Strugarka grubościówka domowej roboty.
Вставка
- Опубліковано 11 лют 2025
- Ta maszyna została wykonana kilka lat temu. Sprawuje się bardzo dobrze. Materiały użyte do jej produkcji to głównie pochodzą z odzysku. Silnik główny 1.1kw , silnik posuwu od pralki automatycznej. Blaty z form do produkcji wafli :)
I gitara. Lepsza niż 99% sklepowych w cenie do 8-9kPLN:) gratuluje
Dziękuję i pozdrawiam.
Majstersztyk! Dobra robota.
Super maszyna
Świetna maszyna. Mógłbyś jakiś plan albo szczegółowe zdjęcia udostępnić?
optyczne złudzenie jak by ta sztacheta miała budę przestawić dobra żarcik fajnie to wykonałeś no osłony jak przedmówcy pisali życzę sukcesów
Jaka przekładnia jest zastosowana w posuwie? Jaja jest prędkość posuwu?
Witam, jaki koszt zrobienia takiej maszyny??
Witam skąd wzioles przekładnie do podnoszenia blatu wysokości grubosciowki bo potrzebuje do skończenie swojego projektu ?
Witam. Ja wykorzystałem koła zębate rozrządu fiata 126.
Świetny sprzęt. Mógłbym prosić o zdjęcia dotyczące podnoszenia tego środkowego blatu i sposób montażu walków pchającego i ciągnącego . Pozdrawiam
Witam. Dziękuję, nie ma sprawy, proszę podać swój email to zrobię kilka zdjęć i wyśle. Pozdrawiam
ile bym musial wydac, gdybym zlecil Panu wykonanie takiej lub lepszej o podobmych parametrach? A poza tym jaka wysokosc i szerokosc na grubosciowce?
Szacunek.
fajna konstrukcja gratuluję wykonania choć przydały by się odsłony. Całość zasługuje jednak na uznanie !
Dziękuję.
+adu1994ns Podobna trochę do Acorn W4/94.
świetna robota. Z czego wziąłeś sterowanie posuwem?
Slawek P Witam. Sterowanie posuwu jest od pralki automatycznej starszego typu ja i silnik szczotkowy.
może mógłbyś dać mi parę wskazówek ogólnych jakieś spostrzeżenia jakieś uwagi ? co jest najtrudniejsze do montażu? wałki do napędu kupowałeś?
+Marcinkass No w zasadzie wszystko jest dosyć trudne ale wszystko jest możliwe. Wałek do strugarki na pewno musisz kupić, ja mam na dwa noże i bardzo dobrze struga. Wałki napędowe były dorabiane na zamówienie przez frezera. Koła zębate i łańcuch jest z rozrządu od malucha. Napęd wałków wykorzystałem po przeróbce ze starego chloratora. Regulacja grubości strugania jest dość prosta jak widać na filmie zostały wykorzystane też zębatki z rozrządu malucha. Jak byś coś więcej potrzebował to daj znać.
+adu1994ns1 Gratuluję świetna robota .Dzięki za wstawienie filmu :)
Samoróbki to z przeważnie solidne i mocne maszyny. Kupiłem metabo hc260, dobre do robienia ramek do zdjęć, nic poza tym. 4500 zł gowno kosztowało.
