Dziescia parę lat temu zdawałem egzamin czeladniczy na rynku solnym we wroclawiu jako stolarz,potem 4 lata technikowania i bezcenny dyplom specjalizacji renowacja mebli antycznych pracuje nadal w zawodzie moi klienci to najczęściej antykwariusze.Powiem tylko tyle imponująca wiedzą i jakże potrzebny spokój i cierpliwość przy tej sztuce bo to już jest sztuką wbrew pozorom,oglądając i, słuchając Pana skomentuje to tylko tak czapka z głowy i mnóstwo szacunku dla Pana pracy i pasji.Dawanie drugiego życia meblom kosztem własnego zdrowia zasługuje na największe uznanie.zycze wielu sukcesów i duuuuużżżoooo zdrowia
Wielki szacunek dla Pana , niezwykle ciekawe warsztaty ( wszystkie ) , ogromna wiedza , doświadczenie ,umiejętności .Chciałoby się śpiewać ,,Prawdziwych fachowców już nie ma ,, .... a jednak są , oto przykład !!!!!!!!!!. Powodzenia , proszę opowiadać pokazywać , bo do tego ,że ma pan ogromną wiedzę , to umiejętności przekazu, równie na wysokim poziomie .Pozdrawiam
Odkąd zafascynowała mnie stara ponad 100 letnia szafa zacząłem się interesować renowacją. Chcę doprowadzić mebel do stanu użytkowego, a przy okazji nic nie zepsuć. Brawo za ten wykład!
Pamiętam, jak mój tata kleił meble, politurę nakładał. Uczyłem się od niego. Pan w tym i poorzednim filmiku pokazuje niezwykłe umiejętności, wiedzę, gratuluję. Ponadto zachwycony jestem Pana spokojem. Jestem pełen uznania. Gratuluję. Pozdrawiam serdecznie. Jerzy
Rewelacja. Właśnie zaczynam przygodę z renowacją mebli i każda wskazówka od fachowca jest dla mnie na wagę złota. Dziękuję za wiele informacji i czekam na kolejne filmiki.
W razie wyboru sposobu chemicznego usuwania powłoki chciałbym dodać, że warto przykryć folią uwcześniej posmarowaną ,lub pokrytą preparatem powierzchnię ( jak zwał to zwał), pomaga to przynajmniej w przypadku gdy preparat lubi sobie wyschnąć i nie zadziałać do końca tak jak powinien, kiedy temperatura jest wyższa, ale też lepiej działa, bardziej odparza starą powłokę bo się nie utlenia chemia tak szybko, ten sposób polecam usuwania lakieru na samochodzie, nie wiem jak to się ma do powłok na drewnie, ale myślę że to zasada ta sama :) Miło jest posłuchać i obejrzeć kogoś co robi coś z pasją od wielu lat, teraz to dużo osób zapomina o tym że pasja to jest to, tylko pogoń za szybką kasą byle się nie narobić. Pozdrawiam!
Zgadzam się w stu procentach z Panem, paćkanie mebli farbami kryjącymi to barbarzyństwo! Można to robić na meblach bez duszy typu Ikea itp ale niszczenie czyli malowanie różnego rodzaju farbami kredowymi, olejnymi, ftalowymi mebli w politurze np z okresu PRL lub mebli przedwojennych to przestępstwo, w moim odczuciu. Bardzo dziękuję za filmiki i czekam z niecierpliwością na kolejne.
Cieszę się że na Pana trafiłam, będę śledzić. Początek mnie wzruszył bo mam taką samą bieliźniarkę ale narazie funduszy brak na renowację. Moja nie ma nadstawki ani nóg. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy-mam w tym roku plan do wykonania i Pańska wiedza bardzo mi się przyda :)
Bardzo zrozumiale, dla mnie, fachowców takich jak pan to szukać z lupa. Moja prośba o odcinek, odnawiania drewnianych fortów kuchni. Właśnie taka nabyłem i nie mam pojęcia jak się za to zabrać, żeby nie popsuć frontu.
