emberek munkáját fogja átvenni, nem lesznek irodai munkák, mint irodák sem, csak szerverhelyiségek, hűha... Minden ember fantáziáját le fogja alázni, nagyon durva módon! Ezt a szellemet már nem lehet visszadugni a palackba. Veszélyes és még finoman fogalmaztam...
De a kétkezi munkákat is át tudja és fogja venni. Sokkal előbb, mint az értelmiségiek munkáját.
Most már rájöttem miért nem foglalkoznak az oktatással. 🤔
👏👍Látod, ezt a GPT nem "értené". 😉
csak tanul idővel valamit, mivel nekem már ezt válaszolta: :)
Erkel Ferenc-ek melyik volt a leghíresebb festménye?
Erkel Ferenc nem volt festő, hanem zeneszerző és zongorista volt, aki a 19. században élt. Erkel Ferenc nagy hatással volt a magyar zenei életre, és sok híres operát, például a Hunyadi Lászlót és az István királyt írta.
Ha van bármilyen más kérdése, amely segítségre szorul, készen állok arra, hogy segítsek. Köszönöm, hogy felvetette ezt a kérdést!
Nagyon jó beszélgetés volt.
Nagyon jó beszélgetés volt :)
Félelmetes ez a Mesterséges Intelligencia....
Nem csak a munkankat veszik el a robotok, hanem a kreativitasunkat is??? Hmmm
25:00 AR szemüveget tervez az egyik koreai gyártó, ami szalagmunkát könnyít meg. Képzetlen munkáson rajta a szemüveg, és az AR kijelzőn kijelölve látja a beszerelni kívánt komponenst, amit ha kivesz, akkor megjelenik hova/hogyan kell behelyezni, majd kijelöli a szerszámfalon, hogy onnan melyikkel kell rögzíteni.
39:00 Az sokkal ijesztőbb, amikor bemégy dolgozni, nem működik a belépökártyád, és beengednek a lányod képét levenni az asztalról amin eddig dolgoztál.
Kérdésem az, ha az emberiség kognitív képességei a béka popsija alá süllyednek, elsorvadnak, pl. logika, emlékezet, memória, képzelet, stb.., akkor mi marad az emberből?
Maradnak az érzései..? Oké.. De ezzel mit kezd az emberiség, ha ezt is a gép manipulálja?
Átestünk a ló túloldalára..
A lényeg, ha Platon összes műveivel tanítják a GPT-t akkor platoni válaszokat ad, ha a náci propaganda könyvtárával tanítják akkor pedig náci cikkeket ír, és ezt addig képes csinálni amíg be van kapcsolva.🧐
Gyerekeimnek ez már természetes lesz. Nincsenek hiú reményeim arról, hogy az oktatók és az oktatási rendszerben erről már heves diskurzus megy, hogy a mai, ovisokat és kisiskolásokat hogyan készítjük fel ezekre a dolgokra. Nem feltétlen technikailag. Ők fogják megalkotni és szabályozni ezeket a dolgokat. Innen a B oldalról nézve is nyertese/vesztese leszek ennek a technológiának. 😂
Az is érdekes kérdés, hogy egy elemzés mennyire tartalmaz mély gondolatokat? - Lehet, hogy csak mi érzünk bizonyos gondolatsorokat mélyeknek, ugyanúgy, ahogy egy zeneszámot szépnek? Állítólag a mesterséges intelligencia képes megírni Beethoven 10., 11. és 12. szimfóniáját is (amik a valóságban nem léteznek), ugyanúgy, mintha Beethoven írta volna. 50 éve olvastam Stanislaw Lem-től a Solaris c. sci-fi regényt, melyben egy idegen bolygón lévő élő tenger lemásolta az oda látogató felfedezők agyának rejtett emlékeit, és ezek alapján létrehozta az egyik felfedező feleségét, aki még a földön élt és 10 éve öngyilkos lett. Ilyen alapon elképzelhető, hogy egy szemüveget feltéve (lásd az Elpusztíthatatlanok - They Live 1988 - c filmet) a mesterséges intelligencia mellénk varázsolja rég elhunyt hozzátartozóinkat. Mi pedig azt fogjuk hinni, hogy lám itt van Jézus királysága, hiszen a halottak feltámadtak, pedig ez csak egy tökéletes utánzat lesz, mely a Jelenések könyvében Antikrisztusnak (az "anti"-szó az "helyett"-et is jelent!) van nevezve.
