Idáig bárhogy próbálkoztam barátkozni az Azullal, egyáltalán nem vonzott, pedig nagyon jó véleményeket olvastam róla. Most az új csokoládé műhelyes kiadás miatt újra megpróbálkoztam vele és csak annyit mondanék, hogy köszönöm! Ez az első olyan videó az Azulról, ami tényleg felkeltette az érdeklődésemet. Minden nagyon érthetően és letisztultan lett bemutatva és nem lett unalmas vagy túl hosszú a videó. Szuper bemutató lett
Köszönjük szépen a bemutatót. Nemrég vettük a játékot, és a leírás alapján meglehetősen nehezen érthető, de a videó után minden világos. Őszintén ajánlom az Azult, nagyon szórakoztató.
Nagyon jó bemutató és szabály magyarázat. Minden érthető, nagyon szeretem a videóidat. Ne hagy abba, és még sok sok szabály magyarázatot várunk ;) Csak így tovább!!!!
Megnéztem pár videót az Azul ismertetéséről: a Tiéd az egyetlen, amelyik teljesen világosan, érthetően bemutatja a játékot, abszolút átláthatóvá téve az első pillanattól. Köszönet érte! (holnap fogjuk kibontani a dobozt... :)
Köszönöm, hogy 13 perc alatt megtanítottál minket játszani, ahelyett, hogy mindenki ásítozott volna, miközben felolvasom a szabályt :) Csinálj még sok videót, mert már nagyon unják a hangom! :D
Nem felolvasni kell a szabályt, hanem a játékot tanítani. De mindegyik játék kér szellemi befektetést. Ezt nem értem a felnőttekben. Teljesen kiölte belőletek az iskola a tanulási vágyat? Bocs, de ez bosszant.
A játék brutál jó!!! A videó nagyon jó, jól elvan magyarázva, érthető. Tudom nem a szabály szerint van, de.... Mi úgy játszunk, hogy felváltva kezdjük a köröket. És néha úgy, hogy az győz aki kirakata a teljes falat. Így sokkal hosszabb a játék idő. Próbáljátok ki.! Nekünk ez bejött. Feliratkoztam!
Nagyon szeretem a játékbemutatóidat (mindegy, melyik milyen hosszú), mert jól vezeted végig rajta az érdeklődőt, és teljesen megismerhető a videókon keresztül a játék! Nem tudom, mennyire előre szerkesztett a mondanivaló, de remekül fel van építve. Elismerésem! A társasjátékos barátaim nevében is köszönöm, a játékbemutató videókba tett munkát, időt és lelkesedést!
Nagyon köszi! :) Mindig adott pillanatban találom ki a szerkezetet és a mondanivalót. Egyszerűen nem tudok előre készülni ezekre, úgyhogy a saját logikám szerint készül mindig a videó, úgy állok hozzá, ha most el kell mondanom valakinek ott helyben, hogy mi ez a játék, mivel kezdeném, mit hagynék a végére, stb. Ez így tehát eléggé intuitív, és ez van, amikor jobban sikerül, van amikor nem. Szerencsére általában használható az eredmény. :)
Mindig mosolyogva hallgatom a játékok különböző kezdőszabályait. Még szerencse, hogy a Mars Terraformálásnál nem az találták ki, hogy: "Az kezd, aki utoljára a Marson járt..." Amúgy jó bemutató. Várólistára tettem neked köszönhetően.
Szia! Köszönöm! :) Sajnos a legtöbb kezdőjátékos szabály elég uncsi, és legtöbbször erőltetett is. Én azokat kedvelem már, ahova bátran beírják, hogy döntsétek el, ahogy akarjátok. :D
@@d3meeples A klasszikus kockadobós játékoknál ez egyszerű volt, mivel ezek háttérbe szorultak, ezért mindenki elkezdett ötletelni, hogy mi legyen helyette. :)
A második forduló 2. behelyezett 2. csempéjénél 2 ponttal elszámoltad, amikor függőlegesen is és vízszintesen is 1-1 kapcsolódása volt a csempének.Csak 2 pontot húztál be. Csak azért írom, mert engem megzavart és csak később derül ki.