Jedyny chyba film w internecie, gdzie można rzeczywiście dowiedzieć się jak rozwiązać problem. Reszta to lokowanie jakiegoś produktu w stylu śrdoka do usuwania farby/lakieru
Dzień dobry . Posiadam meble prawdopodobnie z lat 20( secesyjne). Chciałbym odnowić zegar ,który niestety ma dziurki po kornikach. Był już smarowany preparatami na korniki. Ale jak najlepiej go odnowić aby poprostu mógł dalej być w salonie. Bo to pamiątka rodzinna..
boże święte słowa z tym malowaniem starych mebli. teraz jest pełno kanałów w necie, gdzie ludzie malują takie meble jakimiś akrylami, nakładają jakieś złotka i niestety mi serce pęka jak widzę coś takiego.
Dzień dobry, dziękuję za interesujące i fachowe porady. Bardzo cenne. Proszę (myślę, że mogę nawet napisać - prosimy) o jeszcze. Czy mógłby Pan również dodać kilka uwag o BHP przy używaniu narzędzi mechanicznych czy środków chemicznych? Pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie na następne odcinki.
mam dębowy stół w kolorze ciemny brąz (prawie czarny). Gdy się przypatruje wydaje mi się że jest na nim warstwa okleiny dębowej, a pod spodem będzie coś innego. Głownie podejrzewam to po trochę obitej nodze, i uszczerbkach na otworach które łapią blaty przy składaniu stołu. Pytanie jest takie: czy taki stół można wyprowadzić tak by miał kolor naturalnego drewna, lub ewentualnie zmienić na jasny jakimś woskami? Zastanawiam się nad zabraniem go do nowego lokum, bo jest na bank lepszy od niejednego marketowego papierowego cuda, tylko chciałbym zmienić go na jasny, ale nie malować czymś 100% kryjącym.
Dzień dobry. Po usunięciu powłoki lakierniczej krzesła z lat 60. - 70. ukazało się drewno bukowe w kolorze żółtawym. Czy jest sposób na przywrócenie koloru drewna bukowego? Pozdrawiam
Witam. Mam do Pana pytanie. Mam sekretarzyk z mahoniu. Od światła lakier ma przestaje być przezroczysty. Wydaje się, że pokrywa się taką lekką mgiełką. Naturalnie ciemny kolor wydaje się zmatowiały. Na moje niefachowe oko wydaje się , że zmatowiał tylko lakier. Czy można zastosować jakiś preparat, który przywróciłby albo chociaż zatrzymał taki efekt. Wiem, że takie meble nie powinny stać w świetle słonecznym dla tego staram się maksymalnie ograniczyć światło słoneczne, którego ja mam w nadmiarze. Byłabym wdzięczna za poradę. Serdecznie pozdrawiam
Witam,mam pytanie jak sciagnac stara okleine ze stolu?okleina jest cieka warstwa drewna chce kupic nowa i tu drugie pytanie sie nasuwa jak to sie robi?dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
Ściągnięcie starej okleiny nie jest bardzo trudną czynnością niemniej jednak trudno to wyjaśnić w dwóch zdaniach. Z pewnością na wyjaśnienie tej kwestii poświęcę jeden z odcinków. Położenie nowej okleiny zwłaszcza na blat stołu wymaga już pewnej wiedzy i dużej sprawności manualnej i technicznej. Jeżeli jednak zależy Pani na jak najszybszym naświetleniu sprawy zapraszam do grupy na facebooku Reno Art Bazar gdzie w prywatnych dyskusjach udzielam tego typu porad. Zapraszam.
Witam. Bardzo fajnie sie Pana oglada i slucha. Robie stary kuchenny kredens i jestem na etapie konczenia oczyszczania i szlifowania. Prawie gotowe pod malowanie. Chcialbym blat tego kredensu zostawic drewniany tylko wykonczyc politura lub lakierobejca a reszte farba kredowa. Co by pan polecil na ten blat? Pozdrawiam i wiecej takich filmow bo naprawde super.
Takie pytanie - jak skutecznie pozbyć się korników. Jak zacząłem czyścić szlifierką oscylacyjną to z dziurek wysypywały się trociny jak z pieprzniczki. Wiem że te wszystkie 10000 dziurek muszę czymś wypełnić!
Dziękuję za film. Mam pytanie czy chemia używana do ściągnięcia powłoki nie odbarwia drewna? I czego się wystrzegać przy tego typu zabiegach? Dziękuję Pozdrawiam.
