Доброго дня. Вирощуємо батат поспіль шість років. Готую грядки з осені, згрібаю у валок сухий бур'ян, потім засипаю грунтом, прокопуючт з боків канавки. До весни органіка ущільнюється, добавляю зверху на валок попіл , добриво і ще трішки присипаю грунтом і весною накриваю чорною плівкою. Грунт добре прогрівається, органіка починає пріти і дає тепло. На початку травня у отвори на плівці саджу розсаду батату. Тепер залишилося лише поливати. Навіть під час заморозків рослинну ховаємо під плівку і чимось прикриваємо. Але миші під плівкою живуть як в раю. Самий врожайний і "ледачий" вінницький рожевий. Прекрасно зберігається в прохолодній кімнаті в невеликих пластикових ящичках не накритий. Самий смачний запечений у духовці брусочками 1,5/1,5/6 см, посолити поперчити, посипати любимими приправами і добавити небагато олії і ретельно перемішати. Можуть без обмежень споживати люди, які хворіють на цукровий діабет. Добрих врожаїв і смачного. На вражених дротяником ділянках можна поміж вирощуваних культур садити звичайні боби рядами на відстані 1,5м.
Дякую за Ваш коментар. Такі загайні маніпуляції для мене не на часі. Є багато важливішої робот під час війни. Від дротянки прекрасно працюють біопрепарати. Просто у цьому році не звернула на це увагу через зайнятість. Далі врахую. А все решта щодо батату - для мене "танці з бубнами". Росте він і при менших затратах власних ресурсів. У крайньому разі - посаджу у високу грядку. Щодо органіки - то закон: під усе її треба вносити (все, що є, окрім, на мою думку, гною).
Варимо з бататом картоплю і робимо пюре. Додаємо лише масло і сіль. Не треба ані молока,ані відвару. У вінегрет варений додавала. Теж смачно. Чоловіку не подобається через консистенцію. Мілкий курям варю з картоплею. Теж роблю пюре.😅
Добрий вечір! В цьому році перший раз виростили батат Бельву, дружина привезла з Польщі два клубня з магазину. Получилось 21 куст, зібрали 4 великіх відра 12л. Купив ще 7 сортів там де й ви в Дніпрі, замість картоплі посадю батат бо місця небагато а картоплю вирішили купувати на базарі вона недорога осінню а батат в шість разів дорожчий ше й не купиш тільки в Сільпо по 110 грн і тільки 1 сорт, а ще набагато корисніший за картоплю, Запікаю у фользі в духовці без приправ, додаем в борщ замість картоплі, приправи забивають його натуральний смак але теж добре. Слава Україні!
Батат для диабетиків незамінна культура! В ньому багато інуліну! Він добрє перетравлюється та смачний і в якості гарнира , і в якомті десерта( помаранчеви сорти), також можна істи у сирому вигляді ( помаранчові)! Саджати треба у вали, та під капельний полив! Більш не треба ніяких турбот! Висаджувати десь на прикінці травня, коли минує загроза паморозкив! Дуже смачний запеченним з айвою і з м‘ясом курки з додаванням приправ! Смакота!!!! Це варто спробувати і тоді батат буде ваша любов , любов!😊
Саме у цьому відео я розповідаю про результати). І про відсутність турбот також. Виріс неабиякий без крапельного поливу, бо вода по лічильнику. Вали розмило зливою). Не те щоб він незамінний для всіх діабетиків, адже крохмалю у ньому майже стільки ж як і у картоплі. А вуглеводи варто обмежувати у будь-якому вигляді (окрім клітковини). Проте свої особливості і значні позитивні сторони однозначно є.
Чула Оксано за бататне пробувала хотіла спробувати я з хмельничини но у нас не бачила щоб хтось продавав а ви не продаєте мені 70 років но люблю всякі рослини спобувати, різні квіти маю здоров`я родині миру перемоги.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Мені більше сподобалось садити довгими пагонами без коріння. Гребні не робила, укладала пагони у неглибокий ярочок, загортала землею, залишаючи листя зовні. При такому способі вийшов найкращий результат з найменшими зусиллями і бульби не покручені.
