Panowie gratuluje fenomenalnego materiału. Nie mogłem zrozumieć na czym polega gruntowanie i gdzie szukać miejsc do łowienia. Teraz jest to jasne :) dzięki i powodzenia.
Brawo za materiał i trzymanie poziomu merytoryki. Gruntowanie jest chyba ważniejsze niż wszystko które zrobi się później podczas wędkowania ale sam to z lenistwa robię po łebkach.😁
Głębokość "zmierzona" zależy od szybkości opadania użytego do tego celu ciężarka. Rozumiem znalezienie w ten sposób dołka, górki, półki, spadku, sprawdzenie twardości dna, ok! Ale głębokość w metrach? Raczej umowna kwestia. Nie żebym się czepiał, fajny materiał i mnie się podoba. Gratulacje panowie!!!
Super ze ktoś to wreszcie dobrze wytłumaczył. A co w przypadku rzeki? Górki u raczej nie znajdziemy ale pewnie jakąś rynienkę i czy wtedy rzucamy centralnie w tą rynienke czy w przed/za? Widzę jeszcze, że chłopcy cisną na Zemexa, hi pro godny polecenia? Bo to że Razer jest the Best to wiem😂
Świetna robota i materiał, oby takich więcej. Czekam teraz na sinking bomb, waggler od a do z oraz o co chodzi że sloopem i kiedy jak i po co go stosować :)
Witam. Super materiał!! Odnośnie spomba i jego otwierania się mam propozycję : rakieta WOLF X Spod. Od miesiąca taką używam i przyznam że spisuje się bardzo dobrze. Dotychczas używałem rakiety Fox impact spod ale niestety na jednej z zasiadek postanowiłam wybrać wolność i uwolniła się odlatując w dal z towarem. Zostałem zmuszony do zakupu nowej, najpierw był pomysł by zakupić identyczną ale model ten oprócz wielu plusów posiada jeden mankament . Przy bardzo mocnym napełnieniu (np. ciężkim towarem) zamek nie trzyma zbyt pewnie i niejednokrotnie zdarzyło mi się że otwierał się w momencie brania zamachu. Po długich poszukiwaniach znalazłem rakietę WOLF X Spod mi zupełnie nieznaną. Udało mi się znaleźć sprzęt z drugiej ręki w okazyjnej cenie ( nowa kosztuje ok 85 PLN) . I powiem że jestem zadowolony z tego zakupu. Rakieta otwiera się za każdym razem , nie ma obaw że w przypadku zarzuty otworzy się nam w nieodpowiedniej chwili ( brak spustu zwalniającego pokrywy) Czasem zdarzało mi się po załadowaniu ( dotyczy rakiet Spomb, Fox) przypadkowo dotknąć rakietą ziemi i cały towar lądował w trawie a w WOLF -ie tego nie mamy bo całość jest oparta na magnesach i otwiera się w momencie uderzenia o wodę. Jeszcze jednym plusem tej rakiety jest podział komory na 4 części, gdzie możemy dowolnie ją otwierać bo jeżeli chcemy załadować rakietę na maxa to otwieramy tylko jedną część i ładujemy po brzegi, możemy też użyć zalewajki i całość trzyma się w środku . Jedynym minusem może być machaniem sprężynowy znajdujący się w wewnętrznej części ogona rakiety ale po dłuższym stosowaniu dochodzi się do wprawy i przestaje to być uciążliwe.
Chłopaki potrzebuję informacji na temat zanęty na feeder, co z czym mieszać, taką absolutnie podstawową wersję, od czego zacząć robienie zanęty dać sam pelet ale jaki rozmiar, jaka frakcja, co na przynętę, chodzi o taką absolutną bazę, podstawę żeby jakoś zacząć
Dawid już od dawna wałkował temat gruntowania ale fajnie to zebrali na tablicy i wyjaśnili „paluchem” i w końcu będę mógł posiłkować się tym linkiem jak ktoś będzie się pytał jak to robię.
Tego właśnie potrzebowałem aby moje łowienie methodą było bardziej skuteczne. Pozdrawiam serdecznie 🤜🤛 ps. Można się jakoś załapać na zestaw testowy osmo😅, zrobił bym kilka materiałów łowiąc tylko na te przynęty/zanęty/pelety, no i oczywiście odcineczek z unboxingu.
