Соя, технологія. Максимум бульбочкових без бульбочкового інокулянта і темний синьо-зелений колір листя. Раз на 3-4 роки інокуляція бульбочковими вистачить, головне внести їх перший раз, мають гарно прижитися (хістік, бту, агрітема). Проблема в тому що бульбочкові пізно з'являються або їх мало. Як допомогти бульбочковим прижитися. Зараз моя соя обліплена бульбочковими максимально, більше ніде не бачив. Також коріння має сильний бактеріальний запах. Соя оброблена склероцид+азотофіт, чистий гумат 50г/т (якщо є волога 80г/т), амінокислоти 70г/т. Амінокислоти ензим, кіссон, баклан, без зайвих домішок. Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Бульбочковими не оброблялась 9 років. Ще ніякі добрива чи вдала погода не давали такого старту сої та булбочкових бактерій як зараз обробка насіння. Але на частину ділянок внесли 60кг/га селітри перед посівом і там бульбочкових значно менше! Тобто трошки селітри - це одразу вбиває корисну біоту... Обробка насіння додатково мікоризним інокулянтом сухим дуже корисна, дорого але точно окупиться. Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 5...7см, міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га. Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5років можна орати 20см але одразу щось сіяти. Сидерат перед соєю: курудза, суданка, гречка, льон, гірчиця сарептська (зовсім трошки). Після такої сої пшениця може дати до 80-90ц без азотних добрив якщо замінити хім азот на біопрепарати, особливо при обробці насіння. Після сої азот є в грунті, в рештках але мало доступного фосфору. На зернових секрет в обробці насіння бактеріями, вони дають доступний фосфор, коренева система разом з azotobacter збирають азоту вдосталь. Хімічний азот треба обмежити до 60кг (25кг д.р.) карбаміду (сівалкою) або кас у квітні (у березні занадто рано) але це якщо є великий запас вологи. Базово замість азотних добрив треба весною вносити біодеструктор триходерма+азотобактер+морські водорості (агрітема 85%), це замінить 100кг селітри за рахунок мінералізії та розкладання решток. Обробка насіння азотобактер додатково заміняє ще 100кг селітри. А от внесення 100кг хімічної селітри підсмажить біоту, промиє кальцій та сірку, знищить органіку, гумус, солому яка має величезну вологоємність. Добрива на лінію посіву пригнічують біоту. Тому посів без добрив але насіння обробляти біпрепаратом, гумат (мінімум), амінокислоти. Зернові доведеться сіяти на міжряддя 25см або більше щоб була висока концентрація бактерій в рядку. Якісне NPK (яра, джіва) не можна вносити на лінію посіву, а краще їх внести при посіві сидератів як є волога, під культивацію.
Дзвонив до менеджера по продажам. Сказав, що це бурʼян з того розряду, що й ваточнік і берізка. Тобто завжання не таке просте))). Некст року там мб посію кукурудзу, і бомбану мезотріоном або темботріоном.
Соя, технологія.
Максимум бульбочкових без бульбочкового інокулянта і темний синьо-зелений колір листя.
Раз на 3-4 роки інокуляція бульбочковими вистачить, головне внести їх перший раз, мають гарно прижитися (хістік, бту, агрітема). Проблема в тому що бульбочкові пізно з'являються або їх мало. Як допомогти бульбочковим прижитися.
Зараз моя соя обліплена бульбочковими максимально, більше ніде не бачив. Також коріння має сильний бактеріальний запах.
Соя оброблена склероцид+азотофіт, чистий гумат 50г/т (якщо є волога 80г/т), амінокислоти 70г/т. Амінокислоти ензим, кіссон, баклан, без зайвих домішок. Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Бульбочковими не оброблялась 9 років.
Ще ніякі добрива чи вдала погода не давали такого старту сої та булбочкових бактерій як зараз обробка насіння.
Але на частину ділянок внесли 60кг/га селітри перед посівом і там бульбочкових значно менше! Тобто трошки селітри - це одразу вбиває корисну біоту...
Обробка насіння додатково мікоризним інокулянтом сухим дуже корисна, дорого але точно окупиться.
Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 5...7см, міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га.
Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5років можна орати 20см але одразу щось сіяти.
Сидерат перед соєю: курудза, суданка, гречка, льон, гірчиця сарептська (зовсім трошки).
Після такої сої пшениця може дати до 80-90ц без азотних добрив якщо замінити хім азот на біопрепарати, особливо при обробці насіння. Після сої азот є в грунті, в рештках але мало доступного фосфору.
На зернових секрет в обробці насіння бактеріями, вони дають доступний фосфор, коренева система разом з azotobacter збирають азоту вдосталь.
Хімічний азот треба обмежити до 60кг (25кг д.р.) карбаміду (сівалкою) або кас у квітні (у березні занадто рано) але це якщо є великий запас вологи.
Базово замість азотних добрив треба весною вносити біодеструктор триходерма+азотобактер+морські водорості (агрітема 85%), це замінить 100кг селітри за рахунок мінералізії та розкладання решток.
Обробка насіння азотобактер додатково заміняє ще 100кг селітри.
А от внесення 100кг хімічної селітри підсмажить біоту, промиє кальцій та сірку, знищить органіку, гумус, солому яка має величезну вологоємність.
Добрива на лінію посіву пригнічують біоту. Тому посів без добрив але насіння обробляти біпрепаратом, гумат (мінімум), амінокислоти.
Зернові доведеться сіяти на міжряддя 25см або більше щоб була висока концентрація бактерій в рядку.
Якісне NPK (яра, джіва) не можна вносити на лінію посіву, а краще їх внести при посіві сидератів як є волога, під культивацію.
Вітаю, я вносив кломазон 200мл.на один га. молочай теж не взяло,можливо треба більшу норму.
Дзвонив до менеджера по продажам. Сказав, що це бурʼян з того розряду, що й ваточнік і берізка. Тобто завжання не таке просте))). Некст року там мб посію кукурудзу, і бомбану мезотріоном або темботріоном.
Мені так дали бор і молібден. Але вже є бобики, і цвіт. Не буду вносити.
Бору можна лити на всі гроші
Раундап Макс 1 -1,5 і весе чисто, молочай, лобода все забрало. Кломазон давав щоб забрати хвощ і іван-чай
Зрозумів. Думаю всерівно відмовлятимусь від гмо. Маю радикальні рішення щодо сої
Рано заїхав, сонце ще високо.
Найкраще вносити підживу ближче до роси. Так краще і більше засвоюється рослиною.
Дякую за пораду. Так і робитиму. Але з таким агрегатом вночі страшно)))
@@mykolasychov1881 на юмз з польським оприскувачем вночі не менш страшніше. Але помаленьку працюю😁