Matkailuautoilla Baltiassa Jakso 1 4K
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- Matkailuautoilla Baltiassa Jakso 1 :ssä lähdemme yhdessä ystäviemme kanssa matkailuautoilla Vuosaaren satamasta laivalla Muugaan ja ajamme Haapsaluun, upeaan merenranta puskaparkkiin. Tutustumme Haapsaluun ja teemme herkullisia saslikeja.
Hyvä video kotikaupungistamme Haapsalusta 👍
Kiitoksia ihana video ja aina tulee hyvä mieli kun katsoo teitä
Kiitos 😊
Hea muusika valik video lõpus. Tere tulemast Eestisse 🇪🇪 ,🤝.
Kiitos loistavasta videosta 😊 olipa kivan näköinen puskaparkki ja eväät viimeisenpäälle 🤩😋
Kiitos 😊
Huippu video jälleen kerran !!! Kiitos ! Kempeleessä nähtiin ja juteltiin. t. Naulakko
Kiitos😊
Kiitos "karaviinurit" videosta 😀
Kiitos 😊
Hieno video taas! Tuolla samoilla paikoilla viime kesänä muutama päivä oltiin.Linnan museossa olis ehkä teidän kantsinnu käydä, oli meinaan uskomattoman hienosti tehty..
Kiitos 😊 ja pitää sitten ensi kerralla käydä museossakin 👍
Kyllä oli taas ammattilaisten jälkeä. Kiitos.
Kiitos 😊
Kivan rento video ja mukavat matkakumppanit.👍
Kiitos 😊
😎👌😎😂😂😂😎👌😎
Mikä on riski, siis että autoon murtadutaan kun on puska parkissa eikä virallisella yöpymispaikalla? Jos ei ole koiraa autoassa ja on yksin ja joutuu jättämään auton yksin.
Moi, aina on riski olemassa, eikä kannata kovin arvokasta tavaraa jättää autoon. Mitään arvokasta tai edes arvokkaan näköistä ei saa jättää näkyville. Myös puskaparkin paikan.valinnalla on merkitystä. Kovin epämääräisiin paikkoihin ei kannata jättää autoa yksin. Sitten jos on arvokkaampaa tavaraa matkassa, kannattaa asentaa hälyttimet ja kassa/turvakaappi, jotka hieman jarruttaa satunnaista murtautujaa.
Sellainen vielä, että tuolla Virossa ja Latviassa tunsimme olon oikein turvalliseksi. Meille ei muutenkaan ole koskaan Euroopan matkoilla käynyt mitään, mutta kertahan se on sitten ensimmäinenkin. Sanoisin että yleisellä varovaisuudella ja ihan perus ”maalaisjärjellä” pärjää pitkälle. Kaupassa käydessä auto mahdollisimman näkyville/valosaan paikkaan ja lähelle kaupan ovea, ei perimmäiseen nurkkaan. Tankatessa autoa, auton ovet lukkoon. Ja tosiaan koskaan ei saa jättää etupenkeille tai kojetaululle näkyville mitään arvokasta. Ei edes silloin kun olet itse autossa vaikka nukkumassa.
Uusi sarja, uudet kujeet! Eipä mitään, alku ainakin sata! Jatkoa odotellen, paitsi onhan se täs jo kokonaankin, mutta itelleni täs vaan juttelen, kos haluun säilyttää jännityksen. Ei muuta jatkoja!
Kiitos ja toivottavasti viihdyt sarjan parissa 😊👍
🤩🤩🤩🤩🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