Jak powstają podłogi drewniane? - Fabryki w Polsce

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 вер 2024
  • Podłogi drewniane, ze względu na walory estetyczne oraz swój naturalny charakter, cieszą się niesłabnącą popularnością. Liczą się także aktualne trendy, wśród nich można ostatnio zauważyć rosnącą popularność jodełki.
    Dziś zobaczymy, w jaki sposób produkowany jest parkiet dwuwarstwowy, z którego można ułożyć wzór jodełki francuskiej. W tym celu odwiedziliśmy rodzinną firmę Kaczkan z Klonowego Dworu w województwie warmińsko-mazurskim, producenta podłóg drewnianych.
    Proces produkcji podłóg zaczynamy od tartaku, w którym kłody drewno dębowe pochodzące z polskich lasów jest brzegowane, a następnie cięte na deski.
    Kolejny etap to cięcie desek na długość, a następnie za pomocą obrzynarki ustalana jest ich szerokość, stąd deski trafiają do suszarni gdzie spędza około 40 dni, po tym czasie drewno przekazywane jest do zakładu produkcyjnego w Klonowym Dworze, gdzie powstaje gotowa podłoga - zobaczcie jak wygląda ten proces!
    Portal : fabrykiwpolsce.pl
    Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
    Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
    Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
    Jak powstają palety EURO? - Fabryki w Polsce
    Domy z prefabrykatów - Fabryki w Polsce
    Jak powstaje podłoga z efektem rdzy? - Fabryki w Polsce
    Jak produkowane są okna? - Fabryki w Polsce
    Fabryka mebli - Fabryki w Polsce

КОМЕНТАРІ • 133

  • @fabryki
    @fabryki  4 роки тому +5

    Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie.
    Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈
    Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału.
    Zobacz, co u nas słychać 👇
    Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
    LinkedIn: bit.ly/3m4NlKH
    Portal: fabrykiwpolsce.pl
    Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE

  • @vvaldi7906
    @vvaldi7906 4 роки тому +11

    tytuł wprowadza w błąd. podłogi warstwowe to nie podłogi drewniane z litego drewna!

  • @PiotrKe
    @PiotrKe 4 роки тому +37

    Jodełka... kojarzy mi się raczej z latami 70-tymi

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +6

      Piotrek Jodełka klasyczna, przycięta pod kątem 90 stopni ?
      Ta, o której jest mowa to jodełka francuska ( kąt cięcia 45 stopni, nazwa właściwa to wzór chevron) , pierwszy raz owy wzór podłogi zastosowano w podparyskim Wersalu w 1668 roku. Od 2015 roku ten wzór w Europie przechodzi Renesans.

    • @damianbuzon8119
      @damianbuzon8119 4 роки тому +1

      a nie z 30 - tymi ?

  • @dysfunkcjarzeczywistosci
    @dysfunkcjarzeczywistosci 4 роки тому +50

    Szkoda, ze tak fajny program ma tak malo subskrypcji :(

  • @janjanina5959
    @janjanina5959 4 роки тому +22

    Spójrzcie ile przy tym jest pracy, ile potrzeba maszyn, ile musieli poświęcić czasu żeby to grało, ile trzeba mieć doświadczenia, a i tak na koniec przyjdzie jakiś Janusz i powie o kurła panie a co to to takie drogie jak to kawałek deski!?

  • @damianbuzon8119
    @damianbuzon8119 4 роки тому +1

    Tak jak napisałem przyjemnie oglądać taką fabrykę. Gratuluję dobrego biznesu rodzinnego.

  • @Laskuna
    @Laskuna 4 роки тому

    Niesamowite, nigdy bym nie zgadł, że proces jest aż tak skomplikowany. Że faktycznie z desek a nie forniru na tekturze się robi jeszcze podłogi ;)

  • @konradjanczak1504
    @konradjanczak1504 4 роки тому +1

    Jak zwykle świetny materiał z produkcji!
    A co do samej fabryki: widać etapy bardzo dobrze rozwinięte ale widać też kilka drobnostek, które mozna poprawić w celu poprawy ergonomii pracownika. Każdy doskonali swój fach przez lata i nie sądzę, że w tak dużej firmie z wieloletnim doświadczeniem istnieją etapy, które są dziełem przypadku. To tak odpowiadając na znajdujące się tutaj niektóre, pochopnie napisane, komentarze.

