Épp a műhelyem festegetem közben hallgattam. Újat nem tudtam meg de ismétlésnek ez a műfaj tökéletes. Jók vagytok, csak így tovább. Magyar Startalk. Neil deGrasse Gergővel.
Jó volt! Nekem a top űrszondák között mindenképpen ott lennének a Voyagerek. ( majd egy fénynap távolság... Basszus ez durva) Persze tudom a lista szubjektív, és szinte minden szonda valamiben első, vagy egy mérnöki csoda, esetleg az űrtörténelem egyik mérföldköve. Annak örülök, hogyha már háttérben nem lehet hallgatni, akkor legalább van némi képanyag is. Bár ebből lehetne több. Gratula fiúk!
Még ami szerintem fontos mérföldkő volt, az a Gaia, ( már ha jól írtam a nevét. ) Több mint egymilliárd csillag felmérése ... Brutális. A csillagászoknak több évtizedes munkát spórolt meg. Persze ez csak egy vélemény, nem kritika.
@@kovacslaszlo8264 Ha Gaia, akkor pedig ott van a Kepler és a TESS, amik ugyanezt tették, csak exobolygókkal! Mondom, a listát akármeddig lehetne bővíteni :)
Sziasztok! Észrevételek: nagyon jó az adás. Szeretem a tudományt főleg az űrkutatást. Sajnos nem mindig tudom követni a videót mert teszek veszek, és ezért ezt a formátumot nagyon szeretem. Mármint a podcast formátumot. (Nem kell folyamatosan odapillantani és visszatekerni ha valamit nem láttam) Tetszik a stílus, és a mondanivaló is. Azért a videós formátum is jó ha mondjuk szemléltetni akarsz valamit, például az űrmechanikával kapcsolatban, de arra nem mindig tudok teljes mértékben odafigyelni. Külön jó volt hogy be-beszúrtatok néha egy két képet, mint például a hold túloldaláról, és hogy kiírtátok a helyezetteket. Nem csak konstans űrszóda háttér volt így és kicsit tagoltabb volt az egész.
Sziasztok! Remek műsor volt, csak így tovább! A főcím is rendkívül hatásos. 😄 Remélem, tényleg meg tudtok később hívni "sztárvendégeket". 🙂 Szívesen meghallgatnék itt akár magyar, akár más nemzetek szaktekintélyeit egy-egy témában (akár felvételről bejátszva, vagy telefonos beszélgetés formájában). És lehet, hogy ezzel kisebbségben vagyok, de én szerettem volna valami igen csendes háttérzenét hallani - tulajdonképpen nem baj, hogy nem tettetek bele, így szabadon választhattam. 😀 Nem volt rossz, amit Pali ajánlott (Szputnyikra headbangelni, meg ilyesmi), de én inkább Kebunak a "To Jupiter And Back" című lemezét választottam, rendkívül stílszerűen. 😃Ez egy kellemes kis analóg szintetizátoros muzsika 2012-ből, kb. Jean-Michel Jarre stílusában. Nagyszerű választás volt, nem bántam meg. 🙂 Mivel az album rövidebb, mint a podcast (49 perces), a végére a YT Music rákevert még egy kis State Azure-t és Dreaming Coopert is, ezek is jól illenek a témához.
2:34 na jó. Az egyik kedvenc zeném, és rengeteget hallgatom Avrilt. Nem tudom melyikōtök ötlete volt, de nagyon nagy király, tökre feldobta a kedvem amikor random meghallottam így hajnali 2-kor😄
Üdítő volt ez a szóda is ( ebben a melegben😅)! Kifejezetten jó, hogy laikusokat képviseli a "kérdező😊" így érthető és érdekes tud maradni a csatorna. Nyilván nem kell az az "észbontók" szintjéig "lefordítani" az űrkutatást. Aki itt nézelődik már jelenthet valamit... Várom a következő "csapolást"!
barátnőmmel hallgattuk nagyrészt, ahogy lehetőségem volt, így is 3 napba telt :D Köszönjük szépen, pár videódat nem láttuk, de most így sok sok mindent tudtunk meg
Köszönjük a podcastot! Esetleg lehetne egy beszélgetés a mars meghódítós témáról is. Szívesen meghallgatnám ilyen beszélgetős stílusban is a témát 😅 keep goin
Szia! Gratulálok a csatornádhoz! Az összes videót láttam már, évek óta követem a munkássagodat. Kisfiam nagy rajongója lett a csatornának, együtt nézzük vissza a videókat. Esténként a a gázóriásokkal fekszünk, reggel a jégóriásokkal kelünk. :D (annyit beszélünk róla) Amatőr szinten festek és fő témám az Univerzum. Inspirálóak a videóid festés közben. Szeretnék további sok sikert kívánni a családommal együtt! /Réka
Szuper hogy podcastoltok is! De jelezném hogy a Google Podcasten csak az első rész meghallgatható, a UA-cam-on pedig már a negyedik résznél jártok. Köszönöm a munkátokat!
szuper volt. naggyon-naggyon klassz adás volt. KÖSZÖNJÜK! Igen folytassátok szuper, És a zene sem hiányzott, Amit bejátszottatok elején, azok is jók, csak nem beszéd alatt. De kis szünetnek, vagy témák közti váltásra jó lenne. Naggyon jó. Mégy egyszer SZUPER KÖSZI!
Sziasztok. A barátnőm nagy pankráció rajongó. Egyszer voltam is vele 2 éve egy véres novemberen. Én csak hallgatom az űrszódát egy forró nyári estén, és azt kérdezi a barátnőm hogy: te! Ez a Sitgan Pali??? És mondja nekem hogy ő szokott a HCW-n a konferanszié. Úgyhogy szeptember 2-án személyesen is láthattam az űrkutatás magyarul egyik tartóoszlopát. 😊
Én még 3 nagyon fontos küldetést listába foglaltam volna, amik valamiben elsők voltak és nagyon sikeresek lettek. 1. Voyager szondák 2. Cassini-Huygens 3. Csang'o 4
Рік тому
Nagyon szuper, csak így tovább. Bár ha más nem tizedikként szerintem elfért volna a Cassini-Huygens...!
