OLANDA - ROMÂNIA 3 - 0

• Опубліковано 2 лип 2024
  • Deșii ploaia a început cu o oră înainte de meci, ieșenii nu au
    ca să iase din casă la meci împofida vremii, pentru a susține „Naționala de suflet” a Româmiei, în cursa calificării în sferturile de finală, contra Olandei.
    În primul sfert de oră a primei reprize, naționala României a dominat formația Olandei, dar în minutul 20 Olanda a deschis scorul. Până la sfârșitul primei reprize, celor două selecționate și-au creat ocazii de a marca, dar scorul rămânănd același. Suporterii selecționatei româniei, la sfârșitul primei reprize, erau încrezători în șansele echipei noastre.
    Pe tot parcursul celei de a doua reprize, în minutul 83, Olanda mai înscrie un gol, iar în ultimul minut de joc, Olanda înscrie și al treilea gol.
    După încheierea meciului cu 3 - 0 pentru Olanda, suporterii ieșeni, au rămas alături de Naționala României
    Participarea Romîniei la Euro2024, a dus la redescoperirea ideii de unitate, de forță a unui grup unit, animat de apirații comune.