Pokazał Pan w filmie nogę z bardzo źle naprawionym pęknięciem. W jaki sposób usunąć stary klej z takiego trudno dostępnego miejsca? Czy można go podgrzewać? Czy aby naprawić to miejsce lepiej wstawić flek, czy oczyścić popękaną i klejoną wcześiej część nogi?
A jaki pomysł na usunięcie kleju z mdf'u po zdjęciu okleiny? Zaznaczam że rady nie dał: aceton, benzyna ekstrakcyjna, rozcienczalnik olejno-ftalowy, papier ścierny (obróbka ręczna i mechaniczna) zapycha się w kilka chwil, opalarką praca ultra mozolna a resztki kleju i tak zastają? Ma Pan jakieś patenty bo odświeżenie mebli kuchennych sie zbliża a pomysły na usunięcie kleju sie skończyły
Witam, dobra i fachowa prezentacja, mam pytanie, czy również używa Pan cyklinowania do ściągania starej warstwy lakieru i farby? Czy mógłby Pan zamieścić kilka porad do tej techniki?
sory ale jak tacy nauczyciele jak ten fuszer beda uczyc renowacji mebli to plakac sie chce ja rozumiem ze dla laika to moze ten pan wydawac sie fachowcem ,ale dla prawdziwych restauratorow to jest zenada uwierz mi ja wychowywalem sie w warsztacie w i robie to od 30 lat a uczyli mnie w praktyce nalepsi Jeleniogorscy restauratorzy ktora to jelenia gora byla kiedys zaglebiem antykowym i byly najlepsze warsztaty wiec dla mnie ten pan to jakis nie majacy pojecia kaszaniasz ktory po prostu robi sobie darmowa reklame
wg mnie wszystko jest na dobrej drodze do dalszych czesci programu. Jedynie "podklad muzyczny" jest nudzacy poniewaz sa to te same tony, najlepiej zmienic na spokojna muzyke. Zycze powodzenia. Napewno duzo ludzi skorzysta z panskiego doswiadzczenia.
Jak to wiele dni? - a pani w telewizorze na TVNstyle odnawia stoiliczek w 10 min i nawet sie nie ubrudzi. Potem takie natchnione naśladowczynie wierzą że do renowacji wystarczy papier scierny i puszka lakieru z obi. A tu trzeba mieć warsztat, narzędzia , chemie, materiał i bardzo bardzo dużo praktyki...
Jestem z tych kobiet, jakie wybierają ten prostszy sposób czyszczenia. Ale ostatnio zrezygnowałam z chemii, bo odnawiam stare meble, a one mają delikatną skórkę. Słucham i oglądam z podziwem i zaciekawieniem, czasem dwukrotnie. Drażni mnie tylko ta banalna, zbyt głośna, muzyczka w tle. Antyki lepiej by się czuły z klasyką.
...opalarka do forniru to nie dobry pomysł...dawniej forniry, połączenia też, klejone były na kleje naturalne, czyli kostny, skórny, potem na albuminowe (z krwi bydlęcej), rybne...wszystkie te kleje boją się wilgoci, temperatury i drobnoustrojów...mówi się, że meble się rozeschły...nie, to drobnoustroje zjadły spoinę klejową, bo była naturalna...aby temu zapobiec dodawano czasami wapno... ...to co Pan pokazuje, to nie jest renowacja i stylizacja, tylko naprawa śmietnikowego złomu...
Dziescia parę lat temu zdawałem egzamin czeladniczy na rynku solnym we wroclawiu jako stolarz,potem 4 lata technikowania i bezcenny dyplom specjalizacji renowacja mebli antycznych pracuje nadal w zawodzie moi klienci to najczęściej antykwariusze.Powiem tylko tyle imponująca wiedzą i jakże potrzebny spokój i cierpliwość przy tej sztuce bo to już jest sztuką wbrew pozorom,oglądając i, słuchając Pana skomentuje to tylko tak czapka z głowy i mnóstwo szacunku dla Pana pracy i pasji.Dawanie drugiego życia meblom kosztem własnego zdrowia zasługuje na największe uznanie.zycze wielu sukcesów i duuuuużżżoooo zdrowia
Kocham tego gościa za spokój z jakim tłumaczy ale tego kto podłożył podkład muzyczny zabiłabym gołymi rękami.
