Не забудьте підписатися на наш канал: ua-cam.com/users/CaptainDzembronia тисніт 🔔, щоб не пропустити нове вігіо. А допомогти нам створювати нові відева можна через 💰Patreon: www.patreon.com/capdz 💰картку Приватбанк: 4149499144333588 та 💰Монобанк: 4441114451771016
Це дуже було корисно і пізнавально, я прям отримав вприск ендорфінів у мозок від того що зрозумів що і до чого, просто автор настільки докладно і зрозуміло чітко по поличках все розклав, що просто дух захоплює, не так як умовні викладачі яким байдуже зрозумієш ти чи ні
Стосовно зворотнього азимуту у Вас помилка. Для визначення зворотного азимута працюють два правила: Якщо вихідний азимут менше ніж 180° - до нього треба додати 180 для отримання зворотного азимута. Якщо вихідний азимут більше ніж 180° - від нього треба відняти 180 для отримання зворотного азимута. Тому якщо у Вас азимут 210 - то зворотній 30.
Окрім розуміння азимута треба ще обрати правильно компас. Більшість китайських дешевих, це просто магнітна стрілка у корпусі і все. Відповідно, з таким компасом неможливо узяти нормально азимут на орієнтир, неможливо прокласти відрізок на карті, неможливо зорієнтувати карту. Таким компасам місце на смітнику. Компас повинен бути як мінімум планшетним і бажано, щоб дзеркальце у нього також було, якщо у вас немає штатива, щоб компас зручно і міцно закріпити. Також бажано, щоб магнітна стрілка і циферблат були якомога більшого розміру. По-перше це підвищить крутний момент самої стрілки, відповідно вона більш точно буде встановлюватись, бо менше впливає тертя. По-друге це дасть можливість мати малу ціну поділки, наприклад в 1° чи 0.5°.
Людина на відео - педагог від Бога. Не нова інформація для мене (хоч останнім часом до компаса і паперової карти рідко приходиться вдаватися, користуюся OSMand), але якщо би мене хтось попросив пояснити що таке азимут і як користуватися компасом - я би його відправив дивитися це відео, і попереднє. Чудове пояснення. З пропозицій - можна зробити коротеньке відео, або додаток до наступних відео про типові помилки новачків при орієнтуванні. Як мінімум два таких нюанси я собі підмітив, проглянувши ці відео: 1. Варто розказати про вплив близькості металевих предметів на показники компаса і застерегти новачків від цього. 2. Варто розібрати визначення орієнтирів на місцевості, можливо навіть окремою темою, де варто згадати просторові кути, і що азимут треба брати по точковому орієнтиру, тобто якщо ви за 10 метрів від дерева, то азимут треба брати не на праву і ліву частину крони, і навіть не на стовбур (який на такій відстані може займати значний просторовий кут), а на он те дупло в стовбурі =) Щодо реальності і прикладу з вершинами (який що по змісту що по ілюстрації на цьому відео був чудовий) - поставити плоский камінь, назвавши його Ігровець :) , і показати, як різниться азимут якщо його брати по різних кінцях пласкої вершини, і що варто в такому випадку брати дрібніший орієнтир - плямку жерепу, просіку стежки, великий камінь, тур, хрест, тощо. А так - чудово, прекрасний контент, особливо для того, щоб вчити туризму та краєзнавству дітей. Дякую!
Завдяки вашому відео, я нарешті зрозуміла, чому, коли визначаєш ціну поділки, там саме 6 між сусідніми числами! Тому що я завжди рахувала поділки, і ніяк не могла второпати, чому у мене завжди виходило на 1 менше, хоча залізно мало бути 10, виявляється, то треба рахувати проміжки! Дякую!😅
Дякую, але у вас помилка в розрахунку зворотнього азимуту, ви кажете "азимут 210, значить зворотний 50" але показуєте на шкалі азімут 230, для якого власно і є зворотній азімут 50. Ну і загалом простіще додати до значення азімуту 180 щоб отримати зворотній.
На компас впливають ті метали, які притягуються з магнітом. Гадаю в автоматі ці метали присутні. Тому працюючи з компасом, автомат варт тримати подалі. Можливо, якщо закинути його за спину, то вплив буде менш відчутним
Це типу, як середня, або бокова лінія компаса на платі. Бо такого поняття, як середня лінія шкали мабуть нема. Точніше середня, або бокова лінія плати на компасі з платою.
