gwno prawda największy problem przy malowaniu betonu to podejście jak do malowania ścian... większość produktów do betonu nie wymaga gruntowania to pierwsze wręcz beton ma być szlifowany k80 aby otworzyć pory szczególnie że druga warstwa ma być położona w maksymalnie do 48 godzin po pierwszej... generalnie zasada jest taka że dla posadzek ma się wpić w beton a nie grunt a druga warstwa ma związać z pierwsza w przeciwnym wypdaku się łuszczy!!!
żywica na podłogę jest super ,ja to odkryłem to u siebie w pracy na hali , wytrzymała podłoga , szybko się myje , wystarczy przejechać szlauchem , nie pęknie jak kafelka no i bardzo łatwo i szybko się nakłada , minus jest jeden ,jak jest mokra to jest ślisko , można posypać w trakcie malowania płatkami( płatki do posadzek) które sprawią że podłoga będzie delikatnie chropowata i nie będzie się na niej ślizgać . Sam to u siebie zaraz będę też robił , polecam ten wariant .
Aha jeszcze jedno, jak się ma farbę dwuskładnikową to trzeba bardzo dobrze wymieszać , bo jak nie zwiąże to kapa , nie utwardzi się i może być w niektórych miejscach cały czas klejące .
Chciałbym na podłogę położyć wykładzinę PCV. Czy robił Pan kiedyś coś takiego? Idzie kupić z rolki o szerokości 4m więc u mnie poszły by dwa pasy i miałbym całą podłogę. Zastanawiam się jak to się sprawuje.
Na progu można też dać podwalinę purenit chociaż do rozwiązanie trochę drogie. Ja się na to zdecydowałem, w zimę sprawdzę kamerą ile rzeczywiście ten ciepły próg pomaga.
Świetny film, tylko ma pytanie to jakaś specjalna farba .....? czy taka normalna do ścian ? pytam bo jak doczekam się w końcu swojego garażu zrobię tak samo Pozdrawiam
@@matiremontuje5107 Farba do betonu, akrylowa...Żywica lepsza, ale miałem wiaderko takiej więc wykorzystałem, ile to wytrzyma zobaczę, jak zupełna lipa dam znać...Malowałem taką w Niemczech u szefa, wytrzymuje kilka lat spokojnie, zobaczymy..u mnie najgorsze jest to że jeszcze nie mam kostki i piach się nosi, a to naturalny ścierak..
@@arturkwiecien7070 Dzięki za info bo nie przyszło mi to do głowy, a nawet jak by przyszło to bym pomyślał że taka farba jest dużo droższa. Tylko nie wiem czy asfalt nie jest drapany przed malowaniem pasów
Po 8 latach od kół, soli zaczyna się kruszyć i odłazić a potem pod płytki trzeba to całkowicie usunąć, tam gdzie się trzyma to masakra żeby to wyczyść, szkoda roboty właśnie przechodziłam ten etap, lepiej od razu położyć płytki.
Na posadzkę bardzo polecam farby marki Sigma , używam ich jako Wykonawca, są to dwuskładnikowe farby. Bardzo śmierdzą ale czołg ich nie ruszy. P. S. Nie jestem przedstawicielem i nie próbuje sprzedać produktu.
Witam chyba przeoczyłem gruntowal pan przed malowaniem czy nie ? Kupiłem sb w Niemczech w Lidlu taka farbę po 2.5 litra Na urlopie chce ogarnąć garaż w podobny sposób . Długa przerwę pan robił pomiędzy druga warstwa ? Dzięki pozdri
czy wylewka była mocno betonowa, czy wylewka była szorstka pod płytki ????? czy to się nie bedzie kruszyć pod ciężarem wjeżdżającego auta???? prosze O ODPOWIEDŹ
Prawda jest taka, że jak system ma być "pancerny" powinno się całą posadzkę przeszlifować w celu usunięcia mleczka cementowego oraz luźnych elementów. Rozwiązanie fajne, bo szybkie i tanie, ale nie uważam, że trwałe.
@@Brzoz3k Dla lepszego efektu można teraz dać jeszcze żywicę na wierzch i będzie ok...sama farba jest niestety mało trwała...zobaczę jak będzie u mnie...
A nie lepiej tę kratkę środkiem, a wylewkę z obu stron lekko do spadu? Wyprowadzić pod wylewką odpływ i może lepiej by to w zimie funkcjonowało i bez takiego zimna od samej bramy... Co sądzicie?
Takie wykończenia jak przejście miedzy posadzka w garażu a podjazdem są de facto nierozwiązane. Jak się ma sporo kasy to można stosować listwy do zamykania dylatacji a jak się nie ma to kombinować.
ja wylałem z betonu b25 sam próg w garażu ze spadkiem, pod spodem xps aż do izolacji na ścianie fundamentowej i gitara. jakbym drugi raz robił całą posadzkę bym wylał z betonu b25 8-10cm zazbrojone siatką żebrowaną fi6 ze spadkiem w progu. tym bardziej że taki beton zatarty i wygładzony sam w sobie jest szczelny. ogólnie mixokret do garażu to nieporozumienie ale u nas tylko tak robią ;) w ameryce chłopaki to lepiej ogarniają ua-cam.com/video/Q9UrR31RGVI/v-deo.html
Szkoda było towaru oraz pracy!! W garażu przy użytkowaniu np przez samochód, bo nie zawsze w garażu musi być samochód, to będzie materiał się ścierał, wypłowieje a przy wodzie, czy też soli drogowej, życzę powodzenia. Od nast lat kładziemy żywicę, i jeszcze nie było z tym problemu, biorąc pod uwagę profesjonalna aplikacja. Między posadzką a ścianą koniecznie doszczelnienie np SikaFlexem..Są różne systemy więc w razie co zapraszam.
