Keresőfüggvények - Vlookup (Fkeres) helyett jobb megoldás!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 вер 2024
  • Ha egy kicsit utánanézünk, akkor az Internetes fórumokban azt találjuk, hogy az FKERES (VLOOKUP) nem a legjobb keresőfüggvény, helyette inkább ajánlják a HOL.VAN-INDEX (MATCH-INDEX) párost.
    Kapcsolódó oktatóanyag és letölthető munkafüzet:
    excel-bazis.hu/...

КОМЕНТАРІ • 21

  • @hofdori
    @hofdori 9 років тому +1

    Jó kis videó, nagyon hasznos anyaggal, teljesen érthető is, köszi a feltöltést! Pár éve szinte még csak angol nyelvű oktatóvideókat találtam, nagyon örülök, hogy mi, magyarok is kezdjük felfedezni, hogy a UA-cam-ot voltaképpen erre találták ki, nem pedig film/zene letöltésére :)

    • @excelbazis
      @excelbazis  9 років тому +2

      Örülök, hogy tetszik. A UA-cam erre is való, meg arra is. Mindenesetre köszönjük, hogy van.

  • @sztrapesz
    @sztrapesz 11 років тому +1

    Nagyon jó kis képlet-együttes, sosem gondoltam volna! Köszönöm!

  • @mihalypluhar1345
    @mihalypluhar1345 9 років тому

    Köszönöm a színvonalas előadást. Én azonban maradnék a jó öreg fkeres mellett, mert úgy látom, az előny nem annyira jelentős, viszont az egymásba ágyazás némileg időigényesebb. Nem tartom életszerűnek, hogy a törzslista szerkezetét össze-vissza változtassam. Többnyire nem egy , hanem több oszlopot kell hozzárendelni, ilyenkor minden egyes oszlopnak kellene külön egy index oszlop, azután a visszamásolásnál (mert az eredménnyel ugye majd kell még valamit kezdeni) külön gondot okozna az index-oszlopok és az eredmények elválasztása. Azért tanultam valamit megint, mert eddig a pontos egyezést a HAMIS paraméterrel rögzítettem, úgy látszik ehhez elegendő egy nulla is. Kösz :-)

    • @excelbazis
      @excelbazis  9 років тому

      A választás környezetfüggő. Ezt a megoldást akkor mindenképpen érdemes választani, ha balról kell visszakérni adatot. És az igazi előny akkor van, ha több oszlopot kell hozzárendelni, a törzsból, mert akkor csak egy segédoszlopnyi Hol.Van kell, és az adatokat az oszlopokba INDEX-el kérjük vissza. Így nem kell többször keresni, ezáltal még gyorsabb lesz, mint az FKERES. És egyáltalán nem sérülékeny. Mindent a maga helyén.

    • @mihalypluhar1345
      @mihalypluhar1345 9 років тому

      excelbazis
      Igérem, kipróbálom!

  • @darthTrufa
    @darthTrufa 7 років тому

    Nagyon jó a videó, olyannyira, hogy egy felvételi teszt előtt fél napig néztem és gyakoroltam, és a teszten egy képletbe sikeresen összefűztem 4 index-match függvényt (adott kategóriának 4 oszlopában való értékéből két átlagszámítás és ezek kivonása)

  • @excelbazis
    @excelbazis  11 років тому +1

    Örülök, hogy tetszik.

  • @mihalypluhar1345
    @mihalypluhar1345 9 років тому

    Korábban az XP-ben többek között az volt a jó, hogy a legfontosab 10-15 törzsfájlomat egy-egy ikonnal hipp-hopp be tudtam hívni. Az új excel mintha ezt nem tudná. Van rá valami tipped? Az is dühít, hogy minden ikon "egyforma", vagy legalábbis mind szürke. XP-ben olyanra festettem, amilyenre akartam, sőt, szerkeszthettem is kedvem szerint. Nincs erre ötleted, hogy tudnám esteleg itt is?

  • @csabalaszlo244
    @csabalaszlo244 9 років тому +1

    Szervusz!
    A kérdésem az lenne, hogy van egy adatbázisom. Egy oszlop pontszámok, egy oszlop nevek. Amiben a hol.van függvényem keres egy értéket mondjuk a 4-est. De abban az oszlopban 3 db 4-es érték is van. Az ezzel egybeágyazott index függvény ezután mindig csak az első 4-eshez hozzárendelt nevet dobja fel. Mivel lehetne tovább ugrasztani az index függvényt, hogy a következő 4-es melletti nevet adja ki nekem.