  • @karoldragoball2310
    @karoldragoball2310 4 роки тому +15

    Szkoda że nasz tartak w okolicy splajtował miał 150 letnią tradycję 😢

    • @luciomarczynski4644
      @luciomarczynski4644 4 роки тому +2

      Niestety, większość małych tartaków to prawie manufaktury.Mają niewielkie szanse w starciu z nowoczesnymi fabrykami z Niemiec , w dodatku dyskretnie dofinansowywanymi. Ta na filmie ma jakieś perspektywy rozwoju , ale po podwyżce cen prądu- minimalne.

    • @paweryko5034
      @paweryko5034 4 роки тому +7

      @@luciomarczynski4644 To jest biznes. Jak ktoś nie potrafi się w tym odnaleźć to rzeczywiście lipa. U mnie w miasteczku są trzy tartaki nie duże i jadą z robotą... Właściciel jednego z nich przejął upadający tartak kikanaście lat temu i ?? Teraz świetnie prosperuje, wybudował skład ze sklepem a zdarza się, że sam rozwozi drewno po budowach czy innych klientach :)

    • @adrjanek9458
      @adrjanek9458 4 роки тому +2

      @Antagoniusz I trzymały nas za mordę.

    • @CzesiekCzapka
      @CzesiekCzapka 4 роки тому +1

      @Antagoniusz w tych czasach o karabin nie chodzi

    • @waldizestuttgartu5971
      @waldizestuttgartu5971 4 роки тому

      @Antagoniusz miejscowi kolaboranci zydokomuna rozkradla wszystko co mialo jaka kolwiek wartosc wystarczy posluchac relacji z sejmu,8 minut ktore zabilo Leppera,dzis szkopobolszewia robi co chce w Polsce

  • @derred9894
    @derred9894 4 роки тому

    Praca z drewnem to koniecznie maski! Pyły drzewne są jednymi z gorszych pyłów. Naprawdę proszę na to zwrócić uwagę. Firma robi wrażenie !

    • @piotrpiter7354
      @piotrpiter7354 4 роки тому

      Są gorsze pyły. UWIERZ FABRYKI W POLSCE.

    • @piotrs7327
      @piotrs7327 4 роки тому

      To zapraszam do kopalni rudy miedzi to zobaczysz najgorsze pyły.

    • @zhangzy123
      @zhangzy123 2 роки тому +1

      @@piotrpiter7354 Są gorsze pyły to oczywiste np. obróbka kamienia . Ale z tego co pamiętam z bhp to pył z drewna dębowego jest rakotwórczy i przy jego obróbce jest nakazana osłona dróg oddechowych . Tutaj jest pewnie dużo odciągów pyłu . Ale jeżeli ktoś np. majsterkuje w domu to lepiej mieć tą maskę na twarzy niezależnie od gatunku drewna . Zwłaszcza przy szlifowaniu. Tak po 2 latach sobie odpowiem :) .

  • @wojciechkozlowski6147
    @wojciechkozlowski6147 4 роки тому +4

    Dobry materiał , wszędzie dobry sprzęt ect , za granice sprzedają jak wiele Polskich firm . Kiedy zaczną płacić ludziom jak za granica się pytam ?

    • @wojciechkozlowski6147
      @wojciechkozlowski6147 4 роки тому +1

      Antagoniusz tak masz racje jest wiele aspektów tej sprawy . Ja już 16 lat w Uk pracuje w tej samej firmie i powiem ci ze w Polsce pracujecie na lepszym i nowszym sprzęcie no ale zarobki o dają do życzenia ,szacunek do ludzi .... Tu wiedza ze bez siły roboczej nie oiagna sukcesu a kasa zawsze na czas i niezła . Raz na rok cały właściciel firmy objeżdża swoje zakłady w kraju no i zawsze rączka jak dzieci żona ect rozumiesz pewnie na to w dupie ale tak trza , pozdrawiam

    • @wojciechkozlowski6147
      @wojciechkozlowski6147 4 роки тому

      Antagoniusz no tak , pozdrawiam

    • @wuja342
      @wuja342 4 роки тому +1

      A gdzie komentarz pana kaczka na?

