Szukam w Internecie różnych kursów ale z Twojego najlepiej "wchodzi". Fajnie by było jakbyś na koniec odcinka dorzucał jakieś zadanie do samodzielnego rozwiązania - czasami nie łatwo wymyślić sobie coś do zrobienia, a nic nie uczy lepiej niż porządna praca domowa :D
Myślę, że warto się jednak wysilić i samemu wymyślać zadania, wtedy trenujemy swoją kreatywność. Poza tym sami wymyślając sobie cel, jesteśmy bardziej chętni żeby go zrealizować. Być może wymyślisz coś co przyda się akurat Tobie, a może większej ilości osób i stworzysz coś dla świata?
Nie wiem czy czyta Pan stare komentarze pod filmami, ale gorąco dziękuje za ten cykl. Programowaniem interesowałem się od dawna, ale inne tutoriale był strasznie niezrozumiałe, nie były wyjaśnione, a teraz, mając trochę wolnego w ciągu dwóch tygodni potrafię pisać proste (no dobra, bardzo proste) programy! Nie tylko jak "małpa przepisywać" ale ROZUMIEM TO! Co więcej, podczas oglądania filmu potrafię czasami nawet wywnioskować (jak z kalkulatorem) "Aha! Czyli jak kalkulator to nie mogą być pełne liczby, więc nie będzie int dla liczb całkowitych ale float!". Jeżeli kiedykolwiek spotkam Pana gdziekolwiek to ma pan u mnie flaszkę i to nie byle czego! Mam nadzieję, że będzie pan nauczał zawsze, wszystkich chętnych, z taką pasją!
@@Mati-ch9tf pomijane są rzeczy, to fakt. Bo tak się śmiesznie składa że jest to kurs zwykły a nie kurs który pozwoli ci po ukończeniu go zostać światowej sławy programistą. Jeżeli mówisz że to co Pan Zelent pokazuje jest przestarzałe to może dlatego że oglądasz to po 6 latach od wstawienia!? Poza tym wraz ze znajomymi korzystamy z tych kursów i wszystko działa idealnie
@@kamilos8738 ale te kursy w momencie publikacji były już przestarzałe. Jeżeli nie wiesz co to extern, to już nie zrobisz aplikacji, nie wiedząc co to short, long, twój program będzie źle zoptymalizowany. Ten kurs jest zły i był zły. Bycie programistom nie polega na niesamowitej znajomości języka, najpierw musisz poznać podstawy, a później uczysz się środowisk do tworzenia aplikacji itp. Te kursy niestety tych podstaw Ciebie nie nauczą...
Przez Pańskie kursy natrafiłem na muzykę, a także na kategorię "rozwój osobisty" na Pana blogu. Bardzo mnie zaciekawiła ta tematyka...mam zamiar się w nią wgłębić w późniejszym czasie. Oprócz tego chciałem Panu podziękować za wszystkie kursy c++ bo gdyby nie te filmy miałbym straszne problemy = szkoła..Czekam na więcej kursów z javascript. Pozdrawiam
Dzięki Mirosław za ten kurs, za podcasty, ogromna pomoc przy usystematyzowaniu nauki programowania... Czuję straszną ulgę i od kilku tygodniu szlifuje systematycznie stosując metodę pomodoro ;) poza kursem ćwiczenia z rozwiązaniami, ćwiczenia z rozwiązaniami i jeszcze raz ćwiczenia z rozwiązaniami. Vax on, vax off!!!!
Panie Mirku jest Pan wielki ! Dzięki wielkie za te tutoriale:) Mam nadziej ze one nigdy się nie skończą :) Niesamowicie dobrze Pan tłumaczy jest Pan konkurencja dla nie jednego kursu w necie.
Spodziewałem się banałów dla zielonych, a tu miła niespodzianka. W przeciwieństwie do wszystkich tego typu kursów jakie widziałem, nawet ktoś nieco bardziej zaznajomiony z programowaniem może słuchać z zaciekawieniem, wiele się nauczyć i wiele sobie przypomnieć. Bogato a jednocześnie przystępnie dla wszystkich. :) Czekam na więcej. Przy okazji: może w przyszłości pomyśli Pan nad jakimś krótkim kursem graficznych bibliotek, np. SDL, Allegro albo SFML. Byłoby świetnie, bo większość kursów w internecie jest słaba :) Pozdrawiam!
Obejrzałem kilka filmów i muszę przyznać, że Pana poradniki są świetne!!!. Fajnie, że są ludzie którzy potrafią się dzielić swoją pasją w prosty i zrozumiały dla innych sposób.
Kurs bardzo mi sie podoba. Pozwala przyswoic sobie wiele informacji w krotkim czasie(niemozliwym do osiagniecia uczac sie samemu) oraz z odpowiednia doza humoru. Jak narazie obejrzalem 6 odcinkow ale z kazdym kolejnym kursem moj zapal rosnie wiec licze, ze zrozumiem calego c++, c# a potem inne jezyki typu Java. :)
Niesamowite, nie nauczyłem się liczyć na paliczkach w szkole podstawowej , a póżniej jakoś tego nie potrzebowałem. Okazało się ze to było takie proste. Dzięki, Mirosław!
Kiedy mówią że przez oglądanie, analizowanie i robienie zadania na żywo z nagraniem najlepiej się uczymy ale ty spędzasz godzinę oglądając, analizując i kodując program na żywo :D Fajna zabawa xd
fajnie by bylo gdybys pokazywal alternatywne kody/biblioteki/rozwiazania dla linuksa. Chociaz wiekszosc idzie wygooglowac to niektore stopuja w kursie... poza tym, bardzo fajny kurs:)
Małe sprostowanie odnośnie paliczków; paliczki, a dokładniej kości paliczkowe to kości, z których złożone są palce, a te wyrostki na których ,, liczy się długość miesięcy" to knykcie :).