David A co w przypadku gdy Staw ma 400 m długości, 100 szerokości i jest równą rynną. 4 wysepki z grążelami. Gdzie szukać dużych karpi i amurów. Teoria mówi ze na końcu spadku. 3,5m w najniższym pkt i brak wskazań zawsze.. 10-15m od brzegu i w pobliżu grążeli 👍🏻
Super materiał. Dopiero zaczynam zabawy z gruntowaniem i probuje wypracować sobie "swój sposób" oczywiście z zachowaniem poprawnych zasad sztuki. Mam takie pytanie techniczne, czy długość wędki ma tu znaczenie (czy raczej to jest rzecz subiektywana) i jakiej szczytówki używać 1-2 oz (czy cieńszej) do takiego standardowego ciężarka (30g)? Jeszcze raz - Super materiał i obok WJNR to kolejny mój ulubiony kanał się robi:)
Siemka! Filmik oczywiście super! Ale miałbym pytanie. Spotkałem się na filmach np. Oka, że wędkarze szukają wypłyceń. Czy też tak robicie? Jeśli tak, to kiedy i gdzie stawiacie zestaw ? Za wzniosem? A co w przypadku łowisk komercyjnych, gdzie mamy totalnie płaskie dno bez zaczepów? Czego szukać? Pozdrawiam 🙂
Maniek już tłumaczę 😂 Wypłycenia to bardzo dobre miejsca jednak ja łowię tam np na wiosnę kiedy woda jeszcze nie jest nagrzana a słońce zaczyna grzać karpie wtedy tam szaleją bo zbierają pierwsze promienie słońca, ciepełko, teraz na Wojnowicach wyspa nie daje bo panują tam wzdręgi. Wiadomo każda wodą inna. Co do miejsca na wyspach to często jest to krawędź takiego wypłycenia. Jeśli łowisko jest całkiem płaskie od samego brzegu to najczęściej, w pierwszej kolejności szukam twardego miejsca najbliżej osi łowiska jak tylko mogę następnie nęce nogi i zdarza się że robię półdystans czyli podsumowując trzy linie np. 5m, 25m i 50m.
Mam takie pytanie, jak np znajde odpowiednią głębokość np spad albo górke a okaże sie ze jest to muliste dno to moge tam wnęcac te ryby czy szukac innego miejsca z twardym dnem ????
A jak lowisko jest bsrdzo muliste cale lowisko ma do 2 metrów i jest bsrdzo zamulone i bardzo oprzerne w bycxka jaka gramatura method feederu do tego byscie polecali i jakas przynete na ciezkie łowiska jest to zalew retencyjny ludzie lowiacy tam lowiq tylko ci ktorzy potrafia dlatego jaka gramature koszyczka do bardzo zamulonego dna wybrac i przynętę ktora bardzo polecacie oczywiście z osmo bwrdzo prosze o odpowiedz ❤
Witam. Pytanie o waftersy larwy osmo. Kupiłem w zeszłym roku i tydzień temu dokupiłem i te nowe wydają się wieksze - czy to dlatego że roczne wyschły i są mniejsze ?
Nie do końca. Odmierzanie czasu opadania ma na celu głównie na celu zbadanie nierówności dna, a nie mierzenie głębokości. Głębokość można zmierzyć tym sposobem tylko orientacyjnie.
Na to wpływa wiele czynników, ja nie przeliczam tego na metry dla mnie to po prostu np 4 sek opadu ale umownie można przyjąć że 1 sek to 1 m, najważniejsze to poznać ukształtowanie dna sama głębokość nie jest aż tak istotną informacją aby trzeba ją poznawać co do 1 cm 😀😀
Niby człowiek wie a ogląda i wyciąga kolejne wnioski 😉 jak zwykle bardzo ciekawa produkcja z Waszej strony chłopaki. To ja chętnie podpatrzył bym odcinek z łowienia na pellet waggler, może i tam coś ciekawego się podpatrzy😁 pozdro załoga Osmo
Moglibyście pokazać jakąś technikę "rozbujania" podajnika przed rzutem dystansowym? W skrócie jak wycisnąć max ze swojej wędki w kwestii dalekich rzutów. Pozdrawiam i dziękuję za kolejną porządną porcje informacji!! ;)
Bardzo fajny odcinek i przede wszystkim super wytłumaczone, o co chodzi :D Mam tylko pytanie, jaki to rozmiar młynka ? i czy 5 obrotów wychodzi Wam 4 metry ? (6:21) czy może jednak 6 obrotów korbką to 6 metrów ? (6:53) . Zostawiam suba i łapkę w górę :D. Zapraszam do siebie również ! ;)
Polecam zobaczyć materiał o gruntowaniu na kanale Paternoster chłopak naprawdę się przyłożył bo on jeszcze gruntował wachlarzem po szerokości łowiska trochę to trwało i wyszła mu prawdziwa mapa dna .
