Традиції 29 січня прикмети, звичаї, обряди, заборони та зобобони.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 лют 2025
  • Вітаємо вас на каналі «Традиції колись і тепер». Сьогодні ми розкажемо вам, що і як саме робили наші предки 29 січня. Отже:
    Якщо 29 січня заметіль, то значить, що літо буде дощовим, а якщо сильний мороз, то літо буде спекотним. Червоний захід сонця приведе до приходу морозу і сонячної погоди. Сильний снігопад передвіщає велику кількість трави навесні і вдалу риболовлю влітку.
    29 січня християни відзначають День поклоніння чесним веригам апостола Петра, тобто ланцюгам, які з святого зняв Ангел Божий.
    У народі день отримав назву Петро-полукорм, так як вважалося, що до цього часу пройшла рівно половина зими. Тому люди йшли в комори та обстежували продуктові припаси і корм для тварин. Якщо був надлишок, то раділи, бо можна було трохи продати. А якщо менше половини, значить, треба економити або докупити.
    Чоловіки вирушали заготовляти дерево та розчищати лісові ділянки, де висівали зернові культури, адже у давнину вирубку лісів проводили лише взимку, коли дерево «спить». Вірили, що тоді йому не боляче і все зроблене з такої деревини буде захищене від грибка чи блискавки.
    Також проводили спеціальні ритуали для здійснення бажань. Вважали, що жінкам варто не виходити з дому, тоді сповниться їхня заповітна мрія.
    Сьогоднішній день у слов'ян вважався вовчим, тому до рук заборонялось брати щось гостре, що нагадує зуби вовка, зокрема ножиці, пили, ножі.
    У наш час 29 січня відзначають Міжнародний день мобілізації проти ядерної війни та День пам’яті героїв Крут.
    Бережіть себе та знайте традиції власного народу.
    Підписуйтесь на наш канал, щоб дізнатись більше цікавих фактів про життя давніх та сучасних українців.

КОМЕНТАРІ •