Naprawdę świetna robota... Osobiście polecam nie oglądać więcej niż jeden odcinek na 2-3 dni, gdyż zbyt duża "dawka" informacji nie wyjdzie nam na dobre... Kto ogląda w 2020?
Witam, Panie Mirosławie robiąc ćwiczenie w innej strony na podstawie instrukcji z Pana filmiku napotkałem na mały problem, potrzebowałem akurat wykorzystać tylko funkcję exit. Mówi Pan wyraźnie, żeby działa funkcja exit potrzebna jest biblioteka stdio.h(8:55min). U mnie funkcja ta zaczęła działać dopiero po dopisaniu biblioteki stdlib albo cstdlib. Prosiłbym o wyjaśnienie czy to ja źle może coś rozumuje albo czegoś nie wiem z braku doświadczenia? Spróbowałem jeszcze użyć funkcji getchar(0) i znowu ten błąd, że nie jest zdeklarowana. Chyba popełnił Pan przejęzyczenie i podał na odwrót biblioteki do tych funkcji. Pozdrawiam i dziękuję Marcin.
Panie Mirku, jest pewien problem w tym kodzie. Po wprowadzeniu walidacji danych rzeczywiście, 4e jest odbierane jako 4 i otrzymujemy wynik 30. jest jednak problem jeśli pomylimy się przy cyfrze 2. Po wpisaniu np. 2w pojawia nam się, że ten miesiąc ma 29dni. Dokładniej mówiąc pojawia się informacja: Podaj rok:Ten miesiac ma 29dni (tu screenshot: scr.hu/vjywe6 ).
14:51 Rok tysięczny wprawdzie nie powinien być przestępny zgodnie z obecną zasadą, ale ponieważ „Inter gravissimas” wprowadzono dopiero kilkaset lat później - był to rok przestępny.
8:36 / 19:34 wytłumaczy mi ktoś, dlaczego 2x jest tam napisane getchar? i dlaczego w nawiasach nie ma jakiś cyfr, bo chyba każdemu klawiszowi odpowiada jakaś cyfra? czy jak się zostawia puste pole, to będzie zawsze enter?
jak doszedłeś do funkcjito wiesz, że to jest wywołanie funkcji bez argumentów, dlatego nie ma nic w nawiasie. a 2x zwykle trzeba po jedno zjada wcześniejszy enter wklepany na konsoli.
W czasie 17:26 użyłeś zdaje się jakiegoś skrótu klawiaturowego który "zaifował" całe zaznaczenie - moje pytanie: jaki to skrót? Wielokrotnie się zastanawiałem jak wykonać na przykład coś takiego. Jeśli tak było to czy mógłbyś podać kilka przydatnych skrótów klawiszowych dla środowiska CodeBlocks? Pozdrawiam
Dzieki ziomeczku za filmy fajnie sie z nich uczy jakies podsumowanie mojej nauki :D -------------------- #include #include #include #include #include using namespace std; char wybor_gry; char wybor_dzialania_calc; int random_numer,user_number=101 ,x,y; //case 1,2,3 float cyfry_do_sredniej,suma_do_sredniej; float cyfry[1000]; double long fib[10000]; int ilosc_wyrazow_w_ciagu; int main() { for(;;) { menu: cout
18:23 No nie taka fajna sprawa! No chyba że program zawsze bierze pod uwagę pierwszą. Bo w przypadku miesiąców może ktoś podać wartość 1e2 i wtedy jeżeli program bierze zawsze tylko pierwszą to jeszcze spoko w przypadku stycznia, natomiast jeśli chodziło nam o grudzień (tylko nam palec ślizgnęło na q) i wpisaliśmy 1q2 to program już tego nie przewidzi i zamiast grudnia wyrzuci nam styczeń. O tyle dobrze że chodzi o miesiące a tych jest tylko 12 (a co wtedy gdyby było by ich więcej?)
18:20 Uh, nie wiem czy to ja coś źle wpisałem ale mi się program psuje jak wpiszę tutaj np "2e". Wszystko inne działa tak jak na filmie ale w tym wypadku idzie coś takiego: Witaj, podaj numer miesiaca: 2h Podaj rok:Ten miesiac ma 29 dni. Process returned 0 (0x0) execution time : 2.165 s Press any key to continue.
+Mirosław Zelent Hej mam taki problem, uczę się z Twoich kursów tego języka tylko piszę wszystko pod Linuxem, a tam nie ma bibliotek conio.h i nie mogę użyć getch(); czym można to zastąpić w Linuxie?
Rób to co robisz, bo wychodzi ci świetnie. Mam jednak szczere nadzieje, że w pewnym momencie nie ogłosisz 'końca serii' i nie odeślesz wszystkich widzów do jakiejś książki, czy też innego kursu, lecz choćby ten video-kurs trwał kilka lat, to wyniesie wielu porządnych programistów. Dodatkowo zaskakuje mnie fakt, jak dużo mówisz i przekazujesz wiedzy, a tymczasem nawet ani razu nie słyszałem Yyy... ammm... Niezwykłe. Chyba, że czytasz z kartki, a materiał jest podstawiony.
Tak widać i słychać, że materiał jest nienagrywany na żywo. Głos jest później dodawany do materiału video. Mam trochę doświadczenia w montowaniu filmów i takie rzeczy dostrzegam od razu.