Witam. Piękny sprzęt od razu napiszę. Mój ojciec miał podobny, ale wystepowało w nim kilka porblemów. Po pierwsze materiał klinował się i wałki nie ciągnęły - o czym tutaj mówię: konstrukcja była bardzo podobna (zresztą nadal jest), jest osobny napęd dla wałków również na łancuchu, ale materiał klinuje się, wałki się kręcą, ale nie podają dalej materiału. Wałek podający jest z nieostrymi wzdłużnymi zębami. Sam wałek frezujący jest na 3 noże. Jak u siebie to rozwiązałeś? Wałki są zamontowane na sztywno? bo u mnie zamontowane są ze sprężaynami amortyzującymi, żeby dociskały z niewielką siłą materiał do wałka frezującego? A może rozstaw wałków podającego i odbierającego powinien być duży? cyz nie ma to większego znaczenia? Z gory serdecznie dziękuję za odpowiedź ;)
Witam. Dziękuję za pozytywną ocenę. Jeśli chodzi o docisk to sprężyny są zamontowane, bez sprężyn to nie miało by to najmniejszego sensu. Jeśli chodzi o odległość wałków to najlepiej żeby były jak najbliżej siebie, lecz nie przesadnie blisko ponieważ wióry tez muszą być w jakiś sposób odprowadzane. Ja miałem ten sam problem ze materiał się zacinal i zamontowałem blat teflonowy i to rozwiązało problem ponieważ jest dużo lepszy poślizg niż na metalowym blacie, ale jeśli obrabiany materiał to drewno sosnowe z dużą ilością żywicy to tez trzeba zastosować jakiś środek (lubrykant) celem nadania lepszego poślizgu, może być olej do łańcucha piły motorowej. Pozdrawiam
adu1994ns1 super. Z tym blatem wlasnie mialem pytac czy jest z innego materialu. Walki wlasnie z czysto fizycznego punktu widzenia musza byc dociskane na sprezyny bo jakby byly na sztywno to juz bankowo by sie klinowalo. Bardzo duzym ulatwieniem jest zamontowany potencjometr regulujacy obroty posuw materialu. To jest ogromny plus tego sprzetu. Czy mozna droga mejlowa poprosic jakis schemat? Lub po krotce opis miedzy co wlozyc taki potencjometr? Moj sprzetcjwst tez niestety bardzo ciezki bo jest zroviony z ogromnych profili stalowych. Chcialbym to przerobic, zeby bylo bardziej mobilne i lzejsze. Jeszcze raz ogromne gratulacje tak fajnego sprzetu. Te nawet dobrych marek nie unywaja sie. Cala dobe mozna na takich pracowac i nic sie nie stanie.... a te markowe to plastik i ograniczone zuzycie!!!
...na falowniku...nie źle...ile noży?
Dwa noze. Pozdrawiam.
@@adu1994ns1 sprzedajesz takie maszyny?
@@tomeksroka4350 Nie, zrobiłem ją dla siebie.
Z czego wykonany jest górny blat ?
To są płyty do pieczenia wafli (zużyte )
super maszyna. kurde ciężko coś kupić na olx dobrego do 2tys. jeśli chodzi o samoróbki
Czy można zwykła heblarke przerobić na taką grubosciowka?
Witam, to zależy od tego jak jest z konstruowania.
@@adu1994ns1 Konstrukcja mniej więcej taka jak Pańska tylko bez tych bajerów wszystkich 😉Jakie ma Pan obroty w tym sprzęcie? Kupiłem heblarke tydzień temu i nie wiem czy mam małe obroty czy noże są tempe.. Albo jedno i drugie.. Noże oddałem do naostrzenia.. Zobaczę wtedy co się będzie działo.. Można jakiś kontakt do Pana? Mesenger najlepiej.. Podesłał bym Panu filmik z pracy mojej heblarki i ocenilby Pan co ewentualnie można by było poprawić lub dorobić... Byłbym wdzięczny... No i jakoś tam bym się może odwdzięczyl za pomoc... Pozdrawiam...
@@wiejskiklimat Nie ma problemu, proszę o wysłanie mi zaproszenie do Facebooka (Stanisław Jan Koterla ) pozdrawiam.
witam
czy można Pana prosić o zdjęcia - taką dość większą ilośc aby można było skopiować zamysł maszyny i zrobić coś podobnego na wzór ?
Maszyna bardzo fajna
Pozdrawiam
Bartosz Kuc Witam. Nie ma problemu, ale dopiero gdzieś za dwa miesiące bo na razie nie ma mnie w Polsce. Może być?
adu1994ns1 super bardzo dziekuje
super sprawa nie masz może jakiś schematów do udostepnienia?
