Так, Ви навели дуже близьке порівняння. Раніше фотографію не можна було використовувати для психологічної і навіть психічної реабілітації на тому ж рівні як малювання, але останнім часом фотоапарати зробилися доступними й дозволяють це. Інша річ - як довго триватиме така технологічна благодать.
як же я з вами погоджуюсь. сиджу посміхаюсь. 🥰 фотографія - це те, що зцілює моє ментальне здоров'я. і це те, що завжди під рукою, так би мовити. дієве, і що можна зробити для свого ресурсу, психічного стану власноруч. без допомоги психолога. розмова з собою, світом, медитація.
Так, фотографія. І ще відеографія. За допомогою рухомої картинки зручно оповідати історії. Те ж саме що на фотографії, але можна доповнити рухом та звуком ) Зичу Вам творчого натхнення!
Дуже цікавий контент.!!! Тим більше україномовний.Супер! Сам фотографую з дитинства.Починав з "Семена -8М.Зараз мені 56,і в мене і по цей час є фотоапарат.Але Nikon D7100.Дуже подобається фотографувати.Відволікає від повсякденності
Вітаю Вас, колего! Як і Ви, шаную Nikon (щоправда попередньої версії), d7000. ... Починав теж зі "Зміни", здається, коштувала чи 20 чи 25 карбованців. Невибагливий та портативний апарат. Зичу Вам творчих успіхів та натхнення!
Я захоплена,щиро вдячна за такий контент. У мене теж так склалося,що фотографуючи я забуваю про все негативне,лише я і ця мить у кадрі. Після втрати я ще більше почала фотографувати,хоч могла б навпаки відкласти і нічого не робити,але склалося інакше,тепер переглядаючи світлини я бачу частину себе в них і певні відчуття/емоції,які маю у ті моменти ,але мені здається ,що це не зрівняти ні з чим (хоча я можу дуже помилятися). Дякую вам ще раз👏
Дякую Вам, колего, за підтримку й розуміння. У свою чергу прошу Вас триматися й пережити нинішні важкі часи, й дождати кращих. Нехай мистецтво фотографії Вам у цьому допоможе, а Ви допоможете іншим. Зичу Вам творчого натхнення й усіляких гараздів.
Дякую. Всі ми шукаємо і засобів творчої реалізації, і можливостей психологічних розради, реабілітації. На щастя, фотографія дарує такі щедрі можливості. Зичу Вам натхнення!
Вікторе, дякую! Думаю, що мені пощастило: стільки авторів зібралися разом. Якби опитував їх окремо, було б мабуть глибше, продуманіше, догматичніше, але дослідження зайняло б півроку.
Радий допомогти. Безліч людей абстрагуються, поглиблюючись у захоплення. Зокрема, багато шахістів, з величезним ентузіазмом працюють. В психології називають "заміщення".
Завжди подобалось фотографувати, але відкладала на потім. Зараз фотографую так вчуся заспокоюватися, відволікатися, радіти життю) У Вас дуже корисна і позитивна інформація)дякую!
Дякую Вам за увагу та відповідь. Думаю, що фотографування - це така ж арт-терапія як і малювання, особливо коли завдяки фотоапарату ми вирушаємо з тісного дому у світ за новими враженнями. Зичу Вам творчого натхнення!
Ух ти! Дякую! Дійсно , допомагає. Мені уж точно,якщо подумати , який стан ,був в тому році. Але ж , мабуть треба повірити у себе? Бо як доходить діло до пропонувань виставки, я лякаюсь...Ви що, я для себе, у мене немає нічого для показу! А тут , губки!!! Звичайні губки.. Чи їжаки...
Дякую Вам. Вибачте, що дуже поверхнево, по кожному з пунктів опису варто робити окреме академічне дослідження. Утім, завдання-мінімум - акцентувати на реалізації психологічних аспектів творчості.