Köszi ismét a jó bemutatót! És tetszik benne (bár másban is volt) hogy (ha nem is szándékosan?) nem csak bemutatod a szabályokat, hanem belecsempészted a játékmenet bemutatót is! :)
Gábor Bóta , minden ami jól sikerül, szándékos, és minden ami nem, az csak véletlen. :P Viccet félretéve itt egyértelműen ezt a módszert éreztem célravezetőnek, még ha ettől hosszú is lett a videó.
Nem kicsit, teljesen absztrakt. Szeretem, bár szerintem sok legalább ennyire jó játék van, ami kevesebb figyelmet kap. Hiába, manapság kell ez a felturbózott látványvilág a sikerhez.
3 роки тому
@@d3meeples Tényleg a te videóidból ismerhetők meg legjobban a játékok, köszönet érte! Talán egy kis magánvélemény a végén elférne. Az Azulnál például mindenki csak rajong érte, de te itt a kommentben kimondod, hogy "sok legalább ennyire jó játék van". És én is így érzem. A lehetőségekhez, választásokhoz képest sok a szabály, sok a pontozás. Ennek egész biztos az az eredménye, hogy sokan ellépik, elszámolják magukat, tévesztenek, amit utólag észrevenni, nagyon rossz érzés lehet. Nekem tuti az lenne. Ez nem az én játékom, és ezt jobb a videód alapján eldönteni, mint megvétel után csalódni. Amúgy az ilyen játékoknak (ahogy a bonyolultabb pasziánszoknak is) nagyon jót tesz, ha számítógépre kerülnek, a gép ugyanis nem engedi a hibázást és gyorsan pontosan számol.
Szia. Azt szeretném kérdezni miért 4 pont amikor függőlegesen meg vízszintesen is van 1 szomszédos csempe? Az miért nem csak 3 pont miért számoljuk bele 2x a lerakott csempét?
Szia! Hát... Mert ez a szabály. :) Lehetne más is, de a szerző (vagy a fejlesztő csapat) így álmodta meg a pontozást, hogy minden függőlegesen és minden vízszintesen érintkező csempe is számít, így a lerakott 2x.
Egész megtetszett ez a játék a Sagrada után, és miközben nézelődtem, megtaláltam, hogy ennek a játéknak van egy "testvére", ami "Azul: Sintra üvegcsodái" néven fut. Esetleg az meg van? Ha igen, a 2 közül melyiket találod jobbnak?
Szia! Én a kettő közül, ha muszáj lenne választani, a Sintra üvegcsodáit választanám. Egyrészt azért, mert az eredeti Azul is játszható vele egy kis csalással: boardgamegeek.com/filepage/180765/player-board-play-azul-sintra-tiles Másrészt szerintem érdekesebbek a döntések benne. DE, nehezebb is, szóval full kezdővel sima Azul ajánlott. A társasozásban kicsit járatosabbaknak már simán menni fog a Sintra is.
Szia, Ha jól értettem azt mondtad, hogy akkor van vége a játéknak ha egy sor betelik. Aztán viszont pontozás áll azt mondtad, hogy több sor is be telhet így az soronként +2 pont. Lehet, hogy én értettem félre, kérlek javíts ki ha rosszul értettem. 🙂
Szia! A kettő nem zárja ki egymást. Ahhoz, hogy a játék véget érjen, legalább 1 befejezett sorra van szükség. De a teljes forduló attól még végigmegy, és így több sor is teljessé válhat.
Szia, nagyon tetszett a videó, most karácsonyra kapta kislányom a játékot és megnéztük, hogyan kell játszani. Egy valami zavar. A kis fekete pontszámító kocka nagyon könnyű, hajlamos odébb mozdulni és nem tudjuk, hol állt eredetileg. Ezt talán úgy lehet kiküszöbölni, hogy felírjuk a pontokat a játék végén. Másnak is elmozdul?
Nem értem a logikát. Begyűjtesz 2-3-4 csempét egy körben, abból utána egyet kiraksz a falra, a többit meg vissza a dobozba. Kicsikét furcsa logika ez a játékmenetben, mert értelmetlenné teszi a gyűjtést. Miért nem lehet lerakni egy körben több csempét is, a dobozba való visszapakolás helyett? Csak nekem tűnik egy kicsikét túl absztraknak a szabály íróinak a logikája?
