Олекса (Номад) Наталя Тютюнник, Ви готові до маленької дискусії? Тоді почнемо. Якщо Е. Зюсс ввів поняття "біосфера", то чи міг він не розуміти, що ця сфера (якщо цей термін коректний) є областю поширення живої речовини, яку він розглядав (будучи геологом) як особливу "гірську породу"? Ще до Зюсса було чимало науковців, які робили акцент на зв'язках між живими організмами та їх середовищем. Заслуга В.І. Вернадського полягає у тому, що він вивів цю особливість на провідне місце. Наталія, а Ви читали книгу Вернадського "Біосфера"? Якої Ви думки про неї? "Пригадайте, що до географічних обоонок відносятся атмосфера, літосфера і гідросфера". Наталія, а Ви не помиляєтесь? Ці "сфери" не є географічними, вони є частинами будови планети як геологічного тіла, а з точки зору географії вони є умовою формування геосередовища як області поширення і функціонування утворень відповідного рівню організації. Тільки їх взаємодія має відношення до географії, і така "сфера" називається абіосферою. Саме в межах абіосфери і формувалася біосфера як результат її біотизації. Отже, біосфера не розташована в літосфері, гідросфері чи атмосфері, вона розташована у межах абіосфери, будучи втіленою у неї (гніздовий принцип). Жива речовина - це не сукупність живих організмів, а стан речовини, який характеризується певними ознаками, властивостями. Живі організми - це конкретна реалізація живої речовини. Біологічний колообіг відбувається не в біосфері, це і є біосфера, яка "накладається" на колообіг речовин у абіосфері. Тепер про так звану біосферологію. У чому, на Вашу думку, полягає різниця між Біогеографією та Біосферологією? І чи слід, у такому разі, дисципліну, пов'язану з дослідженням антропосфери, називати Антропосферологією? Чекаю на відповіді. До дискусії можуть приєднатися всі, кому такі питання є цікавими.
Добридень, Олекса. Я рада, що вас цікавить питання біосфери і ви обізнані в цій галузі, але моя мета інша. Я пояснюю дітям основні поняття біології. Дискусія на тему біосфери мені не цікава. Дякую за розуміння.
Дуже швидко передається інформація ,я не можу запам'ятати визначення.
супер! щиро дякую вам
Дякую!
Олекса (Номад)
Наталя Тютюнник, Ви готові до маленької дискусії? Тоді почнемо. Якщо Е. Зюсс ввів поняття "біосфера", то чи міг він не розуміти, що ця сфера (якщо цей термін коректний) є областю поширення живої речовини, яку він розглядав (будучи геологом) як особливу "гірську породу"? Ще до Зюсса було чимало науковців, які робили акцент на зв'язках між живими організмами та їх середовищем. Заслуга В.І. Вернадського полягає у тому, що він вивів цю особливість на провідне місце. Наталія, а Ви читали книгу Вернадського "Біосфера"? Якої Ви думки про неї?
"Пригадайте, що до географічних обоонок відносятся атмосфера, літосфера і гідросфера". Наталія, а Ви не помиляєтесь? Ці "сфери" не є географічними, вони є частинами будови планети як геологічного тіла, а з точки зору географії вони є умовою формування геосередовища як області поширення і функціонування утворень відповідного рівню організації. Тільки їх взаємодія має відношення до географії, і така "сфера" називається абіосферою. Саме в межах абіосфери і формувалася біосфера як результат її біотизації. Отже, біосфера не розташована в літосфері, гідросфері чи атмосфері, вона розташована у межах абіосфери, будучи втіленою у неї (гніздовий принцип).
Жива речовина - це не сукупність живих організмів, а стан речовини, який характеризується певними ознаками, властивостями. Живі організми - це конкретна реалізація живої речовини.
Біологічний колообіг відбувається не в біосфері, це і є біосфера, яка "накладається" на колообіг речовин у абіосфері.
Тепер про так звану біосферологію. У чому, на Вашу думку, полягає різниця між Біогеографією та Біосферологією? І чи слід, у такому разі, дисципліну, пов'язану з дослідженням антропосфери, називати Антропосферологією?
Чекаю на відповіді. До дискусії можуть приєднатися всі, кому такі питання є цікавими.
Добридень, Олекса. Я рада, що вас цікавить питання біосфери і ви обізнані в цій галузі, але моя мета інша. Я пояснюю дітям основні поняття біології. Дискусія на тему біосфери мені не цікава. Дякую за розуміння.
Перепрошую, Наталя, але Ви розглядаєте так звані "географічні оболонки Землі", і подаєте біосферу як одну з них, тому Ваша відповідь не є коректною.
пон
фігня👎🏿
Согласен
@@Псих-ы7й по факту
Дякую!