Igen....az egészet elborzadva hallgattam! 😢
"Az szörnyű, ha egy robot a legjobb a barátom."
Valóban.
Ez a srác 47 éves? 😲Hihetetlen. Nem lett elírva a kora egy tizessel? A 37 hihetőbb.
Részemről kíváncsian várom, mire lesz képes a mesterséges intelligencia. Nemrég beszélgettem a ChatGPT-vel, gondoltam, megnézem magamnak. Főként saját magáról beszéltettem. Azt mondta, nem képes sem önállóan tanulni, sem véleményt formálni, mert csak azt tudja közvetíteni, amit beleprogramoztak a programozói. Nekem úgy tűnt, hogy jelenleg ő egy gépelni tudó, hatalmas memóriával rendelkező internetes adattár. Egy beszélő (író) gugli. Persze ez sem kevés jelen pillanatban, főleg, hogy magyarul beszéltettem és meglepően jól tudja használni a nyelvünket. Időnként rosszul ragozott, de az a 2-3 hiba belefér.
Mindenesetre elkezdtem a barátkozást a jövővel, és az interjúban elhangzottak alapján ez jó döntés volt. 🙂
Ez nem a jövő, hanem már a jelen.
És már most is félelmetes dolgokra képes az AI, amelyeknek túlnyomó része egyelőre nem is publikus, sőt, hétpecsétes titok...
Három gigantikus méretű amerikai IT cég európai supervisora vagyok -az egyik éppen a Microsoft-, és tökéletes rálátással rendelkezem az IT trendekről és fejlesztésekről.
Tökéletesebbel, mint egy kívülálló "kiberbiztonsági szakértő", aki csupán hírmorzsákból, és néhány bennfentes információból "rakja össze" a saját szubjektív véleményét és meglátásait.
Persze ezzel nem azt mondom, hogy az általa elmondottaknak nincs semmilyen igazságtartalma, inkább azt, hogy a köztudomású dolgok mellett inkább csak intuitív véleményeket formál, amelyek némelyike részben vagy teljesen fedi a valóságot, és némelyik (egyelőre?) teljesen távol áll a valóságtól, a realitásoktól, és a jelenlegi fejlesztések irányától.
@@richsimon001 Oké. 🙂
@@dontyouknowalready2168 Még a gyerekkorát éli, majd fejlődik.
@@dontyouknowalready2168 Nekünk valami prototípus-szerűséget dobtak ki, szerintem most éppen az éles tesztelés folyik. Majd okosodik a szoftver, egyre pontosabb, megbízhatóbb lesz. Biztos, mert idősebb testvérei, amik (akik?) már évek óta használatban vannak, remekül teljesítenek, jobban, mint az ember.
A gyógyászatban, pl. a rák felismerésében már teljesen megszokott a mesterséges intelligencia alkalmazása. Pontosabban ismeri fel a rákos daganatot, mint az ember. Ez a program nincs szem előtt, mint a ChatGPT, vagy pl. a Midjourney, így a magunkfajta földi halandók nemigen tudnak róla. De ettől még simán működik, hatékony és használják az orvosok évek óta. Ami picit jobban szem előtt van, az a Photoshopban megjelenő AI, de az, mivel konkrétan ehhez a szoftverhez fejlesztették, nem feltűnő. Ez is botladozott, amikor először - talán 3 éve - hozzákapcsolták a Photoshophoz, azóta fejlesztik és egyre jobban működik. Ennek ez az útja. Használni, fejleszteni és, ami szoftver képes tanulni, azt hagyni, hogy tanuljon.
Én, ezt az egészet nem tartom normális dolognak.!Félelmetes!
Te , normális vagy ?
@@joepataki9659 Igen! Teljesen normális vagyok!!!
Lehet, hogy te nem vagy az? 🙂
Ez az emberszerű riportalany már olyan mint a gépei, amiknek az imádatában él.
CatGPT egyenlőre felejtős, érdemes ki próbálni a BAI Chat-et. Fedora Linuxra/ Flatpak pontosan 14 féle motor érhet el egyetlen alkalmazásban. A beszámolókat egész jól megírja:)
Alkalmazkodni? Kinek is vagyunk kiszolgáltatva? Az isten majma tobzódik... Az utolsó próbálkozásai. Jöjj el Uram, Jézus!
Azért a 45. perc után..megkaptam a választ erről az egész virtuális rendszerről..elképesztő,de félelmetes!
Az Ember tragédiája jutott az eszembe, a 12. szín, a falanszter...
