Salkkarit - Laura ja Aaro & Sauli alkaa epäillä Aaroa 8 (2005)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 20

  • @heidimakela2334
    @heidimakela2334 9 місяців тому +18

    Kiitos taas tästä.🖤Nämä jaksot olleet parasta aikaa silloin aikoinaan, kun Aaro alkoi olla pahimmillaan. Aaro on äärimmäisen hyvä esimerkki siitä millainen on selkeä, dominoiva, narsistinen ja sosiopaattinen hahmo. Toivottavasti tulee pian lisää jaksoja just tähän juonikuvioon liittyen, mitä toivon eniten. Tosin olisi kiva saada lisää myös Sauli-Heli-Teresa kuviosta tai siitä, kun Sauli on Heliä pettänyt Annikan kanssa.❤🙏🏻

  • @lauraheikura7940
    @lauraheikura7940 9 місяців тому +7

    Jee kivaa kun tuli uusi video ❤️😍👍😃lisää näitä

  • @anss1492
    @anss1492  9 місяців тому +16

    Tästä puuttuu muutama klippi, jotka unohdin. Selvennykseksi: Paula oli saanut Aarolta kirjeen, kun Paula oli Pariisissa. Tämän takia Aaro halusi viedä Paulan Pariisiin.

    • @RoseTheWeirdo
      @RoseTheWeirdo 9 місяців тому +10

      Oisko sun mahdollista laittaa koko tää Pariisi juttu tänne?
      Se oli joskus muutama vuosi sitten Tubessa ja oli yks mun suosikki juonikuvioista näiltä ajoilta, mutta se poistettiin.

  • @Viivisofiaa
    @Viivisofiaa 9 місяців тому +11

    Onpa Aaro ollu pelottava jotenki mut lisää kiitos nää on hyviä aikoja

  • @juhaollila1876
    @juhaollila1876 9 місяців тому +12

    "Ethän sä vaan...nuuski mun asioitani?"

  • @MarkoLeponiemi
    @MarkoLeponiemi Місяць тому

    "Me syödäänkin sitte ihan kolmestaan." Niinku vanhaan hyvään aikaan.

  • @veetikoskinen1624
    @veetikoskinen1624 9 місяців тому +4

    Lisäää!!!!

  • @HowToFixIt2
    @HowToFixIt2 9 місяців тому +4

    Jeee 😀😀😀

  • @Latitz
    @Latitz 7 місяців тому +1

    Täytyy kyllä sanoa, että vaikka periaatteessa tuollainen kolautus, minkä Aaro teki Paulalle joka on pettäjä oli oikein, niin silti kävi kyllä vähän Paulaa sääliksi.

  • @Detsi
    @Detsi 6 місяців тому +2

    8:36 No? Löytyykö sieltä mitään mielenkiintoista? :DD

  • @MStorm-j8q
    @MStorm-j8q 9 місяців тому +5

    SAULI. RAKAS. MATILDA

  • @MStorm-j8q
    @MStorm-j8q 9 місяців тому +2

    SAULI. MATILDA. rakas

  • @emmabohm696
    @emmabohm696 9 місяців тому +7

    Voi jeesus tota lauran sinisilmäisyyttä…. Vaik lapsetki yrittää kertoa ni äiti menee vaan ku koiranpentu äijän perässä eikä lapsiaankaan kuuntele 💀 vitsi et voi mennä joku sarja tunteisiin😅

    • @DDramKing
      @DDramKing 9 місяців тому +3

      Ja lopulta Laura joutui suljetulle osastolle koska Aaro..

    • @emmabohm696
      @emmabohm696 9 місяців тому +1

      @@DDramKing jep hieman ketuttavaa :-))) ….

    • @Vinskirotta
      @Vinskirotta 9 місяців тому +6

      Ei ole yhtään epärealistista. Jos ruusulinssit suhteen alussa on muutenkin asia, niin narsistin kanssa ne on usein sitä vielä potenssiin kymmenen: narsisti on osannut alussa olla (tai esittää olevansa) maailman huomaavaisin ja ihanin ihminen, ehkä rakkauspommituksella saanut luotua suoranaisen addiktion jne. Uhrilla voi hyvinkin tulla hetkittäin tunne, että jokin nyt mättää, mutta kun on tarpeeksi tunnekoukussa jo toiseen, haluaa herkästi uskoa sinnikkäästi oman kullan olevan hyvä ihminen ja joku "järkeenkäypä" selitys löytyy aina: uhri oli vain liian herkkä, kyse olikin väärinkäsityksestä tms. Plus no, onhan luonnollista haluta olettaa rakkaistaan hyvää, ja jotkut narsistin tekemät/sanomat jutut voi vain olla niin vitun pimeitä, että normaalin ihmisen ensireaktio olisi "Ei kukaan voi oikeasti ajatella noin, mun on ollut pakko ymmärtää jotain väärin". Etenkin kun toksiset suhteet harvoin on 100% paskaa, silloinhan niistä olisi nimenomaan helppo lähteä - yleensähän paskassakin suhteessa on alkuhuuman jälkeenkin ainakin joskus hetkiä, kun narsistikumppani on hyvä ja rakastava, ja se ristiriita voi vaikeuttaa paljonkin sen kusipään ulosheittämistä niskaperseotteella. Oma lukunsa on sitten vielä gaslighting, jonka uhrin on vielä vaikeampi luottaa omiin pahoihin intuitioihinsa, jos sellaisia herääkin.
      Mulla on ollut läheinen ihmissuhde hyvin narsistisen henkilön kanssa ja sen suhteen katkaisun jälkeen yksi eniten päässä pyörineitä ajatuksia oli just morkkis siitä, miten ignoorasin kaikki huonot vibat ja millaista paskaa ihastuneena katsoinkaan läpi sormien.

    • @emmabohm696
      @emmabohm696 9 місяців тому

      @@Vinskirotta olen itse ollut viimeksi just narsistin kanssa yhdessä ja kyllähän siinä on vaaleenpunaset lasit silmillä eikä oikeesti aluksi ihan kaikkea tietenkään tajua, mutta tässä sarjassa tuo meni niin vitun yli

  • @pinjaylonen8581
    @pinjaylonen8581 4 місяці тому

    Bkbkok😊