Стосовно Бонарта, можна звернути увагу на його статуру: Високий - маємо довгі руки і ноги, які дають перевагу саме у роботі з дистанцією. Худий як гуль - достатня легкість для щоб впоратися з власною інерцією, відповідно - швидкість. Жилявий - сила для ударів, парирувань і відповідна витривалість. Крім того, Лео був вже не молодою людиною, яка мала час відточити техніку і майстерність до ідеалу. Враховуючи, що саме поєдинок зі зброєю не є основною спеціалізацією відьмаків, можливість перемоги Бонарта у такій дуелі виглядає не так вже й міфічно.
Справа в тому, що для відьмаків вищезазначені параметри не були чимось незвичним, адже зазвичай вони все своє життя готуються і б'ються проти монстрів, які переважають їх фізично та мають неординарні параметри тіла. Стосовно витривалості, навіть якщо припустити, що відьмаки перед боєм не приймали зілля, то всеодно на їх боці мутації та досвід просто за рахунок більшого строку життя. До того ж завдяки Мутаціям, відьмаки значно повільніше старіли і відповідно повільніше втрачали в рефлексах та силі. Ну а стосовно основної спеціалізації, то навіть в книгах описується, що відьмаки досить часто мусили захищати своє життя та майно від бандитів, адже одинокий мандрівник на путівцях завжди приваблива ціль для розбійників. Тож я схиляюся до версії, що Лео просто був розважливою людиною і чудовим стратегом, який нападав на відьмаків з засідки, коли вони були поранені, втомлені після завдання, сплячі тощо. Хоча з іншого боку, в книзі досить багато уваги приділено опису його навичок, тому безсумнівно він був дуже вправним з мечем.
@@Vega99 а ще, серед відьмаків справді сильних фехтувальників знали усі навкруги, і він міг сторонитись таких як Геральт, аби не зіштовхнутись з кимось сильнішим.
Насправді в своїй більшості ввдьмаки були досить ортодоксальними відносно навичок фехтування - один стиль школи, одні рухи і нема різноманіття. Геральт та досвідчені відьмаки відрізнялися саме своєю різноманітністю технікта навиками пристосовуватися до обставин в моменті, за що їх не дуже любили вчителі)
Не згоден, що для аналізу Бонарта є тільки книга. В першому відьмаку він до тебе приходить на наступну ніч, після того як ти вбив патрульного Визіми) і вбиває тебе)))
Підписався, радію, що є люди, які просувають український контент в даній тематиці)) Як фанат відьмака з 98 року по книгах, пройшовши усі частини гри, передивившись кіно та серіал(польські) та закинувши серіал від нетфлікс на 4й серії)) Геральт, як і інші відьмаки, та й Бонарт з цією маніакальною жагою до Цірі, проявив необачність і був убитий. Простіше кажучи - їм просто набридло жити і своє життя обміняли на життя тих, кого б мали вбити. Як було влучно сказано: "Шукайте найкращих дуелянтів на цвинтарі!"
Ого яка тема!) Ми свого часу дуже багато на цю тему спілкувались із друзями. І от якщо коротко - то .... Про Відьмаків ми знаємо не те щоб дуже багато, ну окрім Геральта. І звикли до того, що по книзі - він дуже крутий боєць, що саме про нього казали навіть інші Відьмаки, Ескель наприклад. Також, треба зауважити момент елексирів. Без них Відьмаки не сильно відрізняються від людей. Так , вони трохи бистріші, швидкість реакцій звісно вища... Но, Якщо брати до уваги такого як Бонарт, він на мою думку - робить максимум того , що може саме людина. І тут також слід згадати як описував Сапковський його стиль бою (добре буде послухати, що на цю тему скажуть профі, доречі) , а саме, його скупі, але своєчасні рухи. Навідміну від тих же піруетів Цирі. Тобто він дуже досвідчений боєць, і можливо він бився із молодими відьмаками , чи як казала вже Йеніфер - "отруєними", або сплячими)).. Якщо згадати той же бій з Кагиром, то останньому от як раз і не дістало трохи досвіду. Щодо Геральта, мені все ж таки здається, що він би переміг Бонарта. Можливо у той час коли в нього було пошкоджене коліно це викликало б більше зусиль, але всеж таки голосую за Геральта) І є доречі теорія, що він і сам проходив іспит травами, базується вона на описі очей Бонарта. Надто нелюдські вони. Ладно, щось коротко не вийшло)) Дуже цікаво яке в вас бачення цього питання!) Ну і як казав, цікаво послухати про стилі бою, особисто у порівнянні один з одним.
Хех, от після перегляду відео...хм, а мої роздуми були недалекі від ваших)) Так, в Бонарта більш ..."скупіші" рухи, та все ж таки це просто інша техніка, навідміну від звичної відьмакам. Хоча, знов таки, дивлячись кого із відьмаків брати до уваги. Впевнений що тойже Весемір чи Ескель або Геральт звісно також вправно володіли і цим стилем бою. Просто доповнювали його тим, що дає їм мутація. А саме швидкістю і можливо якоюсь кількістю піруетів, вольтів... про перекати, це вже кажись тільки ігрове бачення, "щоб красіво" було)
Якщо чесно, я не дуже орієнтуюсь у тій термінології, якої дотримується пан Сабковський, але як я розумію, гра плюс мінус показує те, що описано в книгах.
@@Duelist_fables я коли прийшов займатись фехтуванням саме про відьмачу техніку і питав, наскільки вона реальна) Сказали, що я не перший)) не те щоб я зовсім не розумів, що воно трохи "літературне"... но, тут приблизно все так само , як і в бою на Світлових мечах. У кіно красиво, а на практиці - хіба що як постанова.
@@Duelist_fables чесно кажучи, 3 частина, та й 2 не дуже гарно показують стиль бою Геральта. Краще перегляньте 1 частину, там окремо 3 стилі проти людей і 3 проти монстрів.