Щоб визначити зворотній азимут (азимут повернення), необхідно від визначеного магнітного азимут відняти 180°, а якщо його значення меньше 180°, то додати 180°. Джерело " Довідник з основних понять військової топографії"
"Як варіант, але мені виглядає, замість математики і згадування додавати чи віднімати, простіше провести діаметр через шкалу, де з одного кінця цього діаметру буде азимут, а з іншого - зворотній азимут." - Руня
Азимут це вектор, напрямок в бік руху.... це не кут! Можна підтримувати вірність напрямку руху відносно вершини, сідловини, дерева, труби, будівлі, сонця... універсально, відносно магнітної стрілки. Ми шукаємо не кут, ми шукаємо шлях за допомогою кута. Вікінги в морі шукали шлях до землі не кут, використовували сонячний камінь з тим, щоби знати де в дану годину знаходиться сонце. Відносно сонця вони рухалися.
Пане Миколо, Ви не праві, оскільки азимут - це кут між напрямком на північ і напрямком на даний предмет. Це відомо людям ще з уроків географії. У кожного поняття є своє визначення. А те, про що Ви говорите, це не вектор, а всього-навсього спосіб визначення певного напрямку (вектора) і правильність дотримання напрямку залежить від того, на що орієнтуєтесь - на сонце, інші зорі, стрілку компаса, мох, мурашник, дерева чи великий наземний орієнтир. Сонячний камінь так само покаже ван певний кут за допомогою тіні від нього. А знаючи цей кут в певний відрізок дня, можна вирахувати де яка сторона світу і іти на кораблі в потрібну, зафіксувавши парус та руль.
@@Vtoroypilot2 Дякую, що включилися в тему. Але ми роздивляємося азимут в орієнтувані, в якому ми шукаємо не кут , а напрямок куди рухаться! Класичне визначення азимуту в орієнтувані спотворює у учня розуміння , що азимутом ми визначаємо, або задаємо напрямок руху, а не кут між північчю і напрямком руху.
@@НиколайДьяченко-в9н Скажіть, будь-ласка, а для чого по вашому ми визначаємо кут і для чого цього вчать у школі? Це все одно що сказати, що учня вчать рахувати, а нам потрібно лічити гроші, а це зовсім інше. В школі як раз і дають базові розуміння. І саме для орієнтування ці знання в подальшому комусь і знадобляться, хто був достатньо уважний і залишив цю інформацію у себе в пам'яті. Нам, наприклад, вчитель розповідала основи роботи з компасом на конкретних прикладах, а не просто сказавши щось завчити в книжці. Ви навіщось роз'єднуєте поняття азимута на необхідний в орієнтуванні напрямок руху і те, як цей напрямок по компасу знайшли. Навіщо все ускладнювати?
Питання до автора цього відео:-поставив свій авто на прямій дорозі по якій брав зворотній азимут, побродивши по лісу вдало вийшов по компасу на потрібну дорогу, але як мені визначити в яку сторону мені шукати своє авто- іти направо чи наліво по цій дорозі щоб його побачити? Поясніть будь-ласка як діяти в такій ситуації. СЛАВА УКРАЇНІ
Не забудьте підписатися на наш канал: ua-cam.com/users/CaptainDzembronia тисніт 🔔, щоб не пропустити нове вігіо. А допомогти нам створювати нові відева можна через 💰Patreon: www.patreon.com/capdz 💰картку Приватбанк: 4149499144333588 та 💰Монобанк: 4441114451771016
Х
Це дуже було корисно і пізнавально, я прям отримав вприск ендорфінів у мозок від того що зрозумів що і до чого, просто автор настільки докладно і зрозуміло чітко по поличках все розклав, що просто дух захоплює, не так як умовні викладачі яким байдуже зрозумієш ти чи ні
Все дуже чітко розкладено по полицям!Дуже дякую на працю!
Стосовно зворотнього азимуту у Вас помилка.
Для визначення зворотного азимута працюють два правила:
Якщо вихідний азимут менше ніж 180° - до нього треба додати 180 для отримання зворотного азимута.
Якщо вихідний азимут більше ніж 180° - від нього треба відняти 180 для отримання зворотного азимута.
Тому якщо у Вас азимут 210 - то зворотній 30.
Я також застряг на цьому моменті, ще раз переглянув уважніше -автор оговорився просто, показував 230', а сказав 210', от у нього і вийшло 50' :)
Для бусоліста мінометника інформація знахідка дякуюю
Раді допомогти)
Взагалі чудово, навіть мої орангутанги зрозуміли!)
Дякую Вам за вашу працю 👍
Слава Україні!
Героям слава!
Дякую Вам за відеоурок! Чудове пояснення матеріалу, для тих тих хто хоче навчитися працювати з компасом, те що треба 👍
Дякую, у вас дуже добре виходить навчати.
Дякую вам за урок все чітко і зрозуміло. Дуже гарна мова
Нехай Вас, Бог оберегіє.
дякую) тепер знаю що таке азимут і для чого він потрібен)) дуже корисна інфа в наш час
Нарешті зрозумів що таке азимут! Дякую Вам!