Ja w swoim garażu malowałem posadzkę farbą kauczukową przeznaczoną do takich nawierzchni oczywiście była odpowiednio zagruntowana, ale ta farba i tak schodzi miejscami przy użytkowaniu. Daj znać jak bedzie u ciebie kolego pozdrawiam 👍
Ja nawet wiem że u mnie będzie schodziła, u szefa po kilku latach schodzi w miejscach wjazdu autem do garażu..ale lepiej tak na razie niż sama wylewka tylko..
Może gdybyś przygotował powierzchnię tak jak pod żywicę to by nie zeszła ta farba ale nie wiem. Ja w ostatnich latach na budowach w garażach tylko żywicę widziałem, że robią. Na tańszych inwestycjach (deweloperka) nic się nie robi, tylko posadzki zacierane na gładko. W sumie to jest chyba najtańsza opcja zatrzeć posadzkę helikopterem.
Akrylowa...wiem że żywica lepsza, ale miałem taką więc na razie będzie..jak będzie lipa to pewnie skończy się w końcu na gresie..grunt szczepny i jazda..
@@Dzidek1 Zdzichu, nie dawaj gresu...nie kładzie się już płytek w garażu. To przeżytek (w kiblu tez nie masz górnopłuka). Żywica epoksydowa jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli w warunkach przemysłowych się robi żywicę i daje radę to w garażu w domu tym bardziej. Nie odpadnie, nie złuszczy się, nie wchłania żadnych tłuszczów i innej chemii. Koszt to ok. 100zł/m2 tylko nie wiem czy z materiałem czy bez. Chyba sama robocizna.
@@arekw.4458 Polecam żywicę epoksydową moja już jest zniszczona po 3 latach nie dbam o nią w ani jednym procencie i większość uszkodzeń to odbicia od upadków ciężkich przedmiotów. Nie widać śladów wytarcia od aut i butów. Wylała mi się chyba każda chemia jaka jest w garażu i nic. No może po za kwasem solnym to trochę wypaliło.
@@dawidxcom6233 ja wiem że zywica do takich pomieszczeń jest narazie najlepszym rozwiązaniem. Na uderzenia jednak nic nie jest odporne. Chociaż jak młotek spadnie to nie powinno być odprysku.
@@arekw.4458 bardziej mówimy o imadle 20kg😆🙃. Młotek to co dziennie leci i nie ma odprysków od tego. Chemia mam na myśli też oleje i paliwa oraz rozpuszlaniki.
@@Dzidek1 A nie lepiej tę kratkę środkiem, a wylewkę z obu stron lekko do spadu? Wyprowadzić pod wylewką odpływ i może lepiej by to w zimie funkcjonowało i bez takiego zimna od samej bramy... Co Pan sądzi?
@@kamilsz2336 Można i tak.. jak tam komu się podoba.. ja ogólnie mam leciutki spadek na zewnątrz, jak mi robili wylewkę to tak zjechali ... różnica od bramy garażowej do ściany na przeciwko to ok. 3 cm.. ale czy to cos daje nie wiem, bo jeszcze auto ze śniegiem nie stało w garażu..
@@Dzidek1 Bardzo dziękuję za odpowiedź. U mnie też miał być spadek, ale widzę po garażu rodziców, że się to wg mnie nie sprawdza. Dam spady do środka i kratkę wzdłuż, by można to po prostu zmyć szlaufem raz za czas :)
@@adamszulta62 Dziękuję. Obstawiałem Sto albo Caparol właśnie. Tyle ze Sto zarówno Rapid jak i Selekt Perfekt to maja to jednorazowe krycie tylko w papierach w realu nie bardzo.
Farba lepsza niż płytki , najlepsza jest oczywiście posadzka żywiczna lub podobna. Nie wiem dlaczego ludzie chcą płytki w garażu - nie widze plusów oprócz ceny.
@@kamilsz2336 Płytki razem z robocizną i klejem wyjdą taniej od posadzki za 200zl/m2 - to oczywiste. Ale dodam że płytki to najgorsze rozwiązanie dla garażu - szkoda pieniędzy
@@dawidtrela8209 Nie do końca rozumiem. To płytki wyjdą taniej, ale szkoda pieniędzy, bo to garaż. Za to 200zł/m2 posadzka żywiczna to nie szkoda pieniędzy, bo to garaż o_O
Jeśli odpływ zrobiony jest do kanalizacji to często pojawia się problem wysychających syfonów przy kratkach odpływowych, co powoduje smród z kanalizacji.