Справды класне відео, незважаючи на фентезійну канву дуже гарно ілюструє відмінність сценічного та практичного стилів фехтування) І народ дуже епічно померає)
Тільки наткнувся на цей канал, прикольна подача, мені сподобалось). Стосовно питання таких великих замахів, очевидно, что проти людини в фехтувані це буде фатальною помилкою, але у широкого замаха є одна значна перевага - більша сила удару. Так, є техніки, де за допомогою руху, роботи ногами, корпусом та іншим можно посилити силу удару з невеликим замахом, але ж те саме можно зробити і при ударі з великим замахом, де удар буде ще сильнішим). А враховуючи, що в всесвіті відмака трапялються не тільки утопці зі тонкою шкірою, а всякі виверни, огри та шарлеї, у яких шкіра маю пансирі, нарости що пробити дуже важко, подібні замахи можуть мати сенс.
Оце я розумію розбір! А то дивився з рекомендацій один канал, там де майстри своєї справи обговорювали реалістичність різних деталей з ігор. На одному з відео третю частину відьмака нахвалювали за реалістичність, мовляв, саме так вони і роблять в реальному житті і все тому подібне. Я був, м'яко кажучи, шокований їх професійністю, а точніше її відсутністю...Я маю досвід фехтування доволі малий, але навіть один бій на дерев'яних мечах з другом мені дав зрозуміти, що показані в грі прийоми в реальному бою малоефективні. Дякую за таке цікаве відео)
Згоден з думкою, що техніка Бонарта була більше підходяща для бою проти іншого мечника. Бо можливо не всі відьмаки добре бились проти іншого підготовленого фехтувальника, так як основна задача відьмака - це вбивство монстрів, а не людей. І фехтувальна база. Але на скільки високий рівен був у різних відьмаків - це велике запитання) Як зо ми наприклад точно знаємо, що Геральт був дуже досвідченим фехтувальником, то не обов'язково інщі відьмаки повинні були мати такий же досвід. Менше лізли у справи людей, коли це було нетреба. І таке інше) Ну і в книгах можно було читати моменти, де Геральт наставляв Цирі бити кинчиком меча. коротший удар. Не бити від плеча, коли достатньо удара від ліктя. Тобто більш економічну техніку радив. Ну, а фінти з кручінням скоріше за все навіяні моментами про маятники в Каер-Морхені, від яких треба було увернутися. Як що правильно пам'ятаю то розвернутися і нанести удар.)
Я скажу чесно, я не займаюся реконструкцією, чи фехтуванням, але мені дуже подобається ця тема . І я в повному захваті, що є український канал з подібною тематикою.. Отже, я знаю, що мені дивитись найближчими днями у вільний час. Дякую тобі, роби контент далі бо це дуже цікаво Я тільки уявляю скільки таких як я, які просто не знають що ти робишь
В книгах бої Геральта описані більш наближено до реальності. Описується робота ніг, намагання вибити суперника з рівноваги і т.д. А обертання та акробатичні трюки зробили в іграх, бо це круто виглядає)
Неочікувано) дякую за працю! Теж, поки вкотре перечитувала, ламала голову, як все ж таки бився Бонарт (я роблю наголос на останній склад, на французький манер😏).
Друже, шикарне відео. Радий, що рекомендації мені тебе порадили! Фанатію від холодної зброї і ще більше від технік бою. Хотів би побачити-почути твою думку щодо бойової системи із Sekiro. Дякую за крутий контент)
Дякую за відео! Стосовно Бонарта в мене така теорія, він дуже освітчений майстер, який в свій час вивчав різні техники фехтування. У відьмакив своя техніка бою, і тому якщо знайти якусь слабину в неї, та навчитися її використовувати, то можно перемогти. У майстрів середновічного бою доволі часто були особі удари, які вони вигадували, чи навпаки навчилися робити бездоганно, тому якщо в тебе є такий і ти знаєшь що це спрацьовує, в поєдинку досить дочекатися моменту коли вдасться нанести один той самий удар, від якого противник не зможе захиститися. Основна проблема що мало хто міг розповисти про слабини відьмаків після поєдинку з ними. Тому так Бонарт міг отруїти декількох відьмаків, для того щоб ослабити, та більш дізнатися за їх техніку в процесі поєдинка.
Вау! Надзвичайно цікаво! Просто відкриття. Гру ще не грала, а читала книги. У мене теж виникло питання щодо вмінь Бонгарта. Вельми вдячна, що пояснили, як таке може бути. Підписка, вподобайка, буду за вами слідкувати. Успіхів каналу!
Гарна тематика, подача. Проте у відео знов просто довели, що фехтування у грі не ідеальне і налаштоване на шоу. Думаю, треба виходити з того, що відьмаки все ж є майстрами фехтування. Але заточеними все ж під бій з монстрами. Тобто навчені битися з тими, хто значно більший, сильніший, швидший. Тут без особливої техніки не обійтися. Але ніхто не сказав, що цих же навичок не можна досягти без мутацій, Цирі тому приклад. Її вивчили на хорошого відьмака просто за рахунок хороших вчителів. Бонарт цілком міг певний час подорожувати з відьмаком, навчатися техніці і, маючи неабиякий розум, шукати контртактики. Очевидно, що вбивати саме відьмаків було його пристрастю, він був спраглий до пошуку нових знань у фехтуванні і постійно шукав зустрічі з відьмаками. Не схоже на того, хто вбиває уві сні і в спину (тут Йен скоріше образилася за свого чоловіка). У цьому і плюс книг Сапковського, що немає абсолютної імби, я відьмак і значить я краще всіх. На кожен хід є контрхід і Бонарт один з таких прикладів. Хтось бореться краще з монстрами, а хтось з відьмаками
Чудове відео! Я також думав над питанням перекатів в іграх, і думаю основна причина і тому, що у грі дуже важко оцінити відстань до супротивника через низку факторів. У відьмаку вигляд трохи зміщений догори, тому ще якось можна працювати кроком, а от в соулзлайках це прямо біда. Тому і вдаються до показування перекатів, щоб ефектно збільшити відстань. Та й вдарив такі показні просто щоб гравці встигали реагувати та розуміли що відбувається.
