Прогулянка по Старовинному КИЄВУ часів Київської Русі: змінить Ваш світогляд 😲 | ПАТРІОТИЧНИЙ ТУРИЗМ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 тра 2023
  • #київ #київськарусь #русь #україна #світзродзинкою
    Мета нашого каналу - розповісти про туристичні скарби, родзинки України та світу.
    Якщо Вам подобається наш канал та хотіли б фінансово підтримати нашу творчість, будемо безмежно вдячні Вам за будь-який донат на розвиток каналу:
    МоноБАНКА: send.monobank.ua/jar/3sq9ziwa3G
    ----
    Київ - одне з найдавніших міст Європи, засноване більш ніж 1500 років тому (аж у 482 році). Це був центр стародавньої могутньої держави - Київської Русі. То були славетні часи: хрещення слов‘ян та початку формування нашої української державності. Бо ще в часи Київської Русі гривня була грошовою одиницею, і на монетах чеканили тризуб, який зберігся як герб України до сих пір. Тож історія нашої України сягає таких глибин!
    Мабуть багато хто хотів би побачити Київ тих славнозвісних часі, коли творилась історія.
    Тож ми створили туристичний маршрут по найдавнішим пам’яткам стародавнього Києва, які були свідками часів Київської Русі. І ці пам‘ятки збереглися аж до сьогоднішніх днів. Ми обрали найцікавіші та найзнаковіші стародавні об‘єкти і поєднали їх в маршрут на карті. Це реальний маршрут, яким можна прогулятися. І така прогулянка займе декілька годин. Але для наших глядачів ми підготували віртуальний тур, де опинимося у вирі подій стародавнього Києва часів Київської Русі. Тож гайда до нашої історичної мандрівки.
    Київська Русь - одна з найвеличніших держав Середньовіччя, яка існувала у ІХ- ХІІІ ст.
    У період розквіту Київська Русь об’єднувала землі від Карпатських гір до ріки Волга, від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні.
    А в цьому турі ми познайомимося з самим Центром Київської Русі - містом Київ, одним з найбільших міст Європи - на той час - приблизно в п'ятдесят разів більше за Лондон та вдесятеро - за Париж тих часів. Київський князь Олег ще у 882 році назвав Київ «мати міст руських».
    Наш маршрут складається з 5 об‘єктів.
    1. І починається він з Золотих Воріт на Володимирській вулиці. Це головний вхід в стародавній Київ, столицю Київської Русі. Золоті Ворота - один із символів міста.
    Вони були не єдиною брамою в місті, але в”'їзд до міста через Золоті Ворота був головним, так би мовити - парадним. Через ці ворота у Київ заїжджали посли інших держав.
    А одного разу, у 1649 році гетьман Богдан Хмельницький переміг війська Речі Посполитої. І тоді він урочисто пройшов зі своїм військом саме через ці Золоті Ворота, а народ дуже радісно зустрічав його.
    Золоті Ворота - дуже давні. І сам монах Нестор Літописець писав про них у своєму літописі. Це було аж 1037 року. А збудували їх ймовірно ще раніше. І навіть ніхто не знає точно, коли саме. На стільки давні Золоті Ворота. Уявляєте, Золоті Ворота - одна з найдавніших споруд Східної Європи.
    2. Далі наш маршрут пролягає від Золотих Воріт по Володимирській вулиці до Софійської площі, де стоїть головна святиня України - Софійський Собор. Це одна з небагатьох уцілілих будівель часів Русі.
    Софіївський Собор збудували дуже давно, тому важко виявити однозначно, коли саме це було.
    3. Далі ми йдемо від Софіївського Собору по Володимирському проїзду до Михайлівської площі. І ось ми бачимо перед собою Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир. Оригінальний собор збудували в 1108-1113 роках, коли правив князь Святополк Ізяславич - онук Ярослава Мудрого. Князь Святополк Ізяславич присвятив цей собор архангелу Михаїлу.
    4. Далі ми прямуємо від Михайлівського Золотоверхого монастиря по Десятинній вулиці і на перетині Десятинної та Володимирської вулиць зупиняємося біля фундаменту Десятинної церкви - християнської церкви, збудованої на Старокиївській горі в 10-му столітті за наказом князя Володимира Великого.
    5. Далі ми спускаємося по Володимирській вулиці та Андріївському узвозу, звертаємо на мальовничу алею художників з вражаючими видами на Дніпро і зупиняємося біля наступного об'єкта нашого маршруту - Пам’ятника Володимиру Великому на Володимирському узвозі. Пам’ятник князю-хрестителю Київської Русі - це найстаріший скульптурний пам‘ятник міста. Його встановили в 1853 році. Місце розташування цього пам’ятника традиційно вважається місцем хрещення киян - біля вод річки Дніпро.
    З оглядового майданчику біля пам'ятнику Володимиру Великому відкривається дуже гарний вид на річку Дніпро, який теж був свідком творення історії міста та і нашої країни вцілому. Саме біля його берегів було розпочато Хрещення Київської Русі.
    6.Вздовж Дніпра видніється православний монастирський комплекс Києво-Печерської Лаври. Це один із найбільших християнських центрів України.
    У цьому віртуальному турі ми познайомилися з вами із стародавнім корінням української державності та культури. Україна - спадкоємиця Київської Русі, однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи. Україна змогла крізь віки пронести і зберегти культурне багатство, яке так старанно створювали та накопичували наші предки, і продовжує це робити заради своїх майбутніх нащадків.
    Світ з Родзинкою!
    Давайте досліджувати світ разом!