W sumie mi po wpisaniu znaków innych niż liczby programu nie wysypało, tylko pojawiało się "Nie ma takiego miesiąca". Może dlatego, że użyłem jeszcze pętli while(true) i getchar();getchar(); system("cls"); na końcu z poprzedniego programu.
to raczej kwestia IDE i toolchainu całego jak kompilator, linker. chociaż część bibliotek nie dołączanych statycznie, może być dostępna również w innych miejsca, np, folderach systemowych windowsa. pewnie w późniejszych odcinkach ci się trochę rozjaśni.
ja sam poszedlem na skróty i napisalem cos takiego: #include #include #include #include using namespace std; int miesiac; int main() { cout >miesiac; if (miesiac>12) { cout
Po tym jak poznalem zasady switch postanowilem, że ulepsze bankomat niektóre nazwy zmiennych mogą być bez sensu bo juz nie chcialo mi sie wymyslac synonimow. Czas pracy około 1h i się trochę pogubiłem dlatego tak długo XD #include //Siema mordo// using namespace std; float PIN; int wybor; int wyplata; int dach; int lopata; string ostateczna_decyzja ; int main() { cout
Bardzo mi się podoba cały kurs. Profesjonalne, cierpliwe, humorystyczne wyjaśnianie problemu :) Przekazywana jest duża ilość przydatnych informacji w ciekawej formie. Szacunek. Mam jednak pytanie o zadania z kalkulatorem : co zrobić, żeby w przypadku kiedy pod x, bądź y podstawimy omyłkowo literę, wyskoczyła instrukcja "Niepoprawna wartość" i program rozpoczął się od początku od żądania wprowadzenia liczb? Jestem początkującym programistą i być może problem jest banalny. Proszę o odpowiedź.
Witam. Mam pytanie do pana Mirosława Zelenta. Chciałbym się dowiedzieć ile odcinków z kursu języka html i kursu języka css jeszcze będzie na kanale i mniej więcej kiedy one się pojawią? Domyślam się, że gdyby weszły np. jakieś nowe znaczniki to odcinek może nagle się pojawić, ale chodzi mi o odcinki, które są już zaplanowane. Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
Podbijam pytanie, po usprawnieniu gdy napiszemy np. 2dgdgassdgdga to zawsze program wyświetla, że miesiąc ma 29 dni, bez zapytania, który to rok. pozdrawiam!
Mam jeszcze pewne pytanie. Jak to jest z bibliotekami? Przyznaję, że poznałem tutaj wiele różnych fukncji/poleceń/procedur do których wymagane są poszczególne biblioteki. Jak się w tym na początku połapać? Zrobić listę bibliotek i dopisywać do nich poznane funkcje, czy też może znajdę gdzieś przejrzystą listę, do której będę mógł za każdym razem sięgnąć, gdy kompilator wysypie mi się z błędów? (marzy mi się lista bibliotek, po kliknięciu na które rozwija się lista poleceń po kliknięciu na które rozwija się ich wytłumaczenie na jakimś przykładzie, ale mam wrażenie, że coś takiego zostanie jedynie w marzeniach) Do tej pory kodowałem we free pascalu i biblioteka crt mi wystarczała (kodowałem na lekcyjne/maturalne potrzeby i głównie potrzebowałem z niej polecenia ClrScr;) teraz idę na studia i chcę poszerzyć swoją koderską wiedzę i umiejętności. Pański kurs jest przy tym bardzo pomocny, choć wciąż jak widać mam czasem wątpliwości, o które w ciągu dalszej nauki na pewno będę pytał.
w nowszych IDE to często podpowiada co zaiportować, albo jakie ma funkcje biblioteka. można też grzebać w dokumentacji ale chyba robienie notatek z tego z czego się korzysta w praktyce, nie jest takie złe na początek btw, jak tam studia?
"Getch" nie może być w programie z miesiącami, ponieważ wpisując dwucyfrową liczbę miesiąca on od razu zaskakuje do pierwszej liczby, czyli chcę wybrać 12 miesiąc, wybiera 1-szy.
***** Witam, mam pytanie do 24 i 25 linii kodu, czyli: if ((cos_z_klawiatury1[i]57)) zla_liczba1=true; //SPRAWDZ KODY W TABLICY ASCII - CZY TO NA PEWNO SAME CYFRY (48-57)? Czy dobrze myślę, że jest tu sprawdzana w pętli każda cyfra z podanej liczby o ilości cyfr 'i', a dokładnie jej wartość ASCII? I czy robi się to w taki prosty sposób, że zmienną string porównuje się bezpośrednio z liczbą dziesiętną, która reprezentuje znak ASCII?
Kurs świetny, ale czy tylko ja mam wrażenie że ten jest w jakimś ekspresowym tempie? :D Wszystko rozumiem tylko co chwila pauzuję, żeby zdążyć napisać coś w kompilatorze xd :p Grunt że umiem
18:09 Dlaczego po wstawieniu średnika po funkcji if (!(cin>>nr_miesiaca)); w programie przy wpisaniu liczby 22 jako nr miesiaca, wyskakuje "To nie jest liczba!", zamiast "Niepoprawna liczba" oraz po wpisaniu 4e, w programie również wyskakuje "To nie jest liczba!".?
Witam, jeżeli chodzi o zmienne. Otóż Pan wziął x i y jako tylko dwie liczby. Bywa, że osoba chce czasem dodać lub odjąć nie dwie a pięć. Jak wtedy wyglądałby program, w którym użytkownik wybiera ilość liczb(zmiennych). Zapewne chodzi o tablice, ale co dalej..? ;) Z góry dziękuję. Miło się spędza czas na kursach.