Nigdy nie zrozumiem fenomenu budowania domu z garażem. Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych, prawie każdy ma garaż. 90% z nich służy za graciarnie, a auta stoją przed domem. A już najlepsze są dwustanowiskowe. Wielkie na 40m2, auta muszą stać pod odpowiednim kątem żeby dało się wyjść z jednej strony. A koszt budowy taki jak salonu, czy sypialni. Wiata - to ma sens.
Dziś stawiają właśnie takie domki bez podpiwniczeń czy pomieszczeń gospodarczych ale gdy one są to garaż zagracony nie jest, masz warunki żeby zrobić chociaż mini warsztat a nie z byle g do fachowca każdy lata.. A co do szerokości bramy to wszystko jest kwestią wyobraźni przy kupnie-wiadomo że jak zrzuca się to na wykonawcę to węższa brama będzie tańsza a jak deweloper buduje a nie Ty to masz jak w banku że nie będzie praktycznie tylko tak żeby w ogłoszeniu było jako dodatkowy atut czy na zdjęciu wyglądało jak spełnienie marzeń "za nie wiele większe pieniadze"..
Tez mam takie wrazenie. Wiata jest absolutnie wystarczajaca dla auta - malo tego - jest wiele opracowan mowiacych, ze auto koroduje znacznei wolniej pod wiata niz w garazu (szczegonie ocieplonym). Reakcje chemiczne zachodza zawsze szybciej i agresywniej w cieplym srodowisku.
trochę mi to czasu zajęło ale przypomniałem sobie lata gdzie hektarami sie to robiło i to pod ciężkie pojazdy ,na szerokość bramy wjazdowej zamontowałem ekodren z odpływem rozsączającym
Dla większości farb średniej klasy typu Flugger takie krycie na raz, takim kolorem to nie jest nic nadzwyczajnego. Farby Benjamin Moore czy Para, uważane za najlepsze w Polsce, też tak kryją. Niestety, aby farba miała swoje parametry techniczne wyliczone przez producenta powinna być nanoszona w 2 warstwach. Dodatkowo uważam, że kluczowe fla krycia jest przygotowanie podłoża. Grunty uniwersalnego zastosowania nie są polecane przez producentów, każdy ma swoje dedykowane, co jest kluczowe do uznania ewentualnej gwarancji. Grunty typowo malarskie zostawiają minimalną strukturę, delikatnie szorstką, co ułatwia krycie farby i w znacznym stopniu przyczynia się do uzyskania wydajności sugerowanej przez producenta. Grunty uniwersalne mają tendencję do "szklenia się", co powoduje ślizganie się wałka oraz zrywanie farby przez taśmę malarską (oczywiście z delikatnym klejem). Problem ten występuje również w przypadku nieodpylenia ściany przed gruntowaniem. Jeśli farba ma spełniać swoje zadanie muszą być spełnione warunki przygotowania podłoża: suche, czyste i nośne.
@@Brzoz3k tak, można użyć farby gruntującej np. Flugger. Używałem u siebie. Słabo kryje, ale tworzy fajną warstwę. Dzięki temu podłoże nie pije farby. Starzy malarze leją grunt do farby, ze 2-3 litry na 10. Unigrunt jest taki sobie do malowania. Lepiej się sprawdza pod kafelki czy np. na łączenia płyt g-k. Tak, grunt systemowy jest lepszy. Pozdrawiam
@@mitu1830 Oczywiście nie neguję tutaj pracy pana Dzidka, każde rozwiązanie jest dobre, jeśli działa 😉. Nie jestem malarzem, ale pracowałem na w miarę poważnych stanowiskach z tej branży, więc chętnie podzielę się swoimi uwagami. Problem pojawia się zawsze wtedy, kiedy trzeba reklamować farbę. Przy drogich farbach wtopa może zaboleć, a najczęściej gwarancja jest nieuznawana, gdy nie użyło się gruntu systemowego. Klienci potrafią wrócić z reklamacją koloru, oczywiście gdy kolor nie jest zgodny ze wzornikiem, a nie w przypadku złego doboru koloru. I to też da się załatwić. Większość producentów w karcie produktu czy ulotce na puszcze pisze o tym, że w przypadku wymalowania np do 25% zawartości opakowania kolor wyszedł inny niż porządany przysługuje wymiana, ale jeśli ktoś kupi hobok farby za 2500 zł, wymaluje połowę i się okaże, że zamiast szarego jest różowy (wykonawca dostał materiał, nie wie jaki kolor powinien być pod numerem) to niestety inwestor jest kasę i pracę w plecy. Teraz jest okres, gdzie tworzą się problemy podczas malowania. Kupujesz farbę za 400 zl za niecałe 4l, szybko schnie, lejesz wodę, super się maluje. Mijają 3 msc, zapominasz o sytuacja, ściana się pobrudziła, spoko, przecież zmywalna w 1 klasie pn en 13300. Pojawia się zdziwienie, oszukali mnie. Tutaj też może być problem, bo na fakturze nie ma dodatku do opóźniania czasu schnięcia, a sprzedawcy często o tym informują. Starzy malarze to cenieni fachowcy, ale pamiętajmy że x lat temu farby były jednak gorsze. Oczywiście pikowanie w górę dotyczy każdego segmentu. W ogólnym rozrachunku warto pamiętać, że to tylko cienka powłoka na ścianie. Dodam jeszcze, że najbardziej praktyczne są wykończenia połyskliwe typu półmat satyna, nie wierzę w cudowne, szorowalne maty, które się wybłyszczają podczas mycia. Cenię za to farby matowe Benjamina i Pary ze względu na łatwość punktowej naprawy, gdzie przemalowanie zabrudzenia jest nierzucające się w oczy.