Z tym Panem dogadał bym się na robocie. Powoli, dokładnie, solidnie a nie szybko i byle jak. Dziękuję za film i serdecznie pozdrawiam.
Super porady i wiedza. Dziękuję za film i życzę powodzenia w dalszej przygodzie!
Zgadzam się,ludzie teraz paćkają bez opamiętania farbami wszystko co im w ręce wpadnie,pozdrawiam Pana
Wielki szacunek dla Pana , niezwykle ciekawe warsztaty ( wszystkie ) , ogromna wiedza , doświadczenie ,umiejętności .Chciałoby się śpiewać ,,Prawdziwych fachowców już nie ma ,, .... a jednak są , oto przykład !!!!!!!!!!. Powodzenia , proszę opowiadać pokazywać , bo do tego ,że ma pan ogromną wiedzę , to umiejętności przekazu, równie na wysokim poziomie .Pozdrawiam
Dziękuję za bardzo ciekawy program, jest ich zbyt mało z tak ciekawymi i przydatnymi informacjami.
Odkąd zafascynowała mnie stara ponad 100 letnia szafa zacząłem się interesować renowacją. Chcę doprowadzić mebel do stanu użytkowego, a przy okazji nic nie zepsuć.
Brawo za ten wykład!
Fajnie, fachowo wytłumaczone. Myślę, że bardzo przydatny filmik dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z renowacją mebli.
Pan bardzo szczegółowo opowiada o każdym etapie prac, super filmik dla początkujących, czekam na więcej ! :)
Dziękuję!
Świetny wykład, mam meble mające ok. 80 lat. Wiek i przejścia życiowe tych mebli są widoczne. Daje Pan nadzieję że można im dać drugą młodość 🤗
Pamiętam, jak mój tata kleił meble, politurę nakładał. Uczyłem się od niego. Pan w tym i poorzednim filmiku pokazuje niezwykłe umiejętności, wiedzę, gratuluję. Ponadto zachwycony jestem Pana spokojem. Jestem pełen uznania. Gratuluję. Pozdrawiam serdecznie. Jerzy
Jak miło czyta się taki komentarz :) w dobie internetowego chamstwa, cieszy oczy :)
9
Rewelacja. Właśnie zaczynam przygodę z renowacją mebli i każda wskazówka od fachowca jest dla mnie na wagę złota. Dziękuję za wiele informacji i czekam na kolejne filmiki.
Bardzo dziękuję. Życzę w tej przygodzie wielu sukcesów i dużej dozy cierpliwości.
Świetne wprowadzenie, rzeczowo i sympatycznie 🙂👍
Dzień dobry. Bardzo się cieszę, że trafiłem na Pański filmik i mam nadzieję że nagra Pan ich jeszcze bardzo dużo
Pozdrawiam
Milo sie slucha, czuc pasje, doświadczenie, dzięki
jakie doswiadczenie ten pan to najwiekszy kaszaniarz
Właśnie tego szukałem, teraz wiem jak zabrać się do stylizacji mojego stołu :)
Świetny instruktaż, bardzo ciekawie i fachowo przedstawił Pan temat, dziękuję!
Świetnie, że mówi Pan o podstawach. Dla mnie początkującej to bardzo cenne :)
Dziękuję!
Bardzo miły pan, przyjemnie się ogląda
Dziękujemy za przydatne informacje. Pozdrawiamy!
Super, fachowe porady . Pozdrawiam serdecznie.
Piękna robota. Stare meble mają to coś, czego brak współczesnym tworom. Dzięki za cenne porady:)
Bardzo fajny materiał, prowadzący wspaniały!