Zamiast liczyc 1,2,3,sprobujcie 121,122,123 a stoper nie bedzie potrzebny.Dzieki za wartosciowy materiał.
Piotrze, Dawidzie każdy odcinek miło się ogląda, a ten w dodatku to najlepszy pokaz gruntowania jaki widziałem , Super wielkie brawa
Dzięki Krzysiu :D
Wspaniała lekcja i super muzyka 👍
Brakowała mi właśnie takiego filmu! Dzięki! Jutro popróbuję. ...i jeszcze ta tablica, jak w szkole normalnie ;)
Dzięki Wam każdy ma okazję zobaczyć gruntowanie w praktyce a nie w teorii. Dzięki panowie!
Panowie gratuluje fenomenalnego materiału. Nie mogłem zrozumieć na czym polega gruntowanie i gdzie szukać miejsc do łowienia. Teraz jest to jasne :) dzięki i powodzenia.
Otwieracie głowę Panowie! Mega robota 😁
Panowie, mega merytorycznie! Bardzo miło się to oglądało. Duży plus za tablicę, gdzie można było zobaczyć ukształtowanie dna 👏👏
Wreszcie konkretny film na ten temat. Dzięki Pozdrawiam
Pozdrawiam !!!
Brawo za materiał i trzymanie poziomu merytoryki. Gruntowanie jest chyba ważniejsze niż wszystko które zrobi się później podczas wędkowania ale sam to z lenistwa robię po łebkach.😁
Super poradnik. Dzięki.
Super pokazane i wytłumaczone
Głębokość "zmierzona" zależy od szybkości opadania użytego do tego celu ciężarka. Rozumiem znalezienie w ten sposób dołka, górki, półki, spadku, sprawdzenie twardości dna, ok! Ale głębokość w metrach? Raczej umowna kwestia. Nie żebym się czepiał, fajny materiał i mnie się podoba. Gratulacje panowie!!!
Świetnie zrobiony instruktaż jak gruntować, duża dawka nowej wiedzy. Łatwiej nie mogliście tego wytłumaczyć, dobra robota :)
Super, tak dokładnie to miało być :D
Baaaardxo dziękuję za ten film
W końcu poradnik o gruntowaniu na poziomie. Dziękuję.
japierdziele jaka analiza techniczna wykresu :D poziomy fibo sobie wyznaczcie . like w gore
hahaha no zabawa musi być na tych rybach >D
siemanko Dawid witaj Piotrek film petarda bardzo dlugo czekalem na taki poradnik super wyjasnione pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiamy i powodzonka
Dzięki wielkie za mega robotę. Z Pasją jedziemy dalej. 👍👌💪👋✌️🎣🏆
Super filmik daje dużo do myślenia nad wodą gdzie i czego szukać pozdrawiam 😀
Super filmik i wszystko poszło
Bardzo fajny film. Pozdrawiam:)
Nastpeny film obejrzał bym o Top przynetach do metody na daną pogodę i porę roku na rok 2022 pozdrawiam
Brakowało takiego filmu, dzięki! I to jeszcze na łowisku obok mnir;)
Takiego filmu szukałem!!!
Super ze ktoś to wreszcie dobrze wytłumaczył. A co w przypadku rzeki? Górki u raczej nie znajdziemy ale pewnie jakąś rynienkę i czy wtedy rzucamy centralnie w tą rynienke czy w przed/za?
Widzę jeszcze, że chłopcy cisną na Zemexa, hi pro godny polecenia? Bo to że Razer jest the Best to wiem😂
Super film pozdrowienia 👍🖐️
Świetna robota i materiał, oby takich więcej.
Czekam teraz na sinking bomb, waggler od a do z oraz o co chodzi że sloopem i kiedy jak i po co go stosować :)
I to jest temat na film :D
Witam.
Super materiał!!