Czy mozna w jakis sposob ustawic akapit zeby po enterze caly czas schodzilo mi do akapitu? Wkurze mnie to jak po parunastu linikjach kodu, kod mi sie rozciaga i trzeba go poprawiac
Szukam w Internecie różnych kursów ale z Twojego najlepiej "wchodzi". Fajnie by było jakbyś na koniec odcinka dorzucał jakieś zadanie do samodzielnego rozwiązania - czasami nie łatwo wymyślić sobie coś do zrobienia, a nic nie uczy lepiej niż porządna praca domowa :D
Myślę, że warto się jednak wysilić i samemu wymyślać zadania, wtedy trenujemy swoją kreatywność.
Poza tym sami wymyślając sobie cel, jesteśmy bardziej chętni żeby go zrealizować. Być może wymyślisz coś co przyda się akurat Tobie, a może większej ilości osób i stworzysz coś dla świata?
Randek Sendecki to jest jednak prawda
ja wymyśliłem mini windows z opcją rejestracji i logowania kreatywności troche
@@radeksendecki9922 ja zrobiłem notatnik :D
@@radeksendecki9922 jak się nie umie wymyślieć jakiegoś zadania, to myśłę, że z tej mąki chleba nie będzie
przed poprawką z programowania oglądaliśmy ten odcinek i wszyscy zdaliśmy!!! Dziękujemy 🥰🥰🥰🥰
Nie wiem czy czyta Pan stare komentarze pod filmami, ale gorąco dziękuje za ten cykl. Programowaniem interesowałem się od dawna, ale inne tutoriale był strasznie niezrozumiałe, nie były wyjaśnione, a teraz, mając trochę wolnego w ciągu dwóch tygodni potrafię pisać proste (no dobra, bardzo proste) programy! Nie tylko jak "małpa przepisywać" ale ROZUMIEM TO! Co więcej, podczas oglądania filmu potrafię czasami nawet wywnioskować (jak z kalkulatorem) "Aha! Czyli jak kalkulator to nie mogą być pełne liczby, więc nie będzie int dla liczb całkowitych ale float!". Jeżeli kiedykolwiek spotkam Pana gdziekolwiek to ma pan u mnie flaszkę i to nie byle czego! Mam nadzieję, że będzie pan nauczał zawsze, wszystkich chętnych, z taką pasją!
Ten kurs jest zły
Jest tutaj pomijana masa rzeczy a w dodatku wszystko co pokazuje Pan Zelent jest przestarzałe
@@Mati-ch9tf pomijane są rzeczy, to fakt. Bo tak się śmiesznie składa że jest to kurs zwykły a nie kurs który pozwoli ci po ukończeniu go zostać światowej sławy programistą. Jeżeli mówisz że to co Pan Zelent pokazuje jest przestarzałe to może dlatego że oglądasz to po 6 latach od wstawienia!? Poza tym wraz ze znajomymi korzystamy z tych kursów i wszystko działa idealnie
@@kamilos8738 ale te kursy w momencie publikacji były już przestarzałe. Jeżeli nie wiesz co to extern, to już nie zrobisz aplikacji, nie wiedząc co to short, long, twój program będzie źle zoptymalizowany. Ten kurs jest zły i był zły. Bycie programistom nie polega na niesamowitej znajomości języka, najpierw musisz poznać podstawy, a później uczysz się środowisk do tworzenia aplikacji itp. Te kursy niestety tych podstaw Ciebie nie nauczą...
@korox koroxiwo po Angielsku masz pełno super kursów
Dokladnie, mialem to samo
Dzięki tobie jak z tej podstawówki wyjdę to wszyscy w szkole średniej będą się męczyć a ja śpiewać instrukcjami, funkcjami i bibliotekami.
Było by super jak by jeszcze było jakieś zadanie do zrobienia samemu :) Ciężko samemu wymyślić zadanie jak jest sie na takim poziomie wiedzy :D
Przez Pańskie kursy natrafiłem na muzykę, a także na kategorię "rozwój osobisty" na Pana blogu. Bardzo mnie zaciekawiła ta tematyka...mam zamiar się w nią wgłębić w późniejszym czasie. Oprócz tego chciałem Panu podziękować za wszystkie kursy c++ bo gdyby nie te filmy miałbym straszne problemy = szkoła..Czekam na więcej kursów z javascript. Pozdrawiam
podłączam się pod podziękowania :)
Dzięki Mirosław za ten kurs, za podcasty, ogromna pomoc przy usystematyzowaniu nauki programowania... Czuję straszną ulgę i od kilku tygodniu szlifuje systematycznie stosując metodę pomodoro ;) poza kursem ćwiczenia z rozwiązaniami, ćwiczenia z rozwiązaniami i jeszcze raz ćwiczenia z rozwiązaniami. Vax on, vax off!!!!
Panie Mirku jest Pan wielki ! Dzięki wielkie za te tutoriale:) Mam nadziej ze one nigdy się nie skończą :) Niesamowicie dobrze Pan tłumaczy jest Pan konkurencja dla nie jednego kursu w necie.
Przyszedłem tu uczyć się programowania.
Dowiedziałem się o tym, że rok przestępny jest wyliczany inaczej niż myślałem.
Ciekawe, co będzie dalej.