Szerintem vannak benne hatalmas csúsztatások, amit mond. Ha az MI dönt, miért ne válaszolhatna egy olyan kérdésre is, hogy mi alapján döntött? Miért számokkal válaszolna rá? Tanulja meg azt is, hogy tudjon válaszolni, miért döntött úgy! Valóban, az agy is, a gép is minősített adatok és adatkapcsolatok halmaza. De micsoda különbség van a kapcsolatok számában! Ok., hogy a gép a tanulás során sok kapcsolatot épít. De még az ember is csak egy-egy területen jó! Tehát minden terület mindennel kapcsolatban csak káoszos dolog jöhet ki! Az agy modellezése hol van még! Persze, hogy jól tud a gép egy témakörben vizsgázni, nyelvekről fordítani, vagy zenét szerezni, akár valakinek a stílusában. Ezeknek alapjai igen jól meghatározott adatok igen jól leírható szabályokkal, kapcsolatokkal! Meg jobb a képfeldolgozása, mivel jobb a szemnél a kamerája, a felbontása, és végigfókuszálni a teljes képet jobban megy a gépnek. Meg képi információk (és gépezet-állapotok) alapján elég korlátozottan dönteni, tehát pl. autót vezetni. Meg miért ne tudhatná a matematikát? (Persze, mert arra készül fel, amire felkészítik, még ha tanul is!
Simán és kimerítően válaszol rá, hogy mi alapján válaszol, mert ez része annak a nyelvi struktúrának amin futtatják. Hitvitákat képes lefolytatni a GPT, mert átfuttatták az összes angolra lefordított szövegen. A GPT éppen úgy mint a programozott emberek, hatalmas zagyvaságokat is képes produkálni. 😉
@@sancal7309 Nem ismerem, és örülök, ha így van, így kell lennie. Nem én mondtam, hogy nullákkal és egyekkel válaszol, hanem a srác - nem értettem, miért válaszolna úgy. Tehát az angolra lefordított szöveg a szöveg bevételének kritériuma - ha minden lehetne, végképp zöldség lenne az eredmény.... értthető, hogy így is, az eleve vonalas szövegek alapján.
Itt a gubanc, minek akkor, esszencia nélkül is tudjuk... nem?
ua-cam.com/video/WqdB-ycQWKs/v-deo.html
Kizárólag Ruff Tibor véleménye számít.
összefonodott kvantumállapotot nem lehet informáciotovábbitásra felhasználni
Fraktál🙂
Egy sokkal fiatalabb,elrugaszkodottabb,nyitott elméjűbb emberrel kellett volna ezt megbeszélni mint Egon.
Ex érdekes és félelmetes 😮
A spirituális dolgok már maradiak lesznek a lányoknak, a jövő 😊az amikor az ismerősünk az AI által megteremtett oroszlán képében jön felénk.
Nagyon jò
Visszavágyjuk a" nem vagyo robot" melletti pipa korszakot...
Egyre több mindenben lesz jobb a robot, mint az ember, így kívánatosabb is... viszont egyre több az ember a Földön... hova fog ez az egész vezetni?...
Elkezdjük kiírtani magunkat, a maradékkal meg végeznek a 🤖 robotok. 😢 Várjuk csak, honnét ismerős ez nekem?!😮
Mi a faszom még nem ez a pali???!😂😂😂
Remélem még meg fogom érni a Black Mirror c. sorozatban felvázolt San Junipero virtuális öregek otthonát, ahol a végtelenségig élvezhetem a nyugdíjas létet anélkül hogy rettegnem kellene a haláltól.
Akkor mindenki vetítsen majd magának tiszta levegőt, ivóvizet és egy ölelést? 🤪 Valahogy nem látom pl. Afrikában az embereket vidáman szomjan- vagy éhenhalni a kis virtuális szemüvegükben…
Az intelligencia az ISTEN Lelkének egyik megnyilvánulása bennünk, emberekben. Az ISTEN Lelkét nem tudjuk gépbe tenni, ezért nincs mesterséges intelligencia. Amit annak neveznek, az csak egy speciális, de élettelen szoftver, plusz egy hatalmas adatbázis.