Пам'ятаю, у першому оповіданні ("Відьмак", здається) була описана сцена бою Геральта зі стригою. То там всі ті вигадливі фехтувальні прийоми відьмак робив спеціально, при цьому постійно міняючи ритм, щоб збити з пантелику монстра. Монстри скоріш за все не бачили такого раніше і це збільшує шанси для самого відьмака. Гадаю, подібний ефект це справляло і на недосвідчених опонентів-людей. А щодо боїв із досвідченими вояками, то в іншому оповіданні (там, де про порятунок Цирі з Брокілону) Геральт перемагав за рахунок досвіду (відьмаки бо живуть в рази довше, ніж звичайні люди), передбачив дії опонента й так переміг. Давно читав, тому якщо помилився десь, виправте)
Якість роликів росте з кожним наступним епізодом. Чи не думали ви екранізувати статті з вашого тг каналу? Остання, про кинжали,як на мене, є неймовірно цікавою та інформативною
Є план на їх основі робити шортси. А статті, типу як було про кинжали чи типи мечів, де багато інформації, цілком імовірно можуть стати повноцінними випусками
Мені здається, що основна причина в тім, що відьмак загартований в першу чергу проти монстрів, а Бонарт в основному проти людей, і не тільки аби яких. В книках та іграх дофіга умовностей, треба ж зацікавити читача) В дійсності я вважаю що відьмаки б таким безглуздям не страждали) А відос дуже файний)
Дякую, дуже круте відео. Мені було б цікаво подивитись аналіз бою, стійок та прийомів самураїв з гри Ghost of Tsushima, там досить потужна бойова система.
Мені завжди здавалося (я зараз саме про книжковий опис), що відьмача школа фехтування за замовчуванням має ці вроджені вади. Вона ж розроблялася саме під "монстрів", яки в фехтування не вміють і взагалі не дуже розумні, але є живучими, слабовразливими, рухливими і схильними до клінчу. Звидти всі ці широченні замахи, серії, "млини" та таке інше (хоча, звісно, під таки задачі краще б підійшов спис, рогатина чи щось таке, а не лонгсорд). Мета тут - нанести якомога більше травм до того, як тварюка тебе вхопить. А те, що Геральт і в бою с людьми міг показати клас (хоча і не завжди, згадайте хоч найманців Рієнса, після яких Геральту лікуватися довелось), то є результатом його мутацій, елексіров та вдачі. А ось Бонарт - майстер меча, людина яка все своє життя присвятила саме фехтуванню, тому не дивно, що він має перевагу над недосвідченими відьмаками.
@@Duelist_fables чому? Ось наприклад, ти у відео кажеш: "відьмача акробатика "подіє" тільки на селюка без досвіду", але ж тварини за рівнем досвіду та свідомості ще простіші. Тореадори відволікають та збивають з пантелику розлюченого бика... червоною ганчіркою (вибачайте, фанати кориди)! Тобто на монстра (не на кожного, звісно, але саме твариноподібних відмак зустрічає чимало) така акробатика може діяти, може плутати, лякати.
Стрига, брукса, вовкулака, привиди, грифони, вилохвости і т. д. Все, що по типажу далі від собаки чи "голої людини", як утопці чи гулі, буде важко вбити таким способом.
@@Duelist_fables знову ж таки - чому саме? Чи не буде перекат (різке зменшення розміру цілі, зміна позиції) більш ефективним ніж фехтувальний крок у випадку пікіруючого грифона?
Прикольний розбір! І крута робота! Ох і багато буде холиварів з друзями після перегляду цього відео))) Моя думка така, що Бонарт вбивав відмаків тому що вбивав відьмаків, а Геральт кращий фехтувальник том ущо кращий фехтувальник, тому що такі арки потрібні для прогресії сюжету так як це задумав автор.
Дуже дякую за відео) В принципі я не фехтувальник, але на мій хлопцькій розум в цілому з вами погоджуюсь. Маю лише одне зауваження... На скільки я памятаю, вся техніка відьмаків будувалась на акробатиці тому, що вона призначалась для бою з монстрами, проти яких ставити блок взагалі не мало ніякого сенсу, оскільки удар монстра не витримає ніякий щит чи меч. Тому відьмаки або били, або ухилялись від ударів, при чому їх рухи мали бути максимально не ритмічними і непередбачуваними. Це основна відмінність класичного фехтування і відьмацької техніки. А чому відьмаки так бились і з людьми - бо їх все життя натаскували саме на цей стиль. І думаю що як що б цей стиль можна було б реалізувати в реальному житті (через мутації), то він був би ефективним і проти досвідчених фехтувальників, які звикли що з ними бються, а тут якісь постійні ухиляння і неритмічні танці. А як що ще до цього добавити відьмацькі елексири які робили їх в 10 раз швидшими (по книгам) то все стає зрозуміло..... Бонард або не вбивав відьмаків сам, або робив це в нечесному бою)
@@Duelist_fables так, звичайно, "реалістична" відьмача техніка мала б бути більш лаконічною Але заборона на блоки і контрудари зробила б її доволі специфічною Можливо якраз з якимись елементами паркуру-акробатики - щоб відскочити подалі, перемахнути через овражець, забігти на дерево, таке от
@@Duelist_fables Суть не в перевагах. В логіці твору все виглядає так - удар монстра ти не витримаєш, одже його треба уникати, ухилятись. На цьому і побудована школа бою. Реалістичність такої школи фехтування нульова, але логіка саме така)
@@дімаБабій-ч2зщодо ухиляння як не реальної техніки бою - приклад капоейра де ухил -то є основний спосіб захисту. Щодо блоків -не зовсім згоден - проти монстрів можлива техніка щось на кшталт філіпіської (арніс, калі, ескріма) коли удар не блокується, а паруються завдяки усіляким перенаправлення удару по вигідний для себе траєкторії. Також відьмачий стиль повинен був включати техніки на різку зміну траєкторії руху(але звісно не через кувирок) якраз через направленість на різних монстрів, маючих різні рухові стереотипи через різну конфігурацію тіла(а не один як у людини)Останнє -згоден що оскільки монстрів було багатоті кожний із своїми руховими стереотипами саме відьмачий стиль повинен був мати такі характерні риси : 1.бій розрахований на швидкоплинність та техніки які давали можливість підстроїтися під рухи противника. А ще я думаю що зі зброєю якось помилилися - основною зброєю відьмака повинен бути не довгий дворучний меч(знов таки ніде у книзі не сказано що то було поширене явище серед відьмаків -лише тільки про Геральта), а щось на кшталт катани або важкої саблі які б давали можливість саме рубати з відтягом та різати,застосовуючи рухи монстрів