Дякую за відгук)
Окрім розуміння азимута треба ще обрати правильно компас.
Більшість китайських дешевих, це просто магнітна стрілка у корпусі і все.
Відповідно, з таким компасом неможливо узяти нормально азимут на орієнтир, неможливо прокласти відрізок на карті, неможливо зорієнтувати карту. Таким компасам місце на смітнику.
Компас повинен бути як мінімум планшетним і бажано, щоб дзеркальце у нього також було, якщо у вас немає штатива, щоб компас зручно і міцно закріпити.
Також бажано, щоб магнітна стрілка і циферблат були якомога більшого розміру.
По-перше це підвищить крутний момент самої стрілки, відповідно вона більш точно буде встановлюватись, бо менше впливає тертя.
По-друге це дасть можливість мати малу ціну поділки, наприклад в 1° чи 0.5°.
Дякую.Дуже гарно і доступно пояснюєте, особливо зрозуміло на простих практичних прикладах.Натхнення вам!
Саме найполізнише й доходчиве відео! Дякую
Дякую
Супер! Наче все просто, але прослухав з задоволенням.
Дєкую. Попереду ще кілька випусків
Дякую ! Все розклали по полицям )
Дякую, підтримую канал. Удачі
Дякую
дуже потужне відео, дякую вам
Дякую за роботу.
Все доступно і зрозуміло.
Корисно, дякую!
Дякую, ми стараємося)
Дякую велике 😊
Круто! Дуже корисно і повчально!
Дякую! Доступно!!
Дуже повчальне відео)))
Хороше і корисне відео.
Все ясно,дякую😊
Найбільш зрозуміле відео з усіх, що бачив. Для новачка - саме то.
Пізнавально!)
Дякую 👍
супер, дякую
дуже файно.
Ого, як все просто
Просто, але корисно
Дякую!!!
Людина на відео - педагог від Бога. Не нова інформація для мене (хоч останнім часом до компаса і паперової карти рідко приходиться вдаватися, користуюся OSMand), але якщо би мене хтось попросив пояснити що таке азимут і як користуватися компасом - я би його відправив дивитися це відео, і попереднє. Чудове пояснення.
З пропозицій - можна зробити коротеньке відео, або додаток до наступних відео про типові помилки новачків при орієнтуванні. Як мінімум два таких нюанси я собі підмітив, проглянувши ці відео:
1. Варто розказати про вплив близькості металевих предметів на показники компаса і застерегти новачків від цього.
2. Варто розібрати визначення орієнтирів на місцевості, можливо навіть окремою темою, де варто згадати просторові кути, і що азимут треба брати по точковому орієнтиру, тобто якщо ви за 10 метрів від дерева, то азимут треба брати не на праву і ліву частину крони, і навіть не на стовбур (який на такій відстані може займати значний просторовий кут), а на он те дупло в стовбурі =) Щодо реальності і прикладу з вершинами (який що по змісту що по ілюстрації на цьому відео був чудовий) - поставити плоский камінь, назвавши його Ігровець :) , і показати, як різниться азимут якщо його брати по різних кінцях пласкої вершини, і що варто в такому випадку брати дрібніший орієнтир - плямку жерепу, просіку стежки, великий камінь, тур, хрест, тощо.
А так - чудово, прекрасний контент, особливо для того, щоб вчити туризму та краєзнавству дітей. Дякую!
Дякую. Беремо до уваги
Дякую.Йду по гриби.
Безмежна подяка
Дяка вам за таку наглядність матеріалу. Цікаво чому геологічний компас саме такий, чому геологам не підійшли звичайні компаси ?
Геологам потрібно більше даних
Завдяки вашому відео, я нарешті зрозуміла, чому, коли визначаєш ціну поділки, там саме 6 між сусідніми числами! Тому що я завжди рахувала поділки, і ніяк не могла второпати, чому у мене завжди виходило на 1 менше, хоча залізно мало бути 10, виявляється, то треба рахувати проміжки! Дякую!😅
Добре
Дякую, але у вас помилка в розрахунку зворотнього азимуту, ви кажете "азимут 210, значить зворотний 50" але показуєте на шкалі азімут 230, для якого власно і є зворотній азімут 50. Ну і загалом простіще додати до значення азімуту 180 щоб отримати зворотній.
дякую. В наступній серії виправимося
Також дуже цікаво як впливають на компас металічні предмети, якщо я з автоматом, він якось вплине ?
На компас впливають ті метали, які притягуються з магнітом. Гадаю в автоматі ці метали присутні. Тому працюючи з компасом, автомат варт тримати подалі. Можливо, якщо закинути його за спину, то вплив буде менш відчутним
Друже, не тільки автомат, але й купа металевого лайна від мін. Тому з місцем спостереження треба бути уважним. Бережи себе.