  • @jedenras
    @jedenras 4 роки тому +8

    4:34 jakiś niedoszły artysta :)

  • @tomk3732
    @tomk3732 4 роки тому

    Super staroświeckie. To chyba do budynków historycznych.

  • @yzzoarts
    @yzzoarts 4 роки тому +2

    mam w całym mieszkaniu wyłożony parkiet z litego drewna (formatki bez klejeń - każda z jednego kawałka drewna). Trzyma się to całkiem nieźle od ...1991 roku do dzisiaj czyli bite 28 lat. Ile wytrzyma taka sklejka jak z filmu?

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +4

      yzzoarts Co najmniej tyle samo co parkeit lity i otrzymał dłuższą gwarancję, bo aż 30 lat. Dlaczego ? Ponieważ, parkiet dwuwarstwowy jest tak skonstruowany by był odporny na współczesne warunki mieszkalne. Lite podłogi niestety powoli odchodzą w niepamięć, jednak tradycyjny parkiet jest również nadal produkowany przez firmę Kaczkan.

  • @leszeklepkowski1371
    @leszeklepkowski1371 4 роки тому +2

    przypomnial mi sie dowcip o pasztecie z krolika i konia. Ktos pyta, jak robicie ten pasztet? No bierzemy jednego konia i jednego krolika, zapiekamy i mamy pasztet. Jak i debowa podloge:)

  • @Gromdziarz
    @Gromdziarz 4 роки тому +39

    Jak można nazywać parkiet dębowy jak to badziewna sklejka brzozowa i fornir dębowy 4mm. Prawdziwy parkiet to lity o grubości 22mm. Słabe jak najman

    • @darekmistrz6750
      @darekmistrz6750 4 роки тому +3

      Nie robili by gdyby ludzie nie kupowali , dużo tańsze

    • @marcinkorzecki9923
      @marcinkorzecki9923 4 роки тому

      Ja osobiście lubię układać parkiet na sklejce albo deski, są stabilniejsze, nie prężą się, mniej z nimi kłopotów. Firmy nie znam ale widać że park maszynowy maja ładny. Natomiast ja wolę bez lakieru - można się wtedy bardziej pobawić przy korku (między płytkami a parkietem) jak coś nie wyjdzie np będzie o 1 mm za wysoko to wtedy doszlifuje i jest igła.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +15

      Parkiet lity nie jest już uznawany za podłogę funkcjonalną i nie jest podłogą pożadaną na rynkach światowych . Nie jest on ekonomiczny, nie jest ekologiczny, nie jest dostosowany np. do ogrzewania podłogowego, parkiet dwuwarstwowy ma wiele więcej cech użytkowych, jest to podłoga innowacyjna, mówiąc jasno: po prostu lepsza dla klienta pod względnem użytkowym. Popyt światowy na deski lite jest znikomy. Pisząc to nie tylko obrażasz firmę i jej historię, ale miliony zadowolony klientów na całym świecie. To co kiedyś było „parkietem” w Pana mniemaniu, nie wyklucza dzisiejszego znaczenia.

    • @therozbity6532
      @therozbity6532 4 роки тому +7

      PODŁOGI KACZKAN
      A te wszystkie “ nie jest -y “ wynikaja z tego ze pełna deskę nawet po suszeniu przez 80 dni powygina po roku od położenia. Nie opłaca się sezonowac drewna kilka lat jak można sprzedawać badziew z dobra marża i wciskać kit ze to cudo natury .