Добрий вечір, дякую за розповідь. Ми теж вирощуємо батат, вінницький і ще один з оранжовою мякоттю, оранжевий мені більше подобається. На розсаду я вирощую довгі ліани, за дві неділі до висадки в грунт живцюю і ставлю в воду. Коріння дуже бистро росте. Таким способом менше мороки. В цьому році навіть ліану не вирощувала, позломувала проростки і в воду.
Весна була довга і холодна, тому такий спосіб був оптимальним. Інакше було б ще менше великих бульб. У моїх погодно-городних умовах. Цьогоріч сподіваюсь на кращу весну, для якої придатним буде взагалі втикнути неукорінений пагін у землю.
Дякую,пані Оксана! Завжди чекаю Ваші ролики. Невеличка порада. Гребінці встеліть агроволокном,а потім висаджуйте розсаду. Тоді пагони не вкорінюються скрізь , де торкаються землі та не розпилюють силу на безліч корінців,а нарощують основні
Оксано, доброго вечора Вам! Щиро дякую за розповідь про батат! Дуже зацікавилась цим. Хочу спробувати дістати посадковий матеріал і попробувати виростити. Дякую за інформацію! Здоров'я Вам і вашій родині! Нехай Господь береже вашого сина,бо мій теж служить.
Дякую пані Оксано за огляд. Якраз часто бачила батат у вигляді вуличної їжі ще в Китаї. Сорт був отакий жовтий всередині як останні два що ви показували. Його банально смажили цілим на решітці над вугіллям. Знайома обіцяла дати розсаду наступного року. Казала що невикопані бульби перезимували і теж дали урожай. Але як каже моя тітка - батат це минуле. Тепер в моді чуфа. Подивилась, а в інтернеті вже купа відео про цю рослину. Скоро на наших городах через ту екзотику місця на огірки чи квасолю не буде вистачати))).
Батат має низький глікемічний індекс і показаний людям з цукровим діабетом для приготування гарнірів. А чуфа зовсім інше-вирощували , але врожай так собі. У батата майже немає природних ворогів в наших краях крім слимаків і дротяника, а тому добре економить бюджет на ЗЗР і добрива. Райська рослина для споживачів органічних продуктів..
Я спробувала виростити чуфу... як на мене нічого цікавого,хоч і корисна. Дуже тверда, як засохне..для того,щоб додати в тісто треба змолоти..теж проблема, кофемолка після чуфи зломалась😂
Сумнівалася, чи зможу виростити батат на своєму чорноземі. Але і у Вас земля не легка. Тільки зараз подивилася Ваше перше відео про батат. Ви мене надихнули.
Ще у 1994-95 роках вирощував. На початку вегетації дуже схожий на бур'ян берізку польову. потім зелена маса стає дуже потужною .Цвіт також гарний. Відмовився, бо найбільша проблема - то зберігання. У вологому льосі гниє. Та й рецептів для приготування тоді знайти важко було.
14-19 градусів і вологість невелика і добре зберігається. Є 2 способи зберігання : "холодний" і "теплий". На його батьківщині ніхто ніяких погребів та льохів не робить..