De hisz ez egy teljesen absztrakt játék, tematikailag semmi logikát nem kell keresni benne. :) Ez a szabályrendszer, így működik, akinek tetszik, játszik vele. :)
@@d3meeples Na ja mondjuk a Monopolyban sem életszerű, hogy a lebontjuk a házat vagy szállodát, és csak az üres telket adhatjuk oda Paris Hiltonnak. :)
Mármint úgy érzed, hogy a videóban egy valós kiélezett küzdelmet szerettem volna bemutatni, és ebből az derült ki, hogy nem is érdemes végigjátszani, hiszen a kezdőjátékos nyer? :) Ez a videó elsősorban a szabályokat ismerteti, így döntéseimet alapvetően nem a legnagyobb hatékonyság, hanem az határozta meg, hogy a lehető legtöbb játék közben előforduló helyzetet megmutassam (pl. több mintasorban ugyanolyan szín, vagy a rendelkezésre álló üres helyek számánál több csempe elvétele, stb.), hogy a videó megnézése után a lehető legkevesebb kérdés merüljön fel. Számomra ez a játék elsősorban kétfős játék, mert az ilyen típusú játékoknál mindig kettesben a legkiszámíthatóbb, legtervezhetőbb a játékmenet. A kezdőjátékos előnyét pedig 2 bemutató jellegű fordulóból megítélni, nem célszerű. ;) De ha ez megnyugtat, leírom: számos játszmán túl úgy érezzük, nincs a kezdőjátékosnak nincs előnye. Hatalmas pedig végképp nincs.
Ha valaki nagyon akar, még ebbe is bele lehetne kötni, hiszen a setup minden esetben más helyzeteket teremt, így sohasem tudhatjuk meg, hogy ugyanolyan körülmények között ha a másik lett volna a kezdőjátékos, akkor mi lett volna a végeredmény. :P
Nem haragszom, de te tudod rosszul. :) Abban a fordulóban ér véget a játék, amikor legalább egy sor megtelik, tehát a forduló végéig bőven lehet több befejezett sor is, nem hagyjuk abba azonnal a játékot, amikor megtelik egy sor. ;)
@@d3meeples Nem az a baj, hogy rosszul tudom, csak még sose játszottam Azullal és nem volt egyértelmű. Most már világos és természetesen igazad van. További jó játékbemutatókat és szórakozást! 😊
Persze, énse értem magamat mert lehet velem van a baj ha ennyi embernek bejön nekem pedig nem. De pl. Sushi go- Rizikó, Lord of the rings társassal simán elvagyok, imádom a stratégiát. Nekem az Azul inkább olyan tipikus családi társas ahol inkább a társaság hoz össze mint a játék maga. Mindenesetre örülök hogy van ez a videó. @@d3meeples
Nekem világos a szabálymagyarázat DE ... :) Lenne kérdésem, bár tudom, hogy ez egy régi videó és átolvasva a szabálymagyarázatot nem találtam választ a kérdésemre ami a következő : ha van mondjuk a legalsó soromban 3 fekete csempe 2 db szabad hellyel és elveszek egy korongról EGY db másik fekete csempét, KÖTELEZŐ-E folytatnom a legalsó sort ezzel az egy fekete csempével, vagy ha mondjuk a legfelső "egyes" helyem üres, betehetem-e oda , megbontva hagyva az előző körben elkezdett 3 fekete csempét ?? ( Ez már egy másik kör ) Erre nem találtam választ a szabálykönyvben, de lehet, hogy csak nem jól olvastam. Második kérdés : ha mondjuk 4-en játszunk ( tudom, hogy ez egy 2 fővel a legjobban működő játék ) és a kezdőjátékos választott korongot, majd megy tovább óramutató járásával megegyezően a játék, akkor aki 4.-ként kerül sorra, nem lenne e "lojálisabb / játszhatóbb" a játék, hogyha nála megfordul az "óra irány" és megint Ő következzen, majd pedig VISSZAFELÉ folytatjuk az adott kört ? ( Lásd Sagrada például ) Előre is köszönöm a választ !