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +5

      The Rozbity Absolutnie niezgodny z prawdą argument. Jeszcze niedawno firma Kaczkan produkowała deskę litą (bardzo dobrej jakości) , ale rynek sam zdecydował, że to podłogi dwuwarstwowe są tym, co zaspokaja potrzeby potencjalnego nabywcy. Doskonale marka Kaczkan, znała potencjał podłogi dwuwarstwowej, szczególnie biorąc pod uwagę współczesne budownictwo, dostęp do polskiego surowca oraz potrzeby szybkiego, łatwego montażu i co najważniejsze, trwałej drewnianej podłogi, której nie można uzyskać poprzez ręczne malowanie jak w przypadku podłóg litych.

  • @filazaf.
    @filazaf. 4 роки тому

    Już się bałem, że robią deski podłogowe. Na szczęście marnują dęby na parkiet... Teraz już wie, gdzie są polskie lasy... Pozdrawiam z Dąbrowy Górniczej!

  • @filazaf.
    @filazaf. 4 роки тому +2

    Czyżby to była jedna z niewielu fabryk, gdzie pracują ludzie?

    • @ciej1684
      @ciej1684 11 місяців тому

      A jak wiele fabryk widziałeś w których nie pracują ludzie? Bo w Polsce jeden robot przypada na ok 100 pracowników produkcji

    • @filazaf.
      @filazaf. 11 місяців тому

      @@ciej1684 U mnie w automotive Fanuc zastępuje 5 ludzi, po modernizacji z 10 osób, pracuje na jednej linii 4, a jak trzeba, to w 3 osoby. No i złoty szpadel za odkopanie posta z przed 3 lat

  • @romcio8461
    @romcio8461 4 роки тому

    Deska Dębowa warstwowa jest bardzo ładna tylko nikt nie wspomina o cenie tej deski?!koszt 1m2 deski polakierowanej z montażem to około 300 zł plus listwowanie! ! Czyli 100 m2 podłogi to koszt ok 30.000tys jest to produkt dla dość zamożnych inwestorów!!

    • @tomk3732
      @tomk3732 4 роки тому

      Wow. W Kanadzie koszt engineered wood to najmniej 100 PLN za metr. Za 300 to ma się dosc wysokiej klasy lite drewno. I to zamówienie specialnie. Engineered wood za 300 też jest ale ma 4mm drewna egzotycznego, np. Z Afryki super twarde bardzo czarne drewno.

  • @miroski3801
    @miroski3801 4 роки тому

    A kto jest autorem komentarza? Bo pierwszy raz słyszę żeby pilarkę wzdłużną nazywać obrzynarką, poza tym tarcica to ogólna nazwa sortymentów pozyskanych w tartaku, na filmie widać konkretnie że suszone są deski

  • @andrzejwolder9819
    @andrzejwolder9819 2 роки тому

    zwykły kurła panel podłogowy.

  • @wuja342
    @wuja342 4 роки тому

    A da się to po latach scyklinowac i polakierować na nowo?Czy jak panel jednorazowy

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому

      Czeslaw Czechowski Oczywiście, można cyklinować, lakierować, olejować. Pierwsza wersja starczy na co najmniej 10 lat przy tej technice wykańczania podłogi.

    • @therozbity6532
      @therozbity6532 4 роки тому

      Czeslaw Czechowski
      Cyklinować ? 😆
      Taaak cykliniarka z filcowym wałkiem o gradacji 2400 .
      To ma się za góra 10 lat zużyć i masz kupić za pożyczone z banku pieniądze następne by ekologia się zgadzała 🙃

    • @wuja342
      @wuja342 4 роки тому +1

      @@therozbity6532 a powiedz dlaczego za pożyczone?

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +2

      The Rozbity 30 lat gwarancji nas zobowiązuje👍 Jeśli podłoga jest odpowiednio pielęgnowana to można liczyć na dłuższe użytkowanie fabrycznego wykończenia, 10 lat to średnia rynkowa.

    • @therozbity6532
      @therozbity6532 4 роки тому

      Czeslaw Czechowski
      Żeby większa sprzedaż była. Bo wtedy kupią nawet ci których do końca nie stać .