У наших умовах не зберігалося. Свого часу надивившись подібних відео, взялися за вирощування. Три роки всіляких проблем, про які ніхто не розповідав в інтернеті, потім вирішили, що з картоплею простіше
На його батьківщині морозів не буває. А нам зберігати у будинку теж не завжди зручно. А як квартира? Том у тут не все так просто і кожному треба шукати свій спосіб, відповідно до умов
Його батьківщина предгір"я Анд в Колумбії та плоскогір"я Перу, а там погода така : зранку може бути приморозок , через годину дощ і+4, а вже в 12 годин до +20С, а на вечір туман і +8... Тому недаром вони використовують метод "прожарки" перед закладкою на зберігання: після збирання врожаю бульби очищують від землі, висушують та витримують тиждень за температури +30°С : перуанці в плетених корзинах виставляють їх на свої плоскі дахи будинків , для загоєння всіх механічних пошкоджень, після чого поміщають на зберігання. Бульби зберігаються від кількох місяців до двох років при температурі в межах +12…20°С. За температури нижче +11-вони , в'януть і швидко загнивають, бо це корелюється ще й з вологістю..зберігаються не більше кількох тижнів, тоді як за температури понад +20°С - доволі швидко проростають, але зберігаються довше набагато. На рівнинах Колумбії температури круглий рік тримаються в межах +25 ° C ... + 29 ° C, а в горах +13 ° C ... + 16 ° C. У Північних Андах добре виражена поясність висотна: до 1 200 м - тропічні ліси, плантації бананів та цукрової тростини; від 1 200 до 2 000 м - густі тропічні та субтропічні ліси, на вологих підвітряних схилах до 2 300 м - гірські дощові ліси (тьєрра темплада); від 2 300 до 3 900 м - мішані ліси, зарості чагарників та папороті, луки, плантації картоплі, троянди та інших квітів (тьєрра фріа).- Тобто основне вирощування у них йде на висоті від 2000 до 3000м над рівнем моря.. звідти черезх полінезію батат розійшовся в країни Азії і там адаптувався до трохи інших умов...@@2v4vomelnyk0v2v
У хаті чи квартирі зберігайте. Складаю у ящики чи високу миску. Зверху прикрию газетою чи тканинкою. Щоб і не сушило,і не волого. І лежить собі. Може пагінці пустити. Але довгі вони не ростуть і на смак не впливають.
Вітаю. Живу в Миколаївській області. До війни десь з п'ять років вирощувала батат. Купила в Метро дві бульби, сорт не знаю. Але смак сподобався. Він не замінює картоплю. Це інший продукт. В інтернеті багато рецептів приготування
Не наполягаю, а лише кажу, що може. При лихій годині. Але багатьом замінює. Для діабетиків. Для тих, хто не має можливості ані купити, ані виростити картоплю, а лише батат. Населення Азії теж з Вами посперечалося б.
Таки так. Кожному своє. От тільки гарбуз (кабак) багато хто не любить через гарбузовий присмак/запах. А у батата його нема. Пюре з гарбуза не замінить картопляне, а з батата - може замінити. Останній аргумент: у гарбуза такий сами глікемічний індекс, як у картоплі. А у батата - значно нижчий. І я не закликаю заміняти бататом будь-що з доброго дива. Кажу, що як ще одна овочева культура. А от для кого це важливо - то таки гарний замінник картоплі. І ще одне. Ніхто не називає батат солодким кабаком, а таки солодкою картоплею)).
Вітаю. Живу в Черкасах. Вирощую батат 5 років. Зберігаю на лоджії, якщо не вистачає місця, то на кухні біля вікна. Іноді доводиться обламувати пагони, але зберігається добре. В погребі не рекомендую, згнив через місяць.
Батат вегетує/зростає дуже довго (7-9 місяців). В умовах України орієнтуємося тільки на заморозки: викопуємо, щоб не померзли бульби. Якщо стаються заморозки на поверхні грунту, надземна частина одразу гине і зростання припиняється. Тобто копаємо перед заморозками або одразу після них.
З бататом поки питання буде відкритим на цей рік, а то за вами не вгонюся. Знайшов поки насіння гарбуза Рожевий банан . Ще купив баклажан Анатолія. Що стосується Валентини. Поки не було в тих магазинах, де був. Але одна продавчиня, котра позиціонує себе, як дилера нідерландської фірми, стверджує, що фірма вже не продає її насіння вже 5 років. Нічого подібного знайти в інтернеті не зміг. Вирішив, що куплю все одно. Отакий вийшов в мене пост про батат. Щасти всім.
