Стратегічна інституційна підтримка мережі навчальних платформ в регіонах України. Частина 2

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 гру 2023
  • 24 листопада 2023 року "Центр зростання громад" організував підсумкову конференцію у Києві на тему: "Стратегічна інституційна підтримка мережі навчальних платформ в регіонах України" з метою представлення 17 навчальних платформ/Хабів, їх продуктів та майбутньої діяльності, які були створені 9 громадськими організаціями в 7 областях України.
    ❗Це історія про "резильєнтність". Ми намагалися створити такі умови, в яких люди швидко поверталися б до нормального функціонування, "відскочити" чи то "повернутися" до нормального попереднього стану. Вчитися новому - чи то про себе, чи то про людей навколо. І отримувати досвід, а отже ніколи насправді не повертатися у попередній травматичний стан. Повернутися до життя з новими перспективами, із додатковою цінністю. І ці нові перспективи можуть бути пов'язаними, наприклад, з нашою здатністю цінувати життя, безпеку, всі ті добрі речі у нашому житті, які ми маємо на цей момент.
    ❗Ключове - в жодному разі не нести тягар жертви. Отримати новий досвід - так. Це тонка межа між тим, щоб бути жертвою чи здобути досвід того, хто вижив.
    І от в таких просторах, використовуючи рідні методики індивідуальних та групових психосоціальних консультацій, люди набувають цю "резильєнтність" протягом тривалого часу. Це - "місце сили", як говорить Olena Chantseva-Kovalenko, і це найбільш точний вислів.
    Резильєнтність - це характеристика, яка пояснює, як ми переносимо тиск і після того, як він зникає, повертаємося в нормальний стан. Наша життєстійкість полягає в тому, що це не здатне нас зламати, ми належимо до цієї країни, це наша земля.
    ❗Це такі гарні стартапи, на які тепер можуть орієнтуватися Центри життєстійкості, які зараз створюються за ініціативи Мінсоцполітики та Уряду в перших громадах, і поступово їх буде дуже багато. Це супер правильна ідея для України!
    Проходячи через складні випробування, ми можемо говорити один з одним просто як люди, без складного досвіду субординації і браком комунікаційних компетенцій в більшості людей. Навіть на держслужбі, в складних колективах, акцентуйте увагу не на задачах, а на тому, що з людиною, чи в безпеці її родина, чи все добре з будинком, чи може її син, онук чи чоловік в армії, що взагалі відбувається в її житті і через що проходять співробітники. Поводьтеся з ними як людьми і за таких умов вони будуть більш лояльні один до одного, і взагалі до держави.
    ❗Ще раз величезна подяка і повага до партнерів:
    ☑"RescueNow Hub" (м. Харків)
    ☑"Нова генерація" - "NGO Hub" (м. Івано-Франківськ)
    ☑"Українська асоціація культурологів" (м. Львів) - Хаби "Поряд" у міських бібліотеках
    ☑"Association for communities’ participatory development" (м. Полтава) - коворкінг-центри "Дніпро", "Покровське", "Перещепино", "Дрогобич", "Трускавець", "Львів" (Народний дім)
    ☑"Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень" (м. Чернігів) - "Огірок Хаб" (м. Ніжин, Чернігівська область)
    ☑"Iнститут транскордонних ініціатив " - "Мераба Хаб" (м. Луцьк, Волинська область)
    ☑"Клуб Шанс" - креативний Хаб "Суми" (м. Суми)
    ☑"Центр європейської інтеграції Слобожанщини" (м. Тростянець) - "Центр неформальної освіти" при Тростянецькій муніципальній бібліотеці
    ☑"Чорноморський центр політичних і соціальних досліджень" (м. Одеса) - громадські простори "ДІАЛОГ"
    Ця підтримка є частиною зусиль, спрямованих на допомогу партнерським громадам України у розширенні переліку адміністративних послуг, яка здійснюється в рамках проєкту "Програма ЄС Міцні Регіони - Спеціальна програма підтримки України", що співфінансується Європейським Союзом🇪🇺 та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)🇩🇪 та реалізується GIZ Ukraine🇺🇦.

КОМЕНТАРІ •