Jdu na prohlídky včel na Vysočině, je zde plná snůška řepky a včely jdou do vrcholu svého rozvoje.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 4

  • @vorista
    @vorista 6 місяців тому +1

    U nás zahrady za domy, kde dříve byly ovocné stromy a sušilo se seno jsou dnes střižené trávníčky na 2cm. Sekají se nejpozději každé 2 týdny. Lidé jsou zblblí a mají potřebu svých 1000m2 za domem stále sekat. U mých sousedů nestihnou pampelišky rozkvést. Údržba stromů ale ubírá čas na sekání travičky. Ovocné sady, které dříve byly v každé obci jsou zastavěné satelity nebo elektrárnami. Akáty jsou všude vyhledávány a káceny, již jsem si všimnul, že lidé neví že Lípa je národní strom A diví se Proč v minulosti byli vysazeny právě uprostřed obce. Jsou snahy je také kácet a nahrazovat jinými dřevinami. A takto to jistě je napříč republikou.

  • @lacomacuga910
    @lacomacuga910 6 місяців тому +1

    Zdravím ja včelárim v oblasti 40%lesa 30% trávnatý porast 20% orná pôda. môžem povedať že okolitá príroda je dosť rozmanitá.Jediné čo sadia medonosne pohanka a to ani nie vo veľkom množstve. Tento rok mám taký problém že majú masívny prísun peľu. Mám v najsilnejšom vcelstvne asi 15ramikov plných peľu rozmýšľam čo z tým teraz im ho zobrať uskladniť a na zimu rozmiestniť tak aby počas zimovania počas presuvania na neho natrafili a získali tak prísun peľu v prvých mesiacoch roka. mám lg3/4 za stručnü odpoveď ďakujem.

    • @všichniPečinkovi
      @všichniPečinkovi  6 місяців тому

      Aktuálně bych jim ho nebral.. Bez včelího chleba nebude velký rozvoj, poradí si samy. Kdyby ho bylo hodně za měsíc, pak bych postupoval jinak, ale nyní v květnu bych jim to nechal.