  • @XxLabaxX
    @XxLabaxX 4 роки тому +4

    filmy fajne, ale mam firmę w sąsiedztwie która produkuje panele i płyty OSB. Nie chcielibyście czuć zapachu tego kleju codziennie rano..... Palenie węglem przy tym to nic.

    • @CoYoTeK94
      @CoYoTeK94 4 роки тому +1

      Czyżby z holdingu SWISS KRONO?

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +1

      Proszę nas odwiedzić 🙂🌳

  • @romanadamus5000
    @romanadamus5000 Рік тому

    Zwykły kowalski moze pomarzyć

  • @wojciechhoffmann6132
    @wojciechhoffmann6132 4 роки тому +2

    Ludzie jak nie macie pojęcia o technologi produkcji takich podłóg to nie piszcie głupot .Chwała właścicielom firmy że dają rade produkować w naszym kraju Polski produkt a jest to dość trudna technologia wiem coś na ten temat

  • @missim44
    @missim44 4 роки тому +1

    Brawo, polska firma rodzinna, ale języka polska być trudna. Firma założona przez Henryka i Józefa Kaczkanów, panie Józefie 😉

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +3

      Mis Sim Nie odmieniamy, uszanuj.

    • @missim44
      @missim44 4 роки тому

      PODŁOGI KACZKAN
      A jest jakiś powód dla którego nie odmieniamy, oprócz tego, że nie bo nie 😄
      Proszę uwierzyć, odmieniamy, ale tak jak pisałem, polski język nie jest łatwy 😉
      Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +1

      Mis Sim To nie jest polskie nazwisko i nie musi być odmianie :) I jak piszesz, jest trudny, więc Światu nie jest potrzebny 🌎🌍🌏

  • @czesawsliwa6940
    @czesawsliwa6940 4 роки тому +4

    Co za bzdura!? nazywacie parkietem jakieś sklejki?? Mam w domu parkiet w tzw."jodełkę" ale każda pojedyńcza klepka to LITE DREWNO jesionowe o grubości 24 mm. NIE SKLEJKA Z RÓŻNYCH GATUNKÓW DREWNA!! O co chodzi? W piwnicy mam położoną podłogę tzw. "kostkę" pojedyńcza klepka jest też z litego drewna i ma grubość 12 mm. Kto tu komu robi wodę z mózgu?

    • @unclezygi8220
      @unclezygi8220 4 роки тому

      Czekolada czekoladopodobna :)

    • @okrutnik2928
      @okrutnik2928 4 роки тому +1

      Technologia poszła do przodu i to jest po prostu lepsze i 100 razy tańsze

  • @tomaszgje4570
    @tomaszgje4570 4 роки тому

    Primulrini💪💪💪Marano Vicentano

  • @xardasqw5539
    @xardasqw5539 4 роки тому +2

    Lakier bleeee lepszy olejowosk 😍

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +4

      Xardas qw Ponadczasowa dyskusja 🙂 Wykańczamy lakierami i olejami, ale nieustannie większy popyt jest na lakiery.

    • @xardasqw5539
      @xardasqw5539 4 роки тому

      Wykonuje układanie wszelkiego rodzaju podłóg lite/warstwowe i szczerze na 90% są to podlogi wykończone w olejowosku a 10 % lakier, Racja można polemizować ale olej bardziej pokaże usłojenie owej podłogi, dodam tylko ile ludzi tyle gustów

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +4

      Xardas qw Tak właśnie jest, co użytkownik to inne potrzeby :) Ciekawe są hybrydy, które maja właściwości lakieru, a wizualne oleju, może ten produkt będzie dla niektórych kompromisem.

  • @MrMarcha99
    @MrMarcha99 4 роки тому +7

    Przecież to jest sklejka, żaden parkiet.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +2

      Marcha Lenta Dzisiaj parkiety dzieli się na kilka rodzajów. Spójrz, jaka to jest oszczędność pięknego surowca dębowego. Estetyka i walory drewna te same, parametry funkcjonalne lepsze, odpowiednie do nowoczesnego budownictwa, eliminacja lakierowania/olejowania w domu, lepsza stabilność wymiarowa drewna, nowoczesne linie produkcyjne ułatwiające pracę oraz ochronę środowiska naturalnego i wiele innych plusów.