Було би цікаво розібрати техніку бою саме з першої частини Відьмака, там як раз автори ставили завдання найбільш точно перенести техніку бою з книжок, усі рухи виконували реальні фіхтувальники, були різні стойки, стилі бою, тощо. У другій і третій частині бойова система стала накшталт слешерів, звідки і з'явилися широкі удари з замахом, перекати та інше, бо в першу чергу бій мав виглядати ефектно. І в подібних бойових системах перекати базова функція, в книгах їх не було, але вони чудово вписуються в ігрову логіку бойової системи: є блок, яким можна заблокувати удар з невеличкою шкодою для себе (або за рахунок хп, або за рахунок витривалості), якщо блок поставити перед самим ударом, то можна парирувати суперника, збити його темп на контратакувати, короткий крок дає змогу ухилитися від одного удару і або змінити позицію, або одразу контратакувати, а перекат допомагає швидко розірвати дистанцію (для різних цілей: вийти з оточення, змінити позицію з меншими вимогами до реакції гравця, швидко вийти з бою, якщо у поєдинок немає бажання вступати)
8:31 Завжди, коли розбирають відьмачу техніку бою, забувають додати, що відьмаки в першу чергу - мисливці на монстрів. Тому розмашисті удари, стрибки, кульбіти - це більше направлено проти не самого розумного монстриська чи звіра, а не проти людини. Особливо потрібно враховувати інстинктивну реакцію звіра на незрозуміле мелькання залізки, яка тхне маслом проти нього. ( спробуйте вийти проти собаки в "правильній" фехтувальній стійці з вивіреними рухами та зрозумієте, що стримати й відволікти тварину від атаки зможуть лише швидкі рухи перед її мордою ) 10:20 І саме тому, в тій же самій грі, ми бачили кат-сценку з тим, що Цирі тренувалася з мечем на колодках саме із зав'язаними очима. Тобто, відьмаку не обов'язково "шукати" поглядом супротивника.
Як вбити відьмака?
Записуемо:
Вила - 1 шт.
Селянин - 1 шт.
Хах гадаю буквально в кожного хто читав промайнула одна і теж думка))
От зараз прямо в сердечко
Тільки селян повинен бути натовп і вил стільки ж
І ще потрібно, щоб Відьмак на секунду замислився вбивати чи ні
І перед тим влаштувати погром в місті, де знаходиться відьмак
Відео дуже атмосферне, особливо авторські фрагменти, це те чого не вистачає в українському контенті, продовжуй знімати відео про відьмака!!!!
Стосовно Бонарта, можна звернути увагу на його статуру: Високий - маємо довгі руки і ноги, які дають перевагу саме у роботі з дистанцією. Худий як гуль - достатня легкість для щоб впоратися з власною інерцією, відповідно - швидкість. Жилявий - сила для ударів, парирувань і відповідна витривалість. Крім того, Лео був вже не молодою людиною, яка мала час відточити техніку і майстерність до ідеалу. Враховуючи, що саме поєдинок зі зброєю не є основною спеціалізацією відьмаків, можливість перемоги Бонарта у такій дуелі виглядає не так вже й міфічно.
Справа в тому, що для відьмаків вищезазначені параметри не були чимось незвичним, адже зазвичай вони все своє життя готуються і б'ються проти монстрів, які переважають їх фізично та мають неординарні параметри тіла. Стосовно витривалості, навіть якщо припустити, що відьмаки перед боєм не приймали зілля, то всеодно на їх боці мутації та досвід просто за рахунок більшого строку життя. До того ж завдяки Мутаціям, відьмаки значно повільніше старіли і відповідно повільніше втрачали в рефлексах та силі. Ну а стосовно основної спеціалізації, то навіть в книгах описується, що відьмаки досить часто мусили захищати своє життя та майно від бандитів, адже одинокий мандрівник на путівцях завжди приваблива ціль для розбійників.
Тож я схиляюся до версії, що Лео просто був розважливою людиною і чудовим стратегом, який нападав на відьмаків з засідки, коли вони були поранені, втомлені після завдання, сплячі тощо. Хоча з іншого боку, в книзі досить багато уваги приділено опису його навичок, тому безсумнівно він був дуже вправним з мечем.
@@Vega99 а ще, серед відьмаків справді сильних фехтувальників знали усі навкруги, і він міг сторонитись таких як Геральт, аби не зіштовхнутись з кимось сильнішим.
Насправді в своїй більшості ввдьмаки були досить ортодоксальними відносно навичок фехтування - один стиль школи, одні рухи і нема різноманіття. Геральт та досвідчені відьмаки відрізнялися саме своєю різноманітністю технікта навиками пристосовуватися до обставин в моменті, за що їх не дуже любили вчителі)
А ще він жилистий. У жилистих людей м'язи червоні похожі на м'язи серця. Має високу витривалість не знає що таке втома.
Не згоден, що для аналізу Бонарта є тільки книга. В першому відьмаку він до тебе приходить на наступну ніч, після того як ти вбив патрульного Визіми) і вбиває тебе)))
Дуже цікаве , атмосферне та подробне відео . Але не хватило пояснення за лор і деяких мелочей. Але всерівно дуже круто
Заставка на відео кльова, подача у відео теж легко сприймається! Гуд :)
На мою думку в іграх розробники виходили з тих же міркувань що і зазвичай в кіно - театральність, або ж видовищність.
Відео дуже цікаве, дякую.
Класний відос аж приємно стало згадуючи перечитані сторінки відьмака.З мене підписка та лайкос
Підписався, радію, що є люди, які просувають український контент в даній тематиці))
Як фанат відьмака з 98 року по книгах, пройшовши усі частини гри, передивившись кіно та серіал(польські) та закинувши серіал від нетфлікс на 4й серії))
Геральт, як і інші відьмаки, та й Бонарт з цією маніакальною жагою до Цірі, проявив необачність і був убитий. Простіше кажучи - їм просто набридло жити і своє життя обміняли на життя тих, кого б мали вбити. Як було влучно сказано: "Шукайте найкращих дуелянтів на цвинтарі!"