Szia Sajna Google podcasten csak az első rész van feltöltve, ha jól látom. Ettől eltekintve nagyon király, bár vezetés közben néha leesek a bicikliről és vissza kell tekernem, hogy felvegyem a fonalat, de ezek inkább a saját korlátaim. Részemről szívesen hallgatnám a kisokost és az űrhíreket is podcastként (is). Bár látszik, hogy sok meló van a képi megjelenítésben, de nekem személy szerint több időm van podcastot hallgatni mint Youtbot nézni. Amúgy a csatorna így is szuper, de te kérted, hogy írjunk mit, hogyan szeretnénk. Szóval köszi és remélem a műsor elkészítése legalább akkora öröm,mint fogyasztani azt :)
Köszönöm, jó rész volt ez is. Aláfestő zene nélkül tényleg jobb, illetve mostmár nem hallottam a visszhangot :) Alapvetően nem akartam írni, de mivel kértétek, ezért megírom a hiányomat (tudom, hogy ez egy szubjektív lista): Többen említették és én is azt tudom mondani, hogy a Voyager űrszondák hiányoztak a listáról: első olyan űrszondák amik elhagyták a naprendszert. Nálam pl ezek az űrszondák a 2. helyre kerültek volna :) De ez természetesen nem vesz el semmit a podcast érdeméből, az én megjegyzésem is szubjektív :D
Sokat agyaltam rajtuk, de nem ők voltak az elsők, a Pioneer-10 volt, 5 évvel a Voyagerek előtt! Mindkettő belekerülhetett volna a listába, ahogy még több tucat mások szonda is! :)
Fontos a visszajelzésed! Biztos voltam benne, hogy ez a műfaj nem jön be mindenkinek, de úgy látom, a többség szimpatizál vele! A lényeg, hogy mindkét fajta választható! ;)
@@urkutatasmagyarul a műfaj tök jó és érdekes! Az aláfestő zene sem zavart😀 de Neked van egy komoly orgánumod, amit a videók alatt használsz, és egy lazàbb, amit az első szódában hallhattunk...és ezt tudod hasznàlni...a helyzet függvényében. De (és ez sajàt vélemény!) Pali olyan komolytalan...olyan adja a hülyét....illetve a vicces hozzáállás sem "illik" egy olyan témához, amire Te adásonként mondjuk órákat jegyzeteltél pl csakhogy egy számot pontosan említs. Na mindegy, lehet nyelvtannáci leszek vagy bármi más😆 Tisztelettel:a csatornád feliratkozója és lájkolója🙃
Nekem ez a sorozat rendkívül tetszik. Szinvonalas és kicsitse trágár ami szinte már ritkaság . Ha 10 órás lenne akor is végig halgatnám. Minden belefektetett munkát köszönök.
Gergő, téged olyan hallgatni, mint Wéber Gabit amikor az F1-ről beszél. Szereted, értesz hozzá, lelkes vagy és ha kéne szerintem egész nap be nem állna a szád a téma kapcsán. Nagyon jó volt. 😀
szuper volt! amúgy miután tönkre ment a kereke (aszem a spirit volt az) és ugye onnantól hátrafele kellett mennie egyik nagy tudományos felfedezését pont így tette, hogy a nem forgó kerék ásott is egyszerre és valami fehér port ásott ki ami aztán segített bizonyítani a vizet :)
Bocsánat, hogy beleszólok, de az aerogel-t nem a NASA fejleszette. Imádom a műsor, nagyon örülök, hogy magyul is hallgathatok ilyen témát. Neil deGrasse Tyson, beszélt róla. De nem a NASA fejlestette
Kedves Űrkutatás magyarul! Szerintem nagyon nagy megtekintése lenne egy olyan résznek, amiben a Hunor programról, a Hunor program űrhajósával beszélnétek.
Sziasztok! Lenne egy tiszteletteljes ötletem, javaslatom. Mivel ez a formátum podcast alapjáraton ezért vélhetően sokan úgy hallgatják, hogy közben nem nézik az adást (én pl. közben csukott szemmel pihenni szoktam). Lehetne valami spéci hangjelzést bejátszatok amikor a hanganyag mellett van nézni való is :) Üdv, Norbee
Hali, az amazonon van egy nagyon jó dokumentumfilm az Opportunity-ról: "Good Night Oppy". Mindenkinek ajánlom akit érdekel a téma és még nem látta. Köszi a podcastot.
Az első részben valóban kicsit hangos volt a zene, most viszont hiányzitt picit. Részemről egy halk aláfestés mehet. Köszönöm ezt a részt is! Ne hagyjátok abba! Én szívesen fogadom aszubjektív véleményeket, listákat, így is sokat tanulunk belőle! Egy dolog hiányzott nekem. A James Webb teleszkóp élete sem indult zökkenőmentesen, de erről most nem tettetek említést. Köszi az epizódot! Várom a következőt!