    • @sowaxl
      @sowaxl 4 роки тому

      @@kaczkanflooring 4mm drewna debowego a to dobre. Parkiet to parkiet a nie sklejka.

    • @246rs246
      @246rs246 4 роки тому

      @@kaczkanflooring czy po czasie można cyklinować

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому

      @@246rs246 Tak, nie ma przeszkód ku temu.

    • @vactor1989
      @vactor1989 4 роки тому +1

      @@246rs246 Tak można ale tylko 1 raz i koniec, tego nie dopisali :)

  • @sowaxl
    @sowaxl 4 роки тому +1

    Przeciez to nie jest prawdziwy parkiet.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому

      sowaxl A kto układa teraz parkiety lite ? To jest „prawdziwy” parkiet nowej generacji. Ujęto wady, dodano zalety i oto jest innowacyjny parkiet dwuwarstwowy 🙂

    • @sowaxl
      @sowaxl 4 роки тому +2

      @@kaczkanflooring 4mm parkietu? To sklejka nie parkiet.

  • @19sbb
    @19sbb 4 роки тому

    deska ? ha, smiech

  • @JohnnyB1017.
    @JohnnyB1017. 4 роки тому

    A na huj ten klej. Podłoga drewniana. ?

  • @wybuh
    @wybuh 4 роки тому +1

    Wyjmijcie tym ludziom kija z d... można fajniej opowiada a nie czytać z promptera. Bardzo sztucznie to wychodzi.

  • @leojack2614
    @leojack2614 4 роки тому +2

    01:28, co z tego, żę pracownik ma 20lat doświadczenia, kierowca 50lat prawo jazdy, skoro jeździ tylko w niedzielę tą samą trasą 1km do kościoła i z powrotem, a kierowca który ma 3-4lata prawo jazdy i 150 tyś przebiegu, jest słabszym ogniwem według społeczeństwa... bo ma mniej doświadczenia...
    guzik prawda, w polce jeszcze się patrzy na doświadczenie, słabsze firmy na to patrzą, nowoczesne i najbogatsze korporacje patrzą na umiejętności i zaangażowanie... bo to się liczy w praktyce, ale polska daleko za zachodem :/

    • @dofist
      @dofist 4 роки тому +4

      W brakarstwie nie jest ważne zaangażowanie, tylko właśnie doświadczenie. Żeby prawidłowo ocenić klasę i wady w takim tempie trzeba wcześniej przewalić tony drewna.

  • @ThugLife-mo2kh
    @ThugLife-mo2kh 4 роки тому +2

    E to tusk też tej fabryki nie sprzedał

    • @PiotrKe
      @PiotrKe 4 роки тому +6

      Bo nie jest państwowa ;)

    • @krystianzak1950
      @krystianzak1950 4 роки тому +2

      99% to firmy prywatne.
      1% państwowe. Jedynie kopalnie na Śląsku

  • @DDDD-yn7yf
    @DDDD-yn7yf 4 роки тому

    Polskie dęby sprzedajemy obcym krajom...............super jest ten cały kaczkan

    • @1powerboys1
      @1powerboys1 4 роки тому +1

      to co najlepsze tylko i wyłącznie za granice NAJGORSZY SORT ZOSTAJE W PL takie są tam realia chwilę tam spędziłem więc wiem co mówię

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому

      ORZEŁEK OFICJALNE KONTO Nie mamy „lepszego” i „gorszego” asortymentu proszę Pana.

    • @malleusmaleficarum9248
      @malleusmaleficarum9248 4 роки тому

      Ba! W Jeleniej Górze jest kopalnia kruszywa, która sprzedaje polskie kamienie za granicę.
      Pan wie kto po nich stąpał...