Фотографія надає можливість просто зупинитися ,уповільнитися і звернути увагу на навколишній світ. Око з часом починає помічати красу навколо, в пейзажі , квітці , пташці, в обличчі людини її одягу, міміці, в тому як падає світло, пливе туман... В тих речах ,яких зазвичай не встигаєш помічати.
Для меня пейзажная фотография многогранна, она помогает самореализоваться, открыть очи свои на происходящее в природе, насладиться и передать тот восторг, который ты ощущаешь в конкретный момент, зрителю. Желание прочувствовать природу и ощутить новые эмоции, толкает постоянно, не смотря на войну, переживания, выйти на фотоулов. А фотографирование в сочетании с велопокатушкой и вкусной чашкой кофе просто творит чудеса для психики, состояния и настроения.
Глибоко розумію Вас та підтримую. У нинішні часи, коли дзеркалки категорично здешевіли (тимчасово), фотографувати набагато зручніше та вигідніше ніж малювати. А про психологічну терапію через зображувальне мистецтво чули всі.
Нажаль, до війни у нас багато людей були зосереджені на досягненні матеріальних цілей і не дозволяли собі чимось захоплюватись. Зараз більшість намагатися просто вижити.
Тримайтеся. Намагаюся вести канал, аби ми всі не почувалися покинутими. Наші біди й виживання - це, на жаль, реалії. Але час, відведений на навчання та хліб духовний, не сміємо марнувати. Бо він запорука завтрашнього дня.
Сто відсотків з вами згоден. Процес створення фотографії відвалікає і виліковує нервову систему. Мене знайомі часто питають. Чому фотогфія? На що я їм відповідаю : "Краще займатися фотографією ніж сидіти у ганделику і проривати свій мозок" Зачасту у мене хороші кадри теж виходять випадково.
Доброго дня, Сергію! В мене є запитання по фотоапарату Nikon d3000. Справа в тому, що коли я фотографую гори, то майже завжди фотографії пересвічені. Навіть коли сонце не світить на фотоапарат, а тільки на гори, то на фотографії небо не блакитне а біле, а гори теж білі бо на них сніг і отримується така фотографія, що гори білі як є, а небо не блакитне а біле і не видно краю, де закінчуються гори і починається небо. Я хочу запитати про це у Вас, тому що я відносно недавно почав фотографувати на фотоапарат батька і постійно така картина. Що це може бути: невміння фотографувати чи несправність фотоапарату? Батько вважає, що щось з фотоапаратом. Що Ви можете сказати? Заздалегідь дякую
Доброго дня, припускаю, що проблема у замірюванні експозиції. Грубо кажучи, є два протилежні його види: точковий і матричний. Матричний повинен трохи вирівнювати експонування по картинці в цілому, аби не було ні вибитого світлом ні грубих тіней. Погляньте, будь ласка, чи про цю проблему йдеться? Ролик на 4 хвилини ua-cam.com/video/mSvi6xB1e08/v-deo.html
Якщо ж експозамірювання у Вас по точці, спробуйте фокусуватися на найсвітлішому... щоправда решта у Вас відійде в тінь. В подальшому цей контраст вирівнюють на компьютері, це називається світлова корекція. Вибите світлом важче "витягти" чи "врятувати" на постобробці, затінене - легше.
Доброго дня, Сергію! Я перечитав Ваші коментарі та разів 5 передивився відео, на яке Ви залишили посилання. Після чого я зробив десь 300 знімків тих же локацій в Матричному і Точковому режимі. Раніше я переважно фотографував в режимі пейзаж і фотографії, а саме небо з горами були засвічені, то зараз в режимі "А" точковому режимі матриці фотографії з горами отримуються чіткими, а все інше стає темнішим і синього відтінку, наприклад сніг, який попереду мене, а вершини гір класно виходять.
