Jógázzuk el A legcsinosabb óriás kalandjait! (ízelítő)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 тра 2020
  • "Láttamta a boltbaen három madarú lábt". (Láttam a boltban egy három lábú madarat) - ez a klasszikust a fiamtól idéztem.
    A szerialitás a sorrendiség. Hogyan következnek egymás után a dolgok. Nem csak egy cselekvési sorban, hanem az észlelésünkben is rendkívül fontos szerepe van.
    Szerialitást igényel a főzés, de ugyanilyen szerialitást követel az öltözködés is: a bugyit praktikus a nadrág alá venni, és a zoknira ráhúzni a cipőt, és talán jobb ha nem tollával tesszük a madarat a levesbe. Még egy népmesénk is szól arról a faluról, ahol először megépítették a tetőt, és az emberek tartották, míg utólag felépítették a falat a munkások.
    Olvasástechnikai hibának tekintjük, amikor a ló - szót, ól-nak olvassa a gyerek, vagy a matekfüzetben kihagy több négyeztet is, ha megdupláz szótagokat, vagy egy szón belül több ragféleséget használ. Az én fiam szótárában ott volt a láttamta (láttam), vagy a boltbaen (boltban), három madarú láb (három lábú madár), tehát a hallási észlelésben és a beszédreprodukcióban is szerepet játszik, hiszen nem mindegy hogyan rendezzük a hallott, látott dolgokat újra össze.
    A szerialitás problémaköre szintén sok szinten köthető reflexekhez, és a Napüdvözlet pont azokat a csecsemőkori reflexeket vonja gátlás alá, amik szerialitás problémákhoz is vezethetnek. Maga a Napüdvözlet is egy sorrendiségen alapuló gyakorlatsor, nem lehet benne felcserélni a mozgáselemeket, meghatározott sorrendben követik egymást a mozdulatok.
    A Napüdvözlet az egyik legismertebb jógikus gyakorlatsor, a mese segítségével játékosan tanítom meg a mozdulatokat a gyerekeknek.
    Ha az egész mesét szeretnéd megnézni, érdeklődj a hello@csigebogi.hu címen!
    érdemes már most csatlakoznod a Reflexjóga - Csige Bogi facebook csoporthoz, ahol kérdezhetsz, olvashatsz, tájékozódhatsz a témával kapcsolatban.
    az eredeti mesét Julia Donaldson írta, imádnivaló.

КОМЕНТАРІ •