Rozsdamentes anyaghoz való lapkákat tudom még ajánlani, azok élesebbek/kisebb élvédelemmel rendelkeznek. Ezzel is csökken a forgácsoló erő. A 80 fokos geometriát is le lehetne cserélni 60 vagy 30 fokosra és a fogás mélység maximum a lapkarádiusz 2/3 legyen. Nagyobb vágósebességet is ki lehet próbálni nekem volt hogy a 150-180-as tartomány hozta meg a várt eredményt. Kitartást és eredményes munkát kívánok!
Sokkal hatékonyabb ha rezgéscsillapító anyagot helyezett volna a dob belsejébe. Én 20 mm es gumitáblákat szoktam erre használni. Ha rúd anyag akkor rákötöm a külsejére. Forrasztott lapkás késsel minimális rádiusszal nagy homlokszöggel sokkal kevésbé hajlamos a rezonanciára. A lényeg, hogy csökkentsük a forgácsoló erőt.
Kedves Zsolt, A főorsó csapágy többszörösen túl van méretezve a feladathoz képest. Egyébként a md-ot elég jól sikerült kiegyensúlyozni, tehát "simán fut". Üdv: HJ.
Kedves Endre, Köszönöm az együtt gondolkodást, de nem szívesen tennék föl a gépre olyan anyagot, amely károsíthatja az ágy csúszóvezetékeit (prizmát). Huszár József
Nagyon nagyon jó, hogy valós èletbeli problèmákat mutat be. Nagyon sok ilyet kívánunk mèg a Tanár Úrnak !
Köszönöm, jó egészséget!
Huszár József
Én hátrafelé forgatnám a gépet, és a kést éllel lefelé kell befogni és megszünik a rezgés. Tessék megpróbálni!
Köszönöm a tippet, lesz ilyen megoldás is! HJ.
Megjegyezem ezt a módszert, következő alkalommal ki is próbálom.
Leszúrásnál szoktuk alkalmazni a fordított kést, még igen kopott gépen is nagyon hatékony módszer.
HJ.
Rozsdamentes anyaghoz való lapkákat tudom még ajánlani, azok élesebbek/kisebb élvédelemmel rendelkeznek. Ezzel is csökken a forgácsoló erő. A 80 fokos geometriát is le lehetne cserélni 60 vagy 30 fokosra és a fogás mélység maximum a lapkarádiusz 2/3 legyen. Nagyobb vágósebességet is ki lehet próbálni nekem volt hogy a 150-180-as tartomány hozta meg a várt eredményt.
Kitartást és eredményes munkát kívánok!
Kedves Henrik,
Köszönöm értékes javaslatait!
Üdvözlettel: Huszár József
Szupi lett ez az új videó is ! Tetszik hogy élőben láthatjuk milyen mechanikai történések léphetnek fel. Köszönettel : P.R. :)
Kedves Roland,
Igen, a vékony falú munkadarab nagyon érdekes rezgésnyomokat produkál a forgácsolt felületen...
Üdv: HJ.
Sokkal hatékonyabb ha rezgéscsillapító anyagot helyezett volna a dob belsejébe. Én 20 mm es gumitáblákat szoktam erre használni. Ha rúd anyag akkor rákötöm a külsejére. Forrasztott lapkás késsel minimális rádiusszal nagy homlokszöggel sokkal kevésbé hajlamos a rezonanciára. A lényeg, hogy csökkentsük a forgácsoló erőt.
Köszönöm, de még nincs vége a játéknak, még sok megoldást ki kell próbálni... (Bevallom, ez a gumi-ötlet eszembe se' jutott volna...). HJ.
Talán meg lehetne próbálni gumipókokkal körbekötni, vagy autós öntapadós zajcsillapító bitumenes lemezeket ragasztani a munkadarabra.
Hmm. Elgondolkodtató. Köszönöm: HJ.
Kedves József, egy ekkora nagy, kedvezőtlen geometriájú, kiegyensúlyozatlan munkadarab forgatása nem árt a főorsó csapágyozásnak?
Kedves Zsolt,
A főorsó csapágy többszörösen túl van méretezve a feladathoz képest. Egyébként a md-ot elég jól sikerült kiegyensúlyozni, tehát "simán fut".
Üdv: HJ.
az nem működne, hogy agyagot tapasztani bele? az nem csak nehezék, de csillapít is. Utána meg le lehet spaklizni, vagy leveretni sterimóval.
Kedves Endre,
Köszönöm az együtt gondolkodást, de nem szívesen tennék föl a gépre olyan anyagot, amely károsíthatja az ágy
csúszóvezetékeit (prizmát). Huszár József