Друже, дякую що повідомли про справи. На професійних фотоапаратах взагалі немає режимів "пейзаж", "портрет" і тп, оскільки вони дають нестабільний результат. Але нехай слово "професійний" не розхолоджує Вас. Професійний фотоапарат часто відрізняється від "любительського" тільки кількістю кнопок на корпусі й нюансами... Якщо захочете, можете зробити наступний крок: у Вашому справді гарному фотоапараті є два типи файлів, у які виводиться відзнятий матеріал: jpg (знаний всім по цифромильницях та мобільних телефонах) і NEF (він же RAW - це сирий неопрацьований файл, який зберігає в кілька разів більше інформації ніж JPG). З оцим, більшим файлом працюють фотографи: відкривають його на компьютері в програмі, наприклад, Adobe Lightroom Classic, і за допомогою рухів пари повзунків висвітлюють те, що опинилося в глибоких тінях). Зичу Вам творчих успіхів! @@_UA_-op6tr
Добрий день! Зараз дивлюсь ваші уроки які ви знімали 2 роки тому,хочу запиати,який фотоаппарат мені купувати,в мне є фотоаппарат але він старий та не сучасний,зовсім.Купувати бездзеркальний чи дзиркалний, що порадите ?
Доброго ранку. Дивіться по фінансах, і дивлячись з якою метою берете фотоапарат. Якщо знімати і фото і відео - краще бездзеркальний, але є ньюанси у вигляді дати випуску, входів для мікрофону, навушників, часу безперервного відеозапису, наявності матричного стаба, і ще ряду речей. Якщо тільки фотографувати - дзеркальний може бути вигідніший для купівлі та класчніший для освоєння. Зараз це, так би мовити, паралельні технології з власними перевагами й недоліками. Але так буде не завжди. Бо дзеркалок, що накопичилися у людей на руках внаслідок перевиробництва, поступово меншатиме. А там прийде черга фотовідеокомбайнів з елементами "штучного інтелекту".
@@photoukraine Дякую за відповідь! Ви дуже Класна людина,а щодо Nikon D3100 ? Чи може щось підкажіть а по цінні я подивлюсь. Метою є фото,на відео поки не думаю,мене потрібно ще піднабрати опиту та тоді буду вже думати
@@davi.dkaa6473 Тут рясно про дану модель. ua-cam.com/video/_vNqaaH83zQ/v-deo.htmlsi=0Jp2vksnHuqDQCGh Але є й сучасніші: d3200, d3300. Відповідна лінійка є у Кенон: EOS 1200, 1300
Так, тема преширока, і чомусь мало висвітлена. Любов Волкова свого часу провела авторську виставку фотознімків господарів з їхніми собаками та, подекуди, котами. Виставка називалася "ДаНайда". Справді була певна схожість господарів і улюбленців :) І до кожної моделі шукався індивідуальний підхід. Знаю, що спеціально під проект Любов орендувала фотостудію... До речі, теж професійна психолог. ...боюся помилитися, та зйомка проекту велася аналоговою камеру, це ускладнювало процес.
Дякую вам щиро. Гарний, цікавий матеріал, вельми якісна подача. 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Навзаєм дякую Вам за підтримку! Такі позитивні коментарі надихають працювати над каналом.
Дякую за цікавий випуск! Наскільки я зрозумів, що фото, як і малювання дійно впливає на емоційний та психічний стан позитвно.
Так, Ви навели дуже близьке порівняння. Раніше фотографію не можна було використовувати для психологічної і навіть психічної реабілітації на тому ж рівні як малювання, але останнім часом фотоапарати зробилися доступними й дозволяють це. Інша річ - як довго триватиме така технологічна благодать.
як же я з вами погоджуюсь. сиджу посміхаюсь. 🥰 фотографія - це те, що зцілює моє ментальне здоров'я. і це те, що завжди під рукою, так би мовити. дієве, і що можна зробити для свого ресурсу, психічного стану власноруч. без допомоги психолога. розмова з собою, світом, медитація.
Так, фотографія. І ще відеографія. За допомогою рухомої картинки зручно оповідати історії. Те ж саме що на фотографії, але можна доповнити рухом та звуком ) Зичу Вам творчого натхнення!
@@photoukraine щиро дякую Вам. Навзаєм !