КОМЕНТАРІ • 17

  • @SvitzRodzynkoyu
    @SvitzRodzynkoyu  Рік тому +1

    А які стародавні об'єкти часів Київської Русі Ви знаєте?

  • @MarochkaPostUkraine
    @MarochkaPostUkraine Рік тому +3

    Обожнюю ваші випуски!) Все буде Україна!

  • @user-cb4po5fn1y
    @user-cb4po5fn1y Рік тому +6

    Київ повинен бути містом у парку і лісі, а не навпаки !!! Місто Київ в лісі і парку !!!!!! Дозволити у місті лише екологічно чистий транспорт , всі інші заборонити і по всій Україні лише екологічно чисті і безпечні підприємства !!!!! Заборонити зливати в усі річки каналізацію і відходи будь-які, заборонити незаконну застройку без архітектурного плану в містах !!!!

    • @SvitzRodzynkoyu
      @SvitzRodzynkoyu  Рік тому +1

      На скільки ми знаємо, Київ - найзеленіше місто в Європі, але завжди є куди зростати 😉

  • @user-qs2fk6rl1x
    @user-qs2fk6rl1x Рік тому +4

    Дуже цікаво,дякую.

  • @Altenburg-90
    @Altenburg-90 2 місяці тому

    Блін... Мене перекручує,коли я чую слово - Київська Русь...😢😮😢
    А була Русь Ростовська, Чернігівська си інакша?????

  • @beska100
    @beska100 Рік тому +3

    Дякую. Дуже цікаво.

  • @Altenburg-90
    @Altenburg-90 2 місяці тому

    Дати засновання немає. Не знайдено доказів. Монети чекантли на багато пізніше.
    Київської Русі ніколи не вснувало!!!
    Це витвір СРСР

  • @JohnDoe-qd3nv
    @JohnDoe-qd3nv Рік тому +2

    Не розповсюджуйте московітських фейків. Не було _Київської_ Русі. Була прото *Русь* . Приставка "Київська" була штучно приєднана для виправдання наявності інших "Русей", чи то Володимирська, чи Новгородська.

    • @tanyamihcail3639
      @tanyamihcail3639 Рік тому

      АЛЕ якби якось, зробити так шоб була у назві УКРАЇНА І КИЇВСЬКА РУСЬ, ШОБ ОРКИ З РОЗУМУ ГЕТЬ ЗІЙШЛИ, )))

  • @wieberenkoopmans3213
    @wieberenkoopmans3213 Рік тому

    До 13 ст. "Софія" була головною церквою Росії? Як це може бути?

  • @Altenburg-90
    @Altenburg-90 2 місяці тому

    Ви не фпзівцв з історії