Ja tam dowiedziałem sie o ciągu liczb filonacciego xD
Nauczysz się programowania :o
skoro to cie interesuje to rozwijaj nadal swoją pasje o roku przestępnym:)
fizyka kwantowa
Spodziewałem się banałów dla zielonych, a tu miła niespodzianka. W przeciwieństwie do wszystkich tego typu kursów jakie widziałem, nawet ktoś nieco bardziej zaznajomiony z programowaniem może słuchać z zaciekawieniem, wiele się nauczyć i wiele sobie przypomnieć. Bogato a jednocześnie przystępnie dla wszystkich. :) Czekam na więcej.
Przy okazji: może w przyszłości pomyśli Pan nad jakimś krótkim kursem graficznych bibliotek, np. SDL, Allegro albo SFML. Byłoby świetnie, bo większość kursów w internecie jest słaba :)
Pozdrawiam!
Obejrzałem kilka filmów i muszę przyznać, że Pana poradniki są świetne!!!. Fajnie, że są ludzie którzy potrafią się dzielić swoją pasją w prosty i zrozumiały dla innych sposób.
Kurs bardzo mi sie podoba. Pozwala przyswoic sobie wiele informacji w krotkim czasie(niemozliwym do osiagniecia uczac sie samemu) oraz z odpowiednia doza humoru. Jak narazie obejrzalem 6 odcinkow ale z kazdym kolejnym kursem moj zapal rosnie wiec licze, ze zrozumiem calego c++, c# a potem inne jezyki typu Java. :)
i jak tam
Niesamowite, nie nauczyłem się liczyć na paliczkach w szkole podstawowej , a póżniej jakoś tego nie potrzebowałem. Okazało się ze to było takie proste. Dzięki, Mirosław!
dziękuję za ten odcinek z kursu, cały kurs jest b.wartościowy! :)
Od początku kursu na to czekałem :) na funkcję zapętlenia programu! Teraz to wszystko zaczyna nabierać sensu Super kurs!
najlepszy kurs dla programistow w internecie
Mam 35 lat i postanowiłem nauczyć się programowania,
zobaczmy jak mi pójdzie. Ekstra tłumaczysz, wiedza normalnie we mnie wsiąka :)
se kup se podręcznik se kup se
@@krerk815 se kupię se niemartw se się se
Kiedy mówią że przez oglądanie, analizowanie i robienie zadania na żywo z nagraniem najlepiej się uczymy ale ty spędzasz godzinę oglądając, analizując i kodując program na żywo :D Fajna zabawa xd
podchodzę do tej serii już trzeci raz. mam nadzieję, że tym razem nie zabraknie mi motywacji, aby dojść do końca i dalej się rozwijać. pozdrawiam
napisz jak idzie
Zajebisty poradnik, zajebisty facet, kocham życie
Zajebiasta seria :) Dzieki wielkie za pomoc w nauce Panie Zelent :) Łapka w górę ode mnie.
Za niedługo będziemy lepsi od Pana! :)
Super, że Pan robi dla nas ten poradnik, gdyby nie to to nie wiem jakbyśmy zaliczyli egzamin na studiach...
Ten kurs to kozak
Takie kursy powinny lecieć w telewizji edukacyjnej, publicznej.
jest pomyłka, funkcja exit należy do a nie do
Fajnie! To już jest łatwiejsze niż poprzedni odc.😀
Rewelacja dla początkujących.Pozdrawiam
Nie mieszkasz czasami we Wrocławiu ? Bo chciałbym Ci powstawiać duże piwo za te wszystkie poradniki. Dobra Robota ! :)
dopiero teraz natrafilem na twoj kanal i powiem ci ze zrobiles dobra robote
Ucze sie na Visual Studio,
mialem maly klopt z:
wybor=getch(); - nie dzialalo
wybor=_getch(); - zadzialalo
Moze komus sie przyda :)
Ok, thx, przyda sie w przyszlosci napewno :)
kocham cie uratowałeś mi zycie
Dzięki mistrzu
Dzięki i pozdro
Dupę ratujesz! Dzięki wielkie!
Lecimy dalej. Wytrwam do końca. :)
Niezły poradnik, dzieki
fajnie by bylo gdybys pokazywal alternatywne kody/biblioteki/rozwiazania dla linuksa. Chociaz wiekszosc idzie wygooglowac to niektore stopuja w kursie... poza tym, bardzo fajny kurs:)
Super kurs! W Internecie jest mnóstwo kursów C++ ale ten mi najbardziej odpowiadał - kurs PHP też mi się przyda.
IT'S ALWAYS THE UNDERRATED VID THAT'S LEGIT! THANK YOU!
Dobre są te twoje filmiki! ;) Pozdrawiam :)
świetna seria!!!
Elegancko
Miałem problem ! a się okazało że musiałem klamry tylko dobrze poustawiać ufff :) I like it! :D
Małe sprostowanie odnośnie paliczków; paliczki, a dokładniej kości paliczkowe to kości, z których złożone są palce, a te wyrostki na których ,, liczy się długość miesięcy" to knykcie :).
Super bardzo dobry kurs i lece dalej chcę wszystkie przejść a potem na kurs sie zapisać ;]
Super odc
Naprawdę świetna robota... Osobiście polecam nie oglądać więcej niż jeden odcinek na 2-3 dni, gdyż zbyt duża "dawka" informacji nie wyjdzie nam na dobre...
Kto ogląda w 2020?
Dziękuję za ciekawą lekcję!