Widać doświadczenie i profesjonalizm. Pozdrawiam
dziękuje , wspaniały filmik,
W razie wyboru sposobu chemicznego usuwania powłoki chciałbym dodać, że warto przykryć folią uwcześniej posmarowaną ,lub pokrytą preparatem powierzchnię ( jak zwał to zwał), pomaga to przynajmniej w przypadku gdy preparat lubi sobie wyschnąć i nie zadziałać do końca tak jak powinien, kiedy temperatura jest wyższa, ale też lepiej działa, bardziej odparza starą powłokę bo się nie utlenia chemia tak szybko, ten sposób polecam usuwania lakieru na samochodzie, nie wiem jak to się ma do powłok na drewnie, ale myślę że to zasada ta sama :) Miło jest posłuchać i obejrzeć kogoś co robi coś z pasją od wielu lat, teraz to dużo osób zapomina o tym że pasja to jest to, tylko pogoń za szybką kasą byle się nie narobić. Pozdrawiam!
Zgadzam się w stu procentach z Panem, paćkanie mebli farbami kryjącymi to barbarzyństwo! Można to robić na meblach bez duszy typu Ikea itp ale niszczenie czyli malowanie różnego rodzaju farbami kredowymi, olejnymi, ftalowymi mebli w politurze np z okresu PRL lub mebli przedwojennych to przestępstwo, w moim odczuciu.
Bardzo dziękuję za filmiki i czekam z niecierpliwością na kolejne.
Cieszę się że na Pana trafiłam, będę śledzić. Początek mnie wzruszył bo mam taką samą bieliźniarkę ale narazie funduszy brak na renowację. Moja nie ma nadstawki ani nóg. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy-mam w tym roku plan do wykonania i Pańska wiedza bardzo mi się przyda :)
Ależ Pan miły! Bardzo ciekawie Pan opowiada i 20 minut minęło jak 5 :) Zostawiam lajka i biorę się za kolejny odcinek! Pozdrawiam!
Ślicznie dziękuję za tak miłą opinię.
Świetny odcinek, bardzo przystępnie i ciekawie Pan tłumaczy :) Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne odcinki!
Dziękuję!
Dzięki, super odcinek
Świetny film 🥰 mnóstwo wiedzy w pigułce 😁
jak najbardziej na plus ;)
Bardzo prosto tłumaczone, idealne dla laika! Bardzo proszę o więcej filmików!! Pan jest świetny!!! :))))
Wielkie dzięki!
Bardzo zrozumiale, dla mnie, fachowców takich jak pan to szukać z lupa.
Moja prośba o odcinek, odnawiania drewnianych fortów kuchni.
Właśnie taka nabyłem i nie mam pojęcia jak się za to zabrać, żeby nie popsuć frontu.
Jedyny chyba film w internecie, gdzie można rzeczywiście dowiedzieć się jak rozwiązać problem. Reszta to lokowanie jakiegoś produktu w stylu śrdoka do usuwania farby/lakieru
Dzień dobry . Posiadam meble prawdopodobnie z lat 20( secesyjne). Chciałbym odnowić zegar ,który niestety ma dziurki po kornikach. Był już smarowany preparatami na korniki. Ale jak najlepiej go odnowić aby poprostu mógł dalej być w salonie. Bo to pamiątka rodzinna..
Bardzo ciekawie, merytorycznie i przystępnie Na pewno będę systematycznie oglądać :)
Bardzo dziękuję za miłą ocenę i oczywiście zapraszam na następne odcinki.
Fajny film. Pozdro.
Lecą lajki!!
poprosimy wiecej odcinkow
boże święte słowa z tym malowaniem starych mebli. teraz jest pełno kanałów w necie, gdzie ludzie malują takie meble jakimiś akrylami, nakładają jakieś złotka i niestety mi serce pęka jak widzę coś takiego.
Porada przez telefon pomogła rozwiązać problem. Już po próbie na pożółkłym drewnie bukowym, wyszło dobrze. Pozdrawiam
Widać, że stary dobry fachura.
Pięknie jestem zainteresowana sama też trochę chęci e odnowić proszę o więcej jak się odnawia np.krzeslo
następny odcinek mile widziany
Dzień dobry, dziękuję za interesujące i fachowe porady. Bardzo cenne. Proszę (myślę, że mogę nawet napisać - prosimy) o jeszcze. Czy mógłby Pan również dodać kilka uwag o BHP przy używaniu narzędzi mechanicznych czy środków chemicznych? Pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie na następne odcinki.