Дуже цікавий контент.!!! Тим більше україномовний.Супер! Сам фотографую з дитинства.Починав з "Семена -8М.Зараз мені 56,і в мене і по цей час є фотоапарат.Але Nikon D7100.Дуже подобається фотографувати.Відволікає від повсякденності
Вітаю Вас, колего! Як і Ви, шаную Nikon (щоправда попередньої версії), d7000. ... Починав теж зі "Зміни", здається, коштувала чи 20 чи 25 карбованців. Невибагливий та портативний апарат. Зичу Вам творчих успіхів та натхнення!
Дякую за вашу працю.
Дякую Вам, заходьте, буду радий.
Я захоплена,щиро вдячна за такий контент. У мене теж так склалося,що фотографуючи я забуваю про все негативне,лише я і ця мить у кадрі. Після втрати я ще більше почала фотографувати,хоч могла б навпаки відкласти і нічого не робити,але склалося інакше,тепер переглядаючи світлини я бачу частину себе в них і певні відчуття/емоції,які маю у ті моменти ,але мені здається ,що це не зрівняти ні з чим (хоча я можу дуже помилятися).
Дякую вам ще раз👏
Дякую Вам, колего, за підтримку й розуміння. У свою чергу прошу Вас триматися й пережити нинішні важкі часи, й дождати кращих. Нехай мистецтво фотографії Вам у цьому допоможе, а Ви допоможете іншим. Зичу Вам творчого натхнення й усіляких гараздів.
Дякую за відео.
Дякую Вам, заходьте.
Ух, дуже цікавенний сюжет!
Дякую. Всі ми шукаємо і засобів творчої реалізації, і можливостей психологічних розради, реабілітації. На щастя, фотографія дарує такі щедрі можливості. Зичу Вам натхнення!
прикольно, цікаво. продовжуйте :)
Щиро дякую колегам, які поділилися безцінним досвідом.
Яке круте ваше відео! Дякую вам! Збагатилась, і якась частинка мене занурилась у спокій. Ви цікаво розповідаєте❤
Ксеніє, дякую за Ваші слова. Тут продовження й розкриття теми, саме про нашу свідомість: ua-cam.com/video/0ITcPqrwZmU/v-deo.html
Дякую,тема дуже цікава,вважаю передова і вже у нас. Я в захваті так тримати друже.....🙏🙏🙏🙏🙏
Вікторе, дякую! Думаю, що мені пощастило: стільки авторів зібралися разом. Якби опитував їх окремо, було б мабуть глибше, продуманіше, догматичніше, але дослідження зайняло б півроку.
Дуже класний контент. Дякую за вашу працю.
Дякую Вам за увагу. Заходьте будь ласка.
👍
Ти ж мій хороший!!! Дякую тобі щира і за відео, і за цінну ідею. Треба буде і собі подібне про музику записати.
Радий допомогти. Безліч людей абстрагуються, поглиблюючись у захоплення. Зокрема, багато шахістів, з величезним ентузіазмом працюють. В психології називають "заміщення".
@@photoukraine Ой, так. Скільки нині людей проводять таке заміщення, що зовсім не схоже на основні види діяльності
Браво!
Дякую Вам!
Завжди подобалось фотографувати, але відкладала на потім. Зараз фотографую так вчуся заспокоюватися, відволікатися, радіти життю)
У Вас дуже корисна і позитивна інформація)дякую!
Дякую Вам за увагу та відповідь. Думаю, що фотографування - це така ж арт-терапія як і малювання, особливо коли завдяки фотоапарату ми вирушаємо з тісного дому у світ за новими враженнями. Зичу Вам творчого натхнення!
Ух ти! Дякую! Дійсно , допомагає. Мені уж точно,якщо подумати , який стан ,був в тому році. Але ж , мабуть треба повірити у себе? Бо як доходить діло до пропонувань виставки, я лякаюсь...Ви що, я для себе, у мене немає нічого для показу! А тут , губки!!! Звичайні губки.. Чи їжаки...