Думаю, дилер "чула дзвін, та не знає, де він". Насіння кожно гібрида (різних культур) вирощують раз на кілька років, а потім ці кілька років його продають. У цей час вирощують інші гібриди. Іноді так стається, що до якогось гібрида вже не повертаються (зовсім або тимчасово), якщо, як кажуть, не пішов. Тож, можливо, його зараз і не вирощують, але у великих замовників він точно ще є. А значить і у інтернет-магазинах теж. Відкрила три перших підряд - Веснодар, Оgorod.net.ua, Супермаркет насіння - є.
Вже кілька років хочу посадити але все не вистачає грошей , дуже тішуся що у вас все вийшло і з задоволенням дивлюся . То ви не бульбу садили а росточок ?
Так. Одна бульба дає кілька ростків (одні сорти - штук6-8, а внші і 20-25). Виростивши кілька довгих ростків, можна їх порізати на живці і укорінити у склянці з водою.
У якомусь з відео згадувала, що Сід Зеро з трьох насінин не зійшов жоден. А от їхній потенційний запилювач, Оранж Кінг, дав прекрасний смачний плід. Вцілому кавунамиі динями не займаюся - нема місця. Хіба інколи 2-3 рослини вирощую. Під настрій.
Я не продаю нічого. А контакт надійного продавця я давала у коментарях під цим відео. У нього було багато сортів. Не знаю, чи цьогоріч він продає. Погортайте, будь ласкакоментарі тут: ua-cam.com/video/Y24MG0_6dqY/v-deo.html (заодно і перегляньте відео 😉 - кошти від перегляду відео з рекламою йдуть на волонтерський центр, де я працюю увесь вільний час)
Доброго дня. Вирощуємо батат поспіль шість років. Готую грядки з осені, згрібаю у валок сухий бур'ян, потім засипаю грунтом, прокопуючт з боків канавки. До весни органіка ущільнюється, добавляю зверху на валок попіл , добриво і ще трішки присипаю грунтом і весною накриваю чорною плівкою. Грунт добре прогрівається, органіка починає пріти і дає тепло. На початку травня у отвори на плівці саджу розсаду батату. Тепер залишилося лише поливати. Навіть під час заморозків рослинну ховаємо під плівку і чимось прикриваємо. Але миші під плівкою живуть як в раю. Самий врожайний і "ледачий" вінницький рожевий. Прекрасно зберігається в прохолодній кімнаті в невеликих пластикових ящичках не накритий. Самий смачний запечений у духовці брусочками 1,5/1,5/6 см, посолити поперчити, посипати любимими приправами і добавити небагато олії і ретельно перемішати. Можуть без обмежень споживати люди, які хворіють на цукровий діабет. Добрих врожаїв і смачного. На вражених дротяником ділянках можна поміж вирощуваних культур садити звичайні боби рядами на відстані 1,5м.
Дякую за Ваш коментар. Такі загайні маніпуляції для мене не на часі. Є багато важливішої робот під час війни. Від дротянки прекрасно працюють біопрепарати. Просто у цьому році не звернула на це увагу через зайнятість. Далі врахую. А все решта щодо батату - для мене "танці з бубнами". Росте він і при менших затратах власних ресурсів. У крайньому разі - посаджу у високу грядку. Щодо органіки - то закон: під усе її треба вносити (все, що є, окрім, на мою думку, гною).
Варимо з бататом картоплю і робимо пюре. Додаємо лише масло і сіль. Не треба ані молока,ані відвару. У вінегрет варений додавала. Теж смачно. Чоловіку не подобається через консистенцію.