Naprawdę super kurs! :)
Witam,
Panie Mirosławie robiąc ćwiczenie w innej strony na podstawie instrukcji z Pana filmiku napotkałem na mały problem, potrzebowałem akurat wykorzystać tylko funkcję exit. Mówi Pan wyraźnie, żeby działa funkcja exit potrzebna jest biblioteka stdio.h(8:55min). U mnie funkcja ta zaczęła działać dopiero po dopisaniu biblioteki stdlib albo cstdlib. Prosiłbym o wyjaśnienie czy to ja źle może coś rozumuje albo czegoś nie wiem z braku doświadczenia?
Spróbowałem jeszcze użyć funkcji getchar(0) i znowu ten błąd, że nie jest zdeklarowana. Chyba popełnił Pan przejęzyczenie i podał na odwrót biblioteki do tych funkcji.
Pozdrawiam i dziękuję Marcin.
Rewelacja!
Bardzo fajny odcinek :D
Panie Mirku, jest pewien problem w tym kodzie. Po wprowadzeniu walidacji danych rzeczywiście, 4e jest odbierane jako 4 i otrzymujemy wynik 30. jest jednak problem jeśli pomylimy się przy cyfrze 2. Po wpisaniu np. 2w pojawia nam się, że ten miesiąc ma 29dni. Dokładniej mówiąc pojawia się informacja:
Podaj rok:Ten miesiac ma 29dni (tu screenshot: scr.hu/vjywe6 ).
dobre, pomaranczowe
14:51 Rok tysięczny wprawdzie nie powinien być przestępny zgodnie z obecną zasadą, ale ponieważ „Inter gravissimas” wprowadzono dopiero kilkaset lat później - był to rok przestępny.
Ciekawostka do 9:40 ~ "conio" w wymowie przypomina wyraz "coño" co z hiszpańskiego oznacza "cipa" ;p
To jest ciekawostka za którą nic nie robiłem
Świetne! :)
hmm wątpie żeby ktoś spojrzał na ten komentarz kiedykolwiek.. ale ciekawa rzecz się dzieje kiedy wpiszemy 2a lub inną litere przy 2
W filmie jest błąd. Żeby działał exit potrzebny jest a nie . Natomiast do cls potrzebny jest a nie
+Ham Burg U mnie exit działa bez
Gdyby nie ty to nie programowałbym !!!
ja tak samo ;)
mówisz?
Mościcki lepszy
2 minutki myk myk?
Ja tez:)
Jakiej biblioteki trzeba aby działał exit #include czy w programie kalkulator potrzebna była a w programie z kalendarzem 8:44 i 18:06?
8:36 / 19:34 wytłumaczy mi ktoś, dlaczego 2x jest tam napisane getchar? i dlaczego w nawiasach nie ma jakiś cyfr, bo chyba każdemu klawiszowi odpowiada jakaś cyfra? czy jak się zostawia puste pole, to będzie zawsze enter?
nwm, ale jak jest raz to nie działa
@@borekworek69 jak jest raz to trzeba wpisać assci ale nie tłumaczy tego bo trzeba zrobić na wszystko odzielnie a łatwiej dać x2
jak doszedłeś do funkcjito wiesz, że to jest wywołanie funkcji bez argumentów, dlatego nie ma nic w nawiasie.
a 2x zwykle trzeba po jedno zjada wcześniejszy enter wklepany na konsoli.
Witam, pytanie mam: Czy w momencie filmu 13:25, nie można by było wypisać tych case'ow po przecinku? Np.
case 1,3,5,7,8,10,2:
cout
Oczywiście, jak najbardziej zrozumiałe, nie będę :)
Udało
W czasie 17:26 użyłeś zdaje się jakiegoś skrótu klawiaturowego który "zaifował" całe zaznaczenie - moje pytanie: jaki to skrót? Wielokrotnie się zastanawiałem jak wykonać na przykład coś takiego. Jeśli tak było to czy mógłbyś podać kilka przydatnych skrótów klawiszowych dla środowiska CodeBlocks?
Pozdrawiam
Dzieki ziomeczku za filmy fajnie sie z nich uczy jakies podsumowanie mojej nauki :D
--------------------
#include
#include
#include
#include
#include
using namespace std;
char wybor_gry;
char wybor_dzialania_calc;
int random_numer,user_number=101 ,x,y; //case 1,2,3
float cyfry_do_sredniej,suma_do_sredniej;
float cyfry[1000];
double long fib[10000];
int ilosc_wyrazow_w_ciagu;
int main()
{
for(;;)
{
menu:
cout
Ile to pisałeś?
Z 2 godziny? Ale to w rqmach nauki slaby ze mnie programista :p
Ok a mozesz mi jakos wytlumaczyc do czego sluza te biblioteki?
Na zakupach jestem teraz w internecie poszukaj do czego sluza biblioteki
Spoko
Tylko jedna prośba. Czy mógłbyś na końcu każdego filmu dać jakąś pracę domową? Bo jedna jest to też bardzo dobry sposób utrwalenia wiadomości.
Powoli do przodu :d
18:23 No nie taka fajna sprawa! No chyba że program zawsze bierze pod uwagę pierwszą. Bo w przypadku miesiąców może ktoś podać wartość 1e2 i wtedy jeżeli program bierze zawsze tylko pierwszą to jeszcze spoko w przypadku stycznia, natomiast jeśli chodziło nam o grudzień (tylko nam palec ślizgnęło na q) i wpisaliśmy 1q2 to program już tego nie przewidzi i zamiast grudnia wyrzuci nam styczeń. O tyle dobrze że chodzi o miesiące a tych jest tylko 12 (a co wtedy gdyby było by ich więcej?)