Олено! Дуже радий, що Вам сподобалося. Напишу в лічку.
вам таки пламенный привет в новом году и благодарю за чудесное видео.
Дякую Вам. Вибачте, що дуже поверхнево, по кожному з пунктів опису варто робити окреме академічне дослідження. Утім, завдання-мінімум - акцентувати на реалізації психологічних аспектів творчості.
Фотографія надає можливість просто зупинитися ,уповільнитися і звернути увагу на навколишній світ. Око з часом починає помічати красу навколо, в пейзажі , квітці , пташці, в обличчі людини її одягу, міміці, в тому як падає світло, пливе туман... В тих речах ,яких зазвичай не встигаєш помічати.
Так, особливий, змінений стан свідомості, котрий позитивно позначається на наших психіці та світосприйнятті.
Для меня пейзажная фотография многогранна, она помогает самореализоваться, открыть очи свои на происходящее в природе, насладиться и передать тот восторг, который ты ощущаешь в конкретный момент, зрителю. Желание прочувствовать природу и ощутить новые эмоции, толкает постоянно, не смотря на войну, переживания, выйти на фотоулов. А фотографирование в сочетании с велопокатушкой и вкусной чашкой кофе просто творит чудеса для психики, состояния и настроения.
Глибоко розумію Вас та підтримую. У нинішні часи, коли дзеркалки категорично здешевіли (тимчасово), фотографувати набагато зручніше та вигідніше ніж малювати. А про психологічну терапію через зображувальне мистецтво чули всі.
Нажаль, до війни у нас багато людей були зосереджені на досягненні матеріальних цілей і не дозволяли собі чимось захоплюватись. Зараз більшість намагатися просто вижити.
Тримайтеся. Намагаюся вести канал, аби ми всі не почувалися покинутими. Наші біди й виживання - це, на жаль, реалії. Але час, відведений на навчання та хліб духовний, не сміємо марнувати. Бо він запорука завтрашнього дня.
Сто відсотків з вами згоден. Процес створення фотографії відвалікає і виліковує нервову систему. Мене знайомі часто питають. Чому фотогфія? На що я їм відповідаю : "Краще займатися фотографією ніж сидіти у ганделику і проривати свій мозок"
Зачасту у мене хороші кадри теж виходять випадково.
Ви дуже влучно підмітили. Мене теж процес фотографування витягує з депресивних станів, навіть саме відчуття камери у руці.
а у Вас профілю з відео у інстаграмі немає? я б і там поширила)
Дякую Вам. Користувач merkulov_sm, розмістив посилання на відео в профілі. Інсту, соромно зізнатися, практично не веду
@@photoukraine я зрозуміла. може колись натхнення буде) тема актуальна ще довго буде. дякую
Доброго дня, Сергію! В мене є запитання по фотоапарату Nikon d3000. Справа в тому, що коли я фотографую гори, то майже завжди фотографії пересвічені. Навіть коли сонце не світить на фотоапарат, а тільки на гори, то на фотографії небо не блакитне а біле, а гори теж білі бо на них сніг і отримується така фотографія, що гори білі як є, а небо не блакитне а біле і не видно краю, де закінчуються гори і починається небо. Я хочу запитати про це у Вас, тому що я відносно недавно почав фотографувати на фотоапарат батька і постійно така картина. Що це може бути: невміння фотографувати чи несправність фотоапарату? Батько вважає, що щось з фотоапаратом. Що Ви можете сказати? Заздалегідь дякую
Доброго дня, припускаю, що проблема у замірюванні експозиції. Грубо кажучи, є два протилежні його види: точковий і матричний. Матричний повинен трохи вирівнювати експонування по картинці в цілому, аби не було ні вибитого світлом ні грубих тіней. Погляньте, будь ласка, чи про цю проблему йдеться? Ролик на 4 хвилини ua-cam.com/video/mSvi6xB1e08/v-deo.html
Якщо ж експозамірювання у Вас по точці, спробуйте фокусуватися на найсвітлішому... щоправда решта у Вас відійде в тінь. В подальшому цей контраст вирівнюють на компьютері, це називається світлова корекція. Вибите світлом важче "витягти" чи "врятувати" на постобробці, затінене - легше.