У компасi Андрiянова целiк та мушка, це буде середня лiнiя шкали? я правильно розумiю.
Це типу, як середня, або бокова лінія компаса на платі. Бо такого поняття, як середня лінія шкали мабуть нема.
Точніше середня, або бокова лінія плати на компасі з платою.
Щоб визначити зворотній азимут (азимут повернення), необхідно від визначеного магнітного азимут відняти 180°, а якщо його значення меньше 180°, то додати 180°. Джерело " Довідник з основних понять військової топографії"
"Як варіант, але мені виглядає, замість математики і згадування додавати чи віднімати, простіше провести діаметр через шкалу, де з одного кінця цього діаметру буде азимут, а з іншого - зворотній азимут." - Руня
@@CaptainDzembronia як варіант👍🇺🇦. Дякую за Вашу роботу
Зворотній азимут із 210 буде 30? Ви сказали що 50! Чи я помиляюсь?
@@БогданЛенишин-р2р гляньте наступне відео, там помилка виправлена
@@CaptainDzembronia Ви обоє праві, на мою думку ,рахувати прийдеться якщо вирушив в дорогу не за писавши одразу зворотній азимут.
Азимут це вектор, напрямок в бік руху.... це не кут! Можна підтримувати вірність напрямку руху відносно вершини, сідловини, дерева, труби, будівлі, сонця... універсально, відносно магнітної стрілки. Ми шукаємо не кут, ми шукаємо шлях за допомогою кута. Вікінги в морі шукали шлях до землі не кут, використовували сонячний камінь з тим, щоби знати де в дану годину знаходиться сонце. Відносно сонця вони рухалися.
Дякую за заувагу. Погоджуюся
Пане Миколо, Ви не праві, оскільки азимут - це кут між напрямком на північ і напрямком на даний предмет. Це відомо людям ще з уроків географії.
У кожного поняття є своє визначення.
А те, про що Ви говорите, це не вектор, а всього-навсього спосіб визначення певного напрямку (вектора) і правильність дотримання напрямку залежить від того, на що орієнтуєтесь - на сонце, інші зорі, стрілку компаса, мох, мурашник, дерева чи великий наземний орієнтир.
Сонячний камінь так само покаже ван певний кут за допомогою тіні від нього.
А знаючи цей кут в певний відрізок дня, можна вирахувати де яка сторона світу і іти на кораблі в потрібну, зафіксувавши парус та руль.
@@Vtoroypilot2 Дякую, що включилися в тему. Але ми роздивляємося азимут в орієнтувані, в якому ми шукаємо не кут , а напрямок куди рухаться! Класичне визначення азимуту в орієнтувані спотворює у учня розуміння , що азимутом ми визначаємо, або задаємо напрямок руху, а не кут між північчю і напрямком руху.
@@НиколайДьяченко-в9н Скажіть, будь-ласка, а для чого по вашому ми визначаємо кут і для чого цього вчать у школі?
Це все одно що сказати, що учня вчать рахувати, а нам потрібно лічити гроші, а це зовсім інше.
В школі як раз і дають базові розуміння. І саме для орієнтування ці знання в подальшому комусь і знадобляться, хто був достатньо уважний і залишив цю інформацію у себе в пам'яті.
Нам, наприклад, вчитель розповідала основи роботи з компасом на конкретних прикладах, а не просто сказавши щось завчити в книжці.
Ви навіщось роз'єднуєте поняття азимута на необхідний в орієнтуванні напрямок руху і те, як цей напрямок по компасу знайшли. Навіщо все ускладнювати?
🤩🤩
цiкаво
У мене офіцерський компас з дзеркальцем, там колба не крутиться сама, один суцільний корпус, збоку є пряма шкала, як на лінійці.
Файно є
Ви офіцер)
@@user-dw3gd1jl8e по духу
😉🇺🇦
Питання до автора цього відео:-поставив свій авто на прямій дорозі по якій брав зворотній азимут, побродивши по лісу вдало вийшов по компасу на потрібну дорогу, але як мені визначити в яку сторону мені шукати своє авто- іти направо чи наліво по цій дорозі щоб його побачити?
Поясніть будь-ласка як діяти в такій ситуації. СЛАВА УКРАЇНІ
Не раз , а один
Дуже цікава інформація, але я думаю що мені вона не допоможе, я завжди гублюсь навіть у натовпі)))))))))
Вчися
+1
Не круг , а коло
Повний цирк. Азимут на точку зберігається, якщо ти рухаєшся по прямій. Якщо ж ти зійшов з прямої, то азимут на кінцеву точку зміниться
Бачу, що далі буду орієнтуватись на сонце,шукаючи місце стоянки,бо покрутившись у лісі азимут не допомагає
👍🔱🇺🇦
Дякую!