Мілкий курям варю з картоплею. Теж роблю пюре.😅
Добрий вечір! В цьому році перший раз виростили батат Бельву, дружина привезла з Польщі два клубня з магазину. Получилось 21 куст, зібрали 4 великіх відра 12л. Купив ще 7 сортів там де й ви в Дніпрі, замість картоплі посадю батат бо місця небагато а картоплю вирішили купувати на базарі вона недорога осінню а батат в шість разів дорожчий ше й не купиш тільки в Сільпо по 110 грн і тільки 1 сорт, а ще набагато корисніший за картоплю, Запікаю у фользі в духовці без приправ, додаем в борщ замість картоплі, приправи забивають його натуральний смак але теж добре. Слава Україні!
Доброго вечора пані Оксано❤. Це ЗСУ гепнули кораблика 🤣👍 тай нечисть казиться 💙💛. Дякую за науку❤❤❤
Добряче гепнули! Ще й літачки на додачу! Гарний подарунок на Різдво!
Славним ЗСУ - ура! ура! ура!
Дякую за цікавинку українською!
Батат для диабетиків незамінна культура! В ньому багато інуліну! Він добрє перетравлюється та смачний і в якості гарнира , і в якомті десерта( помаранчеви сорти), також можна істи у сирому вигляді ( помаранчові)! Саджати треба у вали, та під капельний полив! Більш не треба ніяких турбот! Висаджувати десь на прикінці травня, коли минує загроза паморозкив! Дуже смачний запеченним з айвою і з м‘ясом курки з додаванням приправ! Смакота!!!! Це варто спробувати і тоді батат буде ваша любов , любов!😊
Саме у цьому відео я розповідаю про результати). І про відсутність турбот також. Виріс неабиякий без крапельного поливу, бо вода по лічильнику. Вали розмило зливою). Не те щоб він незамінний для всіх діабетиків, адже крохмалю у ньому майже стільки ж як і у картоплі. А вуглеводи варто обмежувати у будь-якому вигляді (окрім клітковини). Проте свої особливості і значні позитивні сторони однозначно є.
Дуже приємно чути україномовний контент. Дякую)) Теж хочу спробувати виростити батат, але не знаю де замовити. В магазинах у нас такого ще нема((
Подивіться опис під моїм минулорічним відео про батат. Там я давала телефон людини, у якої купувала сама. Дехто з глядачів вже замовили й собі.
@@2v4vomelnyk0v2v знайшла, дякую))
Я купила у магазині батат. Він довго, з місяць, прокидався! Тепер маю розсаду❤
Чула Оксано за бататне пробувала хотіла спробувати я з хмельничини но у нас не бачила щоб хтось продавав а ви не продаєте мені 70 років но люблю всякі рослини спобувати, різні квіти маю здоров`я родині миру перемоги.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
097 267 22 06 За цим номером я замовляла собі батат на посадку.
Мені більше сподобалось садити довгими пагонами без коріння. Гребні не робила, укладала пагони у неглибокий ярочок, загортала землею, залишаючи листя зовні. При такому способі вийшов найкращий результат з найменшими зусиллями і бульби не покручені.
Добрий вечір, дякую за розповідь. Ми теж вирощуємо батат, вінницький і ще один з оранжовою мякоттю, оранжевий мені більше подобається. На розсаду я вирощую довгі ліани, за дві неділі до висадки в грунт живцюю і ставлю в воду. Коріння дуже бистро росте. Таким способом менше мороки. В цьому році навіть ліану не вирощувала, позломувала проростки і в воду.
Весна була довга і холодна, тому такий спосіб був оптимальним. Інакше було б ще менше великих бульб. У моїх погодно-городних умовах. Цьогоріч сподіваюсь на кращу весну, для якої придатним буде взагалі втикнути неукорінений пагін у землю.
Дякую,пані Оксана! Завжди чекаю Ваші ролики. Невеличка порада. Гребінці встеліть агроволокном,а потім висаджуйте розсаду. Тоді пагони не вкорінюються скрізь , де торкаються землі та не розпилюють силу на безліч корінців,а нарощують основні
доброго дня! хотів би замовити батату!