Доброго дня, Сергію! Я перечитав Ваші коментарі та разів 5 передивився відео, на яке Ви залишили посилання. Після чого я зробив десь 300 знімків тих же локацій в Матричному і Точковому режимі. Раніше я переважно фотографував в режимі пейзаж і фотографії, а саме небо з горами були засвічені, то зараз в режимі "А" точковому режимі матриці фотографії з горами отримуються чіткими, а все інше стає темнішим і синього відтінку, наприклад сніг, який попереду мене, а вершини гір класно виходять.
Друже, дякую що повідомли про справи. На професійних фотоапаратах взагалі немає режимів "пейзаж", "портрет" і тп, оскільки вони дають нестабільний результат. Але нехай слово "професійний" не розхолоджує Вас. Професійний фотоапарат часто відрізняється від "любительського" тільки кількістю кнопок на корпусі й нюансами... Якщо захочете, можете зробити наступний крок: у Вашому справді гарному фотоапараті є два типи файлів, у які виводиться відзнятий матеріал: jpg (знаний всім по цифромильницях та мобільних телефонах) і NEF (він же RAW - це сирий неопрацьований файл, який зберігає в кілька разів більше інформації ніж JPG). З оцим, більшим файлом працюють фотографи: відкривають його на компьютері в програмі, наприклад, Adobe Lightroom Classic, і за допомогою рухів пари повзунків висвітлюють те, що опинилося в глибоких тінях). Зичу Вам творчих успіхів! @@_UA_-op6tr
Добрий день! Зараз дивлюсь ваші уроки які ви знімали 2 роки тому,хочу запиати,який фотоаппарат мені купувати,в мне є фотоаппарат але він старий та не сучасний,зовсім.Купувати бездзеркальний чи дзиркалний, що порадите ?
Доброго ранку. Дивіться по фінансах, і дивлячись з якою метою берете фотоапарат. Якщо знімати і фото і відео - краще бездзеркальний, але є ньюанси у вигляді дати випуску, входів для мікрофону, навушників, часу безперервного відеозапису, наявності матричного стаба, і ще ряду речей. Якщо тільки фотографувати - дзеркальний може бути вигідніший для купівлі та класчніший для освоєння. Зараз це, так би мовити, паралельні технології з власними перевагами й недоліками. Але так буде не завжди. Бо дзеркалок, що накопичилися у людей на руках внаслідок перевиробництва, поступово меншатиме. А там прийде черга фотовідеокомбайнів з елементами "штучного інтелекту".
@@photoukraine Дякую за відповідь! Ви дуже Класна людина,а щодо Nikon D3100 ? Чи може щось підкажіть а по цінні я подивлюсь. Метою є фото,на відео поки не думаю,мене потрібно ще піднабрати опиту та тоді буду вже думати
@@davi.dkaa6473 Тут рясно про дану модель. ua-cam.com/video/_vNqaaH83zQ/v-deo.htmlsi=0Jp2vksnHuqDQCGh Але є й сучасніші: d3200, d3300.
Відповідна лінійка є у Кенон: EOS 1200, 1300
@alexandra_krolikowska цю тему вивчає (психолог+фотограф)
Так, тема преширока, і чомусь мало висвітлена. Любов Волкова свого часу провела авторську виставку фотознімків господарів з їхніми собаками та, подекуди, котами. Виставка називалася "ДаНайда". Справді була певна схожість господарів і улюбленців :) І до кожної моделі шукався індивідуальний підхід. Знаю, що спеціально під проект Любов орендувала фотостудію... До речі, теж професійна психолог.
...боюся помилитися, та зйомка проекту велася аналоговою камеру, це ускладнювало процес.
@@photoukraine цікаво. пошукаю, може десь є про цю подію. дякую