Коли крутиш вертухи, то це красиво))) Нажаль це всі переваги.
Переглянув. Гарно вийшло. А може найманець застосовував арбалет?)
Ну, в книзі він саме крутий мечник. Але все може бути))
Ого яка тема!) Ми свого часу дуже багато на цю тему спілкувались із друзями.
І от якщо коротко - то .... Про Відьмаків ми знаємо не те щоб дуже багато, ну окрім Геральта. І звикли до того, що по книзі - він дуже крутий боєць, що саме про нього казали навіть інші Відьмаки, Ескель наприклад. Також, треба зауважити момент елексирів. Без них Відьмаки не сильно відрізняються від людей. Так , вони трохи бистріші, швидкість реакцій звісно вища... Но, Якщо брати до уваги такого як Бонарт, він на мою думку - робить максимум того , що може саме людина. І тут також слід згадати як описував Сапковський його стиль бою (добре буде послухати, що на цю тему скажуть профі, доречі) , а саме, його скупі, але своєчасні рухи. Навідміну від тих же піруетів Цирі. Тобто він дуже досвідчений боєць, і можливо він бився із молодими відьмаками , чи як казала вже Йеніфер - "отруєними", або сплячими)).. Якщо згадати той же бій з Кагиром, то останньому от як раз і не дістало трохи досвіду. Щодо Геральта, мені все ж таки здається, що він би переміг Бонарта. Можливо у той час коли в нього було пошкоджене коліно це викликало б більше зусиль, але всеж таки голосую за Геральта)
І є доречі теорія, що він і сам проходив іспит травами, базується вона на описі очей Бонарта. Надто нелюдські вони.
Ладно, щось коротко не вийшло)) Дуже цікаво яке в вас бачення цього питання!) Ну і як казав, цікаво послухати про стилі бою, особисто у порівнянні один з одним.
Хех, от після перегляду відео...хм, а мої роздуми були недалекі від ваших)) Так, в Бонарта більш ..."скупіші" рухи, та все ж таки це просто інша техніка, навідміну від звичної відьмакам. Хоча, знов таки, дивлячись кого із відьмаків брати до уваги. Впевнений що тойже Весемір чи Ескель або Геральт звісно також вправно володіли і цим стилем бою. Просто доповнювали його тим, що дає їм мутація. А саме швидкістю і можливо якоюсь кількістю піруетів, вольтів... про перекати, це вже кажись тільки ігрове бачення, "щоб красіво" було)
Якщо чесно, я не дуже орієнтуюсь у тій термінології, якої дотримується пан Сабковський, але як я розумію, гра плюс мінус показує те, що описано в книгах.
@@Duelist_fables я коли прийшов займатись фехтуванням саме про відьмачу техніку і питав, наскільки вона реальна) Сказали, що я не перший)) не те щоб я зовсім не розумів, що воно трохи "літературне"... но, тут приблизно все так само , як і в бою на Світлових мечах. У кіно красиво, а на практиці - хіба що як постанова.
@@Duelist_fables чесно кажучи, 3 частина, та й 2 не дуже гарно показують стиль бою Геральта. Краще перегляньте 1 частину, там окремо 3 стилі проти людей і 3 проти монстрів.
По факту Цирілла і перемогла тому що мала перевагу в місцевості - на тонкій балці
Справды класне відео, незважаючи на фентезійну канву дуже гарно ілюструє відмінність сценічного та практичного стилів фехтування) І народ дуже епічно померає)
Дякую за відео, дуже цікаво. Бережіть себе та своїх близьких.
Дуже цікаве, якісне та гарно зняте відео.
Який же у вас атмосферний контент. Дякую
Тільки наткнувся на цей канал, прикольна подача, мені сподобалось).
Стосовно питання таких великих замахів, очевидно, что проти людини в фехтувані це буде фатальною помилкою, але у широкого замаха є одна значна перевага - більша сила удару. Так, є техніки, де за допомогою руху, роботи ногами, корпусом та іншим можно посилити силу удару з невеликим замахом, але ж те саме можно зробити і при ударі з великим замахом, де удар буде ще сильнішим).
А враховуючи, що в всесвіті відмака трапялються не тільки утопці зі тонкою шкірою, а всякі виверни, огри та шарлеї, у яких шкіра маю пансирі, нарости що пробити дуже важко, подібні замахи можуть мати сенс.
10:46 фехтувальники у чорному нагадують якийсь темний культ😂
Оце я розумію розбір! А то дивився з рекомендацій один канал, там де майстри своєї справи обговорювали реалістичність різних деталей з ігор. На одному з відео третю частину відьмака нахвалювали за реалістичність, мовляв, саме так вони і роблять в реальному житті і все тому подібне. Я був, м'яко кажучи, шокований їх професійністю, а точніше її відсутністю...Я маю досвід фехтування доволі малий, але навіть один бій на дерев'яних мечах з другом мені дав зрозуміти, що показані в грі прийоми в реальному бою малоефективні. Дякую за таке цікаве відео)
Згоден з думкою, що техніка Бонарта була більше підходяща для бою проти іншого мечника. Бо можливо не всі відьмаки добре бились проти іншого підготовленого фехтувальника, так як основна задача відьмака - це вбивство монстрів, а не людей. І фехтувальна база. Але на скільки високий рівен був у різних відьмаків - це велике запитання) Як зо ми наприклад точно знаємо, що Геральт був дуже досвідченим фехтувальником, то не обов'язково інщі відьмаки повинні були мати такий же досвід. Менше лізли у справи людей, коли це було нетреба. І таке інше)
Ну і в книгах можно було читати моменти, де Геральт наставляв Цирі бити кинчиком меча. коротший удар. Не бити від плеча, коли достатньо удара від ліктя. Тобто більш економічну техніку радив.
Ну, а фінти з кручінням скоріше за все навіяні моментами про маятники в Каер-Морхені, від яких треба було увернутися. Як що правильно пам'ятаю то розвернутися і нанести удар.)