Дякую за науку! Я додаю батат і Пастернак у тушковану картоплю приблизно 1:1:1. Дуже смачно. Можна додати в салат.
Вітаю.Скільки нового та цікавого ви розповіли.Щира подяка.Мені важко було зберігати.
Оксано, доброго вечора Вам! Щиро дякую за розповідь про батат! Дуже зацікавилась цим. Хочу спробувати дістати посадковий матеріал і попробувати виростити. Дякую за інформацію! Здоров'я Вам і вашій родині! Нехай Господь береже вашого сина,бо мій теж служить.
Вдячна вам за розповідь,як раз хотіла в наступному сезоні спробувати.
Де можна купити?
Дякую за огляд. Декілька років тому вирощували, але потім відмовились, вже не пам'ятаю чому. Ваш досвід надихає, обов''язково спробую знову,
Дякую пані Оксано за огляд. Якраз часто бачила батат у вигляді вуличної їжі ще в Китаї. Сорт був отакий жовтий всередині як останні два що ви показували. Його банально смажили цілим на решітці над вугіллям. Знайома обіцяла дати розсаду наступного року. Казала що невикопані бульби перезимували і теж дали урожай.
Але як каже моя тітка - батат це минуле. Тепер в моді чуфа. Подивилась, а в інтернеті вже купа відео про цю рослину. Скоро на наших городах через ту екзотику місця на огірки чи квасолю не буде вистачати))).
Справді)). Чуфа - то десерт, а батат - повноцінний наїдок). Одне іншому не заважає.
Батат має низький глікемічний індекс і показаний людям з цукровим діабетом для приготування гарнірів. А чуфа зовсім інше-вирощували , але врожай так собі. У батата майже немає природних ворогів в наших краях крім слимаків і дротяника, а тому добре економить бюджет на ЗЗР і добрива. Райська рослина для споживачів органічних продуктів..
Так, у батату ГІ, як у ківі
Я спробувала виростити чуфу... як на мене нічого цікавого,хоч і корисна. Дуже тверда, як засохне..для того,щоб додати в тісто треба змолоти..теж проблема, кофемолка після чуфи зломалась😂
А батат дуже кориний і смачний😊
Сумнівалася, чи зможу виростити батат на своєму чорноземі. Але і у Вас земля не легка. Тільки зараз подивилася Ваше перше відео про батат. Ви мене надихнули.
Не сумнівайтесь - виросте! У мене теж чорнозем
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую.
Дуже вам вдячна,вчусь у вас!
Оооо місце є ! Буду замовляти .
Дякую за ваш досвід! Теж вирощую батат, але відео було корисним.😊
Дякую. Спробую.
Ще у 1994-95 роках вирощував. На початку вегетації дуже схожий на бур'ян берізку польову. потім зелена маса стає дуже потужною .Цвіт також гарний.
Відмовився, бо найбільша проблема - то зберігання. У вологому льосі гниє. Та й рецептів для приготування тоді знайти важко було.
14-19 градусів і вологість невелика і добре зберігається. Є 2 способи зберігання : "холодний" і "теплий". На його батьківщині ніхто ніяких погребів та льохів не робить..
У наших умовах не зберігалося. Свого часу надивившись подібних відео, взялися за вирощування. Три роки всіляких проблем, про які ніхто не розповідав в інтернеті, потім вирішили, що з картоплею простіше
На його батьківщині морозів не буває. А нам зберігати у будинку теж не завжди зручно. А як квартира? Том у тут не все так просто і кожному треба шукати свій спосіб, відповідно до умов
Його батьківщина предгір"я Анд в Колумбії та плоскогір"я Перу, а там погода така : зранку може бути приморозок , через годину дощ і+4, а вже в 12 годин до +20С, а на вечір туман і +8... Тому недаром вони використовують метод "прожарки" перед закладкою на зберігання: після збирання врожаю бульби очищують від землі, висушують та витримують тиждень за температури +30°С : перуанці в плетених корзинах виставляють їх на свої плоскі дахи будинків , для загоєння всіх механічних пошкоджень, після чого поміщають на зберігання.