@@piotrczarnecki9211 Od 2012 roku siedzę w branży farb, znam wiele osób z różnych firm, które doceniają farby premium. Nie wiem co jest najlepsze, ale znam opinię dyrektorów, technologów, wyniki laboratoryjne. Każdy docenia dobre produkty konkurencji, raczej nikt nie mówi źle o konkurencji. Benjamin i Para są skierowane do zamożnych klientów. Z perspektywy inwestora odwzorowanie kolorów jest świetne względem wzornika, z perspektywy wykonawcy farba to farba, ale przy trudno kryjących, intensywnych kolorach 2 krotne malowanie jest wygodniejsze niż 3 krotne. Rzadko zdarza się w karcie technicznej informacja o parametrach przy jednej wymalowanej warstwie. Dla osoby, która nie brudzi ścian nie ma to znaczenia, dla intensywnego zmywania farb ma kolosalne znaczenie. Nie rozumiem oburzenia. Jestem natomiast ciekawy czym według Pana wiedzy jest farba lateksowa.
gwno prawda największy problem przy malowaniu betonu to podejście jak do malowania ścian... większość produktów do betonu nie wymaga gruntowania to pierwsze wręcz beton ma być szlifowany k80 aby otworzyć pory szczególnie że druga warstwa ma być położona w maksymalnie do 48 godzin po pierwszej... generalnie zasada jest taka że dla posadzek ma się wpić w beton a nie grunt a druga warstwa ma związać z pierwsza w przeciwnym wypdaku się łuszczy!!!
Ładnie i równo. Jak Pan rozwiązał problem stojącej wody zimą. U mnie przy 2-ch samochodach można pływać.
Zdzisiek, jak sprawdziła się ta farba w garażu po czasie ?
@Dzidek1 nagraj filmik jak to wygląda po 2 latach pozdrawiam
żywica na podłogę jest super ,ja to odkryłem to u siebie w pracy na hali , wytrzymała podłoga , szybko się myje , wystarczy przejechać szlauchem , nie pęknie jak kafelka no i bardzo łatwo i szybko się nakłada , minus jest jeden ,jak jest mokra to jest ślisko , można posypać w trakcie malowania płatkami( płatki do posadzek) które sprawią że podłoga będzie delikatnie chropowata i nie będzie się na niej ślizgać . Sam to u siebie zaraz będę też robił , polecam ten wariant .
Aha jeszcze jedno, jak się ma farbę dwuskładnikową to trzeba bardzo dobrze wymieszać , bo jak nie zwiąże to kapa , nie utwardzi się i może być w niektórych miejscach cały czas klejące .
No i gitara,teraz już wiem co zrobić.Pozdrawiam
Jaka to jest farba na posadzkę ?
To jest zwykła farba? Nie lepiej posadzka żywiczna?
Chciałbym na podłogę położyć wykładzinę PCV. Czy robił Pan kiedyś coś takiego? Idzie kupić z rolki o szerokości 4m więc u mnie poszły by dwa pasy i miałbym całą podłogę. Zastanawiam się jak to się sprawuje.
No nawet ładnie wyszło~gratulacje. Ja mam kostkę brukową, wolę od betonu💪
A kostka to nie beton?????
ale kostkę masz w garażu?
Witam jak ta farba na podłodze się sprawdza?
Pozdrawiam
szlifowałeś czymś posadzkę przed malowaniem ( jeżeli tak to czym ) ? Pozdrawiam
Na progu można też dać podwalinę purenit chociaż do rozwiązanie trochę drogie. Ja się na to zdecydowałem, w zimę sprawdzę kamerą ile rzeczywiście ten ciepły próg pomaga.
"Taki techniczny, po 15zl..." rok 2023. Taki techniczny, po 40zl ...." :)
Świetny film, tylko ma pytanie to jakaś specjalna farba .....? czy taka normalna do ścian ? pytam bo jak doczekam się w końcu swojego garażu zrobię tak samo Pozdrawiam
Podbijam, to jest farba do betonu czy żywica epoksydowa?
@@dariuszmirowski3602 Dokładnie ;)
@@matiremontuje5107 Farba do betonu, akrylowa...Żywica lepsza, ale miałem wiaderko takiej więc wykorzystałem, ile to wytrzyma zobaczę, jak zupełna lipa dam znać...Malowałem taką w Niemczech u szefa, wytrzymuje kilka lat spokojnie, zobaczymy..u mnie najgorsze jest to że jeszcze nie mam kostki i piach się nosi, a to naturalny ścierak..
Polecam do malowania posadzki garażowej farbę Kontur. Jest to farba drogowa.
@@arturkwiecien7070 Dzięki za info bo nie przyszło mi to do głowy, a nawet jak by przyszło to bym pomyślał że taka farba jest dużo droższa. Tylko nie wiem czy asfalt nie jest drapany przed malowaniem pasów
Po 8 latach od kół, soli zaczyna się kruszyć i odłazić a potem pod płytki trzeba to całkowicie usunąć, tam gdzie się trzyma to masakra żeby to wyczyść, szkoda roboty właśnie przechodziłam ten etap, lepiej od razu położyć płytki.