Контен на неймовірні якості,дякую вам за вашу роботу,вподобайка,підписка,дзвіночок✅🫡
Інформативне і дуже цікаве відео. Дякую вам. На Ваш канал підписався)
Ох йооо а чого я ще не підписаний на цей канал 🤌🤌
Виправив ситуацію😅
Дякую за цікаве відео)
Я скажу чесно, я не займаюся реконструкцією, чи фехтуванням, але мені дуже подобається ця тема . І я в повному захваті, що є український канал з подібною тематикою.. Отже, я знаю, що мені дивитись найближчими днями у вільний час. Дякую тобі, роби контент далі бо це дуже цікаво
Я тільки уявляю скільки таких як я, які просто не знають що ти робишь
Сподіваюсь, дізнаються)) Вітаю на каналі)
Дуже цікаво та інформативно!Обожнюю ваш канал,молодці👍
Коментар у підтримку україномовного ютубу! Хай живе та квітне український ютуб💛💙
Дуже дякую, подивилась із величезним задоволенням і захватом. Дуже якісна картинка, цікавий контент. Дякую!
Оце контент ютуб підкинув! Супер! Молодці, хлопці! Шикарна робота!
Реально залипальне відео. Бажаю натхнення автору. На вечерок під чайок саме те.
Надзвичайно цікаве відео! Із задоволенням ще б глянув подібний аналіз різних ігрових персонажів.
Дякую, дуже цікава тема! Хочеться ще більше україномовного контенту по Відьмаку
В книгах бої Геральта описані більш наближено до реальності. Описується робота ніг, намагання вибити суперника з рівноваги і т.д.
А обертання та акробатичні трюки зробили в іграх, бо це круто виглядає)
Сапек в книгах описував якесь сферичне фехтування у вакуумі, насправді. В загальних рисах.
Опа. Побачив допис у Влада Перепелиці про це відео. Ввечері перегляну))
Дуже цікаво було споглядати) ви обрали дуже хорошу тему для поширення культури фехтування)
Вау, це високий рівень підготовки до відео: постановка сцен, боїв, підготовка матеріалу- все на висоті! Дякую за роботу, мені дуже сподобалося!
Дуже дякую. Сумно звісно, що такий видовищний бій лише вигадка, але що ж поробиш. Дяка за видиво🔥🔥🔥
Відео дуже круте та пізнавальте)) Дякую за класний контент)))
Неочікувано) дякую за працю! Теж, поки вкотре перечитувала, ламала голову, як все ж таки бився Бонарт (я роблю наголос на останній склад, на французький манер😏).
Друже, шикарне відео. Радий, що рекомендації мені тебе порадили! Фанатію від холодної зброї і ще більше від технік бою. Хотів би побачити-почути твою думку щодо бойової системи із Sekiro. Дякую за крутий контент)
До речі, було би цікаво подивитися на огляд ударів та рухів у elden ring, наприклад)
Дуже цікаве відео. Дякую!
Кнопа Play, Pause, Like, Play - дивлюсь. )))
Оце "Світ Армору" порадив якісний та цікавий контент, я підписався :)
Дякую вам за творчість!
Дякую за відео! Стосовно Бонарта в мене така теорія, він дуже освітчений майстер, який в свій час вивчав різні техники фехтування. У відьмакив своя техніка бою, і тому якщо знайти якусь слабину в неї, та навчитися її використовувати, то можно перемогти. У майстрів середновічного бою доволі часто були особі удари, які вони вигадували, чи навпаки навчилися робити бездоганно, тому якщо в тебе є такий і ти знаєшь що це спрацьовує, в поєдинку досить дочекатися моменту коли вдасться нанести один той самий удар, від якого противник не зможе захиститися. Основна проблема що мало хто міг розповисти про слабини відьмаків після поєдинку з ними. Тому так Бонарт міг отруїти декількох відьмаків, для того щоб ослабити, та більш дізнатися за їх техніку в процесі поєдинка.
Дуже цікаво, дякую за роботу
Вау! Надзвичайно цікаво! Просто відкриття. Гру ще не грала, а читала книги. У мене теж виникло питання щодо вмінь Бонгарта. Вельми вдячна, що пояснили, як таке може бути. Підписка, вподобайка, буду за вами слідкувати. Успіхів каналу!
БАААААРСІІІІІК!!!!!! Лайк та підписка))
Дякую, грамотно та аргументовано.
Гарна тематика, подача. Проте у відео знов просто довели, що фехтування у грі не ідеальне і налаштоване на шоу. Думаю, треба виходити з того, що відьмаки все ж є майстрами фехтування. Але заточеними все ж під бій з монстрами. Тобто навчені битися з тими, хто значно більший, сильніший, швидший. Тут без особливої техніки не обійтися. Але ніхто не сказав, що цих же навичок не можна досягти без мутацій, Цирі тому приклад. Її вивчили на хорошого відьмака просто за рахунок хороших вчителів. Бонарт цілком міг певний час подорожувати з відьмаком, навчатися техніці і, маючи неабиякий розум, шукати контртактики. Очевидно, що вбивати саме відьмаків було його пристрастю, він був спраглий до пошуку нових знань у фехтуванні і постійно шукав зустрічі з відьмаками. Не схоже на того, хто вбиває уві сні і в спину (тут Йен скоріше образилася за свого чоловіка). У цьому і плюс книг Сапковського, що немає абсолютної імби, я відьмак і значить я краще всіх. На кожен хід є контрхід і Бонарт один з таких прикладів. Хтось бореться краще з монстрами, а хтось з відьмаками
Чудове відео!
Я також думав над питанням перекатів в іграх, і думаю основна причина і тому, що у грі дуже важко оцінити відстань до супротивника через низку факторів. У відьмаку вигляд трохи зміщений догори, тому ще якось можна працювати кроком, а от в соулзлайках це прямо біда. Тому і вдаються до показування перекатів, щоб ефектно збільшити відстань. Та й вдарив такі показні просто щоб гравці встигали реагувати та розуміли що відбувається.
Чудове відео !!! Гарний контент !!!
Класний ролік!
Було цікаво та інформативно!
Дякую.