Jó volt! Köszönöm! Mondjuk a Cassini-Huygens is felférhetett volna a listára, mégiscsak egy másik bolygó holdján végzett puha leszállást, előtte-utána még semelyik. Persze, mondhatni könnyű volt a leszállás, mert van légköre a Titánnnak, na de.. _) Persze a Voyagerek és Pioneer-ok is listásak lehetnének, de hát csak telhetetlen vagyok! :)
Azt hittem az "űrszonda" azt az automata űreszközt jelenti, amely odamegy a vizsgálandó objektumhoz és méréseket végez rajta. Ez lehet megközelítés... (Mariner-4, Voyager szondák, stb)... orbitális pályára állás... (Mariner-9, Cassini stb.) leszszállás... kemény, vagy puha... (előbbiből jelhagyó: Luna-2, vagy kamikaze üzemmódban fényképező: Ranger sorozat... utóbbiból fix vagy rover: Surveyor, Viking, illetve a jól ismert Mars-roverek) Illetve ezek kombinációja... a Cassini az Szaturnusz orbiter, viszont a Titán vizsgálatánál elrepülésekkel... Amik értelmezésem szerint nem űrszondák, azok Föld körül keringő műholdak... Kérdést vetnek fel a Földmegfigyelő műholdak, de a megközelítés-fázis, itt kimarad. Nem űrszondák az űrtávcsövek, még ha Nap körüli pályán lévők sem, mert nem közelítik meg, (nem szondázzák meg) a célobjektumot, hanem távoltól vizgálják. Ezért nem szerepelt a tippjeim között a felsoroltak mellett a Kepler, a Gaia, vagy a KOBE űrtávcső, holott tudományos érdemei elvitathatatlanok. Végezetül a TOP szempontot a legjobbként nem feltétlenül a legelsőként (lásd: Marsz-3) értelmeztem, ezért a kilencből csak egy találatom volt. Vajon eltaláljárok-e melyik?
Kicsit hiányoltam a listáról a voyager űrszondákat. Akkor lehetett volna top 10 es lista. Tudtam hogy a James Webb előkelő helyen lesz de a voyager szerintem lehagyhatatlan... Illetve talán a parker solar probe is felkerülhetett volna. Mondjuk arra kiváncsi lennék mi van vele...fent van a memória kártyán a nevem...
A Stardustnál volt egy közösségi internetes adatfeldolgozás. Nem tudom, hogy mint ilyen a hanyadik lehetett, de le lehetett tölteni egy nagyméretű tömörítetlen képet. A kép az egyik kis aerogél egy kis darabját ábrázolta. Az volt a feladat, hogy a mikroszkópikus részecskéket katalogizálják! Mennyiségre igen kis tömegű volt a befogott anyag, de darabszámra óriási! Az akkori internethozzáféréssel elég sokáig jött le a képfájl.
A Rosetta által készített képek a mai napig a telefonomon vannak a családi fotók mellett. Annyira megkapó volt a történelemben először “saját szememmel” látni egy ilyen idegen világot hogy azóta se ereszt
Üdvözlök mindenkit! Én is meló közben hallgatlak benneteket,és eszembe jutott egy kérdés.Terveznek olyan űr járművet ami az űrállomáson tanyázik és azzal közlekednek,műholdakat javítanak,pl: Webb teleszkóp?
Talán olcsóbb lenne egy ladik,mint egy rakéta...de biztos van rá kézenfekvő logikus magyarázat. Nagy köszönet minden percéért ennek a csatornának.Kiskoromban,talán a Deltát vártam ennyire...:)))
Egyelőre nincs, úgy néz ki, a UA-cam ezzel a kérdéssel nem foglalkozik. Ha megfelelő nézettséget/hallgatóságot generálnak a műsorok, akkor felkerülnek majd a nagyobb podcast platformokra is.
Én is észrevettem, hogy a csak tagoknak szóló műsoroknál (és a gyerekműsoroknál) SZÁNDÉKOSAN le van tiltva a háttérben futtatás lehetősége, hiába van a felhasználónak YT előfizetése. Lehet, hogy olyan megfontolás áll emögött, hogy ezzel a lépéssel - még ha kissé különösen is hangzik - támogassák a tartalomgyártókat, hogy a fanok tényleg NÉZZÉK is MEG a videót. Ezért nem hiszem, hogy valaha változtatni fognak ezen. Ha a videót mindenki számára hozzáférhetővé teszik Gergőék, akkor hallgatható lesz a háttérben. (Űrszóda 1. már fut háttérben is.)
@@urkutatasmagyarul Megint nézegettem a témát, de nem sokra jutottam. Viszon Letölteni (YT Prémiummal) sem lehet a csak tagoknak szánt videót. Próbáltam délután, csak miután kikerül mindenki számára. (Vonaton akartam meghallgatni net nélkül.)
Ráadásul a Spirit beragadt kereke remek ásóeszköz lett. Folyamatosan figyelték az árkot amit kiszántott, és különböző talajfajtákat találtak. Az egyik alkalommal a fehér kicsapódás lassan eltűnt, úgyhogy arra gyanakodtak, víz vagy széndioxid jeget szántott ki a rover.
Nekem a Voyagerek a kedvenc! Főleg a föld mint porszem kép miatt. Azt hiszem számomra azóta világos, hogy mi mennyire kicsi, semmik vagyunk a világmindenségben! És vajon megértjük e valaha globálisan ennek a jelentőségét!?
Tudom, hogy lehet nem a ti dolgotok. De zavaró h nem tudom lezárni a telefont mert akkor nem tudom hallgatni a videót youtube, azokat a videóidat amik még csak csatornatagos :(
Ez az adás is érdekesre sikerült.De! Miért nem teszed/teszitek elérhetővé a különféle podcast platformokon? Oké van benne pár illusztráció, de önálóan is megállja a helyét. Aki pedig kíváncsi az illusztrációkra, még1x meghallgathatja itt a UA-cam-on ;-)
Személy szerint semmi problémám nem volt a zenével, akár lounge-osabb aláfestést is el tudnék képzelni. De zene nélkül is remek az adás, így ha a többségnek így jobban megfelel, nekem nem von le semmit az értékéből.🙂
Kedves Űrkutatás magyarul! Az miért van,hogy általában a, becsült űreszköz élet tartamnál jóval tovább bírják ? Direkt becsülik alá? Gondolom ennek a megcáfolására ,és megerősítésére néhány ezer példált tudnál írni/mondani . Ez az én észrevételem ,nem tudom mennyire igaz ,de én így látom . A választ előre is köszönöm!
A minimum élettartam az, amit minden körülmények között ki kell bírnia a szerkezetnek. Ilyenkor a legrosszabb forgatókönyvvel számolnak. Ha a küldetésen viszont minden kedvezően alakul, akkor sokkal tovább is bírhatják az űreszközök
Nagyon köszönöm a választ ! Hogyan a legroszabb forgatókönyv? Úgy értem hogy a szerkezet bír ki annyit, vagy addig működik , vagy addig hasznos . A választ előre is köszönöm!