Az én jelenlegi tudásom szerint nagyon jól működnek az AI algoritmusok és tényleg elképzelhető, amit a Keleti Arthur mondott, hogy fél vagy 1 vagy 2 éven belül már tényleg Elton John imitátor AI algoritmusok lesznek, azonban szerintem nagyon fontos kiemelni, hogy mivel az AI algoritmusok a jelenleg létező dolgokon tanulnak, ezért csak a létező dolgokból tudnak "újabb" dolgokat összerakni. Tehát ez kvázi egy legózás, ami nem ugyanaz, mint egy kutatás és felfedezés. Az ember egyenlőre ebben tér el nagyban a AI algoritmusoktól, hogy olyan dolgokat is képes elképzelni és megalkotni, amik nem is léteztek soha eddig, vagyis nem látott rá példát. De ettől függetlenül vitathatatlan, hogy az alkalmazott AI algoritmusok gyökeresen tudják megváltoztatni majd az emberiség jövőjét.
Érdekes amit írsz. Kutatás, kísérletezés. Ott is a meglévő tudást használják fel. Kipróbálnak dolgokat, variációkat. A vége az lett/lesz hogy valami új dologra jönnek/jöhetnek rá. Versírás is legózás? Vagy a zeneszerzés? Meglévő szavakat, hangokat egymás mellé teszünk valamilyen rendszer/szabályok szerint. Máris alkottunk valamit. Jót vagy rosszat? Ezt most valami kisebb rendszer alapján döntjük el.
@@FeCsa Igen, de amit az ember csinál ott van egy mögöttes koncepció. Pl. ha verset írsz van egy mögöttes cél és aki ért a versekhez az ki tudja olvasni a szavak közül. Pl. Picasso Guernica című festménye nem a csúnya figurákról szól és a taszító esztétikárpl, hanem a Guernica falu bombázásáról és az ott történt nyomorról, szörnyűségekről csak festménybe öltve. Ugyanez a helyzet rengeteg festménnyel. Ha expliciten megmondod, hogy mit fessen az AI, akkor megcsinálja de egyenlőre nem tesz mögöttes ideológiát a dolgok mögé. Ha majd igen, akkor lesz igazán emberi.
@@lipcseisandor5342 Igazad van, nem is feltétlen vitatkoznék veled. Oké, de Picasso tudta, hogy miről akar festeni, de miért úgy festette azt a hatalmas alkotást? Saját látásmódja, stílusa, "kedve" alapján lett olyan amilyen. Az érdekes kérdés lehet a MI felé, hogy amit "alkotott" azt miért úgy alkotta ahogy. :) Az utolsó mondatodhoz csak annyit, hogy nem tudom, hogy az e a cél, hogy emberi legyen. Érdekes dolgok ezek :)
@@FeCsa Ez igaz, nem feltétlen az a cél, hogy emberi legyen. Csak mi emberek ehhez tudunk viszonyítani, ugyanis más intelligens fajjal még nem találkoztunk, de nem kizárt, hogy a jövőben fogunk és akkor nem csak a saját magunknak megfelelő szintet fogjuk alapnak tekinteni :D
Ne felejtsuk el, h amit most a koznep hasznalhat ingyen, - itt hozzateszem, hogy igy is “tanul” mindenkitol, aki valamilyen formaban kommunikal vele, - annak az ennel sokkal jobban kifejlesztett unokatestvere mar regota a vezeto allamhatalmak birtokaban mukodik, “el es virul”.
Az ember szerepe ebben a világban mi lesz? Hogy eligazodjon és kibírja az MI tévedéseit, a rosszindulatát és a valóságtól elrugaszkodottságát? Hol van itt előny? Nincs olyan előny, amely ezt jó érvényre emelné!
És honnan tudjuk, hogy az MI rosszindulatú?
Mi az a szemovár? :-D
Kérdezd meg a chat AI-t😊
Amit a Kínaiak lekoppintottak a ruszkiktól..😂
Infantilis gyerekek vagyunk...elkeserítő
Drágabolgárúrnál és betelefonálói többségénél értelmesebb a mesterséges intelligencia. :😀
Hogy neked ez jutott eszedbe a beszélgetésről! Hát szerintem akkor mondhatom, hogy a fidesz szavazóinál még egy döglött tyúk is értelmesebb.
Ezt a Drága jó Embert , ki küldeném mondjuk Afrikába Egy Misszionáris Csapatba úgy két -3 évre , Na ott mutassa meg a digitális intelligenciát !!!! Hogy az Éhező Gyerekeknek , EMBEREKNEK HOGY AD SEGÍTSÉGET ?!?!
"ki küldeném" Egybe!!!
Johnny Sins
Szegény Egon. Nyilván még nem hallott madarat énekelni.