Mechanikailag jól működő játék, de ugye teljesen absztrakt, szóval nincs tematika, egyszerűen a működése a lényeg. Az, hogy mi mennyire szép, eléggé szubjektív, ahhoz nem tudok hozzászólni, de esetleg nézd meg a Sagrada társast, hátha az külsőre is bejön. :)
Idáig bárhogy próbálkoztam barátkozni az Azullal, egyáltalán nem vonzott, pedig nagyon jó véleményeket olvastam róla. Most az új csokoládé műhelyes kiadás miatt újra megpróbálkoztam vele és csak annyit mondanék, hogy köszönöm! Ez az első olyan videó az Azulról, ami tényleg felkeltette az érdeklődésemet. Minden nagyon érthetően és letisztultan lett bemutatva és nem lett unalmas vagy túl hosszú a videó. Szuper bemutató lett
Nagyon köszönöm a visszajelzést, örülök! :)
Köszönjük szépen a bemutatót. Nemrég vettük a játékot, és a leírás alapján meglehetősen nehezen érthető, de a videó után minden világos. Őszintén ajánlom az Azult, nagyon szórakoztató.
Konkrétan ezen videó alapján tanultuk meg a játékot, a szabálykonyv nélkül :) óriási köszönet erte
Kitűnő magyarázat, egyből megértettem és megszerettem a játékot!
Örülök, köszi a visszajelzést!
Nagyon jó bemutató és szabály magyarázat. Minden érthető, nagyon szeretem a videóidat. Ne hagy abba, és még sok sok szabály magyarázatot várunk ;) Csak így tovább!!!!
Köszönöm, nagyon kedves tőled, igyekszem. :)
Egyből érthető magyarázat! Köszi!
Megnéztem pár videót az Azul ismertetéséről: a Tiéd az egyetlen, amelyik teljesen világosan, érthetően bemutatja a játékot, abszolút átláthatóvá téve az első pillanattól. Köszönet érte! (holnap fogjuk kibontani a dobozt... :)
lunaris247 , köszönöm a visszajelzést, jó játékot hozzá! :)
Köszönöm, hogy 13 perc alatt megtanítottál minket játszani, ahelyett, hogy mindenki ásítozott volna, miközben felolvasom a szabályt :) Csinálj még sok videót, mert már nagyon unják a hangom! :D
Hehe, köszi, de így meg az én hangomat fogják unni. :P
Hidd el, egyenlőre én állok nyerésre ebben. :D Ha változna, szólok! :)
Nem felolvasni kell a szabályt, hanem a játékot tanítani. De mindegyik játék kér szellemi befektetést. Ezt nem értem a felnőttekben. Teljesen kiölte belőletek az iskola a tanulási vágyat? Bocs, de ez bosszant.
Remek, könnyen értelmezhető magyarázat. További sok ilyen videót kívánok!
A játék brutál jó!!! A videó nagyon jó, jól elvan magyarázva, érthető.
Tudom nem a szabály szerint van, de....
Mi úgy játszunk, hogy felváltva kezdjük a köröket.
És néha úgy, hogy az győz aki kirakata a teljes falat.
Így sokkal hosszabb a játék idő. Próbáljátok ki.! Nekünk ez bejött. Feliratkoztam!
Nagyon szeretem a játékbemutatóidat (mindegy, melyik milyen hosszú), mert jól vezeted végig rajta az érdeklődőt, és teljesen megismerhető a videókon keresztül a játék! Nem tudom, mennyire előre szerkesztett a mondanivaló, de remekül fel van építve. Elismerésem! A társasjátékos barátaim nevében is köszönöm, a játékbemutató videókba tett munkát, időt és lelkesedést!
Nagyon köszi! :)
Mindig adott pillanatban találom ki a szerkezetet és a mondanivalót. Egyszerűen nem tudok előre készülni ezekre, úgyhogy a saját logikám szerint készül mindig a videó, úgy állok hozzá, ha most el kell mondanom valakinek ott helyben, hogy mi ez a játék, mivel kezdeném, mit hagynék a végére, stb. Ez így tehát eléggé intuitív, és ez van, amikor jobban sikerül, van amikor nem. Szerencsére általában használható az eredmény. :)
"Há dobjátok a padlóla le!"
Mindig mosolyogva hallgatom a játékok különböző kezdőszabályait.
