Jeszcze możesz wpłynąć na plon pszenicy. Jak to zrobić żeby nie zaszkodzić. Zabieg T2

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 тра 2023
  • Cześć,
    Zestaw do jazdy równoległej i rolnictwa precyzyjnego AG Leader
    / agroconsulti. .
    Rabat 6% na zakupy w sklepie AgroJD wpisując
    kod: KULA006
    agrojd.com
    Kula_Vlog@wp.pl
    #współpracareklamowa
    #grupaazoty
    #siew
    #JohnDeere
    #JestRolnikJestŻywność
    #AGLeader

КОМЕНТАРІ • 227

  • @farciarz303
    @farciarz303 Рік тому +64

    Życzę wam normalnych cen na skupach, za tę waszą ciężką pracę której co nie którzy nie doceniają. 👍🖐️

  • @user-nd1qn8gt5b
    @user-nd1qn8gt5b Рік тому +1

    Hey dzięki za Twoje filmy i rady w nich zawarte powiedz co myślisz o saletrzaku na pszenice zamiast saletry ??? Jeśli znajdziesz chwilę napisz też czemu groch żółknie po opadach deszczu ???? Dziwne ze dzieje się to pasami tak jakby nie wiem pośladach ciągnika???

  • @tomaszknapik5244
    @tomaszknapik5244 Рік тому +3

    W tym roku to chyba z 10% pszenic w kraju zostalo przypalonych dopalonych opryskami w okresie chlodow i suszy. dobrze ze o tym mowisz. bo generalnie opryski po desczu czy przed desczem sa tylko bezpieczne a tak wiaza sie z ryzykiem jesli pogoda jest niesprzyjajacapozdrawiam

  • @ggj3rry39
    @ggj3rry39 Рік тому

    Został mi ephon top 660 z poprzednich lat, jaka dawkę na pszenice i pszenzyto? 0,3? 0,4?

  • @pleban1330
    @pleban1330 Рік тому

    Jako T1 poszedl duet na start. Na dniach wjade z T2 . Nadal utrzymuje sie maczniak mimo T1. W zwiazku z tym: czy praxior z protiokonazolem jako T2 styknie ?

  • @frycek27
    @frycek27 Рік тому

    Witam może coś o grochu ?mam pierwszy rok i musze sie doszkolić odchwaszczanie doglebowe i teraz wychodza mi jeszcze dwuliścienne nie wiem jakim środkiem skuteczna byla by poprawka hmm no i swoja droga kiedy grzybówka i ten stronkowiec ,moze opowiedzial bys cos o swojej technologi

  • @sebastianpregdys8228
    @sebastianpregdys8228 Рік тому

    Witam, co poleciłbyś na T2 ?

  • @bajbusy2
    @bajbusy2 Рік тому

    Co dajesz na skrzypionke cyperkill? Czy coś systemicznego

  • @Azz11189
    @Azz11189 Рік тому +4

    Mateusz, mam małą uwagę. W obecnym czasie dobrze byłoby żebyś informował na początku o dacie nagrywania filmu. Czasem brak takiej informacji wprowadza niepotrzebne zamieszanie. A szczególnie teraz, kilka dni robi różnicę.

  • @ursus4429
    @ursus4429 Рік тому

    Polecasz oprysk na grzyba w pszenicy tokama wykonywałeś ostatnio pozdrawiam

  • @jozefzzz1551
    @jozefzzz1551 Рік тому

    Można pryskać mocznikiem z IN W stężeniu 5%?

  • @karoleeeq9259
    @karoleeeq9259 Рік тому

    Co mysliss o zabiegu t2 noca ? Na lekka rose ?

  • @gosc4868
    @gosc4868 Рік тому

    Witam co myslisz o soligor na t2?

  • @tomekw6378
    @tomekw6378 Рік тому

    czy mocznik dolistnie na jęczmień można jeszcze zastosować

  • @vindurek1630
    @vindurek1630 Рік тому

    Co sądzisz na T2 o Balaya+Imbrex po 0.8?

  • @tomekwarchol2109
    @tomekwarchol2109 Рік тому

    Czy fitotoksycznosc bardzo wplywa na plon ?

  • @majster0442
    @majster0442 Рік тому +2

    Jednym z najważniejszych zabiegów jest stosowanie potasu i wapnia który bardzo mocno wzmacnia rośliny , NH K Delta który za granicą jest stosowany i w zbożach mają rekordy ginesa + biostymulatory z glicyną lub biostymulator wapniowy

  • @wilmar7069
    @wilmar7069 Рік тому

    Witam przepraszam z góry że zawracam gitarę ale jestem początkujący na niewielkim areale bez doświadczenia w ochronie pszenicy moje pytanie czy jest jakiś gotowiec na T2 na mieszaniny jest dla mnie za wcześnie byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę Pozdrawiam

  • @patek6475
    @patek6475 Рік тому +11

    Witaj czy mógłbyś zrobić film o uprawie owsa ponieważ wydaje mi się że planowałeś zasiew. Odchwaszczanie oraz ochrona. Pozdrawiam

  • @PiotrG-lb3op
    @PiotrG-lb3op Рік тому +2

    U mnie poszło 150 g azoksystrobiny i 30 g metkonazolu na liść podflagowy. Na t3 planowalem 120 g tebukonazolu . Ze wzgedu na dużą presję chorób przyspieszylem t2, tylko pytanie czy za te 4 tygodnie wystraczy samo tebu, czy dorzucic około 125 g protiokonazolu ?