Farba drogowa bandax lub kontur nie odejdzie ;)
Jak to się ma w małym serwisie samochodowym ?
Do warsztatu się nada??
A czy dylatacje przyścienne czymś Pan wypełniał?'
Pzdr.
Bardzo fajny kanał. Pozytywny.
Nie widać lini od walka,bo nie było malowane na krzyż,a może właśnie nie trzeba.
Pzdr
Na posadzkę bardzo polecam farby marki Sigma
, używam ich jako Wykonawca, są to dwuskładnikowe farby. Bardzo śmierdzą ale czołg ich nie ruszy.
P. S. Nie jestem przedstawicielem i nie próbuje sprzedać produktu.
Witam chyba przeoczyłem gruntowal pan przed malowaniem czy nie ?
Kupiłem sb w Niemczech w Lidlu taka farbę po 2.5 litra
Na urlopie chce ogarnąć garaż w podobny sposób .
Długa przerwę pan robił pomiędzy druga warstwa ? Dzięki pozdri
I jak ta podłoga? Są odpryski?? Pozdrawiam :)
czy wylewka była mocno betonowa, czy wylewka była szorstka pod płytki ?????
czy to się nie bedzie kruszyć pod ciężarem wjeżdżającego auta????
prosze O ODPOWIEDŹ
Prawda jest taka, że jak system ma być "pancerny" powinno się całą posadzkę przeszlifować w celu usunięcia mleczka cementowego oraz luźnych elementów. Rozwiązanie fajne, bo szybkie i tanie, ale nie uważam, że trwałe.
@@Brzoz3k Dla lepszego efektu można teraz dać jeszcze żywicę na wierzch i będzie ok...sama farba jest niestety mało trwała...zobaczę jak będzie u mnie...
dobry wybór pozdrawiam.
jaka to była farba na ściane
To chlorokauczuk?
Jak sprawdza się farba ?
Jakiego używasz wałka do ścian?
Jaka to farba i jak posadzka po czasie się ma?
Pieknie
Czy tą farba jest odporna na ostre warunki i czy się nie będzie wycierać pod kołami auta?
Witam. Producenci piszą o wydajności, ale jak to wychodzi w realu ?
czy do piwnicy, w której pojawia się okresowo woda taka farba ewentualnie żywica epoksydowa się sprawdzi?
Witam po roku od publikacji filmu. Jak wygląda efekt po tym czasie? Jest Pan zadowolony? Rozważam pomalowanie u siebie.
Tez jestem ciekaw 😉
Jaka to farba? Jak się sprawuje po roku?
Naoglądałem się o tej żywicy, może w przyszłości taką metodą? :) Pozdrawiam
Kratka ACO drain po całej szerokości bramy
A nie lepiej tę kratkę środkiem, a wylewkę z obu stron lekko do spadu?
Wyprowadzić pod wylewką odpływ i może lepiej by to w zimie funkcjonowało i bez takiego zimna od samej bramy... Co sądzicie?
Świetny odcinek.
Takie wykończenia jak przejście miedzy posadzka w garażu a podjazdem są de facto nierozwiązane. Jak się ma sporo kasy to można stosować listwy do zamykania dylatacji a jak się nie ma to kombinować.
Czyli skończyło się na dylatacji z pianki...chyba tylko zawaliłem dając folię kubełkową pod spód...zobaczymy..
ja wylałem z betonu b25 sam próg w garażu ze spadkiem, pod spodem xps aż do izolacji na ścianie fundamentowej i gitara. jakbym drugi raz robił całą posadzkę bym wylał z betonu b25 8-10cm zazbrojone siatką żebrowaną fi6 ze spadkiem w progu. tym bardziej że taki beton zatarty i wygładzony sam w sobie jest szczelny. ogólnie mixokret do garażu to nieporozumienie ale u nas tylko tak robią ;) w ameryce chłopaki to lepiej ogarniają ua-cam.com/video/Q9UrR31RGVI/v-deo.html
Jaki siłownik do bramy garażowej Pan zainstalował? Czy to był samodzielny montaż? I jak się sprawdza?
Jak się sprawuje farba po roku użytkowania?
Ponawiam
Alpina original???
Czy taka powłoka podnosi palność betonu czy obniża?
Szkoda było towaru oraz pracy!! W garażu przy użytkowaniu np przez samochód, bo nie zawsze w garażu musi być samochód, to będzie materiał się ścierał, wypłowieje a przy wodzie, czy też soli drogowej, życzę powodzenia. Od nast lat kładziemy żywicę, i jeszcze nie było z tym problemu, biorąc pod uwagę profesjonalna aplikacja. Między posadzką a ścianą koniecznie doszczelnienie np SikaFlexem..Są różne systemy więc w razie co zapraszam.
jaką żywicę polecasz *?
szkoda ze nie podal pan jakiej firmy ta
"dobra farba"
caparol na pewno
@@StigZina Zgadza się..Indeko plus
Witam co to za farba ?