W tym odcinku napierdzielasz jak Scatman ;-)
18:20 Uh, nie wiem czy to ja coś źle wpisałem ale mi się program psuje jak wpiszę tutaj np "2e". Wszystko inne działa tak jak na filmie ale w tym wypadku idzie coś takiego:
Witaj, podaj numer miesiaca:
2h
Podaj rok:Ten miesiac ma 29 dni.
Process returned 0 (0x0) execution time : 2.165 s
Press any key to continue.
+Mirosław Zelent Hej mam taki problem, uczę się z Twoich kursów tego języka tylko piszę wszystko pod Linuxem, a tam nie ma bibliotek conio.h i nie mogę użyć getch(); czym można to zastąpić w Linuxie?
Norton wykrył w tym kalkulatorze virusa, hahaha :D
ogólnie to każdy wirus wykrywa pliki z nieznanych źródeł. U mnei każdy otwarty plik jest odpalany w izolacji przez comodo
Tylko ja myślałem na początku, że mam większą szybkość ustawioną? :D
Nie, ja miałem podobnie xD
Rób to co robisz, bo wychodzi ci świetnie. Mam jednak szczere nadzieje, że w pewnym momencie nie ogłosisz 'końca serii' i nie odeślesz wszystkich widzów do jakiejś książki, czy też innego kursu, lecz choćby ten video-kurs trwał kilka lat, to wyniesie wielu porządnych programistów.
Dodatkowo zaskakuje mnie fakt, jak dużo mówisz i przekazujesz wiedzy, a tymczasem nawet ani razu nie słyszałem Yyy... ammm... Niezwykłe. Chyba, że czytasz z kartki, a materiał jest podstawiony.
Tak widać i słychać, że materiał jest nienagrywany na żywo. Głos jest później dodawany do materiału video. Mam trochę doświadczenia w montowaniu filmów i takie rzeczy dostrzegam od razu.
Też tak myslałem na początku @Logarytms ale gdy usłyszałem stukot klawiatury to zacząłem się zastanawiac jak on to robi!
xd
Dla tych co szukają jakiejś pracy domowej, to proponuje zaprogramować cały kalkulator :)
Im dalsze zagadnienia tym mniej wyświetleń filmów :(
niektórzy mogą byc w trakcie oglądania bądź oglądają pierwsze odcinki pare razy w ramach powtórki jak to robię ja xD
LUdzie oglądają pierwsze odcinki a później jest dla nich za trudno i rezygnują tak jak ja kiedyś
W sumie mi po wpisaniu znaków innych niż liczby programu nie wysypało, tylko pojawiało się "Nie ma takiego miesiąca". Może dlatego, że użyłem jeszcze pętli while(true) i getchar();getchar();
system("cls"); na końcu z poprzedniego programu.
4e jest liczba zmienna w systemie 10-tnym i wynosi 4*e :D
nie rozumiem, gdzie znajdują się te biblioteki do których się odwołujemy w razie potrzeby? IOSTREAM itd ? to elementy systemu operacyjnego?
to raczej kwestia IDE i toolchainu całego jak kompilator, linker.
chociaż część bibliotek nie dołączanych statycznie, może być dostępna również w innych miejsca, np, folderach systemowych windowsa.
pewnie w późniejszych odcinkach ci się trochę rozjaśni.
ja sam poszedlem na skróty i napisalem cos takiego:
#include
#include
#include
#include
using namespace std;
int miesiac;
int main()
{
cout >miesiac;
if (miesiac>12)
{
cout
Po tym jak poznalem zasady switch postanowilem, że ulepsze bankomat niektóre nazwy zmiennych mogą być bez sensu bo juz nie chcialo mi sie wymyslac synonimow. Czas pracy około 1h i się trochę pogubiłem dlatego tak długo XD
#include
//Siema mordo//
using namespace std;
float PIN;
int wybor;
int wyplata;
int dach;
int lopata;
string ostateczna_decyzja ;
int main()
{
cout
Moglem zrobic tabele, ale nie pomyslalem
Bardzo mi się podoba cały kurs. Profesjonalne, cierpliwe, humorystyczne wyjaśnianie problemu :) Przekazywana jest duża ilość przydatnych informacji w ciekawej formie. Szacunek. Mam jednak pytanie o zadania z kalkulatorem : co zrobić, żeby w przypadku kiedy pod x, bądź y podstawimy omyłkowo literę, wyskoczyła instrukcja "Niepoprawna wartość" i program rozpoczął się od początku od żądania wprowadzenia liczb? Jestem początkującym programistą i być może problem jest banalny. Proszę o odpowiedź.
***** dziękuję
pozdro na dzielni
Czy jest gdzies spis rodzajow tych bibliotek? Bo sypiesz nimi jak asami z rekawa I trudno jest sie tego nauczyc ktora I gdzie zastosowac
Jakiś zamiennik dla Linuxa?? Przy bibliotece cały czas po wpisaniu liczb od razu pojawia się defaultowy case ze switcha ;/
Zakładam więc, że tak były robione stare gry tekstowe?
Kiedy podaję nr miesiąca "4", to pyta mnie o rok
//edit
nie postawiłem break'a xD
nawet nie zrobiles edita
@@RikaFurude6969 To ciekawe
16:58 w VS działa normalnie
Witam. Mam pytanie do pana Mirosława Zelenta. Chciałbym się dowiedzieć ile odcinków z kursu języka html i kursu języka css jeszcze będzie na kanale i mniej więcej kiedy one się pojawią? Domyślam się, że gdyby weszły np. jakieś nowe znaczniki to odcinek może nagle się pojawić, ale chodzi mi o odcinki, które są już zaplanowane. Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
Zamiast pytać o rok można też pobrać czas z systemu i przeliczyć, np.: t=1970+time(NULL)/60/60/24/365;
jest błąd ponieważ po usprawnieniu
,a dokładnie po dodaniu
if (!(cin»numer_miesiąca))
powstają błędne wyniki z lutego
gdy wpiszemy np. 2ahfdvbhgfdv
Dokładnie, mnie nie pyta o rok.
bo napisałeś typ string, a nie int.
ok, sprawdzę Dzięki
też to właśnie testowałem, od razu podaje że ten rok ma 29 dni :)
jak to można naprawić?