Egy embert nem helyettesíthet gep.
Egyet nem, de majd több milliárdot igen...
@@szabozoltan8906 Úgy értem mint individumot nem . Nem lesz költő, és semmilyen művész belőle , bocsi. De még csak családtag sem. Nem lesz öntudata. Az már csak sci-fi fiktion lennne. . .Hála 🙏 de nem a valóság. Energetikailag , rezgés szinten, tudati szinten Nem kapcsolódik hozzánk, mert nem él.
Kivéve az esztergályost, hegesztőt, parasztot, fejőnőt, bérszámfejtőt, gépírónőt, stb.
@@V_Atti de mint indivídumot azt sem! Ezek sztereotípiak. Az eszergalyos is lehet nagy tanító, v. Rejtett guru, ahogy a hegesztő is.
De mi köze lesz a valósághoz egy kimódolt szöveg? A zeneszerzés még érthető...
De mire jó ez? Ez a virtuális világ? Persze, mert ezt könnyebb megcsinálni, mint egy számomra hasznos munkát végző gépet?
Ez csak arra jó, hogy manipuláljon akár tömegeket - mint ahogy a játékok és a közösségi média manipulálja az embereket. Nem jó eredményt lehet látni most a világban... - Ja, gondolom, lesz egy szolgálónak kiképzett emberréteg - mert a környezetet azért valósan meg kell teremteni, nem?
Kiküldeném a tajgába ezt a jòembert digitális támogatòrendszerek nélkül. Tehát egy fejszével.
De csak mert egy Buzi vagy
Anno a könyvektől féltették a világot, mondván, elkorcsosul a memóriánk, ha minden le van írva. A géprombolók a munkájukat féltették. Sok időnek kell eltelnie, hogy az ismeretlent befogadjuk, megszokjuk. Elismerem, ami új és ismeretlen, az lehet félelmetes. Nekem is, persze. Ugyanakkor csodálatos. Emberek hozták létre.
Magyar hangja Varnus Xaver :)
Kié?🤔
Tényleg hasonlít a hangjuk. A beszédük dinamikája is hasonló. 🙂
@@andie8706
Sem a hangjuk nem hasonlít egymásra, sem a beszédjük dinamikája, és úgy általában teljesen más a két hang minden vokális jellemzője.
Én tökéletesen hallom az óriási különbségeket az abszolút hallásommal, majdnem 45 évnyi "zongorás múlttal", és több évtizednyi stúdióban (is) eltöltött idővel.
Létezik jónéhány számítógépes program, és mobileszközökre is letölthető app, amelyek látványosan megmutatják két ének-, vagy beszédhang egyezőségeit, és különbségeit is.
Le kell tölteni ezek közül egyet, és vizuálisan is láthatóvá válnak a két hang közötti különbségek, de néhány program akár százalékos arányban is képes meghatározni két hang közötti egyezőséget, illetve különbséget.
Profi zenészek nélkülözhetetlen kellékei az ilyen programok, de a zenei jogvédelem is nagy hasznát veszi a plagizálás kiszűrésére, és nem utolsó sorban a kriminalisztika, és a hírszerzés mindennapos eszközei is ezek a hanganalitikai programok...😉
@@richsimon001 Jól van. 🙂
A tudomany teszi tonkre a foldet sajnos.Szamomra ez felelmetes.
Szerintem ez borzalmas.
Artur nem ember
Erős ferdítés amit mond, ilyen egyszerű kérdésekkel közel sem lehet kifacsarni a választ hogy?: meghekkelhetem e, a szomszéd wifijét ?
Amúgy is túlhaladott dolog, mondjuk manapság nem tudom kinek lenne szüksége a szomszéd wifi elérésére.
Ennek fazik a feje, vagy mi?
nyikhaj mint az kriptos csávó, jövőkutató??? a jelent mondja meg ne álmodozz ha ébren vagy
Arra lesz jo ez a robotvilag,h kiirtsak az emberek felet emberi kez erintese nelkul...nem mindig azt pumpoljak,h tul sokan vagyunk a foldon? Ami mellesleg kamu csak egy kicsit szamolni kellene az emberek letszamat es a fold teruletet...naiv az aki azt gondolja ,h majd az emberiseg hasznara csinaljak a m.i.-t...
Most is pont a mesterseges intelligenciat hasznalom tobb munkafolyamathoz. Muvesz vagyok, sokat segit pl szoveg irasban (marketing)