Ja w swoim garażu malowałem posadzkę farbą kauczukową przeznaczoną do takich nawierzchni
oczywiście była odpowiednio zagruntowana, ale ta farba i tak schodzi miejscami przy użytkowaniu. Daj znać jak bedzie u ciebie kolego pozdrawiam 👍
Żywica epoksydowa ci schodzi z betonu?
Ja nawet wiem że u mnie będzie schodziła, u szefa po kilku latach schodzi w miejscach wjazdu autem do garażu..ale lepiej tak na razie niż sama wylewka tylko..
Może gdybyś przygotował powierzchnię tak jak pod żywicę to by nie zeszła ta farba ale nie wiem. Ja w ostatnich latach na budowach w garażach tylko żywicę widziałem, że robią. Na tańszych inwestycjach (deweloperka) nic się nie robi, tylko posadzki zacierane na gładko. W sumie to jest chyba najtańsza opcja zatrzeć posadzkę helikopterem.
Jaka to farba do betonu?
1. Czy jest jakiś spadek zrobiony w garażu, jak tak to jaki duży?
2. jaki styropian jest pod posadzką? EPS? i jaki gruby?
Jaki sens ma styropian w garażu nieogrzewanym?? Rozumiem jeszcze wokół fundamentu oraz hydroizolacje, ale termoizolację od spodu? o_O
Można membranę EPDM zastosować.
Ale gdzie? W którym miejscu?
@@nocnymarek7645 chyba chodziło o miejsce połączenia wylewki w garażu z kostką, czyli pod spodem na wieniec i styropian..
Gość ma fach w reku
To jest żywica epoksydowa czy farba akrylowa silikonowa do betonu? Bo jak ta druga to nie zda egzaminu, wytrze się
Akrylowa...wiem że żywica lepsza, ale miałem taką więc na razie będzie..jak będzie lipa to pewnie skończy się w końcu na gresie..grunt szczepny i jazda..
@@Dzidek1 Zdzichu, nie dawaj gresu...nie kładzie się już płytek w garażu. To przeżytek (w kiblu tez nie masz górnopłuka). Żywica epoksydowa jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli w warunkach przemysłowych się robi żywicę i daje radę to w garażu w domu tym bardziej. Nie odpadnie, nie złuszczy się, nie wchłania żadnych tłuszczów i innej chemii. Koszt to ok. 100zł/m2 tylko nie wiem czy z materiałem czy bez. Chyba sama robocizna.
@@arekw.4458 Polecam żywicę epoksydową moja już jest zniszczona po 3 latach nie dbam o nią w ani jednym procencie i większość uszkodzeń to odbicia od upadków ciężkich przedmiotów. Nie widać śladów wytarcia od aut i butów. Wylała mi się chyba każda chemia jaka jest w garażu i nic. No może po za kwasem solnym to trochę wypaliło.
@@dawidxcom6233 ja wiem że zywica do takich pomieszczeń jest narazie najlepszym rozwiązaniem. Na uderzenia jednak nic nie jest odporne. Chociaż jak młotek spadnie to nie powinno być odprysku.
@@arekw.4458 bardziej mówimy o imadle 20kg😆🙃. Młotek to co dziennie leci i nie ma odprysków od tego. Chemia mam na myśli też oleje i paliwa oraz rozpuszlaniki.
A co z wodą z auta np w zimę?
Szczerze powiedziawszy nie wiem...wytrze się ? odparuje?
@@Dzidek1 A nie lepiej tę kratkę środkiem, a wylewkę z obu stron lekko do spadu?
Wyprowadzić pod wylewką odpływ i może lepiej by to w zimie funkcjonowało i bez takiego zimna od samej bramy... Co Pan sądzi?
@@kamilsz2336 Można i tak.. jak tam komu się podoba.. ja ogólnie mam leciutki spadek na zewnątrz, jak mi robili wylewkę to tak zjechali ... różnica od bramy garażowej do ściany na przeciwko to ok. 3 cm.. ale czy to cos daje nie wiem, bo jeszcze auto ze śniegiem nie stało w garażu..
@@Dzidek1 Bardzo dziękuję za odpowiedź. U mnie też miał być spadek, ale widzę po garażu rodziców, że się to wg mnie nie sprawdza. Dam spady do środka i kratkę wzdłuż, by można to po prostu zmyć szlaufem raz za czas :)
Szczęść Boże.
Do wypelniania dylatcji przy scianie zalecal bym
Mase poliuretanowa.
Ile m ma garaż?
Co to za farba?
a przed filmem voltarem :)
No ale co to za farba na sciane?
Ścienna.
Caparol
@@adamszulta62
Dziękuję. Obstawiałem Sto albo Caparol właśnie. Tyle ze Sto zarówno Rapid jak i Selekt Perfekt to maja to jednorazowe krycie tylko w papierach w realu nie bardzo.
Caparol indeco plus lub capasilan
@@piotrczarnecki9211
Ale Capasilan jest do wnętrz?
na podłoge to olejna farba?
Co to za Farba chodzi mi o firmę?
Uwielbiam. Dodam wody, żeby bylo łatwiej. Jak odejdzie ? Wina producenta! Pozdrawiam.
Ps. Remontuje zawodowo stare budynki. Jest tak , czy nie?