    • @DDDD-yn7yf
      @DDDD-yn7yf 4 роки тому +2

      @@kaczkanflooring Strasznie prymitywne macie maszyny, za bardzo niema czym się chwalić. Ludzie też tacy umordowani.......pewnie na najniższej krajowej

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +1

      D&D D&D W Polsce nie ma bardziej innowacyjnych maszyn do produkcji wyrobów tartacznych i podłóg drewnianych. Pewnie dlatego, że firma ma przestarzałe technologie Fabryki w Polsce postanowiło wybrać Kaczkan za przykład. A co do trudności pracy, większość pracowników to kobiety. Jeśli projekty są dofinansowane z UE nie liczą się tylko maszyny, ale także ludzie i znormalizowane warunki pracy.

  • @KalinowaPasieka
    @KalinowaPasieka 4 роки тому +4

    Nazywajmy rzeczy po imieniu, to nie są deski, deska skończyła się dawno na początku produkcji, to klejonka a nie deska, tak oszukuje się klientów.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому +2

      Jerzy Grodź Jeszcze takich reklamacji nie mieliśmy Jurku. Ale kto wie, może ktoś niespostrzeżenie pomyli parkiet lity z parkietem dwuwarstwowym ? A uwierz, że teraz Klienci są bardzo świadomi swoich wyborów, mają coraz większą wiedzę i szacunek im za to się należy.

    • @KalinowaPasieka
      @KalinowaPasieka 4 роки тому

      @@kaczkanflooring A czy tu tylko o reklamacje chodzi? Chodzi o poprawność nazewnictwa. Pełno jest produktów nazwanych tak a nie inaczej a nimi nie są: ser, który nie jest serem, piwo co nawet koło piwa nie stało. Mód co go pszczoły nie robiły, mydło w płynie co się, nie mydli bo ni grama mydła tam nie ma, no i deski ze sklejki. Przecież nikt nie będzie reklamował i zwracał produktu bio źle go Państwo nazywacie, zapewne przed zakupem oglądają towar i się konsultują z fachowcami.

    • @gorgar6059
      @gorgar6059 4 роки тому

      Z oszukiwaniem bym tu nie przesadzał, klient dobrze wie, że kupuje drewno sklejane a nie lite. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że producenci paneli oszukują sprzedając prasowaną dyktę z wizerunkiem drewna. I zgadzam się że nie powinno się na to mówić parkiet, tylko np panele drewniane warstwowe.

    • @kaczkanflooring
      @kaczkanflooring 4 роки тому

      @@KalinowaPasieka "Koń jaki jest każdy widzi", nie ma tutaj oszustwa. Produkt nie jest typu "zawinięty w papierek", każdy przed zakupem ogląda dokładnie towar, tym samym Klient doskonale wie, co kupuje i w jakim celu wybiera deskę warstwową (parkiet warstwowy) . Deska warstwowa, czy dwuwarstwowa lub trójwarstwowa to poprawna nazwa. Jurek, nie trzeba ludzi oszukiwać by docenili historię, pasję i innowacyjność, ponadto nie ma w ofertach firmy Kaczkan stricte słowa "deska". W tym filmie nazwa jest skrótem myślowym lektora. Jeśli poczułeś się wprowadzony w błąd, to przyjmiemy tę lekcję z pokorą. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną uwagę.

    • @KalinowaPasieka
      @KalinowaPasieka 4 роки тому

      @@kaczkanflooring Właśnie to jest problem dzisiejszego świata marketingi, Nawie nie widzicie Państwo w tym oszustwa. Człowiek jedzie100km do marketu budowlanego bo słyszał w reklamie, że tam są DESKI podłogowe dębowe, w gazetce na zdjęci wyglądają super, jedzie. Na miejscu okazuje się ze to sklejka a nie deska, klient stracił czas i pieniądze na paliwo. Wg Państwa wszystko jest OK? Jak zawiniecie w papierek od cukierka kamyk, zawołacie małe dziecko "hej, choć dostaniesz cukierka", dziecko przyjdzie z radością złapie tego cukierka i co zrobi tym kamieniem? Oszukiwanie tego typu chwytami marketingowymi stało się tak popularne, że nawet przestało być oszustwem. Pewna firma komórkowa sprzedaje usługi 5G, których nawet nie ma jeszcze na rynku, to tez nie jest oszustwo?