Még szerencse, hogy a Mars Terraformálásnál nem az találták ki, hogy: "Az kezd, aki utoljára a Marson járt..."
Amúgy jó bemutató.
Várólistára tettem neked köszönhetően.
Szia! Köszönöm! :)
Sajnos a legtöbb kezdőjátékos szabály elég uncsi, és legtöbbször erőltetett is. Én azokat kedvelem már, ahova bátran beírják, hogy döntsétek el, ahogy akarjátok. :D
Az kezd, aki utoljára evett Mars szeletet! :) Vagy aki ismeri Marsi Anikót! :)
@@d3meeples A klasszikus kockadobós játékoknál ez egyszerű volt, mivel ezek háttérbe szorultak, ezért mindenki elkezdett ötletelni, hogy mi legyen helyette. :)
Nagyon köszi az érthető szabálymagyarázatot. 😊
Világbajnok, ahogy elmagyarázod a szabályokat. A többi videód is nagyon profi. Csak így tovább!
Szuper bemutató, köszönjük! Egyenlőre várólistára rakjuk, majd ha lesz egy kihagyhatatlan akció akkor megvásároljuk.
Köszi! :)
Köszönjük a bemutatót.
(Feliratkoztam)
Köszönjük ezt a videót is! A játék megrendelve.
Jó játékot hozzá! :)
Nagyon jó videó! Segít!
Köszi Tamás! Ezer éve nem beszéltünk... Remélem jól vagy! Jó játékot! - Feri
A második forduló 2. behelyezett 2. csempéjénél 2 ponttal elszámoltad, amikor függőlegesen is és vízszintesen is 1-1 kapcsolódása volt a csempének.Csak 2 pontot húztál be.
Csak azért írom, mert engem megzavart és csak később derül ki.
Belenéztem, és ha a 14:35-nél lévő részre gondolsz, akkor nem értem, hogy mi a gond. :)
Köszi ismét a jó bemutatót! És tetszik benne (bár másban is volt) hogy (ha nem is szándékosan?) nem csak bemutatod a szabályokat, hanem belecsempészted a játékmenet bemutatót is! :)
Gábor Bóta , minden ami jól sikerül, szándékos, és minden ami nem, az csak véletlen. :P
Viccet félretéve itt egyértelműen ezt a módszert éreztem célravezetőnek, még ha ettől hosszú is lett a videó.
Köszönöm a bemutatót, most már tudom, hogy milyen az a társas, amiért annyian odáig vannak! Bár valóban jónak tűnik, bár nekem kicsit absztrakt!
Nem kicsit, teljesen absztrakt. Szeretem, bár szerintem sok legalább ennyire jó játék van, ami kevesebb figyelmet kap. Hiába, manapság kell ez a felturbózott látványvilág a sikerhez.
@@d3meeples Tényleg a te videóidból ismerhetők meg legjobban a játékok, köszönet érte! Talán egy kis magánvélemény a végén elférne. Az Azulnál például mindenki csak rajong érte, de te itt a kommentben kimondod, hogy "sok legalább ennyire jó játék van". És én is így érzem. A lehetőségekhez, választásokhoz képest sok a szabály, sok a pontozás. Ennek egész biztos az az eredménye, hogy sokan ellépik, elszámolják magukat, tévesztenek, amit utólag észrevenni, nagyon rossz érzés lehet. Nekem tuti az lenne. Ez nem az én játékom, és ezt jobb a videód alapján eldönteni, mint megvétel után csalódni. Amúgy az ilyen játékoknak (ahogy a bonyolultabb pasziánszoknak is) nagyon jót tesz, ha számítógépre kerülnek, a gép ugyanis nem engedi a hibázást és gyorsan pontosan számol.
Szia. Azt szeretném kérdezni miért 4 pont amikor függőlegesen meg vízszintesen is van 1 szomszédos csempe? Az miért nem csak 3 pont miért számoljuk bele 2x a lerakott csempét?
Szia! Hát... Mert ez a szabály. :) Lehetne más is, de a szerző (vagy a fejlesztő csapat) így álmodta meg a pontozást, hogy minden függőlegesen és minden vízszintesen érintkező csempe is számít, így a lerakott 2x.