Nie te czasy, żeby dolewać farby do wody ;)
ciekawe
siema ziomus. jak ci sie sie sprawdza farba i co to za farba?
Halogen świeci w plecy to fajnie się maluje :D
Dzięki za materiał, przyda się przy wykańczaniu swoich czterech kątów. Jedna uwaga, zmień kamerę bo ta jakość jest koszmarna.
Coto za farba
Farba lepsza niż płytki , najlepsza jest oczywiście posadzka żywiczna lub podobna. Nie wiem dlaczego ludzie chcą płytki w garażu - nie widze plusów oprócz ceny.
A cena jest plusem w rozwiązaniu z płytkami?...
@@kamilsz2336 Płytki tańsze niż posadzka żywiczna. Za posadzkę trzeba liczyć 200zl netto/m2 jak chce się robić jak powinno.
@@dawidtrela8209 Płytki z robocizną i klejem, również takie "jak chce się robić jak powinno" wyjdą taniej? o_O
@@kamilsz2336 Płytki razem z robocizną i klejem wyjdą taniej od posadzki za 200zl/m2 - to oczywiste. Ale dodam że płytki to najgorsze rozwiązanie dla garażu - szkoda pieniędzy
@@dawidtrela8209 Nie do końca rozumiem. To płytki wyjdą taniej, ale szkoda pieniędzy, bo to garaż. Za to 200zł/m2 posadzka żywiczna to nie szkoda pieniędzy, bo to garaż o_O
Nie macie w garażu ogrzewania
Do wieńca i posadzki przyklej papę termozgrzewalną
Mogłem tak zrobić, pewnie będzie poprawka..
Nie ma się co spuszczać przecież to garaż pozdro 👍👍🍻
Dokładnie też doszedłem do takiego samego wniosku..
Zależy co w nim stoi 😉
Chlust wiadro na posadzkę i wałkiem jazda.
jeśli jesteś zadowolony z produktów, których używasz, nie bój się wspominać o firmach, a może jesteś skryty
Oczywiście mogę, ale to reklama jest, ogólnie powinienem to zgłosić wtedy do YT..niektórzy na to nie patrzą, ja patrzę..
To ze farba kryje na raz nie oznacza zejest super
Ja bym kratke odprowadzająca wode jeszcze zrobił w garażu.
Dokładnie, chyba, że jest spadek to niby nie trzeba, chociaż osobiście bym zrobił dla spokoju.
Ja malowałem żywicą posadzkę w garażu i po roku musiałem zamontować odpływ liniowy bo woda stała zimą
Jeśli odpływ zrobiony jest do kanalizacji to często pojawia się problem wysychających syfonów przy kratkach odpływowych, co powoduje smród z kanalizacji.
@@mariuszzielinski6755 Też tak miałem, bez odpływu wody. Woda podchodziła do sciany i pojawił się grzyb
Było dać winkiel.0.5 cm!!!
Nigdy nie zrozumiem fenomenu budowania domu z garażem. Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych, prawie każdy ma garaż. 90% z nich służy za graciarnie, a auta stoją przed domem. A już najlepsze są dwustanowiskowe. Wielkie na 40m2, auta muszą stać pod odpowiednim kątem żeby dało się wyjść z jednej strony. A koszt budowy taki jak salonu, czy sypialni. Wiata - to ma sens.
Mieszkasz na osiedlu domków jednorodzinnych wszystko jasne 😂
Wiata ma sens pewnie 😂
@@longibongi4826 dzięki za ciekawą wypowiedz 😂 wszystko jasne 😂
Dziś stawiają właśnie takie domki bez podpiwniczeń czy pomieszczeń gospodarczych ale gdy one są to garaż zagracony nie jest, masz warunki żeby zrobić chociaż mini warsztat a nie z byle g do fachowca każdy lata.. A co do szerokości bramy to wszystko jest kwestią wyobraźni przy kupnie-wiadomo że jak zrzuca się to na wykonawcę to węższa brama będzie tańsza a jak deweloper buduje a nie Ty to masz jak w banku że nie będzie praktycznie tylko tak żeby w ogłoszeniu było jako dodatkowy atut czy na zdjęciu wyglądało jak spełnienie marzeń "za nie wiele większe pieniadze"..
Tez mam takie wrazenie. Wiata jest absolutnie wystarczajaca dla auta - malo tego - jest wiele opracowan mowiacych, ze auto koroduje znacznei wolniej pod wiata niz w garazu (szczegonie ocieplonym). Reakcje chemiczne zachodza zawsze szybciej i agresywniej w cieplym srodowisku.
Ja mam garaz dwustanowiskowy. Stoją w nim dwa samochody. Ładują się przez noc. Co w tym złego?
To olejna farba
U mnie zrobiłem lastriko
Kurczę nie wiedziałem że coś takiego jeszcze robią.
trochę mi to czasu zajęło ale przypomniałem sobie lata gdzie hektarami sie to robiło i to pod ciężkie pojazdy ,na szerokość bramy wjazdowej zamontowałem ekodren z odpływem rozsączającym
Tak mi się skojarzyło 🤣😁 ua-cam.com/video/zwjf4ksJCdk/v-deo.html
Co, to za farba, na ściany, nie bądź taki napisz 😁.