Було дуже цікаво,дякую))
Пам'ятаю, у першому оповіданні ("Відьмак", здається) була описана сцена бою Геральта зі стригою. То там всі ті вигадливі фехтувальні прийоми відьмак робив спеціально, при цьому постійно міняючи ритм, щоб збити з пантелику монстра. Монстри скоріш за все не бачили такого раніше і це збільшує шанси для самого відьмака. Гадаю, подібний ефект це справляло і на недосвідчених опонентів-людей. А щодо боїв із досвідченими вояками, то в іншому оповіданні (там, де про порятунок Цирі з Брокілону) Геральт перемагав за рахунок досвіду (відьмаки бо живуть в рази довше, ніж звичайні люди), передбачив дії опонента й так переміг.
Давно читав, тому якщо помилився десь, виправте)
❤, дякую)
Дякую за цікаве відео 👍
І все ж буде не зайвим мати і вміння, і грубу силу 😂
Понти понтами, а нормальну фізуху ніхто не відміняв)
серія книг відьмака, найкраще зі всього що я читав, щось неймовірне, бонарт дивовижний персонаж
Дякую ютубу за цю прекрасну рекомендацію, топ контент
я дуже здивований що э такий канал , дуже дякую за вашу працю
Дякую за чудовий контент
Чудове відео, надіємось на гарний розвиток контенту на каналі)
Ви дуже круті, дякую вам за чудове відео!
Вийшло дуже цікаво. Дякую
Топ! Підтримуємо україномовний контент!
дякую за вашу роботу!
було чудово)))
Якість роликів росте з кожним наступним епізодом. Чи не думали ви екранізувати статті з вашого тг каналу? Остання, про кинжали,як на мене, є неймовірно цікавою та інформативною
Є план на їх основі робити шортси. А статті, типу як було про кинжали чи типи мечів, де багато інформації, цілком імовірно можуть стати повноцінними випусками
Підписався і лайкнув
Хотів би бачити розбір персонажів з Devil May Cry 5, це буде складніше але неймовірно цікаво)
Дякую
Дзякую за Афігеннний контент!
Коментар на підтримку відео
Дякую за відео
дякую за укромовний контент
супер! дуже цікаве відео! було б ДУЖЕ цікаво почути більше про те чи ефективні в бою ГЛІФИ ІЛЛІДАНА з вакрафту (клинки азиноту)
Якщо коротко, ні)
@@Duelist_fables а якщо тренуватись ними 10000 років? 😹😹😹
@@loreukraine то десь наприкінці першого року захочеш змінити зброю)
О, до речі, прикольно виглядає канал, подивлюся що там в тебе є цікавого)))
@@Duelist_fables правда тема цікава. Мені як дилетанту це уявлялось як можлива зброя. Мабуть це зброя класу "краще ніж нічого"
Відео - шедевр!
Дякую ❤
Чудовий контент, дякую!
Було б цікаво поглянути розбір фехтування та порівняння Геральта з різних частин гри
Бойові стійки, з 1 частини Відьмака, наче більш детально зроблені. Можливо треба було їх переглянути. В 3 частині бойова максимально казуальна)
Вау це неймовірно круто❤
Мені здається, що основна причина в тім, що відьмак загартований в першу чергу проти монстрів, а Бонарт в основному проти людей, і не тільки аби яких.
В книках та іграх дофіга умовностей, треба ж зацікавити читача) В дійсності я вважаю що відьмаки б таким безглуздям не страждали)
А відос дуже файний)
Топ контент, дякую)
Як я довго шукав такий канал як ваш. Дуже дякую за відео❤
Вітаю, радий, що вам сподобалось.
@@Duelist_fables А Ви не бажаєте зняти навчальні уроки із фехтування для новачків?
Можливо, колись пізніше. Зараз я налаштований на дещо інший контент.
Це кайф! Закохався!
Круте відео. Дякую за працю.
Дякую, дуже круте відео. Мені було б цікаво подивитись аналіз бою, стійок та прийомів самураїв з гри Ghost of Tsushima, там досить потужна бойова система.
Для цього можливо підійшов би хтось, хто займається кендо або кендзюцу.
В Україні таких досить багато, доречі.
Комент на підтримку. Можете ще розібрати тему «на скільки довго треба готуватись до певного рівня володіння різною зброєю»
Мені завжди здавалося (я зараз саме про книжковий опис), що відьмача школа фехтування за замовчуванням має ці вроджені вади. Вона ж розроблялася саме під "монстрів", яки в фехтування не вміють і взагалі не дуже розумні, але є живучими, слабовразливими, рухливими і схильними до клінчу. Звидти всі ці широченні замахи, серії, "млини" та таке інше (хоча, звісно, під таки задачі краще б підійшов спис, рогатина чи щось таке, а не лонгсорд). Мета тут - нанести якомога більше травм до того, як тварюка тебе вхопить. А те, що Геральт і в бою с людьми міг показати клас (хоча і не завжди, згадайте хоч найманців Рієнса, після яких Геральту лікуватися довелось), то є результатом його мутацій, елексіров та вдачі. А ось Бонарт - майстер меча, людина яка все своє життя присвятила саме фехтуванню, тому не дивно, що він має перевагу над недосвідченими відьмаками.
Тільки з більшістю монстрів вона теж так собі працюватиме.
@@Duelist_fables чому? Ось наприклад, ти у відео кажеш: "відьмача акробатика "подіє" тільки на селюка без досвіду", але ж тварини за рівнем досвіду та свідомості ще простіші. Тореадори відволікають та збивають з пантелику розлюченого бика... червоною ганчіркою (вибачайте, фанати кориди)! Тобто на монстра (не на кожного, звісно, але саме твариноподібних відмак зустрічає чимало) така акробатика може діяти, може плутати, лякати.
Стрига, брукса, вовкулака, привиди, грифони, вилохвости і т. д. Все, що по типажу далі від собаки чи "голої людини", як утопці чи гулі, буде важко вбити таким способом.
@@Duelist_fables знову ж таки - чому саме? Чи не буде перекат (різке зменшення розміру цілі, зміна позиції) більш ефективним ніж фехтувальний крок у випадку пікіруючого грифона?