Dziękuję za miłą ocenę i dla mnie cenną sugestię odnośnie kwestii , które powinienem poruszyć w następnych odcinkach.
mam dębowy stół w kolorze ciemny brąz (prawie czarny). Gdy się przypatruje wydaje mi się że jest na nim warstwa okleiny dębowej, a pod spodem będzie coś innego. Głownie podejrzewam to po trochę obitej nodze, i uszczerbkach na otworach które łapią blaty przy składaniu stołu. Pytanie jest takie: czy taki stół można wyprowadzić tak by miał kolor naturalnego drewna, lub ewentualnie zmienić na jasny jakimś woskami? Zastanawiam się nad zabraniem go do nowego lokum, bo jest na bank lepszy od niejednego marketowego papierowego cuda, tylko chciałbym zmienić go na jasny, ale nie malować czymś 100% kryjącym.
Proszę zdradzić jak odnowić krzesła kuchenne drewniane tak,aby farba z nich się nie ścierała? Chciałabym pomalować na biało.pozdrawiam
Witaj!Jakbys szukał ucznia ,którego chciałbys nauczyć wszystkiego co potrafisz,to jestem chętny!!!!!!!!!!!!szacunek!!!!!!!!!!pozdrawiam
Dzień dobry. Po usunięciu powłoki lakierniczej krzesła z lat 60. - 70. ukazało się drewno bukowe w kolorze żółtawym. Czy jest sposób na przywrócenie koloru drewna bukowego? Pozdrawiam
Witam. Mam do Pana pytanie. Mam sekretarzyk z mahoniu. Od światła lakier ma przestaje być przezroczysty. Wydaje się, że pokrywa się taką lekką mgiełką. Naturalnie ciemny kolor wydaje się zmatowiały. Na moje niefachowe oko wydaje się , że zmatowiał tylko lakier. Czy można zastosować jakiś preparat, który przywróciłby albo chociaż zatrzymał taki efekt. Wiem, że takie meble nie powinny stać w świetle słonecznym dla tego staram się maksymalnie ograniczyć światło słoneczne, którego ja mam w nadmiarze. Byłabym wdzięczna za poradę. Serdecznie pozdrawiam
Witam,mam pytanie jak sciagnac stara okleine ze stolu?okleina jest cieka warstwa drewna chce kupic nowa i tu drugie pytanie sie nasuwa jak to sie robi?dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
Ściągnięcie starej okleiny nie jest bardzo trudną czynnością niemniej jednak trudno to wyjaśnić w dwóch zdaniach. Z pewnością na wyjaśnienie tej kwestii poświęcę jeden z odcinków. Położenie nowej okleiny zwłaszcza na blat stołu wymaga już pewnej wiedzy i dużej sprawności manualnej i technicznej. Jeżeli jednak zależy Pani na jak najszybszym naświetleniu sprawy zapraszam do grupy na facebooku Reno Art Bazar gdzie w prywatnych dyskusjach udzielam tego typu porad. Zapraszam.
@@renoartbazar8181 czy po zdjęciu uszkodzonego forniru ze stołu można go wyszlifować i pokryć woskiem dla ochrony ???
Witam. Bardzo fajnie sie Pana oglada i slucha. Robie stary kuchenny kredens i jestem na etapie konczenia oczyszczania i szlifowania. Prawie gotowe pod malowanie. Chcialbym blat tego kredensu zostawic drewniany tylko wykonczyc politura lub lakierobejca a reszte farba kredowa. Co by pan polecil na ten blat? Pozdrawiam i wiecej takich filmow bo naprawde super.
Takie pytanie - jak skutecznie pozbyć się korników. Jak zacząłem czyścić szlifierką oscylacyjną to z dziurek wysypywały się trociny jak z pieprzniczki. Wiem że te wszystkie 10000 dziurek muszę czymś wypełnić!
Dziękuję za film. Mam pytanie czy chemia używana do ściągnięcia powłoki nie odbarwia drewna? I czego się wystrzegać przy tego typu zabiegach? Dziękuję Pozdrawiam.
