CTG, NST, ST, EFM - mire jó és mire nem!
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Mire jó az NST vizsgálat a terhesség vége felé? Mi a CTG? Mi a különbség az NST és az ST (stressz teszt) között? Szükséges-e a baba szívhangját és az összehúzódások erősségét folyamatosan CTG-vel mérni a vajúdás és a szülés alatt? Milyen esetkben szükséges a folyamatos CTG a szülés alatt?
Mi a folyamatos CTG előnye és hátránya a vajúdás alatt? Ezekre a kérdésekre kapsz választ ebben a videóban!
Szülésre készülődsz, de a sok információ csak összezavar és nem is tudod, hogy mi az igazság? Nézd meg a honlapomat (www.tiedaszule...), ahol minőségi segítséget kapsz a felkészüléshez, hogy a szüléssel kapcsolatban valóban informáltan és tudatosan tudj dönteni, hogy a szülés ne csak úgy történjen Veled, hanem az életed legszebb emléke legyen, az anyává válásod ünnepe, a szülővé válásotok ünnepe.
Regisztrálj a honlapomon az INGYENES SZÜLÉSFELKÉSZíTŐ ÓRÁRA, ahol rögtön négy gyakorlati, könnyen hasznosítható tippet adok, amivel a szülésedet könnyebbé, boldogabbá és egészségesebbé teheted!
www.tiedaszule...
FONTOS FIGYELMEZTETÉS!
A videóban szereplő információ kizárólag tájékoztató és oktatási célokat szolgál. Nem minősül orvosi, pszichológiai vagy egészségügyi tanácsadásnak, és nem vállalok garanciát arra, hogy a videóban közölt információ hibától vagy hiányosságtól mentes. Határozottan kijelentem, hogy nem nyújtok orvosi, egészségügyi, táplálkozási terápiás vagy edzői szolgáltatásokat, és nem diagnosztizálok, nem kezelek, nem gyógyítok vagy nem előzök meg semmiféle fizikai, mentális vagy orvosi állapotot.
Bár igyekszem pontos és általános információkat nyújtani, a videó és annak tartalma nem helyettesíti az egészségügyi szakemberrel történő konzultációt, ezért ne hagyatkozz kizárólag a videó tartalmára. Bármilyen egészsügyi vagy orvosi döntés előtt k konzultálj képzett egészségügyi szakemberrel, hogy a Te egyéni szükségleteid és körülményeid figyelembevételével tudjatok közösen döntést hozni. Egészségügyi kérdéssel fordulj orvoshoz vagy más szakképzett egészségügyi szolgáltatóhoz.
A videóimban bemutatott gyakorlatokat saját felelőségedre végzed. Fordulj fitneszszakemberhez, hogy megmutass a gyakorlatok helyes kivitelezését. Mielőtt bármilyen edzésprogramot elkezdenél, beszélj erről az orvosoddal.
Határozottan kijelentem, hogy semmilyen módon nem vállalok felelőséget semmiféle sérülésért, veszteségért, kárért vagy költségért amiket ennek a videónak a tartalmának következtében elszenvedhetsz. A biztonságodért Te magad vagy felelős!
Bravó, Kata! Nekem örjítő volt, ahogy egész éjjel fektettek és dobogott a fülemben a baba szívhangja, kb. 10 órát feküdtem, végül már hallucináltam az oxitoncitól, nem engedték, hogy nyomjak, aztán a kisfiam magát hozta a világra a szülészet folyosóján, miközben nagy "igyekezettel" toltak a szülőszobába. Ez a sok cirkusz a szülés körül A játsszunk kórházat, avagy a várandósság és a szülés betegség című bohózatnak felel meg.
Háát...el tudom képzelni. Viszont ha szintetikus oxitocint is adnak, akkor szükséges a CTG, hogy a baba hogylétét közelebbről tudják követni. Viszont a hangját akkor is le lehet azért kapcsolni, hogy ne legyen ennyire idegesítő...
Ezaz köszönöm a videot! 🙏 a monitorozás miatt lett a császár valószínű.....hiszen már ott voltam hogy nyomok.azt mondták hogy a baba pulzus lassul..hogy nem" happy..".ezért jött az ötlet hogy biza császár kell...pedig én természetes szülést akartam.azota se tudom ezt elfogadni.Most meg azt monda a doki hogy mivel császár műtétem volt ezért monitorozás akarják mindvégig,amig megszülök,habar én nem szeretném hallgatni a gyemrekem szivveresét,s stesszeljem magam még jobban.Tényleg lehetséges hogy az erőltetéstől a hasi résznél elválhat,vagy szétnyilhat a seb ami már 5 éve,hogy begyogyult.Szívem szerint itthon szülőnék... de császár metszés miatt lehet ez nem a legjobb ötlet....
Köszönöm válaszod!
Kedves Eliza, a császáros előzmény Magyarországon sajnos valóban kizáró ok az otthonszülésből, annak ellenére, hogy külfödön számos példa van erre. Na de a lényeg: nagyon ritkán tényleg előfordulhat méhrepedés a következő szülésnél, de ennek borzasztóan kicsi az előfordulási gyakorisága de ezt nem lehet megelőzni a monitorozással. Még egyszer: ez nagyon-nagyon-nagyon ritka komplikáció! Ha ne adj'Isten bekövetkezik, akkor pedig azt más jelekből érzi az édesanya azonnal és akkor valóban sürgősségi császármetszés a megoldás. Esetleg az egy alternatíva lehet, hogy a folyamatos monitorozás helyett azt kéri, hogy pl felvételkor csináljanak egy 20 perces CTG-t, meg utána időnként ismételjék meg- de ne folyamatosan...erre érdemes lenne rákérdezni.
Valahogy úgy van az egész, mint a túlzott gyógyszer adagolás. A gyógyszereket, csakúgy mint a gépeket el kell adni. Ez hozza a hasznot, finoman szólva nem az anyának, betegnek. Hozz létre problémát, aztán ajánld fel a megoldást, ez a menetrend, tisztelet a kivételnek. Igyekszem távol tartani magam a rendszertől, amennyire csak lehet.
Hát igen, biztos van benne üzleti megfontolás is. Bár a szülés alatti folyamatos CTG bevezetésekor a szándék nemes volt, csak azt nem vették figyelembe, hogy már maga a géphez kötés medikalizálja a szülés folyamatát, már ez önmagában megzavarhatja a szülés bonyolult hormonális rendszerét és pláne ha emiatt még az ösztönös mozgás is korlátozott, akkor egészséges, normál várandósoknál, spontán beindult vajúdásnál sajnos valóban többet árt, mint használ...