Minden alkatrészt letesztelnek ezerszer a start előtt. Van, hogy egy alkatrész 100 nap után meghal, de legtöbbször 1000-et is kibír. Ebben az esetben ez egy 100 napig garantálható eszköz. Ha minden eszküznél a legrosszabb jóslatot alkalmazzuk, az a minimum elvárt élettartam.
Technikai kérdés: (UA-cam premiummal) Űrszóda #1 jó, Űrszóda #2 viszont nem játszható rendesen IOS-en, sem IpadOS-en lock képernyőn (kikapcsolt képernyővel), ami igen zavaró (esténként így hallgatok podcastokat). Tehát ha lejátszás közben megnyomom a kikapcsoló gombot az eszközömön, akkor megszakad. Más videó játszik tovább
Épp a műhelyem festegetem közben hallgattam. Újat nem tudtam meg de ismétlésnek ez a műfaj tökéletes. Jók vagytok, csak így tovább. Magyar Startalk. Neil deGrasse Gergővel.
Pontosan. Én is ezt akartam írni! Abszolút hozzátok a színvonalat meg a hangulatot! 🤩
Azért ez megint jó volt...nagy köszönet!
Szuperek vagytok, nekem teljesen megfelel ez a formáció amiben előadjátok az egészet. Csak így tovább, köszönjük szépen! :D
Unalmas?!?!
Jóember! Ha ötször hosszabb lenne, az is rövid lenne!
Plussz egy a Voyager ikrek! (Személyes kedvenceim)
Ismét elismerés nektek 👌🏻
Érdekes ,izgalmas műsor! Jöjjön a következő rész 👌🏻
Nagyon jók vagytok együtt, köszönöm a jó beszélgetést.
Remélem heti rendszerességgel jön majd a podcast! Kiváló rész volt!
Úgy tervezzük, kéthetente fog érkezni, amennyiben lesz rá igény
Jó volt!
Nekem a top űrszondák között mindenképpen ott lennének a Voyagerek. ( majd egy fénynap távolság... Basszus ez durva) Persze tudom a lista szubjektív, és szinte minden szonda valamiben első, vagy egy mérnöki csoda, esetleg az űrtörténelem egyik mérföldköve.
Annak örülök, hogyha már háttérben nem lehet hallgatni, akkor legalább van némi képanyag is. Bár ebből lehetne több.
Gratula fiúk!
A Voyager űrszondák valóban csodák voltak, de ahogy mondod, szinte minden szonda felkerülhetett volna, hiszen mindegyik hatalmas mérnöki csoda
Még ami szerintem fontos mérföldkő volt, az a Gaia, ( már ha jól írtam a nevét. ) Több mint egymilliárd csillag felmérése ... Brutális. A csillagászoknak több évtizedes munkát spórolt meg.
Persze ez csak egy vélemény, nem kritika.
@@kovacslaszlo8264
Ha Gaia, akkor pedig ott van a Kepler és a TESS, amik ugyanezt tették, csak exobolygókkal!
Mondom, a listát akármeddig lehetne bővíteni :)
Hajrá, akkor jöhet a második rész 😂
Nagyon jó és érdekes műsor lett. Ilyen kedvenc 9-10 lista jöhet még máskor is. Most is voltak olyan dolgok a műsorban amiről még nem tudtam.
Nagyon szórakoztató a műsor és sok újdonságot hallani bennük! Csak így tovább srácok!
Köszönjük a rengeteg tartalmat!!🔭
A legjobb! Nagyon tetszik, csak így tovább! Mindenképpen folytassátok!
Köszönjük szépen az adást! Már alig várom a következőt!
Megint sok idő volt mire a végére értem az adásnak, de nagyon izgalmas volt. Szuper volt így "egyben" hallgatni ezeket 😊
Köszi a munkát srácok ❤
Köszönöm! Érdekes volt - ez is. Várom a többi Űrszódát is 😊
Köszönjük, szerintem kellemes és érdekes volt!
Köszönöm szépen ezt a fantasztikus és tartalmas adást!!
Csak így tovább!!
Kellemes meglepetés, megvan a mai hallgatnivaló! :)
Sziasztok!
Észrevételek: nagyon jó az adás. Szeretem a tudományt főleg az űrkutatást.
Sajnos nem mindig tudom követni a videót mert teszek veszek, és ezért ezt a formátumot nagyon szeretem. Mármint a podcast formátumot. (Nem kell folyamatosan odapillantani és visszatekerni ha valamit nem láttam) Tetszik a stílus, és a mondanivaló is.
Azért a videós formátum is jó ha mondjuk szemléltetni akarsz valamit, például az űrmechanikával kapcsolatban, de arra nem mindig tudok teljes mértékben odafigyelni.
Külön jó volt hogy be-beszúrtatok néha egy két képet, mint például a hold túloldaláról, és hogy kiírtátok a helyezetteket. Nem csak konstans űrszóda háttér volt így és kicsit tagoltabb volt az egész.
Köszi az adást ja és a háttérzene szerintem tök jó volt az 1. adásban
Sziasztok!
Remek műsor volt, csak így tovább! A főcím is rendkívül hatásos. 😄
Remélem, tényleg meg tudtok később hívni "sztárvendégeket". 🙂 Szívesen meghallgatnék itt akár magyar, akár más nemzetek szaktekintélyeit egy-egy témában (akár felvételről bejátszva, vagy telefonos beszélgetés formájában).