@@d3meeples Köszönöm a gyors válaszod!😉
Egész megtetszett ez a játék a Sagrada után, és miközben nézelődtem, megtaláltam, hogy ennek a játéknak van egy "testvére", ami "Azul: Sintra üvegcsodái" néven fut. Esetleg az meg van? Ha igen, a 2 közül melyiket találod jobbnak?
Szia!
Én a kettő közül, ha muszáj lenne választani, a Sintra üvegcsodáit választanám. Egyrészt azért, mert az eredeti Azul is játszható vele egy kis csalással: boardgamegeek.com/filepage/180765/player-board-play-azul-sintra-tiles
Másrészt szerintem érdekesebbek a döntések benne. DE, nehezebb is, szóval full kezdővel sima Azul ajánlott. A társasozásban kicsit járatosabbaknak már simán menni fog a Sintra is.
@@d3meeples Köszi, akkor szerintem ez el is dőlt :D.
Hello, a játéknak akkor is vége van ha elfogynak a csempék és senkinek nincs meg a komplett sora vagy akkor vissze kell rakni a csempéket?
rozmika1, hali!
Újra fel kell tölteni a zsákot.
@@d3meeples köszönöm 🙂
Szia,
Ha jól értettem azt mondtad, hogy akkor van vége a játéknak ha egy sor betelik. Aztán viszont pontozás áll azt mondtad, hogy több sor is be telhet így az soronként +2 pont. Lehet, hogy én értettem félre, kérlek javíts ki ha rosszul értettem. 🙂
Szia!
A kettő nem zárja ki egymást. Ahhoz, hogy a játék véget érjen, legalább 1 befejezett sorra van szükség. De a teljes forduló attól még végigmegy, és így több sor is teljessé válhat.
@@d3meeples nagyon szépen köszönöm 🤗
@@somogyizs a függőleges sor csak 7pont. Nem játék vége 🙂
Szia, nagyon tetszett a videó, most karácsonyra kapta kislányom a játékot és megnéztük, hogyan kell játszani. Egy valami zavar. A kis fekete pontszámító kocka nagyon könnyű, hajlamos odébb mozdulni és nem tudjuk, hol állt eredetileg. Ezt talán úgy lehet kiküszöbölni, hogy felírjuk a pontokat a játék végén. Másnak is elmozdul?
Nem értem a logikát. Begyűjtesz 2-3-4 csempét egy körben, abból utána egyet kiraksz a falra, a többit meg vissza a dobozba. Kicsikét furcsa logika ez a játékmenetben, mert értelmetlenné teszi a gyűjtést. Miért nem lehet lerakni egy körben több csempét is, a dobozba való visszapakolás helyett? Csak nekem tűnik egy kicsikét túl absztraknak a szabály íróinak a logikája?
De hisz ez egy teljesen absztrakt játék, tematikailag semmi logikát nem kell keresni benne. :) Ez a szabályrendszer, így működik, akinek tetszik, játszik vele. :)
@@d3meeples Na ja mondjuk a Monopolyban sem életszerű, hogy a lebontjuk a házat vagy szállodát, és csak az üres telket adhatjuk oda Paris Hiltonnak. :)
Videodbol nagyon ugy jott le, h ket jatekosnal az elso jatekosnak hatalmas az elonye...
Mármint úgy érzed, hogy a videóban egy valós kiélezett küzdelmet szerettem volna bemutatni, és ebből az derült ki, hogy nem is érdemes végigjátszani, hiszen a kezdőjátékos nyer? :)
Ez a videó elsősorban a szabályokat ismerteti, így döntéseimet alapvetően nem a legnagyobb hatékonyság, hanem az határozta meg, hogy a lehető legtöbb játék közben előforduló helyzetet megmutassam (pl. több mintasorban ugyanolyan szín, vagy a rendelkezésre álló üres helyek számánál több csempe elvétele, stb.), hogy a videó megnézése után a lehető legkevesebb kérdés merüljön fel.
