Tematikus nappal ünnepeltük Nobel-díjas írónk születésnapját a Kertész Imre Intézetben

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024
  • A programok rendhagyó Kertész-irodalomórával indultak, amelynek keretében drámapedagógiai módszerekkel dolgozták fel Kertész Imre életművének és Sorstalanság című regényének egyes aspektusait az egyik budapesti gimnázium tizenkettedikes diákjai. Az óra végén az Intézetben őrzött Kertész-hagyatékrészből tekinthettek meg egy válogatást a résztvevők fotókkal, könyvekkel, Kertész-kéziratokkal színesítve.
    Bemutattuk legújabb könyvünket, Kertész Imre Vázlatok | Feljegyzések, tématervek 1958-1963 című műhelynaplóját, amelyet az író a Sorstalanság megírásával párhuzamosan vezetett.
    ➤ webshop.terror...
    A „műhelyfeljegyzéseket” és eddig sosem publikált novella-, kisregény- és színműterveket egyaránt tartalmazó kötetben nyomon követhetjük azt az alkotófolyamatot, amelyben Kertész Imre irodalmi formába önti a haláltáborokban átélt élményeit.
    Mindezeken felül aktuális olvasmányélményeiről és az alkotás közbeni lelkiállapotáról is beszámol naplófeljegyzéseiben az író. A műhelynapló teljes, értelmező-magyarázó jegyzetekkel és tanulmányigényű utószóval kiegészített változata 2023. november 9-én, a Nobel-díjas író születésnapján jelent meg a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány kiadásban, a Kertész Imre Intézet gondozásában.
    Ács Margit Kossuth-díjas íróval, műkritikussal, Soltész Mártonnal, a Kertész Imre Intézet irodalomtörténészével, a kötet szerkesztőjével, valamint Radics Péterrel, a Petőfi Irodalmi Múzeum, Digitális Irodalmi Akadémia vezetőjével Őri-Kovács Anna, az est moderátora beszélgetett.
    Továbbá új, művészettörténeti programsorozatot indított a Kertész Imre Intézet. A századfordulós szellemiséget megőrző, mégis modern épület a tervek szerint rendszeresen megtekinthető majd ingyenes épületséták keretében. Kertész-tematikájú épületsétához csatlakozhattak az érdeklődők, amelyet Szabó Tamás, intézetünk programigazgatója vezetett. Ennek keretében nem csak az épület történetét, de számos irodalomtörténeti érdekességet is megismerhettek az érdeklődők Nobel-díjas írónk életútjáról, a Kertész-emlékszobában található tárgyak történetéről, valamint az Intézetben őrzött fotókról, dokumentumokról, Bencsik Krisztina és Soltész Márton irodalomtörténészek közreműködésével.

КОМЕНТАРІ •