Odnośnie spomba i jego otwierania się mam propozycję : rakieta WOLF X Spod. Od miesiąca taką używam i przyznam że spisuje się bardzo dobrze. Dotychczas używałem rakiety Fox impact spod ale niestety na jednej z zasiadek postanowiłam wybrać wolność i uwolniła się odlatując w dal z towarem. Zostałem zmuszony do zakupu nowej, najpierw był pomysł by zakupić identyczną ale model ten oprócz wielu plusów posiada jeden mankament . Przy bardzo mocnym napełnieniu (np. ciężkim towarem) zamek nie trzyma zbyt pewnie i niejednokrotnie zdarzyło mi się że otwierał się w momencie brania zamachu. Po długich poszukiwaniach znalazłem rakietę WOLF X Spod mi zupełnie nieznaną. Udało mi się znaleźć sprzęt z drugiej ręki w okazyjnej cenie ( nowa kosztuje ok 85 PLN) . I powiem że jestem zadowolony z tego zakupu. Rakieta otwiera się za każdym razem , nie ma obaw że w przypadku zarzuty otworzy się nam w nieodpowiedniej chwili ( brak spustu zwalniającego pokrywy) Czasem zdarzało mi się po załadowaniu ( dotyczy rakiet Spomb, Fox) przypadkowo dotknąć rakietą ziemi i cały towar lądował w trawie a w WOLF -ie tego nie mamy bo całość jest oparta na magnesach i otwiera się w momencie uderzenia o wodę. Jeszcze jednym plusem tej rakiety jest podział komory na 4 części, gdzie możemy dowolnie ją otwierać bo jeżeli chcemy załadować rakietę na maxa to otwieramy tylko jedną część i ładujemy po brzegi, możemy też użyć zalewajki i całość trzyma się w środku . Jedynym minusem może być machaniem sprężynowy znajdujący się w wewnętrznej części ogona rakiety ale po dłuższym stosowaniu dochodzi się do wprawy i przestaje to być uciążliwe.
Chłopaki potrzebuję informacji na temat zanęty na feeder, co z czym mieszać, taką absolutnie podstawową wersję, od czego zacząć robienie zanęty dać sam pelet ale jaki rozmiar, jaka frakcja, co na przynętę, chodzi o taką absolutną bazę, podstawę żeby jakoś zacząć
SUPER !!!!! !!! 🐟🐟🐟
Bez gruntowania nie ma łapania ;) Pozdro z Mielenka ;) Bałtyk mam tez wygruntowac?
Sztos film Panowie💪
Ostatnio pięknie polowilem na łowisku gdzie od 30 m do brzegu byla głębokość między 1.5 a 0,5 m
Dawid już od dawna wałkował temat gruntowania ale fajnie to zebrali na tablicy i wyjaśnili „paluchem” i w końcu będę mógł posiłkować się tym linkiem jak ktoś będzie się pytał jak to robię.
Teraz każdy z taką tablicą nad wodę będzie jeździć 🤣. Fajnie przedstawione jak można obrazowo pokazać dno 👍.
I jeszcze kredki żeby pokolorować będzie ładniej acha i stoper koniecznie bo bez stopera jak bez nogi ciężko żyć i 😷 bo jeszcze pandemonium powróci.
Pozdro z Opalenicy chłopaki :)
Super film!!!
Za muzę łapa w ciemno 🦾
Tego właśnie potrzebowałem aby moje łowienie methodą było bardziej skuteczne. Pozdrawiam serdecznie 🤜🤛
ps. Można się jakoś załapać na zestaw testowy osmo😅, zrobił bym kilka materiałów łowiąc tylko na te przynęty/zanęty/pelety, no i oczywiście odcineczek z unboxingu.
David A co w przypadku gdy Staw ma 400 m długości, 100 szerokości i jest równą rynną. 4 wysepki z grążelami. Gdzie szukać dużych karpi i amurów. Teoria mówi ze na końcu spadku. 3,5m w najniższym pkt i brak wskazań zawsze.. 10-15m od brzegu i w pobliżu grążeli 👍🏻
To może zrobicie filmik nt. jak rzucać celnie z klipsem na wybrany punkt przy dalszych odległościach 50+, opis techniki rzutu, wskazówki etc?
Postaramy się następnym razem z wiatrem po wiatr, azymut itp :)
Panowie wielkie dzięki,pokazane i zaprezentowane jak zawsze super,zawsze można się wiele nauczyć
A jaka jest gramatura ciężarka?