Бульби зберігаються від кількох місяців до двох років при температурі в межах +12…20°С. За температури нижче +11-вони , в'януть і швидко загнивають, бо це корелюється ще й з вологістю..зберігаються не більше кількох тижнів, тоді як за температури понад +20°С - доволі швидко проростають, але зберігаються довше набагато. На рівнинах Колумбії температури круглий рік тримаються в межах +25 ° C ... + 29 ° C, а в горах +13 ° C ... + 16 ° C. У Північних Андах добре виражена поясність висотна: до 1 200 м - тропічні ліси, плантації бананів та цукрової тростини; від 1 200 до 2 000 м - густі тропічні та субтропічні ліси, на вологих підвітряних схилах до 2 300 м - гірські дощові ліси (тьєрра темплада); від 2 300 до 3 900 м - мішані ліси, зарості чагарників та папороті, луки, плантації картоплі, троянди та інших квітів (тьєрра фріа).- Тобто основне вирощування у них йде на висоті від 2000 до 3000м над рівнем моря.. звідти черезх полінезію батат розійшовся в країни Азії і там адаптувався до трохи інших умов...@@2v4vomelnyk0v2v
так-таки-так
@@2v4vomelnyk0v2v
Дякую за відео, чекала на нього. зрозуміла, що може виростити б і змогла батат, але нема де зберігати. Слава нашим ЗАХИСНИКАМ!
У хаті чи квартирі зберігайте. Складаю у ящики чи високу миску. Зверху прикрию газетою чи тканинкою. Щоб і не сушило,і не волого. І лежить собі. Може пагінці пустити. Але довгі вони не ростуть і на смак не впливають.
Я зберігаю в квартирі під ліжком у картонній коробці.
Я також в цьому році вперше садила. Садила під плівку, один сорт з фіолетовий
Доброго дня пані Оксана. Дуже корисна інформація, Де можна купити на посадку. Хочу Джевел, Лос Анжелес. Поки не знайшла, де у Вас є така інформація.
Пролистайте коментарі під цим відео або під першим відео про батат на цьому каналі. Там я давала номер телефона людини. Сама у нього купувала.
Дякую, знайшла, замовила і чекаємо.@@2v4vomelnyk0v2v
Вітаю. Живу в Миколаївській області. До війни десь з п'ять років вирощувала батат. Купила в Метро дві бульби, сорт не знаю. Але смак сподобався. Він не замінює картоплю. Це інший продукт. В інтернеті багато рецептів приготування
Не наполягаю, а лише кажу, що може. При лихій годині. Але багатьом замінює. Для діабетиків. Для тих, хто не має можливості ані купити, ані виростити картоплю, а лише батат. Населення Азії теж з Вами посперечалося б.
Вважаю, що він ближче до нашого кабака, але у кожного своя думка@@2v4vomelnyk0v2v
Таки так. Кожному своє. От тільки гарбуз (кабак) багато хто не любить через гарбузовий присмак/запах. А у батата його нема. Пюре з гарбуза не замінить картопляне, а з батата - може замінити. Останній аргумент: у гарбуза такий сами глікемічний індекс, як у картоплі. А у батата - значно нижчий. І я не закликаю заміняти бататом будь-що з доброго дива. Кажу, що як ще одна овочева культура. А от для кого це важливо - то таки гарний замінник картоплі. І ще одне. Ніхто не називає батат солодким кабаком, а таки солодкою картоплею)).
Розкажіть як Ви його готуєте
Запікаю в духовці з оливковою олією та різними травами. Якщо є перець, томати - додаю і їх. Запікається скоріше ніж картопля.