És lehet, hogy ezzel kisebbségben vagyok, de én szerettem volna valami igen csendes háttérzenét hallani - tulajdonképpen nem baj, hogy nem tettetek bele, így szabadon választhattam. 😀 Nem volt rossz, amit Pali ajánlott (Szputnyikra headbangelni, meg ilyesmi), de én inkább Kebunak a "To Jupiter And Back" című lemezét választottam, rendkívül stílszerűen. 😃Ez egy kellemes kis analóg szintetizátoros muzsika 2012-ből, kb. Jean-Michel Jarre stílusában. Nagyszerű választás volt, nem bántam meg. 🙂 Mivel az album rövidebb, mint a podcast (49 perces), a végére a YT Music rákevert még egy kis State Azure-t és Dreaming Coopert is, ezek is jól illenek a témához.
2:34 na jó. Az egyik kedvenc zeném, és rengeteget hallgatom Avrilt. Nem tudom melyikōtök ötlete volt, de nagyon nagy király, tökre feldobta a kedvem amikor random meghallottam így hajnali 2-kor😄
Bár elég populáris nóta, nem gondoltuk, hogy 3 mp-ből fel fogja ismerni valaki! :)
@@urkutatasmagyarul ezt bármikor:)
Üdítő volt ez a szóda is ( ebben a melegben😅)! Kifejezetten jó, hogy laikusokat képviseli a "kérdező😊" így érthető és érdekes tud maradni a csatorna. Nyilván nem kell az az "észbontók" szintjéig "lefordítani" az űrkutatást. Aki itt nézelődik már jelenthet valamit... Várom a következő "csapolást"!
Régi vágyam volt hogy támogassam a csatornát,eljött ez a nap😊👍Csak igy tovább űrkutatás magyarul!🤗Hajrá!
Üdv a fedélzeten! ;)
@@urkutatasmagyarul igenis Kapitány!🫡
Elore iszom a medve borere, ez is biztos jo lesz!🙂
Mar hallgatom is, koszi sracok!✌🏻
Sziasztok,
Őszintén szólva egész nap eltudnám hallgatni!😄
Ez egy nagyon érdekes téma volt. Csak így tovább srácok. ❤
barátnőmmel hallgattuk nagyrészt, ahogy lehetőségem volt, így is 3 napba telt :D Köszönjük szépen, pár videódat nem láttuk, de most így sok sok mindent tudtunk meg
Nagyon király adás volt, köszi fiúk 😉👍🏻
Köszönjük a podcastot! Esetleg lehetne egy beszélgetés a mars meghódítós témáról is. Szívesen meghallgatnám ilyen beszélgetős stílusban is a témát 😅 keep goin
Köszönjük, nagyon szuper volt!
Nekem nagyon tetszett, ezt a temat napokig elhallgatnam. 🥰
Szia!
Gratulálok a csatornádhoz! Az összes videót láttam már, évek óta követem a munkássagodat.
Kisfiam nagy rajongója lett a csatornának, együtt nézzük vissza a videókat. Esténként a a gázóriásokkal fekszünk, reggel a jégóriásokkal kelünk. :D (annyit beszélünk róla)
Amatőr szinten festek és fő témám az Univerzum.
Inspirálóak a videóid festés közben.
Szeretnék további sok sikert kívánni a családommal együtt!
/Réka
Nagyon jó ezeket a sorokat olvasni, örülök! :)
Köszönöm fiúk a beszélgetést 😊🎉
Végre, már alig vártam
Szuper hogy podcastoltok is!
De jelezném hogy a Google Podcasten csak az első rész meghallgatható, a UA-cam-on pedig már a negyedik résznél jártok.
Köszönöm a munkátokat!
A #4 részben erről is beszélünk egy keveset.
Már alig várom a következőt
Fullos. Tök jó volt hallgatni. Még ilyet
szuper volt. naggyon-naggyon klassz adás volt. KÖSZÖNJÜK! Igen folytassátok szuper, És a zene sem hiányzott, Amit bejátszottatok elején, azok is jók, csak nem beszéd alatt. De kis szünetnek, vagy témák közti váltásra jó lenne. Naggyon jó. Mégy egyszer SZUPER KÖSZI!
Nagyon jo kiss live volt, varom a kovetkezot!!!!
Sziasztok.
A barátnőm nagy pankráció rajongó. Egyszer voltam is vele 2 éve egy véres novemberen.
Én csak hallgatom az űrszódát egy forró nyári estén, és azt kérdezi a barátnőm hogy: te! Ez a Sitgan Pali???
És mondja nekem hogy ő szokott a HCW-n a konferanszié.
Úgyhogy szeptember 2-án személyesen is láthattam az űrkutatás magyarul egyik tartóoszlopát. 😊
Én még 3 nagyon fontos küldetést listába foglaltam volna, amik valamiben elsők voltak és nagyon sikeresek lettek.
1. Voyager szondák
2. Cassini-Huygens
3. Csang'o 4
Nagyon szuper, csak így tovább. Bár ha más nem tizedikként szerintem elfért volna a Cassini-Huygens...!
Szia
Sajna Google podcasten csak az első rész van feltöltve, ha jól látom. Ettől eltekintve nagyon király, bár vezetés közben néha leesek a bicikliről és vissza kell tekernem, hogy felvegyem a fonalat, de ezek inkább a saját korlátaim. Részemről szívesen hallgatnám a kisokost és az űrhíreket is podcastként (is). Bár látszik, hogy sok meló van a képi megjelenítésben, de nekem személy szerint több időm van podcastot hallgatni mint Youtbot nézni. Amúgy a csatorna így is szuper, de te kérted, hogy írjunk mit, hogyan szeretnénk. Szóval köszi és remélem a műsor elkészítése legalább akkora öröm,mint fogyasztani azt :)
Folyamatban vannak a tárgyalások, egyeztetések, hogy más platformon is megjelenjenek az Űrszóda epizódjai!