3o gram na ten dystans
@ dzięki
No i takiego filmu mi brakowało. Ciągle Wszyscy mówili o gruntowaniu ale nigdy nie widziałem tak naprawdę O co w tym chodzi
W końcu się doczekałem super odcinek dużo wartościowej merytoryki 💪od samych mistrzów 🔥 pozdro chłopaki oby tak dalej 😁😁
Super materiał.
Dopiero zaczynam zabawy z gruntowaniem i probuje wypracować sobie "swój sposób" oczywiście z zachowaniem poprawnych zasad sztuki.
Mam takie pytanie techniczne, czy długość wędki ma tu znaczenie (czy raczej to jest rzecz subiektywana) i jakiej szczytówki używać 1-2 oz (czy cieńszej) do takiego standardowego ciężarka (30g)?
Jeszcze raz - Super materiał i obok WJNR to kolejny mój ulubiony kanał się robi:)
Co do wędki to dobór indywidualny, z racji że musiałem machać na 70 m to używałem Zemex Razer Method Feeder 3,6 m szczytówka 2 OZ.
No mi to pomogło :)
Siemka! Filmik oczywiście super!
Ale miałbym pytanie. Spotkałem się na filmach np. Oka, że wędkarze szukają wypłyceń. Czy też tak robicie? Jeśli tak, to kiedy i gdzie stawiacie zestaw ? Za wzniosem?
A co w przypadku łowisk komercyjnych, gdzie mamy totalnie płaskie dno bez zaczepów? Czego szukać?
Pozdrawiam 🙂
Maniek już tłumaczę 😂
Wypłycenia to bardzo dobre miejsca jednak ja łowię tam np na wiosnę kiedy woda jeszcze nie jest nagrzana a słońce zaczyna grzać karpie wtedy tam szaleją bo zbierają pierwsze promienie słońca, ciepełko, teraz na Wojnowicach wyspa nie daje bo panują tam wzdręgi. Wiadomo każda wodą inna.
Co do miejsca na wyspach to często jest to krawędź takiego wypłycenia.
Jeśli łowisko jest całkiem płaskie od samego brzegu to najczęściej, w pierwszej kolejności szukam twardego miejsca najbliżej osi łowiska jak tylko mogę następnie nęce nogi i zdarza się że robię półdystans czyli podsumowując trzy linie np. 5m, 25m i 50m.
@@piotrpawowski2761 I to się nazywa fachowa odpowiedź! Dzięki wielkie!!! 🙂🙂🙂
Liczcie 101,102,103 itd bez przerw wychodzi co sekunda. Tak jak odlicza się dźwięk po błyskawicy. Metoda stara ale aktualna.
Oooo dzięki na pewno mi pomoże mega wskazówka 😄😄
ponoć dokładniej jest liczyć 121, 122, 123 ... 😁
Pozdrawiam
Mam takie pytanie, jak np znajde odpowiednią głębokość np spad albo górke a okaże sie ze jest to muliste dno to moge tam wnęcac te ryby czy szukac innego miejsca z twardym dnem ????
To teraz temat zanęt/glin...jak ile co kiedy :D
Film super!!! Rozebraliscie na czynniki pierwsze gruntowanie. Zapewne laik nawet zrozumiał. A może gruntowanie DEEPEREM 😉??
Oj to nie tutaj :D
A jak lowisko jest bsrdzo muliste cale lowisko ma do 2 metrów i jest bsrdzo zamulone i bardzo oprzerne w bycxka jaka gramatura method feederu do tego byscie polecali i jakas przynete na ciezkie łowiska jest to zalew retencyjny ludzie lowiacy tam lowiq tylko ci ktorzy potrafia dlatego jaka gramature koszyczka do bardzo zamulonego dna wybrac i przynętę ktora bardzo polecacie oczywiście z osmo bwrdzo prosze o odpowiedz ❤
Pytanie - skąd wiecie jaki ma czas opadu taki match cube 20 g z prestona? Mam inny koszyk czy ciężarek to przecież będzie opadać inny czas.
Pany zróbcie na sprzedaż jakieś fajne koszulki i bluzy osmo ;)
Witam. Pytanie o waftersy larwy osmo. Kupiłem w zeszłym roku i tydzień temu dokupiłem i te nowe wydają się wieksze - czy to dlatego że roczne wyschły i są mniejsze ?
Ile g ołów ma mieć ,żeby odpowiednio gruntować ?