Dałam do renowacji biurko eklektyczne. Niestety pan nie bardzo się spisał. Zamiast politury dał wosk. Jak mogę to zmienić?
gdzie zamówić brakujące elementy stolarskie konkretnie strona internetowa
Pokazał Pan w filmie nogę z bardzo źle naprawionym pęknięciem. W jaki sposób usunąć stary klej z takiego trudno dostępnego miejsca? Czy można go podgrzewać? Czy aby naprawić to miejsce lepiej wstawić flek, czy oczyścić popękaną i klejoną wcześiej część nogi?
czego użyć aby drewno polo jak najmni farby
A jaki pomysł na usunięcie kleju z mdf'u po zdjęciu okleiny? Zaznaczam że rady nie dał: aceton, benzyna ekstrakcyjna, rozcienczalnik olejno-ftalowy, papier ścierny (obróbka ręczna i mechaniczna) zapycha się w kilka chwil, opalarką praca ultra mozolna a resztki kleju i tak zastają? Ma Pan jakieś patenty bo odświeżenie mebli kuchennych sie zbliża a pomysły na usunięcie kleju sie skończyły
Trafiłem na wypowiedz mówiącą, że dębowych stopni zewnętrznych się nie maluje, że dębu woda się nie ima - jaka jest prawda?
pracuję za darmo,a za przekazaną wiedzę ,mogę zapłacić!!!!
Myślę nad warsztatami ale takimi konkretnymi! Proszę o kontakt na priv.
Witam, dobra i fachowa prezentacja, mam pytanie, czy również używa Pan cyklinowania do ściągania starej warstwy lakieru i farby? Czy mógłby Pan zamieścić kilka porad do tej techniki?
1
Świetny material!Czy organizuje Pan warsztaty, gdzie można nauczyć siè sztuki renowacji mebli pod Pańskim okiem?
sory ale jak tacy nauczyciele jak ten fuszer beda uczyc renowacji mebli to plakac sie chce ja rozumiem ze dla laika to moze ten pan wydawac sie fachowcem ,ale dla prawdziwych restauratorow to jest zenada uwierz mi ja wychowywalem sie w warsztacie w i robie to od 30 lat a uczyli mnie w praktyce nalepsi Jeleniogorscy restauratorzy ktora to jelenia gora byla kiedys zaglebiem antykowym i byly najlepsze warsztaty wiec dla mnie ten pan to jakis nie majacy pojecia kaszaniasz ktory po prostu robi sobie darmowa reklame
Politure Polak wymyślił i opatentował .
Szkoda, że mieszkam w Krakowie.
Męcząca jest ta muzyka w tle :(
wg mnie wszystko jest na dobrej drodze do dalszych czesci programu. Jedynie "podklad muzyczny" jest nudzacy poniewaz sa to te same tony, najlepiej zmienic na spokojna muzyke. Zycze powodzenia. Napewno duzo ludzi skorzysta z panskiego doswiadzczenia.
Szefie - jest jeszcze jedna metoda ściągania farby no jaka - nazywa się na s
Natan
biedna szlifierka...
Jak to wiele dni? - a pani w telewizorze na TVNstyle odnawia stoiliczek w 10 min i nawet sie nie ubrudzi. Potem takie natchnione naśladowczynie wierzą że do renowacji wystarczy papier scierny i puszka lakieru z obi. A tu trzeba mieć warsztat, narzędzia , chemie, materiał i bardzo bardzo dużo praktyki...
Jestem z tych kobiet, jakie wybierają ten prostszy sposób czyszczenia. Ale ostatnio zrezygnowałam z chemii, bo odnawiam stare meble, a one mają delikatną skórkę.
Słucham i oglądam z podziwem i zaciekawieniem, czasem dwukrotnie. Drażni mnie tylko ta banalna, zbyt głośna, muzyczka w tle. Antyki lepiej by się czuły z klasyką.
...opalarka do forniru to nie dobry pomysł...dawniej forniry, połączenia też, klejone były na kleje naturalne, czyli kostny, skórny, potem na albuminowe (z krwi bydlęcej), rybne...wszystkie te kleje boją się wilgoci, temperatury i drobnoustrojów...mówi się, że meble się rozeschły...nie, to drobnoustroje zjadły spoinę klejową, bo była naturalna...aby temu zapobiec dodawano czasami wapno...
...to co Pan pokazuje, to nie jest renowacja i stylizacja, tylko naprawa śmietnikowego złomu...