Űrszóda az űrszondákról. Ez még nyelvtörőnek is jó lenne :) Egyébként pedig köszönjük az aláfestő zene hiányát. Néha a kevesebb a több…
Minding hallgatunk a meglátásaitokra! :)
Köszönöm, jó rész volt ez is. Aláfestő zene nélkül tényleg jobb, illetve mostmár nem hallottam a visszhangot :)
Alapvetően nem akartam írni, de mivel kértétek, ezért megírom a hiányomat (tudom, hogy ez egy szubjektív lista):
Többen említették és én is azt tudom mondani, hogy a Voyager űrszondák hiányoztak a listáról: első olyan űrszondák amik elhagyták a naprendszert. Nálam pl ezek az űrszondák a 2. helyre kerültek volna :)
De ez természetesen nem vesz el semmit a podcast érdeméből, az én megjegyzésem is szubjektív :D
Sokat agyaltam rajtuk, de nem ők voltak az elsők, a Pioneer-10 volt, 5 évvel a Voyagerek előtt! Mindkettő belekerülhetett volna a listába, ahogy még több tucat mások szonda is! :)
Bocs, hogy ezt mondom...a második szódám...az űrkutatás magyarul tök jó...de maradok annál. Köszi a beletett melót! És megy a like!!!
Fontos a visszajelzésed!
Biztos voltam benne, hogy ez a műfaj nem jön be mindenkinek, de úgy látom, a többség szimpatizál vele!
A lényeg, hogy mindkét fajta választható! ;)
@@urkutatasmagyarul a műfaj tök jó és érdekes! Az aláfestő zene sem zavart😀 de Neked van egy komoly orgánumod, amit a videók alatt használsz, és egy lazàbb, amit az első szódában hallhattunk...és ezt tudod hasznàlni...a helyzet függvényében. De (és ez sajàt vélemény!) Pali olyan komolytalan...olyan adja a hülyét....illetve a vicces hozzáállás sem "illik" egy olyan témához, amire Te adásonként mondjuk órákat jegyzeteltél pl csakhogy egy számot pontosan említs. Na mindegy, lehet nyelvtannáci leszek vagy bármi más😆 Tisztelettel:a csatornád feliratkozója és lájkolója🙃
Köszönöm, érdekes volt. (és jobb zene nélkül :-)) És egyáltalán nem volt unalmas, még a vége felé sem!!!! 🙂
Szuper!! Köszönjük!!!
Nekem ez a sorozat rendkívül tetszik. Szinvonalas és kicsitse trágár ami szinte már ritkaság .
Ha 10 órás lenne akor is végig halgatnám. Minden belefektetett munkát köszönök.
Szuper Podcast! Nálam a Cassini-Huygens nyerte volna a listát😊
Pali! Egyezik a zenei ízlésünk! :D
Huuu, amikor szó esett a Hubble űrteleszkóp megmentéséről, akkor rendesen kirázott a hideg, jó értelemben,mert nagyon nagy kedvencem❤
Minden is tetszett :D bár a intró nekem még mindíg kicsit furcsa, de szerencsére annak hamar vége van :D
Nagyon jó volt a műsor. Talán az tenne még hozzá, hogy a beszélgetés során felmerült témékhoz mindig legyen kép is, ha valaki a youtube-on nézi.
A Top 10 -be szerintem pont befért volna még a Cassini-Huygens űrszonda. Egyébként ez nagyon informatív adás volt.
Be jön ez a sorozatotok IS! Mindig izgatottan nézem az új feltöltéseket :)
Gergő, téged olyan hallgatni, mint Wéber Gabit amikor az F1-ről beszél. Szereted, értesz hozzá, lelkes vagy és ha kéne szerintem egész nap be nem állna a szád a téma kapcsán. Nagyon jó volt. 😀
Köszi :)
szuper volt! amúgy miután tönkre ment a kereke (aszem a spirit volt az) és ugye onnantól hátrafele kellett mennie egyik nagy tudományos felfedezését pont így tette, hogy a nem forgó kerék ásott is egyszerre és valami fehér port ásott ki ami aztán segített bizonyítani a vizet :)
Bocsánat, hogy beleszólok, de az aerogel-t nem a NASA fejleszette. Imádom a műsor, nagyon örülök, hogy magyul is hallgathatok ilyen témát. Neil deGrasse Tyson, beszélt róla. De nem a NASA fejlestette
Kedves Űrkutatás magyarul!
Szerintem nagyon nagy megtekintése lenne egy olyan résznek, amiben a Hunor programról, a Hunor program űrhajósával beszélnétek.
Mint itt?
ua-cam.com/video/PHm86PvKPzY/v-deo.htmlsi=8bcx9SbO_qbaHx7o
Igen .
Az teljesen mindegy lenne hogy milyen videóban csak egy újabbat a kiválasztott jelöltel az előtt és után hogy járt az űrben.
@@Balázs-z4x
Oké
Akár egy sorozat is lehetne ,amibe az interjút, azokat a videókat amiket mondtam, és a rakéta inditás és kapszula vissza térése van benne .
Nekem mind a 2 aláfestő MUZSIKA tetszett.❤❤❤❤👍👌👌
Sziasztok! Lenne egy tiszteletteljes ötletem, javaslatom. Mivel ez a formátum podcast alapjáraton ezért vélhetően sokan úgy hallgatják, hogy közben nem nézik az adást (én pl. közben csukott szemmel pihenni szoktam). Lehetne valami spéci hangjelzést bejátszatok amikor a hanganyag mellett van nézni való is :) Üdv, Norbee
Hali, az amazonon van egy nagyon jó dokumentumfilm az Opportunity-ról: "Good Night Oppy". Mindenkinek ajánlom akit érdekel a téma és még nem látta. Köszi a podcastot.
Csak készítsetek papirzsepit, tényleg nagyon klassz doku!
Nagyon nagy pacsi srácok!
Kiváló adás volt.
Egyetlen dolog van ami eszembe jutott, hogy nem lehetne esetleg spotify-on is elérhetővé tenni?
Dolgozunk rajta!
Az első részben valóban kicsit hangos volt a zene, most viszont hiányzitt picit. Részemről egy halk aláfestés mehet.
Köszönöm ezt a részt is! Ne hagyjátok abba! Én szívesen fogadom aszubjektív véleményeket, listákat, így is sokat tanulunk belőle! Egy dolog hiányzott nekem. A James Webb teleszkóp élete sem indult zökkenőmentesen, de erről most nem tettetek említést.