Super film Panowie👏👏👏👏👏
Może filmik z łowiska z dnem mulistym oraz dużą ilością liści na dnie,gdzie szukać ryby i jak podać towar przy methodzie.
Na jakiej podstawie wiecie czy jest muł czy nie ma?
Czyli rozumiem ,1sek.to 1metr?
Nie do końca. Odmierzanie czasu opadania ma na celu głównie na celu zbadanie nierówności dna, a nie mierzenie głębokości. Głębokość można zmierzyć tym sposobem tylko orientacyjnie.
Można normalnym koszyczkiem do methody
Skąd przelicznik, że 1 sekunda to ok. 2m głębokości? Waga ciężarka jest chyba istotna. Przecież ciężarek 100g to nie znacznie szybciej niż ten 10g.
Lekki marker do gruntowania ,distance stick do odmierzania odległości na wędce i cała robota w 15 min. A tu doktorat z gruntowania.
Polecam sprawdzić regulamin zawodów methodowych.
1 sekunda opadu przy tym ciężarku to okolo 1m głębokości?
Na to wpływa wiele czynników, ja nie przeliczam tego na metry dla mnie to po prostu np 4 sek opadu ale umownie można przyjąć że 1 sek to 1 m, najważniejsze to poznać ukształtowanie dna sama głębokość nie jest aż tak istotną informacją aby trzeba ją poznawać co do 1 cm 😀😀
Ja jestem początkujący może tak film otym jak ustawić chamulec żeby się tak szybko nie spieła
Dawid, spróbujcie liczyć w szybszym tempie. Nie będzie "połówek" sekund, tylko kolejna cała sekunda. Będzie precyzyjniej.
Ale mi sadło na te mini larwy. Pozdrwiam
Niby człowiek wie a ogląda i wyciąga kolejne wnioski 😉 jak zwykle bardzo ciekawa produkcja z Waszej strony chłopaki. To ja chętnie podpatrzył bym odcinek z łowienia na pellet waggler, może i tam coś ciekawego się podpatrzy😁 pozdro załoga Osmo
Hubert na pewno waggler będzie :))
hmm a ciężar ołowiu nie robi różnicy? Przecież im cięższy tym będzie szybciej opadał. Ta powiedzmy 1s dla jakiego to mniej więcej ciężaru?
30g
Zrobicie to jeszcze raz ale w 5 minut
Ciekawe czy do liczenia można wykorzystać aplikacje na telefon- metronom.
stoper
Nie kumam, skąd wie że rzuca np na 50m?
Moglibyście pokazać jakąś technikę "rozbujania" podajnika przed rzutem dystansowym? W skrócie jak wycisnąć max ze swojej wędki w kwestii dalekich rzutów. Pozdrawiam i dziękuję za kolejną porządną porcje informacji!! ;)
Czytanie szczytówki. Nikt jeszcze tego tematu nie poruszał.
Bardzo fajny odcinek i przede wszystkim super wytłumaczone, o co chodzi :D Mam tylko pytanie, jaki to rozmiar młynka ? i czy 5 obrotów wychodzi Wam 4 metry ? (6:21) czy może jednak 6 obrotów korbką to 6 metrów ? (6:53) . Zostawiam suba i łapkę w górę :D. Zapraszam do siebie również ! ;)
Hej., Daiwa TDR 4012 QD, nawój na jeden obrót wynosi 86 cm razy 6 obrotów daje nam 516 cm :)
@@piotrpawowski2761 aaa czyli w ten sposób, super dziękuję ☺️👍
Metronom na 60BPM i macie sekundy ;)
Jest jedną szkoła... każdy ma swoją jedna
Polecam zobaczyć materiał o gruntowaniu na kanale Paternoster chłopak naprawdę się przyłożył bo on jeszcze gruntował wachlarzem po szerokości łowiska trochę to trwało i wyszła mu prawdziwa mapa dna .
Ile można wertować jeden temat w kółko.
Łukaszu, ten film to odpowiedź na pytania od wielu osób a wydaje mi się że wiedzy nigdy nie zza dużo, pozdro 🍻🤜
Czy tylko ja na tej tablicy nic nie widze?
wy jesteście nie normalni... ryby to ma być przyjemność a wy robicie z tego sposób na życie
Tak dokładnie jesteśmy nawet chorzy psychicznie :D
Czeski film. Słabi dydaktycznie.
Nic z tego nie wiadomo. Tekst na tablicy niewidoczny, skróty myślowe