Számomra ez a játék elsősorban kétfős játék, mert az ilyen típusú játékoknál mindig kettesben a legkiszámíthatóbb, legtervezhetőbb a játékmenet. A kezdőjátékos előnyét pedig 2 bemutató jellegű fordulóból megítélni, nem célszerű. ;) De ha ez megnyugtat, leírom: számos játszmán túl úgy érezzük, nincs a kezdőjátékosnak nincs előnye. Hatalmas pedig végképp nincs.
d3meeples Masok is irtak, h nincs elonye senkinek. Szuper bemutato. Eddig nem tetszett a jatek, de ez a video igen megnyerove tette.
Egyszerű a megoldás, páros számú partit kell játszani, aztán ha lenne is előny így kiegyenlítődik.
Ha valaki nagyon akar, még ebbe is bele lehetne kötni, hiszen a setup minden esetben más helyzeteket teremt, így sohasem tudhatjuk meg, hogy ugyanolyan körülmények között ha a másik lett volna a kezdőjátékos, akkor mi lett volna a végeredmény. :P
Igaz, erre nem gondoltam. De éppen ez a jó benne, ez nem egy sakk szerencsére.
Bocs, d3meeples, de több sor nem lehet (16:25), ha az első sor létrejöttekor végetér a játék.. 😉
Nem haragszom, de te tudod rosszul. :) Abban a fordulóban ér véget a játék, amikor legalább egy sor megtelik, tehát a forduló végéig bőven lehet több befejezett sor is, nem hagyjuk abba azonnal a játékot, amikor megtelik egy sor. ;)
@@d3meeples Nem az a baj, hogy rosszul tudom, csak még sose játszottam Azullal és nem volt egyértelmű. Most már világos és természetesen igazad van. További jó játékbemutatókat és szórakozást! 😊
Nem értem miért vannak oda annyira ezért a jatekert , számomra unalmas. (27)
Szerencsére nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz tetsszen. :)
Persze, énse értem magamat mert lehet velem van a baj ha ennyi embernek bejön nekem pedig nem. De pl. Sushi go- Rizikó, Lord of the rings társassal simán elvagyok, imádom a stratégiát. Nekem az Azul inkább olyan tipikus családi társas ahol inkább a társaság hoz össze mint a játék maga. Mindenesetre örülök hogy van ez a videó.
@@d3meeples
@@Ruto251 dehogy van veled baj. :) Igazad van, ez inkább családi kategória, csak emiatt nem valószínű, hogy összejönne egy társaság.
Nekem világos a szabálymagyarázat DE ... :) Lenne kérdésem, bár tudom, hogy ez egy régi videó és átolvasva a szabálymagyarázatot nem találtam választ a kérdésemre ami a következő : ha van mondjuk a legalsó soromban 3 fekete csempe 2 db szabad hellyel és elveszek egy korongról EGY db másik fekete csempét, KÖTELEZŐ-E folytatnom a legalsó sort ezzel az egy fekete csempével, vagy ha mondjuk a legfelső "egyes" helyem üres, betehetem-e oda , megbontva hagyva az előző körben elkezdett 3 fekete csempét ?? ( Ez már egy másik kör ) Erre nem találtam választ a szabálykönyvben, de lehet, hogy csak nem jól olvastam. Második kérdés : ha mondjuk 4-en játszunk ( tudom, hogy ez egy 2 fővel a legjobban működő játék ) és a kezdőjátékos választott korongot, majd megy tovább óramutató járásával megegyezően a játék, akkor aki 4.-ként kerül sorra, nem lenne e "lojálisabb / játszhatóbb" a játék, hogyha nála megfordul az "óra irány" és megint Ő következzen, majd pedig VISSZAFELÉ folytatjuk az adott kört ? ( Lásd Sagrada például ) Előre is köszönöm a választ !
1. Lehet több ugyanolyan színű sorod bal oldalon.
2. Próbáljátok ki, aztán eldöntitek mi a legjobb nektek.
@@d3meeples Köszi a választ !
Szemezek egy ideje a játékkal, mindenki dícséri, de egy problémám van vele. Hogy számomra ez egy nagyon ronda játék.
Mechanikailag jól működő játék, de ugye teljesen absztrakt, szóval nincs tematika, egyszerűen a működése a lényeg. Az, hogy mi mennyire szép, eléggé szubjektív, ahhoz nem tudok hozzászólni, de esetleg nézd meg a Sagrada társast, hátha az külsőre is bejön. :)