Köszi az epizódot! Várom a következőt!
Avril Lavigne - Complicated mindig jöhet! :) Gratulálok Gergő, folytassátok!
Jó volt! Köszönöm! Mondjuk a Cassini-Huygens is felférhetett volna a listára, mégiscsak egy másik bolygó holdján végzett puha leszállást, előtte-utána még semelyik. Persze, mondhatni könnyű volt a leszállás, mert van légköre a Titánnnak, na de.. _) Persze a Voyagerek és Pioneer-ok is listásak lehetnének, de hát csak telhetetlen vagyok! :)
Minden szonda nyugodtan felfért volna a teljesítmények listájára ;)
Sziasztok! Szuper téma, de azért érdekelt volna hogy ha tízes a lista melyik fért volna még be☺️ Voyagerek? 🤔
Nekem ök a kedvenceim de gondolom azert nincsenek itt mert roluk van külön adas.
Mind a kettő alá festő zene jó lenne!
Ha egyszerre szólna akkor még jobb lenne!!! 😂
A víz hang nem zavaró, mert a szóda majdnem 100% víz!
Köszönjük!
☠️☠️☠️☠️☠️ - Pali kérte! 😄
Azt hittem az "űrszonda" azt az automata űreszközt jelenti, amely odamegy a vizsgálandó objektumhoz és méréseket végez rajta. Ez lehet megközelítés... (Mariner-4, Voyager szondák, stb)... orbitális pályára állás... (Mariner-9, Cassini stb.) leszszállás... kemény, vagy puha... (előbbiből jelhagyó: Luna-2, vagy kamikaze üzemmódban fényképező: Ranger sorozat... utóbbiból fix vagy rover: Surveyor, Viking, illetve a jól ismert Mars-roverek) Illetve ezek kombinációja... a Cassini az Szaturnusz orbiter, viszont a Titán vizsgálatánál elrepülésekkel...
Amik értelmezésem szerint nem űrszondák, azok Föld körül keringő műholdak... Kérdést vetnek fel a Földmegfigyelő műholdak, de a megközelítés-fázis, itt kimarad.
Nem űrszondák az űrtávcsövek, még ha Nap körüli pályán lévők sem, mert nem közelítik meg, (nem szondázzák meg) a célobjektumot, hanem távoltól vizgálják. Ezért nem szerepelt a tippjeim között a felsoroltak mellett a Kepler, a Gaia, vagy a KOBE űrtávcső, holott tudományos érdemei elvitathatatlanok.
Végezetül a TOP szempontot a legjobbként nem feltétlenül a legelsőként (lásd: Marsz-3) értelmeztem, ezért a kilencből csak egy találatom volt.
Vajon eltaláljárok-e melyik?
Erről is volt mar szó korábbi videókban, ha az űrben mérést végez, akkor már szonda
Kicsit hiányoltam a listáról a voyager űrszondákat. Akkor lehetett volna top 10 es lista. Tudtam hogy a James Webb előkelő helyen lesz de a voyager szerintem lehagyhatatlan...
Illetve talán a parker solar probe is felkerülhetett volna.
Mondjuk arra kiváncsi lennék mi van vele...fent van a memória kártyán a nevem...
Hááát, ha rajtam múlik, ez top 123-as lista lett volna, de sajnos az idő nagy úr. Nem akartuk ennél hosszabbra nyújtani a beszélgetést, sőt...
Az a baj, hogy túl érdekes egy podcast-hez képest... Elvonja a figyelmem! :D
A Stardustnál volt egy közösségi internetes adatfeldolgozás. Nem tudom, hogy mint ilyen a hanyadik lehetett, de le lehetett tölteni egy nagyméretű tömörítetlen képet. A kép az egyik kis aerogél egy kis darabját ábrázolta. Az volt a feladat, hogy a mikroszkópikus részecskéket katalogizálják! Mennyiségre igen kis tömegű volt a befogott anyag, de darabszámra óriási! Az akkori internethozzáféréssel elég sokáig jött le a képfájl.
A Rosetta által készített képek a mai napig a telefonomon vannak a családi fotók mellett. Annyira megkapó volt a történelemben először “saját szememmel” látni egy ilyen idegen világot hogy azóta se ereszt
Üdvözlök mindenkit!
Én is meló közben hallgatlak benneteket,és eszembe jutott egy kérdés.Terveznek olyan űr járművet ami az űrállomáson tanyázik és azzal közlekednek,műholdakat javítanak,pl: Webb teleszkóp?
Nem, ilyen sajnos tervben sincs.
Talán olcsóbb lenne egy ladik,mint egy rakéta...de biztos van rá kézenfekvő logikus magyarázat.
Nagy köszönet minden percéért ennek a csatornának.Kiskoromban,talán a Deltát vártam ennyire...:)))
@@PH76Strato
Még kell neki pár év SpaceX fejlesztés és menni fog!
Csak lehet, egyszerűbb lesz kihagyni az ISS-t.
Meglátjuk! ;)
Sajnos továbbra is megáll lejátszás lezárt képernyő esetén, illetve ha a háttérben fut. Erre van valami megoldás?
Egyelőre nincs, úgy néz ki, a UA-cam ezzel a kérdéssel nem foglalkozik. Ha megfelelő nézettséget/hallgatóságot generálnak a műsorok, akkor felkerülnek majd a nagyobb podcast platformokra is.
Én is észrevettem, hogy a csak tagoknak szóló műsoroknál (és a gyerekműsoroknál) SZÁNDÉKOSAN le van tiltva a háttérben futtatás lehetősége, hiába van a felhasználónak YT előfizetése. Lehet, hogy olyan megfontolás áll emögött, hogy ezzel a lépéssel - még ha kissé különösen is hangzik - támogassák a tartalomgyártókat, hogy a fanok tényleg NÉZZÉK is MEG a videót. Ezért nem hiszem, hogy valaha változtatni fognak ezen. Ha a videót mindenki számára hozzáférhetővé teszik Gergőék, akkor hallgatható lesz a háttérben. (Űrszóda 1. már fut háttérben is.)