Не буде, бо це довго. Простіше відскочити. А ще краще пристрелити з арбалета, але то вже інша тема))
які ви класні! які класнючі! які атмосферні! ❤
Неймовірне відео)
Прикольний розбір! І крута робота! Ох і багато буде холиварів з друзями після перегляду цього відео))) Моя думка така, що Бонарт вбивав відмаків тому що вбивав відьмаків, а Геральт кращий фехтувальник том ущо кращий фехтувальник, тому що такі арки потрібні для прогресії сюжету так як це задумав автор.
Ось це ще один прекрасний український канал❤
ого, думав то татуювання, але придивившись помітив що то руки просто капець волохаті))
Кльове відео)
Було б непогано побачити схожий розбір/огляд на Sekiro: Shadows die twice
Чудовий контент! Дуже пишаюся тим що у нас є такі блогери)😊 Було б ще дуже класно подивитись ваш огляд гри Kingdom Сome)
Буде
Дуже дякую за відео)
В принципі я не фехтувальник, але на мій хлопцькій розум в цілому з вами погоджуюсь. Маю лише одне зауваження...
На скільки я памятаю, вся техніка відьмаків будувалась на акробатиці тому, що вона призначалась для бою з монстрами, проти яких ставити блок взагалі не мало ніякого сенсу, оскільки удар монстра не витримає ніякий щит чи меч. Тому відьмаки або били, або ухилялись від ударів, при чому їх рухи мали бути максимально не ритмічними і непередбачуваними. Це основна відмінність класичного фехтування і відьмацької техніки.
А чому відьмаки так бились і з людьми - бо їх все життя натаскували саме на цей стиль. І думаю що як що б цей стиль можна було б реалізувати в реальному житті (через мутації), то він був би ефективним і проти досвідчених фехтувальників, які звикли що з ними бються, а тут якісь постійні ухиляння і неритмічні танці.
А як що ще до цього добавити відьмацькі елексири які робили їх в 10 раз швидшими (по книгам) то все стає зрозуміло..... Бонард або не вбивав відьмаків сам, або робив це в нечесному бою)
А які переваги проти монстрів дають трюки? Не бачу жодних
@@Duelist_fables так, звичайно, "реалістична" відьмача техніка мала б бути більш лаконічною
Але заборона на блоки і контрудари зробила б її доволі специфічною
Можливо якраз з якимись елементами паркуру-акробатики - щоб відскочити подалі, перемахнути через овражець, забігти на дерево, таке от
@@Duelist_fables Суть не в перевагах. В логіці твору все виглядає так - удар монстра ти не витримаєш, одже його треба уникати, ухилятись. На цьому і побудована школа бою.
Реалістичність такої школи фехтування нульова, але логіка саме така)
@@дімаБабій-ч2зщодо ухиляння як не реальної техніки бою - приклад капоейра де ухил -то є основний спосіб захисту. Щодо блоків -не зовсім згоден - проти монстрів можлива техніка щось на кшталт філіпіської (арніс, калі, ескріма) коли удар не блокується, а паруються завдяки усіляким перенаправлення удару по вигідний для себе траєкторії. Також відьмачий стиль повинен був включати техніки на різку зміну траєкторії руху(але звісно не через кувирок) якраз через направленість на різних монстрів, маючих різні рухові стереотипи через різну конфігурацію тіла(а не один як у людини)Останнє -згоден що оскільки монстрів було багатоті кожний із своїми руховими стереотипами саме відьмачий стиль повинен був мати такі характерні риси : 1.бій розрахований на швидкоплинність та техніки які давали можливість підстроїтися під рухи противника. А ще я думаю що зі зброєю якось помилилися - основною зброєю відьмака повинен бути не довгий дворучний меч(знов таки ніде у книзі не сказано що то було поширене явище серед відьмаків -лише тільки про Геральта), а щось на кшталт катани або важкої саблі які б давали можливість саме рубати з відтягом та різати,застосовуючи рухи монстрів
Було би цікаво розібрати техніку бою саме з першої частини Відьмака, там як раз автори ставили завдання найбільш точно перенести техніку бою з книжок, усі рухи виконували реальні фіхтувальники, були різні стойки, стилі бою, тощо. У другій і третій частині бойова система стала накшталт слешерів, звідки і з'явилися широкі удари з замахом, перекати та інше, бо в першу чергу бій мав виглядати ефектно. І в подібних бойових системах перекати базова функція, в книгах їх не було, але вони чудово вписуються в ігрову логіку бойової системи: є блок, яким можна заблокувати удар з невеличкою шкодою для себе (або за рахунок хп, або за рахунок витривалості), якщо блок поставити перед самим ударом, то можна парирувати суперника, збити його темп на контратакувати, короткий крок дає змогу ухилитися від одного удару і або змінити позицію, або одразу контратакувати, а перекат допомагає швидко розірвати дистанцію (для різних цілей: вийти з оточення, змінити позицію з меншими вимогами до реакції гравця, швидко вийти з бою, якщо у поєдинок немає бажання вступати)
Перекати в грі забирали час на регенерацію енергії для знаків,тож я використовував подвійне клацання на wasd
Дякую за достойний україномовний контент!!! А фактура у тебе не для Геральта, а для шикарного матеріалу про Затойчі))
10:00 топ
8:31 Завжди, коли розбирають відьмачу техніку бою, забувають додати, що відьмаки в першу чергу - мисливці на монстрів. Тому розмашисті удари, стрибки, кульбіти - це більше направлено проти не самого розумного монстриська чи звіра, а не проти людини. Особливо потрібно враховувати інстинктивну реакцію звіра на незрозуміле мелькання залізки, яка тхне маслом проти нього. ( спробуйте вийти проти собаки в "правильній" фехтувальній стійці з вивіреними рухами та зрозумієте, що стримати й відволікти тварину від атаки зможуть лише швидкі рухи перед її мордою )
10:20 І саме тому, в тій же самій грі, ми бачили кат-сценку з тим, що Цирі тренувалася з мечем на колодках саме із зав'язаними очима. Тобто, відьмаку не обов'язково "шукати" поглядом супротивника.
За роботу 👍🏻