    • @excelbazis
      @excelbazis  9 років тому +3

      László Csaba Alapból ez a megoldás a lényegét tekintve ugyanúgy működik, mint az FKERES, azaz az első találatnál megáll. A további előfordulásokat is meg lehet találni, de nem ennyire egyszerűen.Itt írtam róla:
      excel-bazis.hu/tutorial/adott-ertek-n-dik-elofordulasanak-keresese-egy-oszlopban
      Imre

  • @bencealmasi2832
    @bencealmasi2832 8 років тому

    milyen felvevőt használsz? nagyon hasznos a videó!

  • @Kincses85
    @Kincses85 6 років тому

    Üdvözlöm!
    Én több munkalapon dolgozom és (MATCH-INDEX) párost használom, de nem tudom hogy oldjam meg a kereset számot több lapon keresse és arról a munkalapról adja vissza az eredményt ahol találat van a keresés alapján. Ebbe kérném a segítségét.

    • @excelbazis
      @excelbazis  6 років тому

      Az excel bázison a fórumban tedd fel a kérdést lszives!

  • @vanegytepsid
    @vanegytepsid 3 роки тому

    Nem tudom ezt megkapod-e, de nekem az lenne a kérdésem, hogy ha a példádból kiindulva az ING-389-es kódú (amiből kettő van, lehet ez hiba a táblázatodban, de nekem pont erre lenne szükségem) ingatlanhoz tartozó két darab címet szeretném egymás alatti cellákba kinyerni, azt hogyan tudom megcsinálni?
    A kívánt eredmény az lenne, hogy mondjuk a J6-ban ott van, hogy ING-389, a J7-ben ugyanez, az M6-ban a Kapisztrán utcai cím jelenjen meg, az M7-ben viszont a Domb u.
    Köszi szépen előre is!

    • @excelbazis
      @excelbazis  3 роки тому +1

      Feljebb egy Csaba László nevű ember 6 éve már megkérdezte ezt. Ha pontos egyezőségre keresel, akkor a HOL.VAN és az FKERES fentről lefelé az első előfordulást fogja csak megtalálni.
      Ha 365-ös Exceled van, akkor azzal lehet lentről felfelé is kerestetni az XKERES függvénnyel, ami csak abban elérhető. Így az utolsó előfordulás is kereshető.
      Ha nem ilyen Excel-t használsz, akkor az még megoldás, hogy ha az az oszlop, amiben keresel rendezett növekvőben és nem pontos egyezőségre keresel, akkor a HOL.VAN és az FKERES az utolsó előfordulást fogja megtalálni. Tehát kettő esetén a másodikat.
      Ha viszont 2-nél is több előfordulás van, és az N-diket akarod, megtalálni, az már kemény dió. Meg lehet csinálni, de varázsolni kell.
      Ha az ExcelBázison a fórumban felteszed a kérdést, és töltesz fel mintát, akkor megoldást is kaphatsz valószínűleg.

  • @edinakiss11
    @edinakiss11 11 років тому

    Nagyon jó! Köszönjük!!!

  • @mihalypluhar1345
    @mihalypluhar1345 9 років тому

    Nekem az a tapasztalatom, hogy pl 50.000 adathoz egy 20.000 soros törzsből 6-7 oszlopot kerestetve már célszerűbb oszlopkijelöléssel a keresési tartományt kijelölni. Észlelhető időkülönbség nincs. Az a benyomásom, hogy az excel észleli a maradék 920.000 sorról, hogy az üres. Akkor is helyes az oszlopkijelölés, ha a törzset időközben bővítjük, és nem kell a keresési tartományt utánahúzni. Persze, egy 20 rekordos törzsnél helyesebb a teljes kijelölés.

    • @mihalypluhar1345
      @mihalypluhar1345 9 років тому

      980.000-et akartam írni, persze, ez is kevés! :-)

    • @excelbazis
      @excelbazis  9 років тому +1

      Pont erre van a táblázat funkció. Struktúrált hivatkozással csak annyit jelöl ki, amennyi adat van. És ha bővül, magától követi.

  • @ferencnorberttoth4991
    @ferencnorberttoth4991 6 років тому +1

    Szükségem van erre, de megfájdult a fejem ettől... :(