Podbijam pytanie, po usprawnieniu gdy napiszemy np. 2dgdgassdgdga to zawsze program wyświetla, że miesiąc ma 29 dni, bez zapytania, który to rok.
pozdrawiam!
Mam jeszcze pewne pytanie. Jak to jest z bibliotekami? Przyznaję, że poznałem tutaj wiele różnych fukncji/poleceń/procedur do których wymagane są poszczególne biblioteki. Jak się w tym na początku połapać? Zrobić listę bibliotek i dopisywać do nich poznane funkcje, czy też może znajdę gdzieś przejrzystą listę, do której będę mógł za każdym razem sięgnąć, gdy kompilator wysypie mi się z błędów? (marzy mi się lista bibliotek, po kliknięciu na które rozwija się lista poleceń po kliknięciu na które rozwija się ich wytłumaczenie na jakimś przykładzie, ale mam wrażenie, że coś takiego zostanie jedynie w marzeniach) Do tej pory kodowałem we free pascalu i biblioteka crt mi wystarczała (kodowałem na lekcyjne/maturalne potrzeby i głównie potrzebowałem z niej polecenia ClrScr;) teraz idę na studia i chcę poszerzyć swoją koderską wiedzę i umiejętności. Pański kurs jest przy tym bardzo pomocny, choć wciąż jak widać mam czasem wątpliwości, o które w ciągu dalszej nauki na pewno będę pytał.
w nowszych IDE to często podpowiada co zaiportować, albo jakie ma funkcje biblioteka. można też grzebać w dokumentacji
ale chyba robienie notatek z tego z czego się korzysta w praktyce, nie jest takie złe na początek
btw, jak tam studia?
"Getch" nie może być w programie z miesiącami, ponieważ wpisując dwucyfrową liczbę miesiąca on od razu zaskakuje do pierwszej liczby, czyli chcę wybrać 12 miesiąc, wybiera 1-szy.
Spoko kurs, tylko nie należy stosować bibliotek: windows.h czy conio.h - to jest c/c++, później coś nie będzie działało.
12:25 to nie są paliczki :D
Cześć,
napisałem sobie taki o to kod
cout b))
{
cerr
Z kolei tak napisana komenda zwraca nieskończoną pętle z wypisywanie tekstu
while(true)
{
if (!(cin >> a) or !(cin >> b))
{
cerr
***** Witam, mam pytanie do 24 i 25 linii kodu, czyli:
if ((cos_z_klawiatury1[i]57)) zla_liczba1=true; //SPRAWDZ KODY W TABLICY ASCII - CZY TO NA PEWNO SAME CYFRY (48-57)?
Czy dobrze myślę, że jest tu sprawdzana w pętli każda cyfra z podanej liczby o ilości cyfr 'i', a dokładnie jej wartość ASCII? I czy robi się to w taki prosty sposób, że zmienną string porównuje się bezpośrednio z liczbą dziesiętną, która reprezentuje znak ASCII?
Jaki jest odpowiednik conio.h na MacOs ?
i jak dowiedziałeś się?
@@splexios nie ma... to biblioteka z ms-dosa 😬😬😬 nie używaj jej!
Kurs świetny, ale czy tylko ja mam wrażenie że ten jest w jakimś ekspresowym tempie? :D Wszystko rozumiem tylko co chwila pauzuję, żeby zdążyć napisać coś w kompilatorze xd :p Grunt że umiem
Można też tak:#include
#include
#include
int x,y,poziom,suma,roznica,iloczyn,iloraz;
using namespace std;
char q;
int main()
{
cout x;
#include
#include
#include
#include
#include
#include
int suma,roznica,iloczyn,iloraz;
float x,y;
using namespace std;
char poziom;
int main()
{
while(true)
{
cout x;
cout y;
cout
18:09 Dlaczego po wstawieniu średnika po funkcji if (!(cin>>nr_miesiaca)); w programie przy wpisaniu liczby 22 jako nr miesiaca, wyskakuje "To nie jest liczba!", zamiast "Niepoprawna liczba" oraz po wpisaniu 4e, w programie również wyskakuje "To nie jest liczba!".?
if nie moze miec srednika.
Witam serdecznie i chciałem zapytać jak stworzyć pętlę, która w if pozwoli po niespełnionym warunku zapytać ponownie np. o liczbę. Pozdrawiam
Witam, jeżeli chodzi o zmienne. Otóż Pan wziął x i y jako tylko dwie liczby. Bywa, że osoba chce czasem dodać lub odjąć nie dwie a pięć. Jak wtedy wyglądałby program, w którym użytkownik wybiera ilość liczb(zmiennych). Zapewne chodzi o tablice, ale co dalej..? ;) Z góry dziękuję. Miło się spędza czas na kursach.
Czy mozna w jakis sposob ustawic akapit zeby po enterze caly czas schodzilo mi do akapitu? Wkurze mnie to jak po parunastu linikjach kodu, kod mi sie rozciaga i trzeba go poprawiac