Смажу як картоплю, запікаю чищеним, порізаним великими шматками з олією, сіллю та приправами.
Цікаво. Треба спробувати, дякую.
Добрий день, підкажіть будь ласка чи вкривали ви плівкою чи агроволокном? Дякую
Ні, нічим не вкривала. Росло у "напівдикому стані".
Вітаю. Живу в Черкасах. Вирощую батат 5 років. Зберігаю на лоджії, якщо не вистачає місця, то на кухні біля вікна. Іноді доводиться обламувати пагони, але зберігається добре. В погребі не рекомендую, згнив через місяць.
На тому наголосила - має бути сухе місце
Коли копають батат?
Доброго дня!
Батат вегетує/зростає дуже довго (7-9 місяців). В умовах України орієнтуємося тільки на заморозки: викопуємо, щоб не померзли бульби. Якщо стаються заморозки на поверхні грунту, надземна частина одразу гине і зростання припиняється. Тобто копаємо перед заморозками або одразу після них.
З бататом поки питання буде відкритим на цей рік, а то за вами не вгонюся. Знайшов поки насіння гарбуза Рожевий банан . Ще купив баклажан Анатолія. Що стосується Валентини. Поки не було в тих магазинах, де був. Але одна продавчиня, котра позиціонує себе, як дилера нідерландської фірми, стверджує, що фірма вже не продає її насіння вже 5 років. Нічого подібного знайти в інтернеті не зміг. Вирішив, що куплю все одно. Отакий вийшов в мене пост про батат. Щасти всім.
Думаю, дилер "чула дзвін, та не знає, де він". Насіння кожно гібрида (різних культур) вирощують раз на кілька років, а потім ці кілька років його продають. У цей час вирощують інші гібриди. Іноді так стається, що до якогось гібрида вже не повертаються (зовсім або тимчасово), якщо, як кажуть, не пішов. Тож, можливо, його зараз і не вирощують, але у великих замовників він точно ще є. А значить і у інтернет-магазинах теж. Відкрила три перших підряд - Веснодар, Оgorod.net.ua, Супермаркет насіння - є.
@@2v4vomelnyk0v2v Та звісно є, я теж дивився. Якщо сорт або гібрид врожайний, то навіщо його втрачати. Навіть з фінансового боку.
Подивіться у київському насіннєвому магазині Веснодар.Там був баклажан Валентина
Вже кілька років хочу посадити але все не вистачає грошей , дуже тішуся що у вас все вийшло і з задоволенням дивлюся . То ви не бульбу садили а росточок ?
Так. Одна бульба дає кілька ростків (одні сорти - штук6-8, а внші і 20-25). Виростивши кілька довгих ростків, можна їх порізати на живці і укорінити у склянці з водою.
Батат це добре але у вас немає відео про вирощування кавунів та динь.
У якомусь з відео згадувала, що Сід Зеро з трьох насінин не зійшов жоден. А от їхній потенційний запилювач, Оранж Кінг, дав прекрасний смачний плід. Вцілому кавунамиі динями не займаюся - нема місця. Хіба інколи 2-3 рослини вирощую. Під настрій.
Добрий день чи можна у Вас купити кілька клубів бататучи порекомендуєте де можна купити. Наперед дякую.
Я не продаю нічого. А контакт надійного продавця я давала у коментарях під цим відео. У нього було багато сортів. Не знаю, чи цьогоріч він продає. Погортайте, будь ласкакоментарі тут: ua-cam.com/video/Y24MG0_6dqY/v-deo.html (заодно і перегляньте відео 😉 - кошти від перегляду відео з рекламою йдуть на волонтерський центр, де я працюю увесь вільний час)
А в мене батат так і не виріс(
Зовсім пропав чи були тоненьки бульбочки? Я теж думала, що нічого з нього не вийде, але якось таки вродив.