Niestety nie mam żadnych schematów, ale gdybyś był zainteresowany to mogę zrobić jakieś zdjęcia lub bardziej szczegółowy opis.
witam ja bym bardzo poprosił zdjęcia i opis za piwko dobre :) piotrpew87@gmail.com
Jeśli można to ja też poproszę. Jestem w trakcie projektowania swojej :) Pozdrawiam. grzegx@wp.pl
Dołączam się do pytania :) Również mnie zainteresował ten projekt. Jeśli by była taka możliwość to też bym prosił o udostępnienie zdjęć. Pozdrawiam :) bartosz2528@wp.pl
jeśli to nie będzie proem też poprosze maciejjj1997000@wp.pl
w jakich kosztach mozna sie zmiescic robiac samemu grubosciowke
myślę że w granicach 2000-2500zł
zdecydowanie za drogo zeby samemu sie bawic -Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam
Od czego jest tutaj silnik w grubościówce i jaka moc?
Jest to silnik 1.1KW kupiony niegdyś od przybyszów ze wschodu.
Jeśli możesz podaj nr telefonu chciałbym taka zamówić albo jakieś wymiary najlepiej pogadać przez telefon jeśli możesz
Witam, możemy pogadać przez Messenger?
@@adu1994ns1mógłbyś mi dać na siebie jakiś namiar? Potrzebuję zrobić regulacje posuwu napedu
Czym Pan zmienia prędkość posówu?
Jarek Marcin Prędkość posówu reguluję potencjometrem. Umieszczony jest w tym białym pudełeczku,wraz z innymi podzespołami elektronicznymi.
Dziękuję za odpowiedż.
Idealna maszyna do skracania kończyn
Chyba twoich.
czla prawda o takich maszynach to palce sa cenniejsze niz oszczedzic pare zlotych na dobra maszyne gdzie zapatki jak ci deska w jaja wyleci to odrazu pojdzie na zlom he
widzę przyjacielu drogi że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. ..
+adu1994ns1 jestem stolarz od 18 lat w zawodzie i za takie coś jak ty zrobiłeś zamyka się zakład jak wpada inspekcja przed pierwszym wałkiem ciągnącm powinny być zapadki anty odrzutowe tys w jaja deska nie dostał chyba nie wiesz co może taka maszyna człowiekowi zrobić
fajna maszyna, opatentowac i lupac kase
+jan gil opatentować? a wiesz że takie maszyny można kupić fabrycznej produkcji w sklepie?
skad ty te pomysly bierzesz? xd
......duze podobienstwo do dymy 8....nom roboty było sporo precyzja i dokładnosc
fajna
Witam Super maszyna musze powiedziec. Chetnie bym sobie taka zrobil lub zamowil jaki koszt bylby zrobienia takiej maszyny. Moze podzespolow jak walek ciagnacy czy cos w tym rodzaju jak by co pisz na maila bjerzy6536@op.pl Pozdrawiam
Jurek
Przekładnia łańcuchowa bez osłon? Odważny jesteś... albo głupi.
takie maszyny nie są dla idiotów.
+Blezio Po pierwsze, ten łańcuch jest atestowany. pracuje w układzie rozrządu w samochodzie gdzie kręci się z prędkością 5 tyś. obrotów na minutę. a jak tutaj widać jest to zaledwie kilkadziesiąt. Po drugie osłona jest tylko była zdemontowana na czas prezentacji żeby to wszystko było lepiej widać.
A co ma prędkość obrotowa do pękania łańcucha? Ale fakt że przy tej prędkości to nie powinien daleko polecieć - tylko nie ma co kusić losu;) W pilarkach też jest atestowany, do tego projektowany pod obciążenie występujące w pilarce a pęka:P
Aby się przyczepić. Wiadomo, że osłony to ważna sprawa ale bez jaj. Ile tu obrotów żeby krzywdę zrobiło... Wiadomo, że palca można wsadzić ale w takim przypadku to i w krajalnicy do chleba trzeba osłony no i na ostrzu noża przecież.
Witam jaki koszt, Łapka w górę i sub zapraszam do siebie
Witam. Myślę że około 2,5 tys.
Ciekawa konstrukcja ja szukam takiej do swojej stolarni do budowy uli , bo najlepsza masywna konstrukcja, robi pan je
@@danielubkowski3470 Ja zrobiłem sobie kilka naście lat temu, najpierw była to sama wyrówniarka później do robiłem grubosciówke.