@@urkutatasmagyarul Megint nézegettem a témát, de nem sokra jutottam. Viszon Letölteni (YT Prémiummal) sem lehet a csak tagoknak szánt videót. Próbáltam délután, csak miután kikerül mindenki számára. (Vonaton akartam meghallgatni net nélkül.)
Mondjuk a letöltést még megértem, miért nem engedi. Védi a videót és a feltöltőt.
Szerintem a csatornatagok nem haragudnak meg ha a podcastek nyilvánosak az első perctől :))
Nekem nagyon tetszzett az adás és a téma is, nem kell szerintem ezen változtatni semmit.
Jó anyag, tetszik hogy érintitek a kezdeti szovjet sikereket , de azé látszik hogy az amcsik összekapták magukat a 70s évekre. :-)
Van a mars körűl atom óra? Vagy a föld körülieket használják az ottani szondák/marsjárók?
Tudtommal nincsenek, ugyanis nincs rájuk szükség
22:10 Ezt ki filmezte?
Ez egy szovjet stúdióban rögzített szimuláció.
Az én top 9-es magyar nyelvű tudományos Podcast listájára felkerültetej!
Ráadásul a Spirit beragadt kereke remek ásóeszköz lett. Folyamatosan figyelték az árkot amit kiszántott, és különböző talajfajtákat találtak. Az egyik alkalommal a fehér kicsapódás lassan eltűnt, úgyhogy arra gyanakodtak, víz vagy széndioxid jeget szántott ki a rover.
Sziasztok! Terveztek olyan adást, ahol élőben is lehet kérdezni?
Az összes élő adásaunkban volt és lesz erre lehetőség! ;)
Nekem a Voyagerek a kedvenc! Főleg a föld mint porszem kép miatt. Azt hiszem számomra azóta világos, hogy mi mennyire kicsi, semmik vagyunk a világmindenségben! És vajon megértjük e valaha globálisan ennek a jelentőségét!?
Tudom, hogy lehet nem a ti dolgotok. De zavaró h nem tudom lezárni a telefont mert akkor nem tudom hallgatni a videót youtube, azokat a videóidat amik még csak csatornatagos :(
Igen, már többen jelezték, ezt sajnos a UA-cam csinálja, nem tudok rajta változtatni, holnaptól már nyilvános lesz!
@@urkutatasmagyarul köszönöm 🥰
Ez az adás is érdekesre sikerült.De! Miért nem teszed/teszitek elérhetővé a különféle podcast platformokon? Oké van benne pár illusztráció, de önálóan is megállja a helyét. Aki pedig kíváncsi az illusztrációkra, még1x meghallgathatja itt a UA-cam-on ;-)
Dolgozunk az ügyön, reméljük meg fogjuk oldani ezt is!
👍
Google podcast-n csak az első rész van fent. De már ottvagytok. Frissítés is nehéz?
Dolgozunk rajta
az indiai hold landolásrol lesz külön rész?
Legyen?
@@urkutatasmagyarul természetesen😌
én örülnék neki, mert kevés rola az info
Üdv köszönet 2023.08.24.
Mi koszonjuk nektek, hiszen nelkuletek mi sem lennenk (itt). :)
Nem tudom írta e valaki, de úgy hallottam PSZ-1 látható volt mert végül az utolsó fokozattal együtt keringet, nem választották külön a "bogyót" !
A Voyagerek hogyhogy kimaradtak? :o
Hogyhogy bármi is kimaradt? A valaha űrbe juttatott szondánk 97%-ka belefért volna! :)
5:26
100 000 feliratkozó minél hamarabb meg legyen. 😄
Személy szerint semmi problémám nem volt a zenével, akár lounge-osabb aláfestést is el tudnék képzelni.
De zene nélkül is remek az adás, így ha a többségnek így jobban megfelel, nekem nem von le semmit az értékéből.🙂
Kedves Űrkutatás magyarul!
Az miért van,hogy általában a, becsült űreszköz élet tartamnál jóval tovább bírják ? Direkt becsülik alá?
Gondolom ennek a megcáfolására ,és megerősítésére néhány ezer példált tudnál írni/mondani . Ez az én észrevételem ,nem tudom mennyire igaz ,de én így látom .
A választ előre is köszönöm!
A minimum élettartam az, amit minden körülmények között ki kell bírnia a szerkezetnek. Ilyenkor a legrosszabb forgatókönyvvel számolnak. Ha a küldetésen viszont minden kedvezően alakul, akkor sokkal tovább is bírhatják az űreszközök
Nagyon köszönöm a választ !
Hogyan a legroszabb forgatókönyv?
Úgy értem hogy a szerkezet bír ki annyit, vagy addig működik , vagy addig hasznos .
A választ előre is köszönöm!
Minden alkatrészt letesztelnek ezerszer a start előtt. Van, hogy egy alkatrész 100 nap után meghal, de legtöbbször 1000-et is kibír. Ebben az esetben ez egy 100 napig garantálható eszköz. Ha minden eszküznél a legrosszabb jóslatot alkalmazzuk, az a minimum elvárt élettartam.
👌👍
Technikai kérdés: (UA-cam premiummal) Űrszóda #1 jó, Űrszóda #2 viszont nem játszható rendesen IOS-en, sem IpadOS-en lock képernyőn (kikapcsolt képernyővel), ami igen zavaró (esténként így hallgatok podcastokat). Tehát ha lejátszás közben megnyomom a kikapcsoló gombot az eszközömön, akkor megszakad. Más videó játszik tovább
Ez így van sajnos, amíg csak csatornatagok láthatják, csütörtök délutántól már működni fog a funkció!
Köszönöm a gyors választ!
@@gozattila9575
Én köszönöm a türelmeteket és a megértést