Dla większości farb średniej klasy typu Flugger takie krycie na raz, takim kolorem to nie jest nic nadzwyczajnego. Farby Benjamin Moore czy Para, uważane za najlepsze w Polsce, też tak kryją. Niestety, aby farba miała swoje parametry techniczne wyliczone przez producenta powinna być nanoszona w 2 warstwach. Dodatkowo uważam, że kluczowe fla krycia jest przygotowanie podłoża. Grunty uniwersalnego zastosowania nie są polecane przez producentów, każdy ma swoje dedykowane, co jest kluczowe do uznania ewentualnej gwarancji. Grunty typowo malarskie zostawiają minimalną strukturę, delikatnie szorstką, co ułatwia krycie farby i w znacznym stopniu przyczynia się do uzyskania wydajności sugerowanej przez producenta. Grunty uniwersalne mają tendencję do "szklenia się", co powoduje ślizganie się wałka oraz zrywanie farby przez taśmę malarską (oczywiście z delikatnym klejem). Problem ten występuje również w przypadku nieodpylenia ściany przed gruntowaniem. Jeśli farba ma spełniać swoje zadanie muszą być spełnione warunki przygotowania podłoża: suche, czyste i nośne.
@@Brzoz3k tak, można użyć farby gruntującej np. Flugger. Używałem u siebie. Słabo kryje, ale tworzy fajną warstwę. Dzięki temu podłoże nie pije farby. Starzy malarze leją grunt do farby, ze 2-3 litry na 10. Unigrunt jest taki sobie do malowania. Lepiej się sprawdza pod kafelki czy np. na łączenia płyt g-k. Tak, grunt systemowy jest lepszy. Pozdrawiam
@@mitu1830 Oczywiście nie neguję tutaj pracy pana Dzidka, każde rozwiązanie jest dobre, jeśli działa 😉. Nie jestem malarzem, ale pracowałem na w miarę poważnych stanowiskach z tej branży, więc chętnie podzielę się swoimi uwagami. Problem pojawia się zawsze wtedy, kiedy trzeba reklamować farbę. Przy drogich farbach wtopa może zaboleć, a najczęściej gwarancja jest nieuznawana, gdy nie użyło się gruntu systemowego. Klienci potrafią wrócić z reklamacją koloru, oczywiście gdy kolor nie jest zgodny ze wzornikiem, a nie w przypadku złego doboru koloru. I to też da się załatwić. Większość producentów w karcie produktu czy ulotce na puszcze pisze o tym, że w przypadku wymalowania np do 25% zawartości opakowania kolor wyszedł inny niż porządany przysługuje wymiana, ale jeśli ktoś kupi hobok farby za 2500 zł, wymaluje połowę i się okaże, że zamiast szarego jest różowy (wykonawca dostał materiał, nie wie jaki kolor powinien być pod numerem) to niestety inwestor jest kasę i pracę w plecy. Teraz jest okres, gdzie tworzą się problemy podczas malowania. Kupujesz farbę za 400 zl za niecałe 4l, szybko schnie, lejesz wodę, super się maluje. Mijają 3 msc, zapominasz o sytuacja, ściana się pobrudziła, spoko, przecież zmywalna w 1 klasie pn en 13300. Pojawia się zdziwienie, oszukali mnie. Tutaj też może być problem, bo na fakturze nie ma dodatku do opóźniania czasu schnięcia, a sprzedawcy często o tym informują.
Starzy malarze to cenieni fachowcy, ale pamiętajmy że x lat temu farby były jednak gorsze. Oczywiście pikowanie w górę dotyczy każdego segmentu. W ogólnym rozrachunku warto pamiętać, że to tylko cienka powłoka na ścianie.
Dodam jeszcze, że najbardziej praktyczne są wykończenia połyskliwe typu półmat satyna, nie wierzę w cudowne, szorowalne maty, które się wybłyszczają podczas mycia. Cenię za to farby matowe Benjamina i Pary ze względu na łatwość punktowej naprawy, gdzie przemalowanie zabrudzenia jest nierzucające się w oczy.
@@Brzoz3k a kto uważa je za najlepsze w Polszy? I kto powiedział żeby farba miała parametry to trzeba 2 warstwy????
@@piotrczarnecki9211 Od 2012 roku siedzę w branży farb, znam wiele osób z różnych firm, które doceniają farby premium. Nie wiem co jest najlepsze, ale znam opinię dyrektorów, technologów, wyniki laboratoryjne. Każdy docenia dobre produkty konkurencji, raczej nikt nie mówi źle o konkurencji. Benjamin i Para są skierowane do zamożnych klientów. Z perspektywy inwestora odwzorowanie kolorów jest świetne względem wzornika, z perspektywy wykonawcy farba to farba, ale przy trudno kryjących, intensywnych kolorach 2 krotne malowanie jest wygodniejsze niż 3 krotne. Rzadko zdarza się w karcie technicznej informacja o parametrach przy jednej wymalowanej warstwie. Dla osoby, która nie brudzi ścian nie ma to znaczenia, dla intensywnego zmywania farb ma kolosalne znaczenie. Nie rozumiem oburzenia. Jestem natomiast ciekawy czym według Pana wiedzy jest farba lateksowa.
.